Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mamy na czerwiec 2016 cz.2

Polecane posty

Gość gość
Mój M. urodził się z wagą 3750 i po dwóch miesiącach waży 5800. Karmię tylko piersią. A ile w dzień przesypiają Wasze dzieci? U mnie może 3 drzemki po 15 minut :/ Na szczęście w nocy ładnie śpi, budzi się tylko na jedzonko i zasypia. Ale w dzień mógłby dłużej spać :) M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zojka123
Moja urodziła się z wagą 3300 a po 7 tygodniach wazyla 4880. Teraz myślę że 5 kilo przebilo. Dzisiaj mój synek zapytal się czy on też miał takie grube policzki jak siostra:) Jeśli chodzi o spanie to od jakiegoś czasu mała zasypia sama w łóżeczku. Wcześniej zasypiala na rękach bo myślałam że tak lubi a okazało sie że woli sama w łóżeczku. Natomiast co do długości spania to bywa różnie. Zazwyczaj jest to kilka drzemek po 0,5 h do 1 h ale zdarzają się też dłuższe np. wczoraj jak zasnela o 13 to obudziła się o 17:30. Lepiej niż w nocy :) Bezzka współczuję diety bo tak mialam z synkiem. Istny koszmar, bo wszystko praktycznie zawiera białko mleka krowiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nadzieję że małemu się przestawia te drzemki w łóżeczku póki co ciężko. Za chwilę stukna mu 3 miesiące. Urodził się 3220 a teraz 6.300 na zamek piersi 10 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gościu podpisuj się, bo nie wiemy czy ciągle jesteś tym samym gościem czy innym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakie dokumenty dostarczałyście do becikowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam nadzieje ze przyszla mama
A mnie dziewczyny zaczyna moje dziecko coraz bardziej denerwowac:/ Ma ponad 2 miesiace a zamiast coraz bardziej wydłużać sobie przerwe nocna to coraz czesciej sobie ja skraca :/ Mial juz pieknie ustalony plan dnia jesli chodzi o posiłki i spanko o 22, wstawal ok 4-5 potem ok 8-9 a coraz częściej teraz domaga sie jedzenia już o 2 i coraz wcześniej wstaje. Dzis l udało mu sie pospac tylko do 6.30. Przez to calkowicie rozregulowal sobie jedzenie i musze sie codziennie glowic jak zorganizowac wieczorna kapiel. Dodatkowo wkurza mnie ze przez to zamiast 6 wypada mu 7 posilkow dziennie I proboje dzis zastosowac Bobotic znow bo mam wrazenie ze go w nocy obudzily baki(wczesniej mial po tym problemy z brzuszkiem i byl niespokojny i placzliwy). Wogole się ten moj syn zmienil. W ciagu dnia caly zdarza mu sie dziwnie plakac. Brzuszek ma miekki, jest pojedzony, pielucha przebrana a on placze ze lzami ze chyba pol osiedla slyszy i do tego wierzga nogami w przod i w tyl. Na rekach uspokaja sie zazwyczaj po czasie lub jak sie go nosi pionowo. Potem zazwyczaj przysypia plytkim snem. Nie raz mam wraznie ze jak go wezme takiego placzacego to na rekach jeszcze gorzej. Jakby go draznilo ze jest u mnie i staram sie gl uspokoic i poprzytulac. Wszystko zaczelo sie po powrocie z wakacji. Sam nie polezy nawet chwili bo zaraz marudzenie a jak się nie reaguje to placz. Nie wiem czasem mam wrazenie jakby mi dziecko podmienili. Mam nadzieje ze mu to przejdzie a nie zostanie mu taki marudny i placzliwy charakter. I ze moja obecność zacznie go wkoncu uspokajac bo narazie to caly czas mu bez roznicy czy nosze go ja czy ktokolwiek (choc caly czas mam wrazenie ze u innych mu lepiej i jest spokojniejszy) :( Nie wiem dziewczyny. Wydaje mi sie ze psychicznie nadal nie pogodzilam sie z tym ze nie karmie piersia i wyrzucam sobie ze przez to malego do mnie tak niespecjalnie ciagnie. Przeciez powinnam bym dla niego najważniejsza i to u mnie powinien byc najspokojniejszy a tak nie jest:( Moj w domu co malo spi. Przysypia na 10-15min kilka razy. Jesli uda mu się mocno zasnac to nie ma problemu spac w lozeczku. Mocnym snem spi zazwyczaj tylko na spacerze i w samochodzie. Ja bym chciała zeby sie tak slodko na mnie uspil:) I karmiony mm 2840g- urodzony, 5100g - 2miesiąc:O Wydaje mi sie ze strasznie tyje po tym mleku mimo ze zazwyczaj je nie wiecej niz zalecana ilosc. Robie mu po 120ml 6x dziennie. Raz baaardzo plakal wiec zrobilam 150ml z mysla ze doje troche i bedzie spokoj a on zjadl WSZYSTKO i nadal bylo mu malo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 85
Pewnie cię nie pocieszenie ale mój mały ma to samo. Ładnie już spał z jedną pobudka ok 3-4 a teraz co 2 godz siebudzi. Mam nadzieję że to tylko efekt skoku rozwojowego i potem wróci mu rytm dnia. Do tego walka by spal w dzień w łóżeczku bo chcę tylko na nas spać. Karmię go piersią a i tak czasem to tylko tata uspokoić potrafi. Ze mną jest cały dzień może potrzebuje odmiany nie wiem. W drugim miesiącu strasznie dużo jedzą glodomory potem to się ureguluje u nas powoli coraz mniej je i coraz rzadziej także nie przejmuj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam nadzieje ze przyszla mama to i tak ładnie Ci przesypia w nocy. Ja karmię piersią i budzi się 3/4 razy na posiłek :) Nie pamiętam dlaczego nie karmisz piersią, ale jeżeli na początku nie miałaś odpowiedniej wiedzy/ złych doradców (bo czasem mówią, mało pokarmu, pokarm małowartościowy itd - a nie ma czegoś takiego!) to podpowiem, że jest coś takiego jak relaktacja, ale wymaga to dużo cierpliwości, systematyczności i spokoju. http://mamy-mamom.pl/6-zaskakujacych-faktow-o-karmieniu-piersia/ Dla dziewczyn karmiących piersią polecam blog, dzięki któremu się dużo dowiedziałam http://www.hafija.pl/karmieniepiersiapodstawy oraz http://www.mlecznewsparcie.pl/ M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję przyszla mama takie to macierzyństwo, troche rozni sie od tego ktore sobie wyobrazalysmy bedac w ciąży. Nie jest lekko ale mimo wszystko to cudowne malenstwa i dar od losu. Tym przybieraniem na wadze nie martw sie, moja mala przytyla dokladnie tyle samo co Twoj synek a jest kp, tak wiec wszystko w normie :) My dzis po ciezkiej nocy i ciezkim dniu.. wczoraj strasznie mialam ochote na lody, stwierdziłam ze sorbet bedzie bezpieczniejszy. Jak zjadlam po obiedzie tak przed wieczorem zaczal sue koncert, mala plakala strasznie. Spacer spedzila na rekach u meza a ja prowadzilam wizek bo inaczej sie nie dalo. Noc tez ciezka, budzila sie co troche, zasypiala przy cycu i za jakis czas znow placz. Dzis ledwo zyje bo w ciagu dnia spala tylko raz pol godziny... a tak to ciagle marudzila :( ech czuje ze to przez te lody, juz sama nie wiem co ja moge jesc. Tak ze Mam nadzieję przyszla mamo sa tez zalety karmienia mm ;) nie dosc ze zmeczona jestem, potrzebuje duzi sily to nawet najesc sie porzadnie nie mogę. Zojka jutro robię Twoje ciasto marchewkowe :) tylko na samym proszku bez sody, mam nadzieje ze wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zojka123
Bezzka naprawdę masz przechlapane z jedzeniem. Jesli chodzi o ciasto to ja też robię tylko z proszkiem bo sody nie lubię. Mam nadzieje ze przyszla mama nie przejmuj się tym karmieniem tak mocno bo biedna jeszcze się w jakaś depresję wpedzisz. Kiedys pisalam Ci o mojej siostrze że też przeżywała że nie może karmić piersia a synek rosnie książkowo. Do tego zaczyna świata poza mamą nie widzieć a dla niej zaczyna to byc wręcz uciążliwe bo nawet do sklepu wyjść nie może, także nie przejmuj się bo pewno za jakis czas u Ciebie będzie tak samo że dla synka będziesz najważniejsza. Glowa do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zojka123
Bezzka przypomnialo mi się co możesz sobie zjeść (chyba):) ja robilam sobie placki z cukinii z koperkiem, pieczone w piekarniku. Mąż jak sprobowal to skomentowal że zaczelam sobie dogadzac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zojka chyba zostaniesz moja dietetyczką! ;) placki pieczone z cukini super pomysl, aż dzisiaj pojde kupic cukinie :) może masz jeszcze jakies propozycje? Bo juz sie zalamuje, taka monotonia z tym jedzeniem. Dzis kolejna ciezka noc.. mała jakies stradzne bąki miala, nie dosc ze sama sie budzila to i nas. Moze powinnam zaczac sie odzywiac energia sloneczna? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 85
A probowalas może espumisan albo sab simplex? Nam bardzo sab pomógł na kolki s na baczki też świetnie dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc 85 probowalam.. i Espumisan, Sab simplex i Delicol ale nic nie dziala :( dzis kolejny ciezki dzien, placz od rana, tylko przy piersi sie uspokaja ale sama jestem w domu, a do lazienki trzeba pojsc, jesc cos trzeba.. zwlaszcza przy kp straszny glod mam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 85
To rzeczywiście masz ciężko. U nas podziałało na szczęście. Też były straszne chwilę a mały smoczka nie toleruje więc też jedynie pierś uspokaja. Jeszcze floractin podawalam. Ja mimo karmienia nie mam dużego apetytu jakos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 85
A może to nie tyle kwestia tego ci jesz. Może maleństwo potrzebuje twojej ciągłej bliskości. Myślałas może o chustowaniu? Wiele osób to chwali w trudnych przypadkach. U nas by się nie sprawdziło niestety bo mały lubi od początku wszystko widzieć a w chuście ciężko by mu bylo choc rozwazalismy taka opcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zojka123
Bezzka mi przychodzi na myśl jeszcze jedna ewentualność w kwestii jedzenia co może małej szkodzić - może to gluten skoro praktycznie wszystko odstawilas i nie pomaga. Co do jedzenia to też mialam problem z ta monotonnoscia niestety. Jak mi się chcialo coś przekasic to jadlam wafle ryżowe z dżemem. Ostatnio wynalazlam powidla jablkowe firmy dawton. Sklad to tylko jablka i sok jablkowy nawet nie zawierają cukru. Dobra alternatywa dla kanapki z szynką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc 85 na chusty namawia mnie znajoma ale jakos nie jestem do nich przekonana, mam dziwne wrazenie ze mala wypadnie i sie boje. Zojka, ciasto marchewkowe przepyszne! Dodalam do moich ulubionych przepisow :) tylko dalam o polowe mniej tluszczu, bo wydawalo mi sie ze szklanka to dużo. Marmolady i dzemy mam domowej roboty od mamy :) a z tym glutenem to moze tez jest taka mozliwosc, zwlaszcza ze ja bedac dzieckiem bylam na diecie bezglutenowej, nie chcialabym żeby mala to po mnie odziedziczyla, bo strazne jest takie jedzenie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bianka29
Hej, macie sprawdzonych ginekologow? potrzebuję pilnie konsultacji ginekologicznych.. Sprawa jest tak pilna, ze niewazne gdzie bedzie owy ginekolog.. dojade wszedzie, byle na terenie Polski. Czytałam o tym gabinecie, ale mają duzo lekarzy i ie wiem do jakiego mialabym uderzac\. Korzystala moze ktoras z was i jest w stanie mi doradzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bianka34
Dodaję jeszcze raz post bo w poprzednim nie wskoczyl mi link, przepraszam z gory za zamieszanie i prosze o pomoc. Hej, macie sprawdzonych ginekologow? potrzebuję pilnie konsultacji ginekologicznych.. Sprawa jest tak pilna, ze niewazne gdzie bedzie owy ginekolog.. dojade wszedzie, byle na terenie Polski. Czytałam o tym gabinecie http://www.evi-med.pl/oferta-dla-pacjenta/ginekolog/, ale mają duzo lekarzy i ie wiem do jakiego mialabym uderzac. Korzystala moze ktoras z was i jest w stanie mi doradzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 85
Wypadają wam już włosy po ciąży? Martwię się że zaczną wypadać garściami bo niby po 3 miesiacu się zaczyna. Macie jakieś sprawdzone sposoby? Niby muszą wypaść te co w ciąży nie wypadły ale bez przesady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ależ tu cicho...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Hej dziewczynki. Nie odzywalam sie bo bylam na urlopie w polsce i nie wchodzilam na forum ale juz nadrobilam wszystko co u Was wszystkich :) Zaczne od tego, ze jechalismy autem z angli do polski (21 godz w jedna strone i 20 godz w druga). Nasza rodzinka liczy 5 osob plus pies balam sie tej podrozy ze wzgl na malutka i to jak ona zniesie tyle godz w foteliku sam.ale dala rada- pieknie spala cala podroz budzila sie kilka razy na cycy i spala dalej-suuuper bo sie tak balam. Reszta rodzinki tez zachowywala sie ok ;) Mala dzis konczy 3 m-ce, wazy 5725 troche spadla jej waga bo moze przez cieplo nie miala tyle apetytu ale narazie nie kazano mi sie tym martwic tylko kontrolowac wage malej (karmie tylko piersia). Moja malutka nadal ladnie spi, w dzien w wozku lub na lozku ja zostawiam po karmieniu a w nocy tez jest dobrze ostatnie kp o 22 pozniej albo sie budzi o 2,3lub dopiero o 5. Ale spi ze mna wiec moze dlatego tak ladnie spi. Husty nie uzywam do noszenia wiec nie mam z tym doswiadczenia ale wydaje mi sie ze jest to dobry pomysl aby dziecko bylo blisko mamy bez specjalnego obciazania kregoslupa. Moja tez sie zrobila troche rozdrazniona od dwoch tyg i raczej to przez zabki. Nie wyznely sie jeszcze ale ma rozpulchnione dziasla i raczke wpycha do buzki ciagle. Najbardziej jest rozdrazniona jak jest spiaca. Wtedy sie prezy i raczka tze ucho i tez woli byc w pionie. Przytulam daje smoczka ponosze i zasypia- pomaga poki co. Wspolczuje Bezka z dieta ale dajesz rade kochana dobrze ze Zojka podrzuca pomysly ;) Bianka ja nie korzystalam w pl z "uslug"ginekologa, wiec nie doradze. Mnpm- nie martw sie tyle bo faktycznie depresji zalapiesz. Nie wazne ze malenstwo na mm wazne ze ma Ciebie i ze tak mocno je kochasz. Ono tez Cie mocno pokocha i niebawem zacznie to okazywac. Mowisz ze u Ciebie jakby bardziej rozdraznione- moze przeszkadza mu zapach perfum, proszku do prania lub zelu do kapieli a moze poprostu wyczuwa ze jestes zdenerwowana i tez mu sie to udziela? Trzymaj sie kochana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bezzka
Gosc 85 mi na szczęście wlosy nie wypadają, na razie są nawet mocne. Dokładnie 3 tyg po porodzie zaczely mi wypadac garsciami, bylam przerazona. Ale wszystko przeszlo. Nikola, dobrze ze wrocilas :) jak bylo w Polsce? :) zazdroszczę ze Twój dzieciaczek tak ladnie spi. U nas pobudki w nocy co 2h.. ale ogolnie jest duzo lepiej, mala spokojniejsza. A dzis szczepilismy na pneumokoki, zniosla dzielnie ale spala po tym 4h az zaczelam sie martwic czy wszystko ok. Ale jest dobrze, tylko taka bardziej śpiąca. Dzis wazylismy sie to wyszlo juz 5300g! Rosnie jak na drozdzach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak w ogole moja córeczka jest baardzo rozgadana! Ciągle wydaje coraz to nowe śmieszne dźwięki :) nie tylko aguu ;) z dnia na dzien widac postępy. Super uczucie gdy sie obserwuje jak rozwija sie wlasne dziecko :) lezec juz nie chce tylko by w pionowej pozycji obserwowala świat, no chyba ze w lozeczku gdy sie ja zabawia albo mata edukacyjna. A jak jest u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 85
Postępy dzieciaczkow zawsze cieszą. Nasz szkrab odkrył że umie piszczeć z różnym natężeniem głosu. Czasem aż uszy nas bolą ale jest prxeslodki. Do tego chyba Ząbki idą bo ciągle rączki w buzi i wszystko co sięgnie do buzi wkłada poza tym ślini się okropnie. Zaczął ściskać sutka dziadkami przy karmieniu i płacz przy karmieniu w dzień jakiś jak tylko chce przystawić do piersi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Bezka- poniewaz do pl przyjezdzamy tylko na urlop latem to polska kojarzy sie nam z sielanka. Pogoda prawie zawsze ladna, rodzina ugosci bo raz w roku, znajomi stesknieni wiec super nam sie przyjezdza. Zatrzymujemy sie tydzien u meza w zachodniopomorskim a pozniej tydzien u moich w mazowieckim. Dzieci korzystaja z urokow pl, ma to swoj klimat i zawsze chetnie przyjezdzamy. Wlosy zauwazylam ze zaczely mi wypadac ale w poprzednich dwoch ciazach bylo to samo wiec bedzie ok. Teraz troche wzielam sie za siebie bo to juz 3 m-ce po porodzie a waga mi stoi w miejscu i nie spada. Jak na moje obzarstwo to dobrze ze nie rosnie ;) Wzielam sie za siebie- nalezy rozumiec- nie pieke ciast. Troche juz przesadzalam z tymi wypiekami. Ale sana jak ten pączek ;) w ciazy i pierwszy m-c po bylo ok ale teraz nie wypada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gajazmaja
hej. Ja tez mam wesolo z mala. Karmie co 2h w nocy. Malo spi w dzien,usypia na rekach... Polecam chuste! bylam anty,ale to dobre. Rece mniej bola. Wiaze sie w 2minuty,a dziecko happy i usypia w niej szybko ze smokiem! potem odkladam do lozeczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 85
Gajazmaja nie budzi się mała jak ja odkladasz? U nas w dzień tylko drzemki na nas bo jak odkladam to oczy jak 5zl. Chyba że jakimś cudem sam zaśnie w łóżeczku to pospi godz nawet. Jak skończy 3 mce to walczę intensywnie już o drzemki w dzień w łóżeczku. Może teraz potrzebuje bliskości jeszcze...ciegle mam wyrzuty że to przez cesarkę nie mógł być mną po porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×