Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bruno Shatyn

Kaczka na taczkę czyli WYBORY WYBORY...archiwum 8

Polecane posty

jest taki zakaz, ustawa przygotowana jeszcze przez PO została wprowadzona przez PiSxxO czym ty mówisz?Nie ma takiego zakazu. Jest zakaz, tak jak w wypadku normalnych papierosów sprzedaży elektoronicznych małolatom. I to chyba na razie jest projekt.Ale może o czymś nie wiem.Daj linki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Art. 197. Organizację Trybunału Konstytucyjnego oraz tryb postępowania przed Trybunałem określa ustawa. Art. 4. - Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu. - Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio. Art. 95. - Władzę ustawodawczą w Rzeczypospolitej Polskiej sprawują Sejm i Senat. - Sejm sprawuje kontrolę nad działalnością Rady Ministrów w zakresie określonym przepisami Konstytucji i ustaw. kwi kwi kwi... dźwięk odrywanych od koryta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodzi o bezpieczeństwo i zapobieganie działaniom kryminalnym. x jakim działaniom kryminalnym skoro państwo ogranicza wolność obywatelom w dokonywaniu dobrowolnych transakcji? wierzysz w państwo jak w bożka mentalny komunisto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakim działaniom kryminalnym skoro państwo ogranicza wolność obywatelom w dokonywaniu dobrowolnych transakcji?wierzysz w państwo jak w bożka mentalny komunistoxxChodzi o zapobieganiu praniu pieniedzy. To jest działanie kryminalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firmy, które płatności powyżej 15 tys. zł będą dokonywać gotówką, a nie przelewem bankowym, będą karane - przewiduje projekt przygotowany przez resort finansów. Wydatków takich nie będą mogły zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu.xChodzi o opublikowany właśnie na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji projekt nowelizacji ustawy o CIT i PIT, a także ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.x"Jest to jeden z istotnych elementów uszczelniania systemu podatkowego. Proponowana - zmiana wpłynie pozytywnie na wzrost uczciwej konkurencji między przedsiębiorcami oraz zmniejszanie szarej strefy. W efekcie przyczyni się to do zwiększenia dochodów budżetu państwa oraz ograniczenia fikcyjnych transakcji w tym wyłudzeń VAT i +praniu brudnych pieniędzy+" - wskazała w komentarzu przesłanym PAP rzeczniczka prasowa MF Wiesława Dróżdż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzie linki do zakazu sprzedaży papierosów elektronicznych?Sam mnie określasz jako komunistę a okazuje sie, ze sam kłamiesz jak zwykły komuch...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od 1.01.16 sprzedaż WYŁĄCZNIE STACJONARNIE. Okres karencji 6mcy dotyczy jedynie wymogu ZGŁOSZEŃ odpowiedniej dokumentacji dla produktów będących w sprzedaży przed 20.05.2016. Dodatkowo produkty nie spełniające wymogów obecnej (znowelizowanej) ustawy po 1.1.2016 które były w obrocie handlowym przed dniem 20 listopada 2016 mają dodatkowy okres vacatio legis obecności na rynku do 20 maja 2017. Terminy/daty/vacatio legis nie odnoszą się do SPOSOBU wprowadzania do obrotu a jedynie do wymogu spełnienia odpowiednich formalności (dokumentacja/badania) przez producentów, importerów i dystrybutorów. Nie ma to związku z formą wprowadzania do obrotu konsumenckiego którą określa Art. 7f pkt.2 (patrz poniżej). Do zakazu wprowadzania do obrotu na odległość w tym sprzedaży transgranicznej nie odnoszą się żadne dodatkowe vacatio legis - co oznacza że dane prawo zaczyna obowiązywać z dniem wejścia ustawy w życie 01.01-2016.... Art. 6. W przypadku papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych wprowadzonych do obrotu do dnia 20 maja 2016 r. zgłoszenie, o którym mowa w art. 11b ustawy zmienianej w art. 1 jest dokonywane w ciągu sześciu miesięcy od tej daty. Art. 7. Wyroby tytoniowe wyprodukowane lub wprowadzone do obrotu oraz oznakowane zgodnie z dotychczasowymi przepisami przed dniem 20 maja 2016 r., papierosy elektroniczne lub pojemniki zapasowe wyprodukowane lub dopuszczone do swobodnego obrotu przed dniem 20 listopada 2016 r. oraz wyroby ziołowe do palenia wyprodukowane lub dopuszczone do swobodnego obrotu przed dniem 20 maja 2016 r., które nie spełniają wymogów ustawy zmienianej w art. 1, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, mogą być wprowadzane do obrotu do dnia 20 maja 2017 r. ...mogą być wprowadzane do obrotu, ale od dnia 1 stycznia 2016 wyłącznie STACJONARNIE. Art.7f 2. Zabrania się wprowadzania do obrotu na odległość, w tym transgranicznej sprzedaży na odległość papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych oraz ich części.”; ...żadnego vacatio legis czy powiązanych odroczeń w czasie do powyższego zapisu w opublikowanym projekcie nie ma. Jedyną datą w ustawie odnoszącą się do Art.7f jest patrz poniżej: Art. 12. Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2016 r. x ...pozamiatane Totalitarna władza państwowa wtrąca się tam gdzie tylko ma ochotę. gardze tymi komuchami jak największymi wrogami ludzkości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakim działaniom kryminalnym skoro państwo ogranicza wolność obywatelom w dokonywaniu dobrowolnych transakcji? wierzysz w państwo jak w bożka mentalny komunisto x x Chodzi o zapobieganiu praniu pieniedzy. To jest działanie kryminalne. x oczywiście wg totalitarnej władzy państwowej transakcja gotówkowa za kwotę 15500 złoty będzie surowo karana i określana mianem działalności kryminalnej no popatrz jacy ci komuniści są przebiegli, tylko im dać władze w łapy natychmiast wymyślą regulacje żeby mieć pod kontrolą każdą wydawaną złotówkę podatnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
będzie wprowadzony zakaz sprzedaży elektroników przez internet i którym to ścierwom totalitarnym przeszkadzał handel w internecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście wg totalitarnej władzy państwowej transakcja gotówkowa za kwotę 15500 złoty będzie surowo karana i określana mianem działalności kryminalnejxxMoże wg ciebie to jest oczywistość.Dla mnie nie.To wskazuje jedynie, że tak jak w wypadku "zakazu" sprzedaży papierosów elektronicznych wiesz że "dzwonią le nie wiesz w którym kościele".Transakcja gotówkowa w kwocie 15,5k nie jest działalnoscią kryminalna ale zablokowanie takiej możliwości jest uzasadnione bo ograniczy m.in. pranie pieniędzy.A teraz już nie mam czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Jest to jeden z istotnych elementów uszczelniania systemu podatkowego. Proponowana - zmiana wpłynie pozytywnie na wzrost uczciwej konkurencji między przedsiębiorcami oraz zmniejszanie szarej strefy. W efekcie przyczyni się to do zwiększenia dochodów budżetu państwa oraz ograniczenia fikcyjnych transakcji w tym wyłudzeń VAT i +praniu brudnych pieniędzy+" - wskazała w komentarzu przesłanym PAP rzeczniczka prasowa MF Wiesława Dróżdż. x o tak, totalitarne państwo ma zamiar kontrolować każdy ruch finansowy obywateli poza tym niewolniczy podatek dochodowy jako kara za pracę musi zostać zlikwidowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
każda regulacja, matole komunistyczny, która wykracza poza dobrowolnośc zawierania umów przez jednostki jest totalitarna. to jest "naturalny ład prawny" gdy dwie wolne osoby zawierają ze sobą umowę kierując się własną wolą. a gdy wtrąca się w to państwo to jest już totalitaryzm. państwo może służyć tylko temu aby zawarte umowy były dotrzymywane i aby obie te jednostki zawierały umowy dobrowolnie (czyli ma chronić przed oszustwami i przemocą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może wg ciebie to jest oczywistość. Dla mnie nie. To wskazuje jedynie, że tak jak w wypadku "zakazu" sprzedaży papierosów elektronicznych wiesz że "dzwonią le nie wiesz w którym kościele". Transakcja gotówkowa w kwocie 15,5k nie jest działalnoscią kryminalna ale zablokowanie takiej możliwości jest uzasadnione bo ograniczy m.in. pranie pieniędzy. x transakcja na 15500 złoty jest według ciebie praniem pieniędzy? a co to niby ma interesować władze państwową za jakie sumy obywatel przeprowadza transakcje? litości komuchu :) jest to typowa ingerencja w prywatność i sabotaż na polskiej przedsiębiorczości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Transakcja gotówkowa w kwocie 15,5k nie jest działalnoscią kryminalna ale zablokowanie takiej możliwości jest uzasadnione bo ograniczy m.in. pranie pieniędzy." x no i właśnie tutaj widać twoją mentalność totalniaka. każdy bzdurny wymysł jest dla ciebie dobrym uzasadnieniem dla kontroli państwa nad ludzkim życiem. włącznie i wtrącaniem się w to czy obywatele ręce myją jak napisałeś parę postów wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
każda regulacja, matole komunistyczny, która wykracza poza dobrowolnośc zawierania umów przez jednostki jest totalitarna. to jest "naturalny ład prawny" gdy dwie wolne osoby zawierają ze sobą umowę kierując się własną wolą. a gdy wtrąca się w to państwo to jest już totalitaryzm. państwo może służyć tylko temu aby zawarte umowy były dotrzymywane i aby obie te jednostki zawierały umowy dobrowolnie (czyli ma chronić przed oszustwami i przemocą). x niestety, ale mentalni komuniści mają problem z określeniem granic ingerencji aparatu państwa w prywatność obywateli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś każda regulacja, matole komunistyczny, która wykracza poza dobrowolnośc zawierania umów przez jednostki jest totalitarna. X czyli cały świat jest totalitarny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, władza na całym świecie dąży do totalitaryzmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś każda regulacja, matole komunistyczny, która wykracza poza dobrowolnośc zawierania umów przez jednostki jest totalitarna. X czyli cały świat jest totalitarny x masz chyba jakąś manie wiernopoddańczości i naśladownictwa wszystkich złych i szkodliwych rozwiązań totalitarnych ze świata nie dostrzegając wolnościowych pozytywów z poza unii Na przykład w Indonezji żyje ok 240 milionów ludzi, zaś podatek dochodowy płaci jedynie 8 milionów podatników W Argentynie kwota wolna od podatku wynosi w przeliczeniu 7,5 tysiąca złotych MIESIĘCZNIE, a jaka obowiązuje w Polsce? Wolnościowych przykładów ze świata można podawać w nieskończoność jednak ty jesteś wyłącznie zainteresowany tym aby dokopać obywatelom kolejnym bzdurnym totalitarnym przepisem ograniczającym wolność i prywatność. Mentalny Komunista nie zna granic w zniewalaniu niewolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co z ta ustawą o ziemi ,mam działke na wsi po dziadkach z domkiem bede mogła sprzedac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pewnie będzie ciężej niż jeszcze niedawno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co z ta ustawą o ziemi ,mam działke na wsi po dziadkach z domkiem bede mogła sprzedac? x nie będzie możliwości swobodnej sprzedaży ziemi rolnej w Polsce, tak nakazuje nowa ustawa mentalnych komuchów ale nie mam pewności co do działek budowlanych trzeba przeczytać ustawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sami mądrzy tu siedzicie znacie sie na tych ustawach ,miałam plany do tej działki teraz niestety rozwód i bede musiała za jakis czas ja sprzedać w obecnej chwili chyba nie było by kłopotu ale musze czekac do zakończenia sprawy ,działka jest z domkiem na wsi ma 3200 m ,po tej ustawie bedzie kłopot czy nie bo każdy mi mówi inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sami mądrzy tu siedzicie znacie sie na tych ustawach ,miałam plany do tej działki teraz niestety rozwód i bede musiała za jakis czas ja sprzedać w obecnej chwili chyba nie było by kłopotu ale musze czekac do zakończenia sprawy ,działka jest z domkiem na wsi ma 3200 m ,po tej ustawie bedzie kłopot czy nie bo każdy mi mówi inaczej x "Działki, dla których nie ma planu zagospodarowania będą podlegały nowej ustawie. Nieruchomością rolną bowiem jest w rozumieniu ustawy nieruchomość, na której może być prowadzona działalność rolnicza w tym także np. ogrodnicza, działu specjalnego produkcji rolnej." Czyli nie masz się czego obawiać, będziesz mogła sprzedać nieruchomość. Ustawa sparaliżuje handel gruntami rolnymi do czasu, aż się nie pojawi kolejna władza bardziej ogarniętych którzy tą durnowatą ustawę wyrzucą do śmieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nieruchomością rolną bowiem jest w rozumieniu ustawy nieruchomość, na której może być prowadzona działalność rolnicza w tym także np. ogrodnicza, działu specjalnego produkcji rolnej. x x dobra, ale jak wytłumaczyć myśl wg ustawy która definiuje wiejską nieruchomość na której potencjalnie może być zorganizowana działalność rolna????? pacany muszą wszystko komplikować, co za banda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14;16 🌼 wielkie dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nawet jak rolna ziemia ma 1000 m to już bedzie problem te mieszczuchy co maja domy na wsiach na działkach rolnych wrazie co to mają kase już umoczoną nie sprzedadza pis wbija nóż ludziom w plecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podkomisja smoleńska pracuje na jawnych aktach, czeka na dostęp do tajnych. Rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz: nie było jeszcze wniosków do prokuraturyxJak mówił rzecznik, powołana podkomisja "to jest zupełnie niezależny i oddzielny organ i niezależnie informuje o swoich pracach". - Z tego co ja wiem, nie było jeszcze żadnych wniosków do prokuratury - dodał Misiewicz. xWedług niego, "obecnie profesorowie, eksperci, pracują we własnym rytmie i - z tego co ja wiem - pracują głównie na dokumentach jawnych, bo niewiele osób ma dostęp do informacji niejawnych, te postępowania sprawdzające trwają" - podkreślił. xxxSzkoda, że Bartuś nie powiedział od czego są owi eksperci... Byłoby jeszcze śmieszniej...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z kim rozmawia prezydent na Twitterze? "Ruchadło leśne", "seba sra do chleba", "dzika foczka"xxNo to jest ten poziom...:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×