Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Filifionka1988

Aidee , tabletki antykoncepcyjne

Polecane posty

Gość Filifionka1988
ja dzisiaj czytałam o harmonelli, ze to pieniądze wyrzucone w błoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filifionka1988
Cześć Dziewczyny! Ja przeziębiona ale na szczęście i nieszczęście ratuję się polopiryną, wcześniej apapami i rutinoscorbinem i jak na razie przeziębienie nie postępuje. Martwi mnie tylko jedna rzecz. Otóż ... paracetamol obniża działanie hormonów, a ja go trochę zażyłam (wcale nie tak trochę). No i mam zmartwienie bo uprawiałam seks (co prawda nie skończył we mnie ale tej nocy kochałam się dwa razy więc plemniki z poprzedniego razu mogły się przedostać podczas tego drugiego podejścia) Tyle w tym dobrego, że na krwawienie nie będę musiała długo czekać bo dzis jest drugi dzień przerwy. Mam nadzieję, że to krwawienie się pojawi. Na razie nie panikuję. Ale,nie wiem czy ta antykoncepcja jest na moją głowę. Pamiętanie o tych godzinach, tego nie, tamtego nie. Może się przyzwyczaję. Piszcie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filifionka1988
Dobra. Mam to krwawienie. Cieszę się, ze tak szybko i nie musiałam na nie czekac jak to w niektórych przypadkach bywa 3-4 dni. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość verc
Biorę druga tabletkę i troche mnie mdli, tak poza tym żadnych innych objawów, powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie kończę pierwsze opakowanie. Ogólnie same pozytywy. Brak jakichkolwiek objawów o których pisalyscie. Żadnych mdłości, bólów piersi. Jedynym skutkiem ubocznym jest krótsza, mniej obfita i bezbolesna miesiączka. Także póki co nie mam powodów do narzekania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zaczynam dzisiaj pierwsze opakowanie, napiszę za kilka dni czy jakieś skutki uboczne wystąpiły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kończę drugie opakowanie, plama o której pisałam sama znikła po kilku dniach ale teraz przy słonecznej pogodzie używam filtru 50 dla pewności. Mam częste bóle piersi, libido mocno spadło, na twarzy pojawiają się kłopotliwe wypryski... Biorę, bo jest to związane ze względami zdrowotnymi a nie antykoncepcją, więc niestety nie powiem nic o używaniu ich w pierwotnym sensie... W każdym razie gine kazał przyjść w połowie drugiego opakowania ale niestety przez matury nie miałam kiedy, więc pójdę w tym tygodniu i poproszę o nowe. Niestety nie dla mnie, gdyż uporczywe bóle brzucha które miały one niwelowac całkiem nie zniknęły, choć muszę przyznać że okres i owulacja były dużo mniej bolesne :) krwawienie baaardzo mało obfite, dosłownie wkładka robiła robotę. Pozdrawiam was dziewczyny i trzymam kciuki, że dla was będą super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość20
Witam :) Przyjmuje tabletki już trzeci tydzień. Tradycyjnie rozpoczęłam opakowanie od pierwszego dnia miesiączki, która przez nie wydłużyła się zaledwie 2 dni, więc nie było to tak, jak w przypadku niektórych z Was, że okres trwał kilkanaście dni. Także ucieszyłam się :) Nie miałam również żadnych strasznych skutków ubocznych, mdłości, bulów głowy itp. Jedynie piersi pobolewały - raz mniej, raz bardziej, ale nie stanowiło to problemu. Szybko stały się pełniejsze :) Natomiast trzy dni temu wystąpiło plamienie, które trwa do dziś. Zauważyłam też, że mam wieelki apetyt, nawet się czasami nie zorientuję, jak coś zjem :P Mam nadzieję, że przy następnym opakowaniu wszystko się unormuje, póki co nie mogę narzekać. Nie współżyłam jeszcze bez dodatkowego zabezpieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość20
Witam :) Przyjmuje tabletki już trzeci tydzień i jest to moja pierwsza przygoda z antykoncepcją hormonalną. Tradycyjnie rozpoczęłam opakowanie od pierwszego dnia miesiączki, która przez nie wydłużyła się zaledwie 2 dni, więc nie było to tak, jak w przypadku niektórych z Was, że okres trwał kilkanaście dni. Także ucieszyłam się :) Nie miałam również żadnych strasznych skutków ubocznych, mdłości, bulów głowy itp. Jedynie piersi pobolewały - raz mniej, raz bardziej, ale nie stanowiło to problemu. Szybko stały się pełniejsze :) Natomiast trzy dni temu wystąpiło plamienie, które trwa do dziś. Zauważyłam też, że mam wieelki apetyt, nawet się czasami nie zorientuję, jak coś zjem :P Mam nadzieję, że przy następnym opakowaniu wszystko się unormuje, póki co nie mogę narzekać. Nie współżyłam jeszcze bez dodatkowego zabezpieczenia. Chciałabym się zapytać, bo nie orientuję się za bardzo. Jak wygląda cena tych tabletek - ja zapłaciłam 30 zł - wśród tabletek antykoncepcyjnych na rynku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość verc
W granicy 30 zł, ja płaciłam 27 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skończyłam 1 opakowanie-miesiączka króciótka,mdłości ustąpiły po pierwszym tyogdniu,ale plamienie miałam przez cały miesiac niestey :// mam nadzieje że już nie wystąpi. nie przytyłam,nie zauważyłam wzrostu apetytu ani zatrzymania wody w organiźmie, libido max :D :P jestem zadowolona z tych tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astie
Hej dziewczyny mi mój dr też przepisał Aidee. Dziwi mnie, że nic o nich nie wiecie. Fakt są w miare nowe, ale dr nic Wam nie mówili? Nie uświadomili o skutkach ubocznych etc? Mnie mój dr trzymał ok 1h na pogadance o skutkach ubocznych, wpływie na organizm czy jak dana substancja reaguje w różnych sytuacjach np stres, seks itp. Wszystko czarno na białym mialam. Przepisał mi je po wielu badaniach, wypytując nawet o alergie. Dodam też, że poprosiłam o dobre droższe tabletki, gdyż na zdrowiu nie ma co oszczędzać. Jestem atopikiem, ogólnie dość chorowita w "tych okolicach" + w pierwszej grupie narażenia na nowotwór,a jednak je dostałam. U mnie akurat lekki spadek libido wpłynie korzystnie (kolejny plus dla nich bo nie radze sobie, dlatego też dr je wypisał) Jak mówiłam jestem w szoku, że aż tak mało Wam powiedzieli. No, ale ja do swojego doktorka mam numer komórki, maila, faks i skypa i moge go obudzić nawet w nocy jak będę potrzebowała :) Jeśli macie jakieś pytania dot Aidee to śmiało :) Dodam, że chodze do Niego na NFZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klepsia
astie, jednak jeśli chodzi o tablettki wolimy ( i przepraszam, ze mówię za inne dziewczyny) poradzić się lekarza niż osobę, z którą lekarz rozmawiał dłuższą chwilę. Ze mną na przykład też zrobił wywiad ale z racji, ze nigdy na nic nie chorowałam, nie mam problemów zdrowotnych to ta rozmowa -analogicznie - nie trwała tyle, co u Ciebie. "...Jestem atopikiem, ogólnie dość chorowita w "tych okolicach" + w pierwszej grupie narażenia na nowotwór,..." - wcale się nie dziwię, ze miałaś robiony szereg badań i szczegółową rozmowę. Poza tym, są lekarze ... i lekarze. aaa i jeszcze jedno;) "No, ale ja do swojego doktorka mam numer komórki, maila, faks i skypa i moge go obudzić nawet w nocy jak będę potrzebowała usmiech.gif" - serio? faks, skype, może jeszcze nr rachunku bankowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnaja
Witam, chciałam dołączyć się do dyskusji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie dziewczyny! Byłam dziś u lekarza, dostałam receptę właśnie na tabletki Adiee. Po przeczytaniu ulotki, nie mogę się kompletnie połapać z zażyciem pierwszej tabletki i nie wiem jak to zrobić. Niedługo wystąpi miesiączka, dajmy na to, jutro czyli wtorek. To znaczy, że mam zażyć pierwszą tabletkę z podpisem wtorek i pominąć poniedziałek, czy poniedziałkową - pierwszą na opakowaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość20
Pierwszą powinnaś wziąć tą podpisaną bieżącym dniem, nawet jeśli jest to środek tygodnia :) te tabletki nie różnią się składem, lecz zgodność zażywania tabletek z dniami pomaga w kontroli, czy np żadnej się nie ominęło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doloris
Hej dziewczyny i jak tam ? Któraś z was bierze te tabletki już dłużej ? Jakieś opinie ? Wczoraj dostałam receptę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tabletki biorę juz od dwóch tygodni, na początku bywało nudności, zle humory, byłam zdenerwowana na wszystko a teraz pojawiły sie plamienia, mam nadzieje ze niedługo wszystko sie unormuje i plamienia tez znikną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astie
Klepsia, co w tym dziwnego że mam skypa do niego? No sorry, że chciałam pomóc. Męczcie sie dalej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klepsia
Astie , Wybawczyni nasza! miej co chcesz ale nie jesteś lekarzem na tym wątku i zaręczam Ci, ze w razie jakichkolwiek pytań na pewno każda z nas zwróci się do lekarza. BTW, boli mnie głowa, co więc poradzisz;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie Dziewczyny! W końcu doczekałam się miesiączki i wczoraj lyknelan pierwsza tabletkę. Brzuch mnie bolał niesamowicie dopóki nie wypilam Nimesilu, dziś drugi dzień i nadal czuję ból, oczywiście mniejszy, ale trochę przeszkadza w wykonywaniu normalnych czynności. Poza tym nie zbierało mi się na wymioty itp. Mam nadzieję, że wszystko będzie w jak najlepszym porządku :) a jak ze skutecznością Adiee ? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filifionka1988
melduję, że skuteczność ( przy poważnym podejściu do sprawy tj . łykanie o stałych godzinach, pomijam biegunki i wymioty) MNIE nie zawiiodła. Kończę drugie opakowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie dla mnie
Boję ten lek już od prawie miesiąca, kilka ostatnich tabletek zostało. Na mnie działają bardzo źle, zauważyłam również ze z alkoholem się nie lubią. Jedno piwo potrafi mi zakręcić w głowie a po kilku na drugi dzień to myślałam że umrę. Wiem jak na mnie alkohol działa i nigdy nie miałam takich objawów jak brak apetytu, totalne uderzenia gorąca i uczucie jakbym miała zemdleć :( cały miesiąc mnie bolą piersi, wyczułam jakieś niepokojące zgrubienia na nich. Mam nadzieję że to nic groŹnego, jestem w trakcie czekania na prywatną wizytę i usg... drugiego opakowania nie kupię, poproszę innego ginekologa o kolejne opakowanie innej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filifionka1988
13:19 organizm potrzebuje czasu, by się przystosować do hormonów. Każda z nas ma tu mniejsze lub większe efekty uboczne, które po jakimś czasie mijają. Może spokojnie; powiedz lekarzowi o objawach ale czy warto ju z rezygnować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy wiecie może w jakich aptekach dostanę te tabletki? Póki co widziałam, że dostępne są w doz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nbxjehdwauhgefbea
Cześć dziewczyny. U mnie dziwna sytuacja, na kilka dni przed 7-dniową przerwą dostałam dość obfitego plamienia, a teraz kiedy to jest mój 6 dzień przerwy nie dostałam jeszcze krwawienia. Czytałam, ze to normalne ale mam nadzieję, ze w ciąży nie jestem. Kurde, nie z tym facetem no!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jodis
Cześć dziewczyny, mam pewne obawy co do antykoncepcji hormonalnej... Aidee to moje pierwsze tabletki i jutro najprawdopodobniej wezmę pierwszą dawkę. Jednym z powodów dla którego się zdecydowałam były problemy przy współżyciu - nie tolerowałam zbytnio prezerwatyw a moje libido zwykle jest zerowe (podobnie jek częstotliwość współżycia na nieszczęście mojego męża). Miałam nadzieję, że odstawienie lateksu a co za tym idzie brak obawy przed pieczeniem i bólem wpłynie pozytywnie na moje "chęci". Ale bywa (jak Wiele z Was pisze), że pigułki obniżają libido i zastanawiam się, czy może być jeszcze gorzej. Druga moja obawa dotyczy obniżenia nastroju i sił witalnych - też z tym u mnie kiepsko i boję się co to może być. Napiszcie proszę czy wystąpiły u Was te objawy oraz czy (jeśli tak) po kilku tygodniach brania tabletek przemijają. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biorę 2 opakowanie. Niestety chyba waga poszła w górę. Dodam, że mam wysoką prolaktyne i każdy kilogram to dla problem, bardzo trudno jest mi schudnąć. Prawdopodobnie poproszę o zmianę tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aidee to po prostu dawne tabletki Jeanine pod inną nazwą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×