Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karolina899

Grudniowki 2016

Polecane posty

rosemja-no upały uciązliwe..dłonie też niestety mogą puchnąć:/Wiesz co mi ostatnio w laboratorium mówili że krzywą cukrową wykonuje się między 22-24 tygodniem ciąży..A gdzieś nawet wyczytałam,że między 24-28tyg..Ja w poprzednich ciążach miałam w 22tyg..Myślę że jak będziesz na wizycie tego 12lipca to Ci da skierowanie na krzywą cukrową,żebyś zrobiłe no i w sierpniu połówkowe z wynikiem;)Ja mam teraz wizytę 19lipca i to będzie 19tydzien, więc u mnie będzie tak samo:) kaskanowa-dobrze,że już lepiej:)na pewno przez te upały;) Moje plecy dziś niestety nadal bolące:/mały się bawił w wodzie to musiałam go pilnować i wtedy mnie pewnie tak wzięło:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscmarina
To chyba domena każdego trymestru z tym puchnieciem. :/ ja wczoraj wróciłam z Olsztyna od ginekologa i wchodząc do domu po schodach szłam już bez butów bo bym ich nie mogła w mieszkaniu zdjąć...Przez bite 6h nie mogłam doprowadzić stóp do porządku,takie spuchniete miałam,kostki też...Dobrze,że te typowe dolegliwości ciążowe to juz przeszłość,nowe nadrabiają x2 xD może macie sposoby na te biedne stopy prócz moczenia w wodzie i trzymania w górze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marina, ja po powrocie do domu sciagam buty i cale ubranie, wchodze do wanny, nalewam sobie chlodnej wody i leze ..po 10 minutach opuchlizna schodzi, ale zmeczenie nog niestety pozostaje :( Dzis jest mi tak goraco, ze leze i czuje ze jestem cala spocona.. u nas w cieniu jest 38°, a w mieszkaniu mam 29° - uroki mieszkania na poddaszu. Nie polecam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale cisza tu zapadła ;) Przedyskutowałyśmy już temat wózków, a powiedzcie mi co z łóżeczkiem? Bo ja na pewno będę chciała przez pierwszych parę miesięcy mieć dziecko w nocy przy sobie, ale nie w naszym łóżku. I co kupujecie do spania dla takiego malca? Takie zwykłe łóżeczko 60x120cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja mam właśnie takie łóżeczko 120x60..I do teraz mój 2latek w nim śpi;)Teraz właśnie po remoncie, będzie miał swój pokój i chcemy mu kupić większe łóżko, no i nauczyć go w nim spać;) A łóżeczko będzie dla kolejnej kruszynki;) Muszę go zdążyć nauczyć samodzielnego spania w nowym łóżku i nowym pokoju do grudnia;) A jak tam kobietki Wasze samopoczucia?Dzisiaj już można normalnie oddychać,ale ostatnie upalne dni były ciężkie:/ A co do opuchniętych stóp to słyszałam,że ten żel kasztanowy z Ziaji jest dobry.Osobiscie go nie stosowałam,ale myślę że jak mnie to dopadnie to wypróbuje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie ja mam ten problem, ze prawdopodobnie w nowej sypialni nie bedzie miejsca na takie duze lozeczko :( Bedziemy mieli mieszkanie 3.pokojowe i wybralam najmniejszy pokoj na sypialnie dla nas ..a jeszcze chce tam szafe typu komandor zrobic. Mamy lozko 180 i praktycznie zostaje tylko po paredziesiat cm z bokow lozka i dojscie na balkon :/ Mamy ogromny salon prawie 30m2 i pokoj dla dziecka duzo wiekszy od sypialni (ok 15m2) i juz rozwazam czy czasem nie bede spala z dzieckiem w salonie lub jego pokoju ..ale jak dlugo tak mozna.. Maz proponuje, ze moze zrobimy na razie sypialnie w pokoju dziecka, a za rok czy poltora to my sie przeprowadzimy, ale jak dla mnie to za duzo kombinowania, bo trzebabedzie znow maly remont robic, a jeszcze planujemy drugie dziecko gdzies w 2. polowie 2017 .. Wiem, ze niektore dzieciaczki te pierwsze pare miesiecy spia w wozkach, lub takich kojcach, ale nie wiem czy to wygodne dla dziecka :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A gdzieś widziałam,że są takie dostawki do łóżka http://babystore24.pl/p/40/6135/lozeczko-dostawka-babybay-original-100102-lozeczka-dla-niemowlat-pokoj-dzieciecy.html Może to byłoby dobre rozwiązanie dla Was?Wiadomo że te pierwsze miesiące są najważniejsze żeby maluszek był z nami w pokoju, a pozniej jak będzie starsze to już do łóżeczka w swoim pokoju:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślałam własnie o takiej dostawce, ale 1) nie wyobrażam sobie, żeby dziecko spało tam w ciągu dnia i 2) jakoś boje się, że dziecko przeturla się do nas lub gdzieś niechcący ręką tam uderze :( Na olx spodobało mi sie takie łóżeczko http://olx.pl/oferta/biale-lozeczko-niemowlece-ikea-CID88-IDge66x.html#e6d0361d3d ..zobacze po przeprowadzce może uda nam sie jakos i takie wstawić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskanowa89
Hej Dziewczyny. Agnes jak tam Twoje plecki? Teraz jak będziesz wychodzila to krem z wysokim filtrem...z drugiej strony zapewne masz ładną opalenizne. U mnie wszystko się uspokoilo, ale wczoraj cały dzień lezalam wstawalam tylko do wc i na jedzenie. Dziś pogoda u mnie fajna, bo chłodno i nie ma słońca. Jeśli chodzi o łóżeczko to też będę miała to standardowej wielkosci, bo akurat takie mam na stanie. A miejsca też za dużo nie mam ale już obmyslilam co wyniose, a co zostanie. W sumie w sypialni to tak wszystko na styk nasze lozko, łóżeczko, przewijak, duża szafa w której w większości będę miała wszystko dla dziecka i jakaś mała szafka z tv. Na szczęście mam mała garderobę gdzie wszystko wkladam...za chwilę będzie tam mała graciarnia. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaskanowa-oj plecki do teraz bolą:/na szczęście nie aż tak bardzo..Teraz bez kremu z filtrem ani rusz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie wiem co mam robic ..odebralam dzis wyniki i mam TSH 2.37 FT3 5.10 FT4 15.71 i antyTPO 10.25 - czyli wszystko idealnie w normie. Czy to mozliwe? Poprzednie badanie TSH mialam 16 czerwca i wtedy wynik byl 3.8 ..czy to mozliwe zeby samo z siebie tak spadlo i sie wyrownalo? Tak dla swietego spokoju zrobilismy tez mezowi TSH i ma 2.67 - czyli tez ok. Nie wiem czy mam isc jutro do tego endokrynologa, bo co on mi powie, ze sobie choroby w ciazy wymyslam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskanowa89
Ja na Twoim miejscu i tak bym poszła. Normy dla kobiet w ciąży są inne niż te na wyniku. Na wyniku masz normę podaną do wieku, ale nie w ciąży czy też chorobie itp. Ja jak miałam tsh 2 to wg mojej pani endokrynolog było za dużo...Teraz mam poniżej 1 . Zrób jak uważasz ale ja na Twoim miejscu poszlabym dla świętego spokoju. Poza tym lekarz nie powinien Ci powiedzieć, że po co przyszlas czy coś w tym stylu. A konsultowalas wynik ze swoim ginekologiem? Może poradz się właśnie jego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwonilam do gina i on powiedzial, ze norma TSH dla kobiet w ciazy to 2.5 dla Itr i 3.0 dla IItr, wiec skoro jest 2.3 w 15tc to jest ok ..ale mi nie daje spokoju to, ze samo tak spadlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskanowa89
W ciąży tak to jest, że hormony nam szaleją nawet my o tym nie wiemy. Dobrze że spadło, bo widocznie organizm sam potrafi sobie wyregulowac poziom. I tak raczej będziesz musiała za jakiś czas powtórzyć badanie. Jak nie chcesz iść na wizytę to zadzwoń może do tego Endo i telefonicznie przedstaw mu swoje wyniki może rzeczywiście wizyta nie będzie konieczna. Buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wizyty jako takiej nie mam. Mialam sie po prostu wbic 'na slowko' do lekarza. Przespie sie z tym i najwyzej jutro pojde, bo lekarz przyjmuje od 11 do 15 we wtorki i czwartki. Dzieki za rade :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskanowa89
To tym bardziej idź i od ręki będziesz wiedziała. Nie ma sprawy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na Twoim miejscu też bym poszła..Pokażesz mu wyniki te i poprzednie i zobaczysz co Ci powie..I będziesz spokojniejsza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscmarina
Też za dwa tyg mam wizytę u endo i myślę ze warto by było na własny koszt zrobić wynik,jak myślicie?Bo chciałabym dowiedzieć się,czy te tsh po zwiększonej dawce euthyroxu spada.Trochę się martwię,bo zasypiam na stojąco,śpię już so 21,chłopak mnie nie poznaje bo cały dzień jak mały motorek jestem,a od kilkunastu dni "nie zyje" :/ dodatkowo włosy zaczęły mi wypadac, więc to ewidentnie wina tarczycy.Zazdroszczę tego samoistnego spadku :P no właśnie,łóżeczko...czym się kierowalyscie przy wyborze?Przydała się wam np.szuflada pod spodem?Poza tym ostatnio lekko się przeziebilam i jak kicham to czuję takitakiewne napięcie w brzuchu,taki dyskomfort.Myślicie ze to tylko ze względu ze macica z małym rośnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marina, ja za wszystkie cztery wyniki prywatnie zaplacilam 86zl i to szukalam laboratorium gdzie bylo najtaniej, bo ceny byly przerozne, przewaznie ok 100zl wychodzilo ;) Co do lozeczka to jednak stwierdzilam, ze nie wazne jak ale jakos wcisne to lozeczko do sypialni, a czym sie bede kierowala - chce aby krotkie boki lozeczka byly zaslepione, zeby nie mialy szczebelkow. Zaobserwowalam to u mojej siostrzenicy, ze jak miala pare tygodni i juz zaczynala ogladac swiat to odchylala strasznie glowe go tyl (jakby mostek robila) zeby zobaczyc wlasnie miedzy tymi szczebelkami ..ten widok mnie przerazal i dlatego ja chce miec tam pelna scianke lozeczka. Szuflada fajna sprawa, ale niekonieczna :) I wazny jest dla mnie kolor - chce biale lozeczko. Ogolnie pokoj dziecka bedzie bialo-szaro-zolty, wiec wszystkie mebelki bede chciala biale :) A co do sennosci to ja ostatnio przespalam swa dni.. Ale u mnie to kwestia pogody, ja zawsze reagowalam spaniem lub nadmiarem energii na zmiany pogody/cisnienia :) Dziewczyny, farbujecie wlosy w ciazy? Bo ja ogolnie od prawie 6 miesiecy nie farbowalam wlosow, tylko odswiezalam kolor szamponetka, bo chcialam troche je zregenerowac ..ale mam juz takie odrosty, ze az wstyd :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscmarina
Ja właśnie 13.07 zamierzam odwiedzić fryzjera,zawsze robiłam to na własną rękę ale w ciąży stosuje się inne preparaty z tego co wiem,wolę więc powierzyć to specjaliście. :p O właśnie,takie informacje są przydatne w kwestii łóżeczka.Też stawiamy na neutralne kolory,pokój ma dzieciaczka przede wszystkim uspokajac, żywe odcienie mogą choć nie muszą go pobudzać. :) No właśnie myślę czy samej robić badania czy czekać aż endo wypisze skierowanie do laboratorium.Aczkolwiek mialam robione niecale 2tyg temu,dopiero zaczelam zażywać większą dawkę leku więc może bez sensu robić znowu i lepiej poczekać ten miesiąc..Dopiero po takim czasie widać czy jest efekt.Dodatkowo doszło,a właściwie nawrocilo chyba zapalenie ścięgna w sródstopiu i utykam na lewą noge,a nie wiem czy mozna cokolwiek stosowac domiejscowo żeby trochę zmniejszyć obrzęk. :/ ehh biednemu zawsze wiatr w oczy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To moze i ja nie bede ryzykowala i pojde do fryziera, a moze koncowki podetne :D Dobra mysl! ;) Jak mnie ostatnio bolalo kolano to czytalam, ze lepiej na wlasna reke nie smarowac sie masciami przeciwbolowymi i przeciwzapalnymi ..ja zalozylam stabilizator (bo kolano i kostka prawej nogi to moja zmora) i po 2 dniach mi przeszlo bez masci. Zrob moze oklad z lodu na chwile i owin bandazem elastycznym i staraj sie nie obciazac tej nogi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscmarina
Staram się odciążyć, ale jak na złe samochód w naprawie i wszędzie muszę poruszać się pieszo/kom.miejską.Muszę jakoś dostać się do ortopedy,byle jakiegoś kompetentnego,poprzedni parę lat temu stwierdził ze nic mi nie jest i pewnie źle stanelam...Taa i tak co pół roku źle staję? Szkoda słów.Póki co okłady,ale na dłuższą metę to nie podziała.Najgorsze że to odbiera chęci do wszystkiego,nawet tą ciążą nie mogę się cieszyć,bo jak nie jedna rzecz szwankuje,to druga...Masakra jakaś, mam tylko nadzieję ze to hormony i minie. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez sie od lat mecze z calym stawem skokowym, kostka i jeszcze od tego kolano mi siada - cala prawa noga do wymiany :( I tez ortopeda nic tam nie widzial, kazal tylko wkladki ortopedyczne kupic i wypisal 'recepte'. Jak zobaczylam, ze te wkladki 170zl kosztuja i trzeba je co miesiac wymieniac to zrezygnowalam :o A zaczelo sie od tego, ze kiedys faktycznie zle zatanelam i za jednym zamachem wybilam paliczek, wybilam kosc srodstopia i skrecilam kostke - to bylo jakies 6 lat temu, mialam rehabilitacje i teraz co jakis czas odnawia mi sie ta kontuzja, i od tego zaczelo mnie konano bolec, i prawe buty zdzieram bardziej.. wiec cos na rzeczy jest. ..a dzis zaobserwowalam, ze z obu piersi bardzo lekko saczy mi sie (chyba) siara! To nie za wczesnie troche? 15t5d ciazy. Chodze pod domu bez stanika w samej koszulce i zobaczylam, ze mam mokre, pomyslalam, ze sie ochlapalam i olalam to. Teraz sie przebieralam, a piersi mam lekko mokre i odrobine lepkie. Scisnelam brodawki i polecialo po kropli bezbarwnego, bezwonnego plynu :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaśkanowa89
hej Dziewczyny :) no niestety tak to już jest, że im starsza ciąża to nasze wszystkie kontuzje będą się odzywały. Ja też się zastanawiałam nad włosami bo nie farbowałam już bardzo długo i nie mogę na nie patrzeć...to samo z paznokciami zawsze miałam pomalowane paznokcie a teraz się trochę boję. Czytałam, że niby jest to szkodliwe itp ale jak jestem na wizycie to widzę że dziewczyny mają zrobione i włosy i paznokcie. Muszę podpytać mojego gina, a poza tym na pewno by nam to poprawiło humorek i samopoczucie. A co do łóżeczka to ja mam takie z szufladą ogólnie moja siostra z niego korzystała i uważam że jest fajne i praktyczne bo zawsze coś tam włożysz, czy jakiś zapas pieluch, chusteczek itp. A z tą siarą z piersi to nie mam pojęcia jak to jest ale z tego co słyszałam i gdzieś czytałam to chyba trochę poźniej się to zdarza, ale nigdy nic nie wiadomo....Dziewczyny Wy też obserwujecie swoje ciało? ja codziennie wieczorem po kąpieli się oglądam i nie mogę wyjść z podziwu, że każdego dnia wyglądam inaczej. Piersi coraz większe, brzuch coraz bardziej się naciąga... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja maluje paznokcie nieustannie, srednio dwa razy w tygodniu. Poczatkiem ciazy pytalam lekarza o uzywanie balsamu brazujacego i powiedzial, ze takie zabiegi jak samoopalacze, malowanie paznokci czy inne, jezeli maja poprawiac samopoczucie kobiecie, a sama nie zaobserwuje, ze cos jest nie tak to on nie widzi problemu :) Z ta siara z piersi czytalam i sporo kobiet tak jak ja - ma pierwsze objawy laktacji w 15-18tc, wiekszosc po 30tc, ale tez sporo kobiet dopiero po porodzie mialy siare. Wiec nie mam co sie martwic, ale powiem o tym ginowi na wizycie w lipcu :) I uf. Bylam u tego endokrynologa dzis. Przyjal mnie po za kolejnoscia, za co spotkalam sie z bardzo zlymi spojrzeniami innych pacjetow.. Ale do rzeczy :) Wynik 2.3 co prawda jest lekko za wysoki, ale powiedzial ze nie ma co faszerowac siebie i dziecka lekami i kazal mi tylko taki specjalny jod dla kobiet w ciazy i karmiacych lykac :) Mam co 4-6 tygodni powtarzac sobie tsh i gdybym miala powyzej 2.5 to mam przyjsc, a po ciazy raz do roku kontrolnie dla samej siebie robic tsh :) Odetchnelam z ulga po wizycie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do obserwowania swojego ciala to ja tez tak robie, ale z rana, jak opuchlizna mi zejdzie, jestem wyspana, brzuch miekki.. I faktycznie piersi mi sie troche podniosly, sa jakby jedrniejsze, brzuszek juz mam zaokraglony, ze widac ze jestem w ciazy. Kondycja skory i wlosow mi sie poprawila. Jak tak na siebie patrze, to podobam sie sobie troche bardziej jak przed ciaza ;) Maz tez mi mowi, ze bedzie syn bo wyladnialam ;) A tez tak macie, ze z rana brzuszek jest miekki, a im blizej konca dnia tym robi sie twardszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nimfaaa
Witam kochane mamuski :-) wkoncu wracam wsrod was, impreza udana jeszcze nie odespana ale nadrabiamy:-) moj maz dzis spal do 13 ha ha :-P :-D Co do ciala ja paznokcie maluje:-) co do wlosow... Ostatno raz bylam przed Bozym Narodzeniem ale mam zrobione ombre wiec az tak strasznie sie nie zuca w oczy moj odrost, polecam wlasnie isc do fryzjera i wylacznie naturalne farby bez amoniaku i sztucznych chemikali ja taka farbe wlasnie robilam ostatnio i jestem mega zadowolona owszem koszt na dlugich wlosach masakra cenowo ale nie zaluje :-) opalac tez sie opalam bez brzucha nie wuchodza mi zadne przebarwienia i plamy... Kocham slonce i bede korzystac :-) brzuszek delikatnie juz widac jak jestem nago :-D w ubraniu nadal nie powiedzialam w weekend kolezance nie mogla uwierzyc ze zaczynam 5 mies:-) dzis chodzilam jeszcze w szortach xs :-D ehh ale pewnie juz dlugo sie nie naciesze ubraniami na lato i bedzie trzeba -***zakupy *** LOZECZKO ******** Kupilam w tamtym tyg... Jest cale biale takie jak chcialam, od gory krotsze boki sa cale drewniane plyty ( nie maja szczebelek tez nie chce zeby mala sie wyginala) nogi sa ciemny braz, z przodu zyrafa wyryta i meter wzrostu, gorne szczebelki sa pokryte takim jak by grubszym plastikiem zeby szkrab nie gryzl lakieru, fajne zabiezpieczenie. Ja wybralam lozeczko bez szuflady poprostu bardziej mi sie podobalo jest schludniejsze ale to kwestia gustu... Wizytujemy juz niedlugo :-) ja juz czuje ruchy mojej kruszynki. Buziaki :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulka262
rosemja - fajnie, że wszystko udało się u endo goscmarina - leczę się u endo 6 lat i to "nasza" druga ciąża. Wynik TSH - im niższy tym lepszy (ja po pierwszym miesiącu ciąży miałam aż lekką nadczynność (0,03) ale powiedział że to dobrze. W czerwcu już miałam 0,57. Teraz będę robić kolejny wynik bo we wtorek wizyta (po 3 miesiącach) Co do wyników to nie rób nawet po 2 tygodniach bo szkoda kasy. W ciąż sprawdzasz co miesiąc. Zasadniczo nie ma sensu robić tych wszystkich badań, wystarczy TSH i ft4 (chyba, że lekarz Ci zlecił to ok). Co do prywatnie czy nie. Niestety ja jestem zmuszona chodzić prywatnie do endo więc automatycznie za badania muszę płacić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do farbowania, w poprzedniej ciąży farbowałam, w tej jeszcze nie byłam u fryzjera (z tymi moimi ekscesami bałam się aby broń Boże nie zwymiotować im tam :D ). Też mam ombre tak, że spokoale już się źle czuję i czym prędzej się tam wybieram :) Myślę, że po wypłatce bo w tym miesiącu już był gino, dentysta, endo zaraz będzie i kupa badań :( ) Mmm ale skoro malujecie pazurki to teżtak zrobię :) (myślałam, że nie wolno) Tak mi się marzy pomalować paznokcie u stóp, bez tego noga w sandałkach taka łysa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×