Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość KateA92

Starania o dziecko 2016 2017

Polecane posty

Nie robiłam, za tydzien zaczynam urlop i chce własnie sie wybrac do lekarza i zrobić wszystkie badania. Mierze temperature, obserwuje śluz plus testy owulacyjne. O pierwsze dziecko staraliśmy się pół roku. Kiedy sobie odpuściliśmy, okazało się, że jestem w ciąży. Teraz już sama nie wiem, co robić, iść do lekarza, dalej prowadzić obserwacje czy odpuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna1111
Nya porób podstawowe badanie, nie odpuszczaj, jesli chcesz miec dzieciatko :-)) Szkoda, ze dopiero teraz do lekarza, juz troche czasu minelo, no ale lepiej wczesniej niz pozniej. Ja zaluje, ze nie poszlam, zanim sie zaczelam starac, kazda kobieta, ktora planuje ciaze, powinna najpierw isc sprawdzic, czy wszystko ok, ale ja jakos nie pomyslalam. Idz predko do lekarza, przebadaj sie co i jak i moze znajdzie sie przyczyna :-)) witaj u nas, tutaj kazda sie stara i tez nas takie wiesci dobijaja. Ale pocieszajace jest to ze przeciez masz juz skarba , nie jestes sama :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna1111
Mialo byc, ze lepiej pozniej niz wcale :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmotywałyście mnie, umówie sie na wizyte i zobaczymy, co dalej. Synek w kwietniu skończył trzy lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S992
Onaa 3 cykle temu tez bylam zielona w tych sprawach :P jednak uwazam ze warto:) w pierwszym cyklu nie wiedziałam nawet jak znaleźć szyjke hehe ;) potem szlo z gorki:) Nya tez mialam taka sytuację ze dowiedziałam się o ciąży w rodzinie, w dodatku w ten dzien dostałam @ wiec juz wogole bylo mega smutno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bluebell1984
Villemo84 - jesli zaciążylaś, to test powinien już wykazać (trzymam kciuki i czekamy na wieści). Który to Twój cykl starań? Dziewczyny, ja to chyba w ogole nie mam szyjki, nigdy, przenigdy jej wymacać nie mogę :P U mnie dopiero 5 dpo, ale tym razem juz nie wymyślam sobie żadnych oznak wczesnej ciąży jak poprzednio ;) Czas się strasznie dłuży, jeszcze 10 dni do @ zostało. Pozdrawiam wszystkie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luska94
Cześć dziewczyny ja mam bardzo nie regularne cykle w niedziele miałam dostać @ ale nie dostałam czekam żadnych objawów @ ani ciąży ... staramy się z mężem od stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martyna1111 - kochamy się różnie, ale nie za często :P to w takim razie trzymam mocno kciuki, żeby Ci się udało, nooo tak jak za inne przyszłe mamusie, mam nadzieję, że parę kreseczek się tu posypie :) Villemo84 - powodzenia, życzę Tobie dwóch szczęśliwych kreseczek czerwonych jak burak hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :) Ja też czekam na @ powinna przyjsć jutro. Dziś rano jak wstałam myślałam, ze chyba przyjdzie dzień wczesniej, tak mnnie brzuch kuł i ciagnął, ale teraz juz nic nie czuję, moze to taki tylko alarm dzień przed. Wczoraj siedziałąm i trochę się dołowałam tym, ze się pewnie nie udało i po godzinie czy dwóch stwierdziłam, ze to bez sensu. Staram sie pierwszy cykl i stwierdziłam, ze mogę troche poczekać. Niestety bede musiała następny cykl odpuścić ale trudno :) Jutro i piątek to będą dla mnie sądne dni w tym cyklu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luska94
Onaa124 - każdy cykl od stycznia jest dłuższy od poprzedniego 2-5 dni ten jest najdłuższy czylu dzis 41 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna1111
Luska i od stycznie nie bylas u lekarza, zeby Ci wyrownal cykle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaaaa4050
Dziewczyny? Jak się mierzy tą temp to w owulacja temp spada czy wzrasta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KateA92
Lidla zrób test albo na bete. Jeśli to nie ciaza to może faktycznie warto byłoby się skonsultować z lekarzem odnośnie długości twoich cykli. Olaaa temperatura po owulacji wzrasta - następuje skok. Czasami (sporadycznie) można zauważyć dołek okołoowulacyjny (spadek temp) ponieważ wzrost estrogenu obniża temp ale po owulacji wzrasta raptownie progesteron i to on podnosi temp także temp powie ci kiedy jest juz po owulacji. Czekaj i doszukuj się wzrostu temperatury ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KateA92
Miało być Luska a nie Lidla (ahh ten słownik w telefonie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaaaa4050
Dziękuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luska94
Nie nie robiłam testu poczekam jeszcze do soboty i kupie juz kulka razy widzialam jedna kreskę więc mogę poczekać jeszcze. U lekaza bylam w styczniu zrobil mi podstawowe badania i powiedzial ze wszystko ok mozna sie zacząć starać. Do grudnia bralam przez 5 lat tabletki anty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luska94
Nie testu nie robiłam kilka razy już widziałam jedną kreskę wiec jeszcze poczekam do soboty. W styczniu byłam u gin i miałam robione badania wyszły dobrze. Mieliśmy się starać pytałam lek jak to jest po tabletkach anty powiedział ze różnie.... jedna w pierwszym zaskoczy inna po roku zależy od kobiety....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małła
caroline29: ja nadal biorę luteinę na wywołanie , jeszcze tylko jutro i odstawiam więc @ powinien przyjść od 3 do 10 dni od odstanowienia. Wolałabym by przyszedł bliżej 10dnia, bo wtedy może byśmy cyklu nie zmarnowali, bo owu dopiero u mnie zwykle ok 17dc przypada. Ale ja mogę sobie chcieć...a mój organizm zrobi swoje. I jeszcze muszę zasięgnąć opini innego ginekologa jeśli chodzi o staranie się i moją nieszczęsną chorobę... czy jednak to nie za wcześnie będzie. Wole się dostosować :) do opinii lekarzy :), niż ryzykować zdrowie mojego potomka. x Martyna1111 i Villemo84 czekamy na II kreseczki :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna1111
Dziewczyny , ja to juz sobie chyba zaczelam wkrecac. Od rana mam straszny apetyt, a teraz strasznie mi niedobrze, chyba od tego przezarcia. Troche mnie brzuch pobolewa, jak na okres. Ale ogolnie troche sie dzisiaj inaczej czuje. Wkrecam sobie nie ? No tak, moja psychika juz zaczela dzialac, dwa dni do @ to juz sobie wyobrazam :-)) chyba troche sie stresuje :-) troche mi sie zaczyna udzielac wasze robienie testow, znow dzis prawie kupilam test, bo w sumie jakbym zrobila jutro rano to jeden dzien przed @ to moze wyjsc nie? Eh a ja musze wytrzymac do niedzieli z testem, tak sobie obiecalam :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Villemo tez czuje ze oglosisz wspaniale wiesci juz sie nie moge doczekac:) 3mam kciuki. I mam pytanie do dziewczyn w ciazy. Jakie wymiary mialy wasze szczescia w 8tyg. Mi dzis z usg wyszlo ze malenstwo ma 1.60 cm i termin idealnie z ostatnim okresem. Czekam na odp pozdrawiam Mila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S992
Martyna trzymam kciuki za Twoja silna wole ;) dasz rade i zobaczysz dwie kreseczki:) Mnie pobolewa czasem od wczoraj brzuch. Moze to owulka sie zbliża, chociaz sluzu jeszcze nie ma. Ale mam ochote dzis pobaraszkowac i nie dam mężowi spac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia2491
hej Kochane ;**** pare dni mnie nie bylo ale zagladalam i cos tam czytalam chodz ciezko za Wami nadazyc ;-) Ja w poniedzialek mialam pierwsze usg -monitorowanie cyklu . Mialam w pon endometrium 5 mm i brak pecherzyka dominujacego byl to 7 DC. Dziś 9 DC i na usg endometrium 6 mm i pecherzyk w prawym jajniku 13 mm bylo ich sporo ale ten byl najwiekszy . Zobaczymy czy w piatek urosnie .... prosze prosze zeby tam mala fasolka rosla ;*** Korneli88--- gratuluje i zycze Ci zdrowka i spokoju ;***** ona124-- wlasnie ja mam w tym tygodniu ;) to musi Ci Pani Gin dogadac sie z Toba poniewaz to trwa ja mam umowione usg pon , sr i piatek a zastanawiam sie jak bd z poniedzilakiem ? zobaczymy co mi w piatek powie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mila u mnie bylo 18 mm ,czyli wszystko w normie :-) :-) :-) super ze dzidzia rosnie zdrowo :-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieki Angelowa chyba co wizyte bede sie z toba konsultowala dla uspokojenia:) kiedy masz wizyte kolejna? Ja mam dopiero za 4 tyg w 12 tc nie wiem czy to nie zadlugo i czy wytrzymam. A robisz badania prenatalne czy nie bo mi dzis o nich mowila ale nie wybieram sie co ma byc to i tak bedzie. Mila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ej ale w rownym 8tyg dzieciatko tyle mialo. Czy z dniami? Mila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martka10
U nas od 2017 r mają być wprowadzone Testy NIPT ( nieinwazyjne testy prenatalne - badanie z krwi wykrywające zespół Downa) dla wszystkich kobiet, nie tylko dla tych u których występuje podwyższone ryzyko. Może będzie nawet dostępne przy podstawowym ubezpieczeniu, teraz koszt wynosi 400-500 €

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×