Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karolina899

Grudniowki 2016

Polecane posty

Gość Nimfaaa
Agnes- ja wiem i zdaje sobie z tego sprawe tylko to jakos moj glos wewnetrzny jestem przewrazliwiona wogole na temat mojej wagi. :-) co do spodni to moze zeczywiscie M wsumie najgorzej bedzie jesienia a teraz lato wiec malo sie chodzi w spodniach :-) ... Ewentualnie udasz sie z nimi do krawcowej. :-) Martwie sie od wczoraj boli mnie glowa nie moge sobie poradzic wymioty sie nasilily...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscmarina
Zazdroszczę wam tych "skaczacych" brzuszków,ja czuję delikatne musniecia malucha i w sumie na tym sie zatrzymalo, ale dopiero 14+4 więc mały ma czas. :) nastawilam się na syncia, ale lekarz w zasadzie nie dał mi pewności czy to będzie chłopak :P powiedzcie mi,czy was też pobolewa tam na dole jak np. siadacie?Czuję taki ucisk jak przy okresie kiedy chce zrobić siusiu.To macica tak uciska/dzidziuś? Bo nie wiem czy to dobrze,że mam takie odczucia. :/ ja biorę kwas foliowy na receptę,jod i tran z takich suplementów,ale chyba powinnam dorzucić coś na skurcze,zauważyłam ze czasem w nocy albo przed snem mnie łapią.I mam pytanie-uprawiacie jakiś sport?Chciałabym zacząć chodzić na basen,ale boję się ze coś złapie,a u mnie to chwila moment mieć infekcje..Chyba ze są jakieś metody albo suplement który do tego nie dopuści.Wiecie coś może na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscmarina
Nimfaa współczuję :( ja dziękuję Bogu ze juz mnie to nie dotyczy,czasem mnie zemdli ale zakładam ze to do przeżycia.Ciągle wymioty już gorzej... :/ co do spodni znalazłam ostatnio właśnie w h&m kids/mama leginsy z panelem,są świetne i za 40zł więc nie zastanawiałam się,wzięłam większe z myślą o kesieni/zimie,kiedy brzuch idzie jako pierwszy a potem gdzieś za zakrętem my :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chyba sie nie przelamie do noszenia spodni w ciazy. Uwielbiam chodzic w sukienkach i pewnie to one beda mi towazyszyly do grudnia ;) Co do sportow to ja duzo spaceruje, na basen u nas nie bardzo jest jak chodzic, bo mamy dwa male i do tego to sportowe baseny, wiecznie jest na nich duzo dzieciakow i mlodziezy, malo przyjazne dla kobiet w ciazy i malych dzieci .. a szkoda bo po przeprowadzce bede miala jeden pod nosem :( Mnie czasem kuje po prawej stronie na dole, pezewaznie pod wieczor i jak siadam to na ulamek sekundy czuje nieprzyjemne cos w okolicy pochwy, jakby szyjka macicy - o tym drugim mowilam lekarzowi, a ten ze wszelkie pobolewania i mini skurcze sa ok, chyba ze pojawia sie plamienie.. mnie osobiscie martwia takie rzeczy, ale chyba za bardzo panikuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscmarina
Ja staram się już nie doszukiwać wszelkich złych objawów,ale powiem szczerze że ten ucisk przy siadaniu nie jest zbyt przyjemny.Nie plamie więc też obstawiam szyjke albo ucisk małego. ;) no ja spodnie lubię,ale tylko wtedy gdy jest zimno,normalnie noszę jakieś mini,szorty czy luzniejsze sukienki,bo jak nie w wakacje to kiedy? :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nimfaaa
Marina nie ma co zazdroscic roznica miedzy terminami to 2 tyg to na tym etapie ciazy to bardzo duza roznica miedzy kazdym dzieciątkiem. :-) co do skurczow tak zdazaja sie ja tez nieraz tak mam ze mnie pociagnie ale wsumie od kiedy biore Magnez z witamina B6 wszystko ulzylo, a kwas foliowy w ciazy zazywamy do pierwszego trymestru powinnas odstawic z 2 tyg temu. :-) Wymiotuje juz 12tyg po pare razy dziennie moj przelyk jest naprawde biedny i boli:-( Ja w spodnie sie jeszcze nie zaopatruje, narazie nie mam po co jak wkoncu brzuch sie pojawi to pomyslimy, chodze w szortach i spodniczkach, letnie sukienki:-) Ps nie wiecie czy moge zazyc cos na bol glowy? Zimne oklady nie pomagaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nimfaa niby mozna Apap, ale jak nie jest to konieczne to ja wolalabym nie brac. Ostatnio tez mi glowa pekala to przespalam caly dzien i obeszlo sie bez tabletki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nimfaaa
Glowa mnie boli od wczorajszego popoludnia... Jest mi naprawde juz ciezko z tym bolem caly czas leze z mokrymi okladami... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskanowa89
Hej Dziewczyny! Agnes odpowiadając na pyt.dot.witamin to Pregna ma dha ale jest go mało. Teraz porownalam wartości i Pregna ma dha 20mg w 1 kapsułce a samo dha 250 mg . Też Nie jestem zwolennikiem brania za dużo witamin, ale lekarz mówił że dha to głównie na prawidłowy rozwój mózgu. Jak za dużo witamin i innych to dzieci później bardzo wyrośnięte tak słyszałam od innego gina i lepiej witaminy spożywać z tego co jest w sezonie...akurat nam się udało super bo wszystkiego pod dostatkiem. Ja mam teraz fazę na czereśnie. A co do ubrań ja ogólnie wazylam zawsze w granicach 56-58 kg mam dość krótki tułów i niestety brzuch u mnie już na tyle widoczny ze spodnie się nie dopinaja a też nie chce tego brzucha wciskać. Ja zazwyczaj nosiłam s lub m ale ogólnie zawsze lubilama takie luzniejsze ubrania więc teraz mam ich dużo. A tak jak dziewczyny piszecie jest lato więc trzeba sukienki wykorzystać. Od kilku dni wertuje Internet w poszukiwaniu rzeczy dla mojego malca. Skupilam się na akcesoriach typu pościel, koce, itp. Ubranka zostawiam na koniec...czy Wy też już coś kompletujecie? Czy za wcześnie? Co o tym sądzicie? Ja chciałam te wydatki trochę rozłożyć w czasie bo musimy auto zmienić już niedługo i nie chce zostać bez kasy...A co do bolu to u mnie nie mogę mówić ze boli tylko bardziej coś zakluje, pociagnie. Od wczoraj np to mam takie uczucie jakby balona w brzuchu... Dziewczyny u Was dziś też taki upał? U mnie pranie w godz dziś wyschlo hehe buziaki dla Was!a ja zapomniałam pisać ze wczoraj skusiłam się na kawę!oczywiście słabą, ale brakowało narkotyku. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskanowa89
Nimfa ja też przerabialam bóle głowy. Lekarz kazał mi brać paracetamol 500 nawet do 4 x dziennie lub apap. Jak masz to bierz bo mi lekarz mówiła ze nie ma co się z tym męczyć bo dzidzia wtedy też cierpi. Mam nadzieję że Ci pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To tylko Paracetamol lub Apap. Pamietam jak na samym poczatku ciazy mialam prawie 40° goraczki i lekarz kazal mi w sytuacjach krytycznych brac pol Paracetamolu i za pol godziny drugie pol tabletki, na szczescie do tej pory tabletki leza nie ruszane :) Ale lepiej wziac tabletke niz meczyc sie drugi dzien, bo odczowanie przez Ciebie bolu i zle samopoczucie tez zle wplywa na malca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie kupuje jeszcze nic z wyprawki, bo czeka mnie przeprowadzka i remont - wole wszystko kupic juz w nowym i czystym miejscu, niz to magazynowac i zeby lezalo w kurzu. A co do wydatkow tez ich mamy sporo w najblizszym czasie i jestem troche przerazona ile to wszystko kosztuje. Tyle dobrze, ze moja tesciowa zaoferowala ze kupi wozek, my mamy wybrac, a ona zaplaci - a to chyba najwiekszy wydatek :) A lozeczko, bujaczek i inne takie bede kupowala raczej od kogos, tylko materacyk nowy chce, bo to jednak higieniczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskanowa89
No my właśnie wózek chcemy używany kupić, bo póki co nikt się nie oferował ze coś kupi i nie chce na to liczyć a nowy wózek który nam się podoba dość drogi więc odpuszczamy.łóżeczko też mam po chrzesniaczce. Dokładnie materacyk też bym kupiła nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja raczej nic od nikog nie bede miala, bo nie mam takich malych dzieciaczkow w rodzinie, a moje kolezanki jeszcze nie maja dzieci. Wiec wszystko musze kupic sama niestety, tylko ten wozek od tesciowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nimfaaa
Moge tylko i tak zazywac paracetamol z powodu ze kazdy lek na ibupromie delikatnie mowiac mnie wykancza mocno oslabia mi serce... Kaskanowa - chyba w pytaniu na sniadaniu ogladalam ostatnio ze kobiety w ciazy powinny ograniczyc witaminy do minimum... Niby witaminy a wcale nie robia nam pozytku w organiznie... Ta doktorka mowila ze przez nie kobiety bardziej tyja i szybciej... Mam tez lekarza wsumie profesora w gronie znajomych gdzie uwaza ze te cale witaminy to jedno wielkie dziadostwo ze to przez nie ludzie choruja, powstaja raki... Moja mama mowi ze jak byla ze mna w ciazy nie. Bylo takiego czegos jak teraz... W 60 % jestesmy " tym co jemy" i taka jest prawda... Kaskanowa fajnie ze u ciebie juz brzuszek :-) w takiej sutuacji to mozesz kozystac juz z spodni ciazowych :-) ja uwazam ze nie jest za wczesnie co do kompletowania ale kazdy robi jak uwaza... Niestety to wcale nie jest takie tanie :-) jeszcze jak sa mega remonty... A nie wiadome jak bedziemy czuc sie za 2 miesiace. Ja dostalam 3 wory ubranek, dokupie tylko pare rzeczy. Dostane jeszcze wozek 3w 1, krzeselko do karmienia, mate, wanienki z stelarzem juz zarezerwowane :-) co kupilam hmm ?? Kupilam bujaczek co sam husta i sie obraca z melodyjkami, i projektorem z wstawka dla niemowlaka od pierwszych dni, 2 dni temu kupilam lozeczko drewniane biale z wstawkami wenge, z zrafa z klupsia dalam 150zl... Codziennie siedzialam na olx i wkoncu mam dostalam paragon jeszcze na nie kosztowalo ponad 400zl wiec jestem mega zadowolona bo jest prawie idealne:-) kupilam 2 pieluszki frotte takie grube, duzy baldachim, 2 kosze duze materiakowe na zabawki czy bielizne z seduchem na srodku... Teraz jestem na kupnie 2 kompletow poscieli i poszukuje niani elektrycznej ale zostawie to na przyszly tydzien... Wszystko kupuje w tonacji bialy bezowy i szary :-) Widze ze ja to tylko tak szaleje ha ha :-) U nas teraz jest 35 stopni tak pokazuje mi termometr na balkonie :-) PS w weekend mamy wielka impreze musze pomoz mezowi nie wiem jak zniose te upaly ( mamy firme cateringowa- ciezki kawalek chleba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscmarina
U nas remont już rozpoczęty,za2 tyg kuchnia i łazienka, a na koniec pokój nasz i drugi dla bobasa. :) Więc lepiej zaczekać z tym kupowaniem,pieniądze teraz pójdą na wyposażenie domu. :/ a widzisz,znów wychodzi moja niewiedza...jutro wizyta u gina więc zapytam czy koniecznie dalej muszę brać ten kwas foliowy i czy nie ma czasem potrzeby żebym brała inne witaminy.A ten kwas dha to w jakich warzywach/owocach można znaleźć?Nie jestem zwolenniczką brania tabsow,wolę zastąpić je czymś wprost z natury. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nimfaaa
PS dziewczyny a z drugiej strony jest sens kupowania wozka? ( ja bede miec bo jak pisalam poprostu dostane) ale szczerze rodzimy w zimie... Na spacery jak pogoda pozwoli noo moze beda... Wiecej przydatny i praktyczny wydaje mi sie fotelik zakladany na stelarz typu zakupy lekarz praktyczniejsze... A na wiosne to juz maluchy beda siedziec i korzystniejsza bedzie lekka spacerowka:-) ja przynajmiej tak zamierzam reszta wyjdzie w praniu :-) Marina owszem zapytaj i poczytaj na forach o kwasie foliowym... Wydaje mi sie ze teraz warto jesc to na co jest sezon truskawki czwresnie arbuzy waze zeby jesc pomidory i banany maja duzo potasu, herbara z cytryna... Pomaranczy nie jem bo nie podchodza mi o tej porze roku... Aaa i oczywiscie sliwki suszone i jablka :-) blonnik :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscmarina
Nimfaa-przede wszystkim nie odmawiaj sobie zimnej wody,pewnie jeszcze to w plenerze więc wgl temperatura zrobi swoje.A tak z ciekawosci-z jakich rejonow /miast pochodzicie? Ja warmińsko mazurskie,niedaleko Olsztyna mieszkam. ;) z zakupów kupiłam jak tylko się dowiedziałam o ciąży jedno ubranko i tak wtedy pomuslalam"chyba będzie chlopiec"i wzięłam takie typowo dla chłopczyka ;) już oczyma wyobraźni widzę tego małego kluska w swoich albo tatusia objęciach :') a do grudnia tyle czasuuu... :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskanowa89
Nimfa super ,że masz już tyle. Pracy Ci współczuję byle głową nie bolała. Ja też stawiam na neutralne kolory. Znalazłam fajną stronkę z pościelą i innymi takimi w miarę tanimi rzeczami. Po sklepach jakoś chodzić mi się nie chce. A z wózkiem muszę to przemyśleć u mnie w okolicy znalazłam kilka fajnych ofert ceny już od 280 za 3w1. A ten dha to z grupy omega więc gł rybki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscmarina
Prawda,błonnik to teraz wybawienie,nie ma co się oszukiwać,wizyty w toalecie to jakaś masakra... :( też właśnie zastanawiałam się czy kupno wózka to dobry pomysł?Z takim malcem nie wychodzi się raczej na mróz,a kiedy zrobi się cieplej to i dzieciaczki podrosną ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscmarina
Jakby któraś z was znalazła ciekawą stronę właśnie z wyposażeniem dla dziecka,typu łóżeczka,nosidełka,ubranka itp to wrzucajcie linki,ja sama też jak coś wyhacze to się podzielę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marina woda u mnie to maslo :-) caly czas pije z cytryna i meta ( rosnie w ogrodzie wiec mam pod dostatkiem) przez to siusiam co chwila, lazienka ide np na chwile do kuchni wracam i sie zastanawiam czy bylam juz siusiu czy nie bo cisnie pecherz... Ja malopolska okolice krakowa wsumie bardziej wieliczki:-) Marina nie wiem ale mi leci tydz za tyg naprawde zleci szybciej niz myslisz :-) ehh pierwsze swieta razem az lzy w oczach :-) Kaskanowa :-) zazylam tabletke troche puscilo poruszyl sie wiaterek wiec siedze pod czeresnia i podjadam:-) ha ha posciel mam upatrzona na allegro w tonacji bezu i bialego obydwie zamowie w poniedzialek i stelarz do baldachimu. PS ja mam taka sakiewke zlota :-) odkladamy takie drobne jakas dyche czy co tam nam zwodzi jak pieke ciasta czy torty na zamowienie. Tez tam odkladam kazdy wydatek dla malej biore z sakiewki i tego nie odczuwam i naprawde suma sie robi pokazujaca :-) oprocz tego 2 skarbonki jedna moja druga meza kazdy zbiera na swoje marzenia :-) Marina zalezy tez od dzieciaka moj brat urodzil sie w lutym teraz ma 6 lat, i on tak byl nauczony ze codziennie chodzil na spacery chodz mrozy byly niesamowite. Ale byl chlop jak dab ha ha noo trzeba to przemyslec ja tak jak napisalam nie zamierzam szarpac sie wszedzie z gondola i bede poruszac sie w foteliku z buda :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nimfaaa
Cos zabrala mnie AMNEZJA zapomnialam sie podpisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chcialabym taki wozek, ze jest gleboki, nosidelko razem z fotelikiem do samochodu i spacerowka, a w razie 'w' zaklada sie nosidelko na stelaz i lest lekko i wygodnie. Niby do 2roku zycia ma ten wozek sluzyc ..ale kosztuje sporo. Jak wszystko dla dzieci .. widze, ze nie tylko ja oscyluje w kolorach szarosci, bezu i bieli :D Ogolnie pokoj dziecku chce zrobic szaro-bialy z zolto pastelowym akcentem :D Ja jestem z dolnegoslaska, dokladnie z Legnicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nimfaaa
Marina jesli chcesz odkupic wozek czy lozeczko warto przegladac oferty na olx dobrze 2 razy dziennie:-) nieraz naprawde mozna dobrze trafic... Rosemja jak mowie kazdy zrobi jak uwaza moja jeb**nieta szwagierka tez rodzila w lutym i nie uzyla ani razy gondoli i duzej spacerowki:-) gondola jest tak do 4 max 6 mies dopolki dziecko nie zaczyna sie mocno podnosic czy siadac wiec ona jest tylko na chwile, fotelik jest tez do 6 mies potem trzeba sie rozgladac za duzym z wkladka dla malucha, wiec nie ma mowy na 2 lata:-) a spacerowka? Jest tak ciezka ze masakra i szybko kupisz lekka spacerowke gdzie tez nie zajmuje duzo miejsca i czy wogole miesci sie w bagazniku w samochodzie.... Pracuje jako niania z 3 dzieci 5 lat, przerabialam to :-) naprawde wozek to mega wydatek ale kazdy robi jak uwaza i na co stac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie brzusio wystaje. Ale tez nie jestem taka chudzinka jak Wy dziewczyny :-) Szkoda ze wczesniej nie wiedzialam o tych apapach. Jak mi leb nawalal przez 3 dni i noce. Do tego jakies glupie liczenie projektow w robocie, ciaza wiec ogolne zmeczenie - myslalam ze padne. Ale przynajmniej juz bede wiedziec. A propo witamin. Przy poprzednim mialam pregne teraz gin mowi... i bierzemy witaminki, pytam pregne? nie fembion, reasumujac kto sie wkupi w laski lekarza ten sprzeda jakies witaminki. Ostatnio gadalam z zaprzyjazniona polozna i pyta czy mam zla morfologie ze to jem. Ze ewentualnie potrzebny magnez, mowie no wiesz lekarz kazal. Ona: potem rodza sie takie wielkie dzieciaki. Ale absolutnie mi nie odradzala. Pomyslalam o tym i jem teraz co drugi dzien. Na razie mam kiepski apetyt wiec tak to zostawie ale potem moze i zrezygnuje wogole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nimfa-Jeśli chodzi o ból głowy to mnie ostatnio wieczorem też męczył:/a w nocy jak się przebudziłam, to myślałam ,że mi pęknie..Ale to prawda nie ma co się męczyć, a apap jest bezpieczny:) kaskanowa- też się czasem skuszę na kawkę;) uważam że to nic takiego, zresztą ja mam niskie ciśnienie i wtedy też się troszkę lepiej czuje;) Kwasy DHA- głownie ryby:)Zaleca się je spożywać 3razy w tyg;) Jeśli chodzi o witaminy, to teraz pełnia sezonu na różne owoce i warzywa, więc lepiej z nich korzystać niż brać pełno kapsułek..Smacznie i zdrowo:) Mnie dzisiaj wzieło na nektarynki, już chyba 4 zajadam;) Widzę że już szalejecie z zakupami:)Fajnie, tyle radości to sprawia:)Ja póki co jeszcze nie myslę o takich rzeczach, myślę ze jak skończymy remont..To zacznę się rozglądać:) Wózek mam najdroższy wydatek;)I powiem Wam tak..Ja dla małego zakupiłam wózek 3w1 Czyli gondola,fotelik i spacerówka. Jestem z niego mega zadowolona. Mały do teraz jezdzi w tej spacerówce..Chciałam kupić troszkę mniejszą typu laski, ale jakoś tak zeszło i jezdzi w tym..Na pewno zajmuje więcej miejsca w bagażniku niż taka mniejsza spacerówka, ale my mamy kombi więc na spokojnie się mieści:) Kupując wózek przede wszystkim zwracałam uwagę na: koła ( chciałam pompowane o dobrej amortyzacji, koła ruchome-nie wyobrażam sobie innych kół, świetnie się sprawdziły wszędzie..na chodniku, w lesie, czy w sklepie.), duży kosz pod wózkiem..I żeby był w miarę lekki..Prowadzi mi się go super. Jeśli chodzi o gondolę to myślę ze na zimę się przyda..Na zimowe spacerki również trzeba wychodzić, nawet w mrozach..Zalecane jest;) Mój maluch jezdził dobre 6 miesięcy w gondoli.. Tam ma wygodnie, ciepło, wiatr mu nie wieje.. Jeśli chodzi o fotelik-nosiedełko-głownie do samochodu..Ale też np zakładaliśmy na stelaż wózka i spacerowaliśmy..Ale to na krótsze dystanse, uważam że w takim foteliku maluch ma mniejszy komfort jazdy-ale to moje zdanie..Przydatne np gdy jechaliśmy do sklepu, mały we foteliku, od razu z nim na stelaż wózka i jechał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskanowa89
Ja z Wielkopolski można powiedzieć, że też z okolic Poznania. Agnes fajnie że napisałaś kilka rad odnośnie wózka. Ja już fotelik mam więc kupie gondole + spacerowke ale używke i na pompowanych kołach. Myślę już o moim malcu, wyobrażam sobie jak to będzie za kilka miesięcy... A remont skromny bo skromny ale jeszcze przed nami. Mam nadzieję że w następnym tyg zaczniemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×