Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mamy na czerwiec 2016 cz.2

Polecane posty

Hmm uciwlo mi wczoraj posta :/ a tyle się opisałam... :( w skrócie moja mała ma na dziś 3 mies 12 dni i wazy 6850g i ma 62cm. Przy porodzie 3150 i 55cm. Ubranka nosi 68 a niektóre spodenki 74. Przy szczepieniu płakała ale za chwilę Aczela się śmiać. Mam do was pytanie. Bo ja we środę idę z Nią przebijac uszka. Co i tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
To faktycznie moja malo przybiera. Za tydz 4 m-ce skonczy. Ur 3544 a wazy 5960. Ubranka nosi na 3-6 mcy. Gracjana tez chcialam przebijac uszy ale kolezanka zasugerowala ze to za malenstwo aby ingerowac w cialko i nosic cialo obce. A moze gdzies zachaczyc i uszkodzic uszko. Nie wiem musze zglebic tez ten temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc, moja coreczka tez ciagle kicha. Od 3 dni tez kaszle i cos slychac w gardle, jakby nie mogla odkaszlnac. Byliśmy dzis nawet u lekarza czy nie jest chora ale na szcz4nic nie slychac. Po prostu mleko wraca i sie krztusi, najgorsze ze nie da sie nic zrobic i musi sama sobie z tym poradzic :( Na spacery roznie, zalezy od pogody ale zwyle pajac albo ocieplony pajac jesli jest zimno, no i mam moja ulubiona bluze z kapturkiem, ktora zakladam na pajaca :) oczywiście czapeczka. Przykrywam kocykiem albo taka kolderka z kocykiem minky z drugiej strony. Nie zakladam jeszcze zadnych misiow ocieplanych bo uwazam ze jeszcze za cieplo na taki stroj a widuje na ulicy tak ubrane dzieciaczki. Malutks i tak jest ciepla, nie ma co przegrzewac, zreszta gondola dobrze chroni od wiatru. Nikola, Gracjana ja jeszcze nie przekluwam uszu, moze za 3-4 lata, jak mala będzie chciala. Zreszta ja sama przebilam uszy dopiero w liceum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Jest wiele opini co do przekuwania uszu. Kazdy ma prawo do swojego zdania. Ja mialam 4 lata gdy zalozylam pierwsze kolczyki. Nie wiem czy chcialam miec przekute uszy bo nie pamietam. Jedyne co pamitam, ze mnie bolalo a za chwile mialo byc drugie ucho przekuwane i znowu ten bol ojej. Teraz jednak ciesze sie ze moge nosic kolczyki. Nie strasze bolem podczas tego zabiegu bo 30 lat temu byly inne metody...ale z racji tego doswiadczenia wole przekuc jak najszybciej aby moja corcia nie pamitala tego (ponoc juz i tak bezbolesnego zabiegu). Jednak narazie nie wybieramy sie do kosmetyczki. Piekna jest i bez kolczyczkow :)) U mnie temp podobne jak w Pl, wiec na spacery tez w gondoli to tylko kocykiem przykrywam. Chyba, ze wieje to dodatkowa oslone od gondoli dopinam. Czapeczki jeszcze nie ubieramy. Moja nie lubi miec nic na glowie jak zauwazylam. W tym tygodniu zauwazylam ze juz tak swiadomie bawi sie swoimi raczkami, oglada je i przyglada sie z kazdrj strony i moim recom przy okazji tez ;) slodzinka kochana. Caly czas jestem w euforii ze ją mam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Swoja droga smiesznie wygladaja dzieciaczki z przeklutymi uszkami te co nie maja wloskow. Mojej przetarly sie wloski i tez raczej lysolinka a zadnych opasek nie lubi a spineczek nie ma o co zaczepic. Wydaje mi sie, ze poczekamy z przekluwaniem az jej wloski urosna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikola ty normalna jesteś? Jak można tak małemu dziecku czapki nie zakładać,toz to już nie lato! Chcesz by dziecko złapało zapalenie ucha? Konsekwencje tego zapalenia znasz? Przecież mimo że ciepło to czuć już taki chłodek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj gościu, zapalenie ucha nie bierze się z wiatru - doucz się! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Gosc8:42-dzieki za rade-cenie sobie. Czapki nie zakladamy bo nie ma takiej potrzeby nie ma u mnie takich wiatrow a i temp w nocy to 16-18 stopni. Tak jak Bezka pisze, gorsze konsekwencje gdy dziecko sie przegrzeje. A i w dobrze zabezpieczonej (chociazby od wiatru) gondoli nie ma takiej potrzeby jak narazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Polsce pogoda jest trochę inna. Wczoraj widziałam 2 dzieci ubranych w kombinezony zimowe o sama zaczęłam zastanawiać się jak ubierać leżącego przez cały czas Malucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaraz tam od nienormalnych przezywać- zachowajmy poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny, powiedzcie mi czy wasze maluszki lubią sie kąpać? Mój synek jak tylko wkładam go do wanienki strasznie płacze. Woda jest odpowiednia, cicho gra muzyka uskokajajaca, a w wannience są dwie pieluszki żeby miał miękko. Nasz kąpiel wyglada ok 2 minuty i koniec. Ubiueranie po kapieli też jest mekką dopiero na piersi sie uspokaja. Pomocy ma któraś tal???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bezzka
Z ta pogoda to niectaka prosta sprawa, tez cotaz bardziej zaczynam się zastanawiac w co mala ubrac zeby bylo cieplo ale nie za cieplo. Gosc, moja corka uwielbia się kapac wiec Ci nie pomoge. Jak tylko ptzygotowujemy kapiel wie ze zaraz będzie w wodzie i juz sie cieszy. W wodzie tez sie smieje szeroko. Gorzej z ubieraniem po kapieli bo wtedy sie niecierpliwi. Ale te dzieciaczki sa slodkie. Wystarczy ze malutka spojrzy na mnie swoimi wielkimi oczami, usmiechnie sie a ja jestem w siodmym niebie! Te male istotki to prawdziwy cud :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aa dziewczyny ktore karmia piersia, tez tak macie ze podczas karmienia was laskocze? ;) pamietam poczatki kiedy plakalam z bolu i mialam poranione brodawki, a teraz lubie karmic :) chociaz obawiam sie jak to będzie gdy pojawia sie pierwsze zabki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Moja kapiele lubi, wycieranie i ubieranie po..juz nie tak bardzo ;) Przy kp nie czuje nic poza mlekiem ktore naplywa. A co do zebow jak sie pojawiaja a sie kp to roznie bywa. Moj starszy syn strasznie mnie gryzl nie tylko brodawki ale i ramiona bo gdy go nosilam zeby odbilo po jedzonku to wczepial zeby w ramie niczym wilkolak a drugi synus juz wogole nic takiego nie robil. Oj tak Bezzka to nasze CUDENKA kochane!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc 85
Bezka tez tak mam czasem jak dluzej pije albo ciumka usypiajac z cycem juz prawie xe czuje laskotanie takie delikatne. Slodkie te dzieciaczki nasze. Poeiedzcie mi w czym spia wasze maluchy? Jak tak czytam to mam wrazenie ze slabo go ubieram ale nie placze i spi wzglednie spokojnie pomijajac zabkowanie i skoki Ma cienkiego pajaca i przykryty kocykiem tylko a pokoju 23 st Jak byli 21 st to mial zimne raczki i wtedy dawalam taki welurkowy pajac na noc i kocyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny, dzis byłam z małym u ortopedy na badaniu bioderek. Przy okazji zapytałam o leżaczek bujaczek który posiada opcje wibrowania. Lekarz powiedział że dopóki dziecko nie bedzie już siedziało aby nie używać bo szkodzi. Nawet nie wiedziałam zapewne jak większość z was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosc14:36 ja nie posiadam takiego "cacka"z wibracjami dla niunki. Ma lezaczek bujaczek ktory kolysze delikatnie na boki i dopiero co zaczelam ja tam sadzac. Wiekszosc z tych bujaczkow sa do 9kg wiec jak juz dzieci beda siedzialy czyli okolice 8 m-ca to juz beda nie przydatne...wszystko jest dla ludzi ale z umiarem jak zwykle.... Gosc85 moja spi pod koldra w body na krotki rekawek :) ale niebawem bedzie spala w spioszkach z dlugim rekawem i nogawka ale z bez stopek. Tutaj strasznie hartuja dzieci np zima zobaczysz dziecko w spacerowce w kurtce ale gole stopy bez skarpet zupelnie gole. Fakt nie ma mrozow ale troche przesadzaja. Moj syn ganial w rajstopach i spodniach do tego szalik czapka i rekawiczki po podworku a kolezanka angielka w sukience z golymi nogami- kto sie przeziebil?- kuzwa moj syn :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
To ja wyzej ale mi nie wkleilo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny czy wiecie moze jak to jest z nacxyniakami u dziecka? Podobno powinien sie wchlonac do roku.. Macie jakies doswiadczenia w tym temacir moze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc jak chodzilam do szkoly rodzenia ti ortopeda mówił zeby nie uzywac lezaczka poki dziecko nie będzie siedziec. My mamy taki prawie lezacy i baardzo sporadycznie go uzywamy bo i tak mala nie chce w nim siedziec. A jesli chodzi o naczyniaki to tez mnie to zastanawia bo mala ma z tylu glowki i pediatra powiedzial zeby sie nie przejmowac bo sie wchłonie. Ale nie wiem kiedy, na razie jest taki sam jak byl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Nie pomoge co do naczyniaka bo zadne z moich dzieci nie mialo. Ale obserwujac dzieci znajomych zauwazylam ze do ok poltora roku znikal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc 85
Czy tylko u mnie taka zawiecha?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zojka123
Moj brat cioteczny miał naczyniaka między brwiami i też mówili, że do roku się wchłonie ale u niego trwalo to dłużej bo aż do 6 roku życia. No ale grunt, że się wchłonal. Moja mala ma jutro szczepienie, a ja jak zwykle jestem spanikowana, tym bardziej, że ma lekki stan podgoraczkowy. Zadnych innych dolegliwości nie ma jak narazie, jedyne co to mocno dzisiaj ulewa. Myślicie, że może to być od żołądka? Ja leżaczek używam (z umiarem, przynajmniej tak mi się wydaje). Synka też kladlam i wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zojka my dziś idziemy na szczepienie i tez juz mysle jak mala je zniesie. U nas przrz dlugi czas ok. 3 tyg byl stan podgoraczkowy (37,1-37,5) Pytalismy 2 pediatrow, mowili zeby sie nie przejmowac. To moze byc np. od zabkowania albo gdy cos dzieje sie w brzuszku. U nas znow nie wiem czemu ale juz drugie oczko zaropialo, jakas infekcja :/ dajemy na to kropelki z antybiotykiem ech. Dbam bardzo o oczka, przemywam tylko gazikami z sola fizjologiczna. Moze córa sama zanieczyszcza to oko bo ciagle rączki sa przy twarzy gdzie tylko sie da. No i najgorsze ze cieKp jej sie oddycha, cos siedzi w gardle i nie moze tego odkrztusic :( i nosek tym samym pelny. Lekarz mowil ze nie da sie z tym nic zrobic ze musi sama.. ale boje sie ze sie zakrztusi np.w nocy jak bede spala :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu, mój synek też miał czas, że nie lubił kąpieli. Testowalismy wszystko muzyka, cisza, pianka, bez pianki, jasno, ciemno itd. Co się okazało po prostu woli chłodniejsza wodę i jest teraz ok. Przetestuj takie coś, spróbuj wlozyc go do wanienki normalnie w ubraniach bez wody, zobacz jak zareaguje, jeżeli bedzie spokojny to właśnie może woda jest dla niego za ciepla/zimna. Jeżeli będzie niespokojny to trzeba będzie pogłębić temat, może źle trzymanie itd. Daj znać jak poszło w wanience bez wody. M&m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od kiedy rozsxerzacie diete mamy kp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 17 15, wg najnowszych zaleceń, obojętnie czy się karmi kp czy mm, dietę rozszerza się po skończonym 6 miesiącu. Ps. Podpisuj się, będzie się łatwiej rozmawiało:) M&m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×