Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mamy na czerwiec 2016 cz.2

Polecane posty

Gość gość
gość dziś Dzięki za radę :) dzis pierwsza kapiel bez krzyku. Sprawdzałam w ubraniu na sucho i był spokojny. Troszkę wodę dałam chłodniejszą i zakupiłam gąbkę, dodatkowo owinełam go pieluszka. Ufff kapiel trwała aż 6 minuty a nie jak zawsze 1 minutkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mamusie karmiące piersią, podajecie swoim dzieciom witaminę D i K ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, ja podawałam D i K przez pierwsze 3 miesiące, a teraz już tylko D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś no to super :) M&M To wyżej to też ja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Zojka pisalas ze twoje malenstwo tak ma ze z lewej piersi jak przekrecasz do jedzenia to placze. Minelo juz? Czy tylko sporadycznie tak bylo? I czy pytalas pediatre o co chodzi? Moja tak od tygodnia tez robi, sporadycznie ale sie zdaza. Nie wiem mysle ze moze szyja lub kark ja boli :/ Bezka jak tam po szczepieniu? Diete rozszerzamy od 6 m-ca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny, co juz potrafia wasze 3miesieczne dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola po szczepieniu ok, nic sie nie dzialo. A szczepionka na rotawirusy smakowala! Poprzednio tez wypila jak jakis smakolyk :D dzis przez 2 godziny bardzo plakala az czkawke dostala ale nie wiem z jakiego powodu :( juz jest ok, juz ma znow dobry humorek, nie wiem co to bylo.. Ja tez zaczne wprowadzac nowe produkty po ukonczeniu 6 miesiaca. Dziewczyny, czy Wy pozwalacie sobie czasem na piwo bezalkoholowe, np. Karmi? Bo chodzi za mna juz jakis czas a nie wiem czy malej nie zaszkodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bezzka ja też miałam ochotę na piwo i wypiłam pół karmi, pozniej załowałam bo mój mały to wycierpiał. Piwo niby bezalkocholowe ale ile tam chemi i innych "rzeczy" ciężkich do strawienia małemu dziecku. Dlatego postanowiłam pilnować diety i absolutnie żednego piwa albo fazowanych spraw. Fakt, że znudziło mi się już gotowane mięso czy ryby może podacie swoje przepisy, wtedy bedzie coś nowego. Yanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zojka123
Nikola niestety małej nie przeszło z tą niechęcią do lewej piersi. Nadal ją karmię spod pachy albo na leżąco. I to mnie zastanawia bo na leżąco jest ok a to przecież taka sama pozycja tylko z tą różnicą, że mała leży na łóżku a nie na moich rękach. Aaaa i co najlepsze ... w nocy, na śpiocha bez problemu je z lewej piersi . Weź tu człowieku bądź mądry i zrozum niemowlaka :) Bezzka to super, że po szczepieniu wszystko ok. Ja przełożyłam szczepienie na wtorek bo mąż mi się rozchorował i bałam się, że zaszczepię małą , a ona od niego załapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co tam? mialycie juz kolejna dawke szczepionek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
My juz mamy za soba wszystkie. Nastepne na pierwsze urodzinki. Moja niunka juz sie mocno podnosi (calkiem niezle brzuszki jej eychodza, lepsze niz moje ;) Ostatnio wychodzi jej: "baba" i "amam/mama" :) Niestety nie moge tego zaliczyc do Pierwszego MAMA bo tak jej sie tylko udalo i nie do mnie a do sufitu ;) Wczoraj juz skonczyla 4 m-ce :) juz niedlugo zacznie jesc pierwsze jedzonko :) szybko to zleci do 6 m-ca. Moze troche wczesniej zaczne wprowadzac nowosci to bedzie zalezalo oczywiscie od jej potrzeb i wagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola, super! Silna Twoja córeczka :) i juz nie podtrzymujesz glowki? Milo widziec jak z dnia na dzien dzieciaczki sa coraz madrzejsze :) Moja tez silna i ciezka hehe bo juz 6400g waży. Gadula straszna ale na razie nie umiem nawet napisac jednego jej slowa :D wczesniej bylo agu a teraz mowi "cale zdania" ale co to za jezyk? ;)) lapie jyz obiema ravzkami przedmiity, troche nieporadnie jeszcze. A w weekend pierwszy raz bylo tak ze gdy tesciowa wziela ja na rece to mala zaczela nagle plakac, odwrocila sie w moim kierunku i wyciagnela do mnie ręce i musualam ja wziac :) moj slodziaczek maly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Różefi
Cześć dziewczyny :) tyle czasu minęło od ostatniego posta...zapomnialam o forum :( właśnie karmię mojego synia,jest całym moim światem <3 muszę przyznać ,że to złote dziecko - nie wiem co to kolka, nocki bardzo spokojne 1-2 razy budzenie nakarmienie ,rośnie pięknie ,szczepienia znosi dobrze - jedyny efekt uboczny to senność . jestem mega szczęśliwa ;) U was widzę ,że też w porzadku (powierzchownie spojrzalam na wpisy ,a w wolnej chwili doczytam)- bardzo mnie to cieszy. Pozdrawiam was cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie mamusie:) czy macie sprawdzone metody na zanik pokarmu? odciagam tylko 100 ml dziennie a z gory pisze ze dziecko sie strasznie irytuje przy piersi wiec jestem zdana na laktator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
systematyczne odciąganie metodą 753, femaltiker. Jeżeli dziecko sie denerwuje przy piersi to udaj sie do doradcy laktacyjnego, poobserwuje, doradzi. Przyczyn może być wiele (złe przystawianie, zła pozycja, wędzidełko u dziecka. Doradcy są zazwyczaj przy szpitalach, ale też coraz częściej można umówić się na prywatna wizytę (nawet z dojazdem do domu) Jeżeli korzystasz z fb to dołącz do grupy np. karmienie piersią :) lub od ciąży do macierzyństwa. Napisz post, jest wiele kobiet, które mają podobne problemy i na pewno coś doradzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bezzka
Rozefi milo ze sie odezwalas, dobrze ze u Was wszystko ok :) Gosc ja tez mam problem z odciaganiem pokarmu. Robie to baardzo rzadko bo nie mam potrzeby ale osratnio probuje odciągnąć bo w przyszlym tyg wybieram sie do fryzjera na podciecie i farbowanie wiec troche zejdzie i mala zostaje z mężem (trzeba sie ogarnac przed chcrzcinami hehe). Ale zeby uzbierac wystarczajaco mleka to musze podchodzic kilka razy do laktatora bo slabo leci. A jak mala ciagnie to ledwo nadąża lykac i czuje skurcze, a przy laktatorze niestety nie i tez jest to dla mnie męka. Kupilam woreczku do zamrazania pokarmu i jeden (150ml) uzbieralam wielkim wysilkiem ;) ale chce jeszcze 1 'domęczyc' ;) Dziewczyny jaka brzydka pogoda, wychodzicie na spacery w tym deszczu..? Ja troche na balkon a tak to słabo, zastanawiam sie jaj tu isc w deszczu z wozkiem, w jednej rece trzymac parasol?? Wozek mozna przykryc folijka, gorzej z nami. A tak nie lubie siedziec caly dzien w domu.. moze jeszcze przyjdzie zlota jesien. Wczoraj mala sama zaczela przekrecac sie z pleckow na brzuszek :) Mamy niestety tez i zmartwienie. Na wizycie u neurologa wyszlo przypadkiem ze malutka ma zrenice roznej wielkosci (anizikoria) i distala skierowanie na usg glowy.. i bardzo sie martwie :( moze to nic zlego nie oznaczac ale tez rozne straszne choroby :( teraz nie bede mogla spac poki tego badania nie zrobimy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Rozefi fajnie cie znowu czytac ;) super ze u was tak elegancko :* Bezzka bidulo nie martw sie wszystko bedzie ok. Super ze malenstwo juz ci sie przekreca pewnie duzo kladziesz na brzuszku? U nas tez ok, malutkiej waga jest w normie (150 g na tydz). Poza tym spedzilam mile przedpoludnie wczoraj w towarzystwie mojej kolezanki, ktora ma sliczna coreczke mlodsza od mojej o 2 dni- pewno beda najlepszymi kumpelami ;) Ja sie caly czas zastanawiam nad kupnem laktatora bo chociazby do fryzjera wyjsc spokojnie. Bezka a Ty masz reczny ze sie tak meczysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Nikola, duzo klade na brzuszku, mala nawet lubi choc nie za dlugo. Zawsze to jakas odmiana gdy zaczyna sie nudzic :) a laktator mam elektryczny Canpol i wiem ze jest dobry ale mysle ze u mnie przeszkadza pospiech. Bo najwiecej pokarmu mam rano i do poludnia i wtedy najlepiej byloby sciagac ale jestem juz wtedy w domu sama wiec chce szybko sciagnac zanim mala wstanie wiec sie stresuje no i chyba dlatego nie wychodzi. A wieczorem gdy jest mąż juz pokarmu mam mniej i jakos nie moge sciagnac, zreszta za duzo tez nie moge bo mala nie będzie miala co zjesc.. nie jest to latwe. Dzis pierwszy raz zalozylam misia na spacer bo 8 stopni i wialo. Slodko mala wygladala :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
To faktycznie nie jest to taka prosta sprawa z tym laktatorem. Ja tez wczoraj pierwszy raz ubralam misia. Udalo mi sie kupic za cale 8 zł ;) Mam 3 kurtki ale jednak to jest porzadne cieple. Tez polubila lezenie na brzuszku wszystko widac nieco z innej perspektywy. Smieszna jest ta moja slodzinka kochana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny zrobił mi sie zastoj pokarmu od wczoraj :( piers z boku i pod pachą jest obolala, twarda z grudkami.. przystawiam małą czesto ale ona sie denerwuje bo nie leci. Probowalam ogrzewac i nic. Boje sie zeby do zapalenia nie doszlo a im bardziej sie tym stresuje tym gorzej ech. Chyba sama jestem sobie winna przez laktator, do tej pory bylo dobrze a przez chec wyjscia do fryzjera i odciagniecia pokarmu teraz mam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bezzka, wejdź pod prysznic i polewaj piersi ciepłą wodą (mleczko powinno wypłynąć), a poźniej do stanika włóż rotuczone liście kapusty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc dzieki :) udalo sie! Uff.. bo juz sie balam, mam nadzieje ze cos takiego juz mi sie nie powtorzy. Uzylam zimnych lisci kapusty, pozniej przed karmieniem wzielam dluga ciepla kapiel i malutka szybko sciagnela ten zastoj. Ale ulga :) Dzis tez jesteśmy po usg glowki i wszystko w porzadku, dzięki Bogu bo martwilam sie strasznie. Moze przez ten stres tez zrobil mi sue zastoj. Dzis naprawde mam się z czego cieszyć :) Dziewczyny cos cisza tu straszna, piszcie co u Was i Waszych maluszkow :) Zojka jestescie juz po chrzcie? Bo też mialas chcrzcic jakos w tym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Bezzka dobrze ze wszystko ok i z zastojem mleczka i z usg. My troszke zajeci bylismy bo znajomi byli a wtedy wiadomo jak jest, nie dosc ze przy dziecku tyle zajec to ciacho zrobic czy cos innego przygotowac to czasochlonne. A dzis tez znajomi przychodza i wczoraj kucharzylam. Maz zabral chlopcow na disco do szkoly a my szalalysmy w kuchni ;) Ojej wazna sprawa- pierwszy zab sie pojawil u nas wczoraj :)) Ma 4 m-ce i 1 tydz. Wiem, ze szybko ale moze juz nie bedzie sie tak denerwowac przez ten bol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola grzeczna ta Twoja córeczka, ja w kuchni nie moge poszalec hehe. Moja jest strasznie niecierpliwa, sama polezy moze z 2 min a tak to ciagle potrzebuje towarzystwa :) nawet wozek w kuchni nie wystarcza i zabawki, tylko rozmawiac chce ;) Fajnie za ząbek macie pierwszy, gratulacje! ;) ciekawe kiedy u nas. Tylko z karmieniem teraz pewnie strach? Ok lecę bo slysze ze malutka sie budzi na jedzonko :) Milego dnia dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zojka123
Hej dziewczyny. My jestesmy po szczepieniu. Mala miała stan podgoraczkowy, a pierwszej nocy co chwilę budzila się z krzykiem. Nie wiem czy to po szczepieniu czy nie ale nigdy wczesniej tak zle nie spala. Wogole zrobila się bardzo absorbujaca. Przed szczepieniem potrafila sama poleżeć, pobawic sie a teraz ciagle na rekach by chciala. Bezzka super, że z malutką wszystko ok. Co do chrzcin to ostatnio chciałam Cię o to samo zapytać, nawet posta pisałam ale wysłać to już mi się nie udalo:) my chrzciny mamy za tydzień. Chcialabym mieć już to za sobą. Nie wiem jak ja ogarne to wszystko. Bezzka w Wy będziecie wyprawiac w domu czy w restauracji? Moja mała jeszcze się nie przekreca i chyba szybko to nie nastąpi. Niby kładę na brzuszek ale zbyt dlugo to nie polezy. Ostatnio bylam u zmajomych to ich 6-miesięczna coreczka juz praktycznie raczkuje. Bylam w szoku, że tak szybko. Nikola to się zacznie czyszczenie ząbków:) ciekawa jestem czy malej niedlugo nie wyjdą bo slini się na potęgę i rączki do buzi pcha. Synkowi dwa pierwsze zabki pojawily się w czwartym miesiącu. Kurcze dziewczyny kiedy ja w końcu dostanę miesiączki. Czekam i czekam bo chcę założyć spiralke a tu ciągle nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Dzieki dziewczynki. U nas okres zabkowania(slinienia i pchania raczki do buzki) do pierwszego zabka trwal dokladnie 2 m-ce. Mam nadzieje ze beda to mocne zabki. Narazie to wystaje czubek zabka wyczuwalny palcem wiec narazie jestem spokojna o piers ;) Tez musze ogarnac temat chrzcin a to nie prosta sprawa z mezem ateista i znowu wszystko na mojej glowie- ale dam rade ;) Grzeczna jest raczej ale ma tez ciezke dni jednak jakos ja narazie za specjalnie nie umeczylam sie przy niej ;) Milej niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zojka my za 2 tyg mamy chrzciny. Tylko Ty masz juz sukieneczke a my musimy dopiero poszukać bo nie wiedzialam na jaki rozmiar kupic. Poza tym wolalabym biale ubranko a teraz sliczne rzeczy sa do chrztu ecru.. tez juz chcialabym miec to za sobą, bo martwie sie czy malutka wytrzyma bez placzu godzinke w kosciele bo roznie z nia bywa. My zamowilisny obiad w restauracji, bedzie 15 osob, tylko najblizsi. Tak ze na gotowe idziemy. Z malym dzieckiem w domu nie wyobrazam sobie wyprawiac duzych gosci. Ja tez okresu jeszcze nie dostałam ale ciesze sie z tego powodu :) Nasza tez sie srasznie slini od jakiegos czasu ale zabka jeszcze nie widac. karmienie tez staje sie coraz ciekawsze bo wszystko ją interesuje, puszcza piers, odwraca sie rozglada, usmiecha, gada wiec trovhe to trwa i za chwile znow jest glodna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co juz potrafia wasze bobasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy wasze dzieci przekręcają się już z brzucha na plecy lub z plecow na brzuch? czy też wytykają język i robią bąbelki ze śliny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×