Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mamy na czerwiec 2016 cz.2

Polecane posty

Gość nikola0806
Bezzka no i dzis dostalam okres :/ a jeszcze wczoraj pytalam pielegniarke to powiedziala, ze oczyszczam sie po porodzie :/ Gajazmaja bidulko wspolczuje ale ja mam podobnie z zasypianiem. Niby mala zje mleczko w 10min ale ja czasami sie rozbudze i tez lipa z zasnieciem pozniej u mnie. M&m ja tez idac na wazenie myslalam ze duzo wiecej przybrala ale na szczescie idzie rowno wg swojej siatki cent. Tez karmie tylko piersia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Zojka dzieki za przepis -dzisiaj (zaraz)robie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nikola, może to nie okres tylo dalsze oczyszczanie? Jak kp to okres jeszcze nie powinien sie pojawic,chyba ze podajesz jeszcze jakies inne posilki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zojka123
Nikola proszę bardzo. Oby smakowalo. Jeszcze podpowiem, że według mnie powinno byc więcej jabłek, ale to zależy jak kto lubi. Wczoraj mieliśmy gosci i powiem wam że mala mnie bardzo zaskoczyła. Byla grzeczniutka, większość czasu przelezala co u niej akurat w godzinach popoludniowych to rzadkość. Chyba lubi jak jest wiecej ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zojka dzieki za przepis, tez niedlugo wyprobuje :) moja tez przy gosciach jest grzeczna i pozniej mówią, co ta mama wymysla ze mała to płaczka ;) Od wczoraj jest bardzo niespokojna, noc ciezka, od rana marudzi, ani zjeść śniadania, ani sie ogarnac.. podobno najgorszy przy kolkach jest 6 tydzien, a my dzis go zaczniemy, az sie boje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zojka123
Dziewczyny jaką szczepionka szczepilyscie lub bedziecie szczepic dzieciaczki. Ja zaczelam czytac o tych szczepionkach skojarzonych a szczegolnie 6w1 i jestem trochę wystraszona. Tyle osob pisze o powiklaniach po niej. Sama nie wiem co wybrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Zojka-Oj tak ciacho pycha ale dalam wiecej jablek i dodalam maslo bo musialam zuzyc bo jade do pl i rozmrazam lodowke. Pychotka. Ze szczepionkami nie pomoge bo tu jakies inne sa nawet nie przeczytalam co do za szczepionki dokladnie. Czytalam na co pomagaja i uodparniaja wiec sie szczepilismy. Bezzka- z kolkami wspolczuje. Kolezanki coreczka tez miala kolki wziela ja na masaz (masaz 45min a ona 30 przeplakala), odstawila mleko i przetwory i mowi, ze lepiej. A widzicie moja na odwrot przy gosciach potrzebuje mojej uwagi i wtedy mysla, ze co ja gadam, ze tylko spi :p Gosc-sama nie wiem czy okres czy nadal oczyszczanie. Nosze podpaske ale jest malo krwi ale duzo jak na jakies resztki tym bardziej ze taka czerwona ta krew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My idziemy w czwartek na wizyte w ramach patronazu poloznej zamiast ona przyjechac z lekarzem to my jedziemy do przychodni sa wyznaczone godziny w ktorej beda w przychodni same noworodki i maly bedzie wazony i mierzony zobaczymy ile mu sie przytylo prawie w miesiac a na szczepionke mamy sie zglosic 24 sierpnia juz wizyta ustalona i wtedy tez mam kontrolna u ginekologa tez juz wyznaczona i dobrze bo teraz idzie na urlop i nawet bym nie wiedziala :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My szczepionki 6w1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Moja niunka juz 2 m-ce. Bosz jak ten czas leci...Co tam u Was weczynki? (Moj synus tak mowil na dziewczynki ;) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bezzka
Nikola, masz racje czas leci az ciężko uwierzyć. Mi sie troche zatrzymal bo kazdy dzień do siebie podobny ale jak patrze na córeczkę to z kazdym dniem widac ogromne zmiany. Mała jest marudna popoludniami i czasem nocą nie daje spać. Ja zmęczona juz na maxa a w dzien niestety nie potrafie spac :( troche pomagaja spacery bo i mala sie uspokaja i ja odpoczywam na swiezym powietrzu. Powiem Wam ze mam straszny apetyt, pewnie to przez karmienie piersią. Na szczęście waga stoi w miejscu, nie tyje wiec sobie pozwalam. Zaszalec za bardzo nie moge bo wiadomo jak to przy kp ale za to mam fazę na herbatniki i biszkopty. Niby zwykle ciastka a pochlaniam paczkami :D Nikola jesli Twoja ma juz 2 mies to pewnie ladnie sobie juz gaworzy ? :) jakie robi postepy? A u Was dziewczyny jak malenstwa? Moja usmiecha sie coraz wiecej i wydaje dziwne dzwieki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, mam pytanie do karmiących mamuś, nie wiem czy można jeść borówki. Ogólnie jestem ciekawa co znajduje sie na talerzu mamy karmiącej ja już sama nie wiem co mogę a co nie. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Bezzka wspolczuje, ze w nocy nie mozesz pospac. A spisz z malutka? Jesli nie to moze sprobuj malutka gdy bedzie czula, ze ma Cie obok moze bedzie spokojniejsza. A jesli nie chcesz jej brac do swojego lozka to do jej lozeczka wloz swoja np.koszulke. Moja moze nie tyle ze gaworzy ale gdy mowie do niej: aguu guu, to probuje odpoeiadac-nasladowac, nie wiem ale to slodkie... A propos slodkiego:wlasnie zrobilam ciasto maxi king- szybko bo bez pieczenia i na herbatnikach, ktore pochlaniasz- polecam. Ja to ciasteczkowy potwor jestem- ale lubie piec i robic ciacha ;) Gosc- ja jem borowki. W sumie to jem wszystko. Ale najlepiej w umiarkowanych ilosciach. Moja pielegniarka mowi ze mozna wszystko oprocz alkoholu :) a tego mi akurat nie brakuje. Aczkolwiek jak skoncze kp czyli gdzies okolo roczku malej to chetnie wypije drinka z soplica orzechowa z mlekiem kondensowanym :) jami ;p pozdrowki dla wszystkich xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gościa - można jeść borówki :) Najlepiej zacząć od małej garści i obserwować dziecko, jeżeli nie będzie mu nic przez 2 dni to można dany produkt jeść normalnie. Odnośnie KP polecam blog http://www.hafija.pl/ dużo dzięki niemu się dowiedziałam :) M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikoka daj przepis na ciacho:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Maxi king- skladniki: herbatniki (400g), maslo (250g),cukier puder (pol szklanki),3 szkl mleka w proszku, 2 serki homogenizowane (400g),masa kajmakowa (500g)czekolada mleczna (100g), gorzka (100g), orzeszki ziemne solone(200g). Wykon:blaszka 24/30 wylozyc pap.do pieczenia ulozyc herbatniki na to polowa masy (ucieram maslo z cukrem pudrem i dodaje na przemian mleko w proszku z serkami homogenizowanymi), na to herbatniki, na to masa kajmakowa, na to herbatniki, na to druga polowa masy, na to herbatniki i na to czekolada rozpuszczona z orzechami (lamie czekolady do garnka dodaje ze 2 lyzki mleka po dokladnym rozpuszczeniu dodaje orzeszki wczesniej oplukane z nadmiau soli) to wylewan na herbatniki i do lodowki najlepiej na cala noc polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mmm Nikola brzmi pysznie :) szkoda ze na mnie na razie za ciezkie ale musze w koncu wyprobowac przepis Zojki. Jak tam u Was? Coś ostatnio cisza tutaj straszna. Goraco na zewnatrz, tylko milo na spacery chodzic do zacienionego parku. Dzis córa konczy 1,5 mies, jest taka slodka, cudnie sie usmiecha i przyglada. Ostatnio tata jest zasmucony ze przy nim mala nie chce sie uspokoic a gdy tylko ja wezme na ręce to cisza. Milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zojka123
Bezzka a u mnie znowu odwrotnie. Mala bardziej uspakaja się przy tacie. Przy innych śmieję się że coreczka tatusia ale w gruncie rzeczy to jest mi przykro bo przebywam z nia praktycznie cały czas, karmię, przewijam, zabawiam a ona wpatrzona w tatę jak w obrazek. Z synkiem było odwrotnie, echhhh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Bezzka to faktycznie lepiej sie wstrzymaj narazie z takimi ciachami. Upalow wspolczuje u mnie 20 stopni (mialam jechac do pl ale czekam na paszport dla malej i cos dojsc nie moze kurna:/ ). Zojka123 u mnie tez tak bylo ze syn u taty sie uspokajal ale teraz cora mamusi dziewczynka :)) A wogole to prawie kazdego wieczoru placze....ze szczescia...ze ją mam :) a w ciagu dnia ciagle ja caluje. Moi chlopcy sa tez bardzo kochani ale juz nie chca byc calowani tak bo oni sa juz "dorosli" ;) Dziewczynki korzystajcie i "rozpieszczajcie"- calujcie, tulcie ile wlezie bo te dziecieta tak szybko rosna.... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zojka zrobilam szarlotkę, pyszna wyszla :) dzieki za przepis :) nawet nie pomyslalabym ze ciasto kruche z olejem moze byc tak dobre. Tylko nastepnym razem musze troche dluzej piec bo moj piekarnik jakos slabiej sie nagrzewa. Juz pol blachy zjedzone :D Nikola masz racje, tylko calowac te male szkraby takie sa slodkie!! Uwielbiam kiedy coreczka zasypia na moich rekach i jakim jest aniolkiem z wielkimi oczkami kiedy ja karmie :) a wczoraj zasnela mi na brzuchu, i tez ze wzruszenia lzy mialam w oczach ze takie szczęście nas spotkalo. Strasznie szybko dzieciaczki rosna, juz sporo ubranek odlozylam bo są za male, a zwlaszcza skarpetki, bo tak stópki rosną! ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zojka123
Racja, maluchy tak szybko rosną. Też ostatnio odłożyłam sporo ciuszkow bo juz za małe. Nawet niektóre body na 62 są na styk. Muszę powyjmowac ciuszki na 68 żeby nie przegapić. Mieliśmy ostatnio szczepienie. Mala zniosla to nawet calkiem dobrze. Byla tylko trochę senna i miala lekki stan podgoraczkowy. Tak się balam tego szczepienia. Wy też tak macie czy tylko ja mam taka schizę na tym punkcie. Bezzka mam kolejne ciacho do wypróbowania - marchewkowe, też na oleju, tylko są tam jeszcze jajka a nie wiem czy możesz je jeść. Dziewczyny, a o której zasypiaja na noc wasze maluszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Moja niezbyt dzielnie zniosla szczepienie. Strasznie plakala. Wieczorem miala goraczke ale na drugi dzien bylo juz ok i ciagle spala. Wieczorem roznie zasypia teraz mi zasnela o 20 ale w ciagu dnia mniej spala, ciekawe czy tak do rana przespi? Ostatnie dwie nocki tylko raz sie budzila na jedzonko ok 4 rano a pozniej o 8. Zauwazylam tez ze strasznie pcha raczke do buzi juz zaczynaja bolec ja dziasla na zabki. Starszy syn tez tak mial 2 m-ce jak zaczelo sie a 4 m-ce i 2 tyg jak przebil sie pierwszy zabek. Dziewczyny ciezko mi sie zmobilizowac i wziac za siebie. Uwielbiam ciacha w kazdym rodzaju: serniki, torty, owocowe a gdy mam lenia na pieczenie (a bardziej na wybranie sie do sklepu po skladniki) to nadrabiam jakimis czekoladowymi smakolykami. 2 m-ce od porodu minely moja waga daleka od idealu ale stoi w miejscu tzn pomimo tego ile jem nie rosnie :)) ale cos musze z tym zrobic bo juz zaczyna mi sie to nie podobac. I Wam moge sie tu powyzalac ;) ok milej nocki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zojka daj daj przepis :)) z jajkami bedzie yroche ciezsze ale marchew mozna wiec wyprobuje. A sprawdzalas przepis? :) zamierzam jeszcze zrobic ciasteczka z tego ciasta kruchego z szarlotki, bardzo mi ono smakowalo :) Moja coreczka zasypia różnie, ostatnio coraz pozniej bo przed polnoca :( i uspic ja to nie lada wyczyn, bo wieczorami robi sie strasznie aktywna. A szczepien tez sie boje, ciekawe jak moja zareaguje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy wasze dzieci widzą już, wodząoczami za przedmiotami? Prosze odpowiedzcie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Gosc- moja wodzi oczkami od kiedy miala 5 tyg (jutro skonczy 10). Czasami jest jakby leniwa i nie chce sie patrzic na mnie i usmiecha sie do zyrandola ;) czasami zezuje jeszcze. Zauwazylam tez ze jak delikatnie biore ja za raczki do gory tak jak bym chciala zeby wstala to tez podnosi glowe ale nie zawsze... Jeszcze z nowinek to zaczela sie slinic co moze oznaczac rozpoczecie okresu ząbkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zojka123
Bezzka pieklam to ciacho i naprawdę mi smakowalo. Nawet na trzeci dzień bylo świeże i wilgotne. To jest link do przepisu http://jestsmak.blogspot.com/2013 . A i ja nie dawalam zadnych orzechów. Gosc moja mala zaczela wodzic wzrokiem miedzy 5 a 6 tygodniem. Od niedawna zaczela też się usmiechac ale rzadko jak dla mnie. Ja to bym chciala żeby uśmiechała się non stop :) A tak wogole to dzisiaj kończy 7 tygodni. Bezzka to u Ciebie też pozno chodzi spac. Nawet nie ma czasu żeby się ogarnąć i odpocząć. Nikola korzystaj z obrzarstwa póki możesz, skoro waga stoi w miejscu a maluszkowi nie szkodzi. U mnie waga co prawda wrocila do tej sprzed ciąży ale dalej nie chce spadać, a patrząc na to co i ile jem to powinna lecieć w dół. Nie wiem o co chodzi. Dziewczyny ale bym sie napila piwka takiego smakowego i koniecznie zimnego, ehhhh. A do kiedy zamierzacie karmic piersią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam nadzieje ze przyszla mama
Zojka strasznie cie rozumiem a tobie bezzka zazdroszcze :) Ja te siedze z malym calymi dniami a mam wrazenie ze wogole nie robi mu roznicy kto go nosi:( I chyba najspokojniejszy to jest u obcych :( Strasznie mi przykro i wyrzucam sobie ze to przez to ze karmie mm maly mniej jest za mna :( Na usniecie na mnie nie ma szans bo on nie cierpi lezec na brzuszku wiec zaraz zie wkurza. Noszenie go na lezaco na rece a nie na poduszce kończy sie zazwyczaj placzem bo ta pozycja u mnie kojarzy mu sie chyba typko z jedzkeniem a on wiecznie glodny. Noszenie na rekach tez nie trwa bog wie ile bo mon kochany ma 1miesiąc3tyg i wazy juz 4700. Ja jestem niska, po ciazy ręce nie wyrobione i nie daje rady takiego klocuszka nosić bo ogromnie pozniej boli mnie kregoslup. Dni tak szybko leca i mam wraznie ze po spacerach j ogarnieciu domu zostaje mi tak malo czasu dla niego i tak malo sil. Boje sie ze przez to nie bedzie mnie poprostu kochal. No jest ciezko a najgorzej to psychicznie. A dziewczyny szczepicie na rotawirusy, pneumokoki i meningokoki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zojka123
Mam nadzieje przyszla mama ja karmię piersią a i tak mam wrażenie że mala mnie nie kocha, także nie masz co sobie zarzucać że karmisz mm. Ja szczepilam na pneumokoki. Na meningo zaszczepimy pozniej. Rotawirusy i ospe chyba sobie odpuscimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×