Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mamy na czerwiec 2016 cz.2

Polecane posty

Gość gość
Mojemu się ulewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadz przyszla mama ja tez juz mialam chwile zwatpienia z kp. Zdarzało sie ze plakalam, brodawki bolaly, wydawalo mi sie ze dziecko glodze, w kolko wisiala na cycku, ja wycienczona, jaj tylko mala zaplakala wokol najblizsi tez mi ciagle powtarzali ze mala glodna, wiec ja mialam poczucie winy no i żal do nich ze ja sie staram, jestem przybita a oni jrszcze mnie obwiniaja ze glodze dziecko bo nie chce przystawiac go co godzine i karmic przez godzinę! Paranoja. No ale jest juz duuuzo lepiej, wszystko sie normuje. Ale wiem co czujesz i nie powinnas robic sobie wyrzutow. Kawusia ja tez jeszcze krwawie, wydawalo mi sie ze juz podpaski zwykle bede uzywac ale czasem jeszcze wiecej mi poleci i mam jeszcze te podklady. Moja mala tez puszcza dyzo bąków, bezwstydna ;) juz wykluczalam rozne produkty z diety ale nic to nie dalo. No i z kupkami mamy ubaw po pachy- doslownie hehe. Bo malutka nie robi np. 2-3 dni a pozniej jest wieeelka kupa ;) nie wiem gdzie sie miesci w takim malenkim cialku. Ale powiem Wam ze wreszcie czuje ze zaczynam zyc po porodzie, wreszcie lepiej sie poczulam, chodzimy na spacerki, mala jest slodka, w dzien anioleczek. Na to wlasnie czekalam, takie malenstwa a tyle szczęścia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Ja jem wszystko. No moze kapusty kiszonej nie jem. Mala nie miewa boli chyba ze jak placze z bolu to ja mysle ze glodna i cycus ;) Nie ona nie placze. Zamiauczy jak kotek i dostaje cyca zaraz. Raz nam plakala tak mocno w pierwszej dobie zycia i wtedy duzo nasiusiala a pozniej raz jak z kapieli wyciagnelismy 1 raz :) a tak to kwili sobie. Wiec chyba moja dieta jej nie przeszkadza (jesli chodzi o bole). Gorzej z kupką bo robi czasem spienione a to ponoc alergia i nietolerancja pokarmowa ale jest napisane ze towarzysza bole brzuszka i kolki a ona nie ma tych objawow to nie wiem sama. A kupki to tez albo pare razy dziennie po trochu (zwl po zmianie pieluszki ;) ) albo raz wieczorem jak u Bezzki czyli po pachy ;) Bezzka super ze przezwyciezylas bol zwiazany z karmieniem piersia jest ciezko mometami ale warto wszystko z czasem sie normuje. U mnie z krwawieniami tez dlugo bylo ze 3 tyg dosc intensywnie a pozniej na wkladce ze 2 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Dziękuję Wam za odpowiedzi. Widzę, że mieszczę się w "normie" z krwawieniem i niepotrzebnie się stresowałam. Wkurza mnie pogoda. U mnie codziennie pada . Ubrałam chłopców, nakarmiłam, przewinęłam i co i padać zaczęło. A oni jak się nie wybiegają to w domu nadrabiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny gratulacje dla wszytskich mysle ze juz wszystkie urodilyscie ciesze sie bardzo moja kochana ma juz prawie 2 miesiace ale leci czas jest kochana je ładnie i spi z kupkami roznie czasem duzo robi a czasem nie juz byłam na pierwszym szczepienie malutka ma 4460 i 53 cm rosnie ładnie pozdrawiam serdecznie a ja krwawiłam z 3 tygodnie potem juz ok czasami były plamienia jak karmicie wszystkie nie macie problemów z karmieniem ja mam az za duzo pokarmu a mala je 15 minut i odlatuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ajak wam spia w nocy moja 21 po kapieli spi potem 4 godzinki tak o 1 i potem okolo 5 rano takze nie jest zle w dzien roznie po 2 godzinki spi godzinka patrzenia plus karmienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
justynka na jakie szczepionki sie zdecydowalas? bezzka jezeli chodzi o pieniste kupki to moze jadlas np ciasta pieczone na proszku do pieczenia? Moja polozna mowiła, że od tego robią się pieniste kupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Gosc- wlasnie nie jadlam od 2 tyg ciast (bo tescie pojechali i nie ma komu piec)a w sumie wczesniej jadlam drozdzowce na drozdzach czy serniki na budyniu to i tak bez proszku do pieczenia. Wiec u mnie sie to nie sprawdza. Moze jej brzuszek nie toleruje tych slodkosci moich ale teraz zaczelam sie pilnowac co jem i bede sprawdzac po czym ma te pieniste kupki. Justynka moja mala tak jak Twoja ladnie spi. Za 2 tyg mamy 1 szczepienie. Wazyla w zeszlym tyg 4530kg i tez ma 53cm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc ja rzeczywiście jadlam ostatnio ciasto z proszkiem do pieczenia, nawet nie wiedzialam ze nie mozna :/ i teraz malutka sie męczy :( jeszcze polozna mowi zeby spróbować odstawic nabial, a ja tak lubie... dobrze ze sa teraz produkty bez laktozy. Dziewczyny ale macie juz duze dzieciaczki! Moja ma dopiero 3,5kg :) a i tak juz duzo urosla. Czy Wam tez tak wypadaja włosy? No ja normalnie chyba wylysieje, cala szczotka wlosow.. a mala ma bujną czuprynke hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Bezzka mi nie wypadaja poki co zazwyczaj mam ten problem okolo jesieni. A bierzesz jakies witaminy? Bo powinnysmy wspomagac sie witaminami dla kobiet kp. Ja w sumie nie biore ale mam zamiar kupic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szkoda, że grupa upadla :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny, nie wiem czy jeszcze mnie pamiętacie ;) Ja dopiero teraz ogarnęłam trochę siebie i swoje dziecię... Moje małe ma już skończone 5 tygodni i nadal karmię piersią, chociaż nie było łatwo. Mam nadzieję przyszła mamo, czytając Twój opis karmienia widziałam siebie. I podobnie jak Bezzka słyszałam, że mała ciągle głodna, a ja karmiłam ją po 1,5 godz ;/ Miałam też problem z jedną piersią, gdyż mała nie chciała z niej jeść i musiałam odciągać, poźniej kupiłam kapturki, z którymi się do dziś nie rozstajemy. U nas też odnotowałam problem pienistych kupek i wydaje mi się, że były po cieście drożdżowym. Ja już chciałabym zacząć rozszerzać dietę, bo na tym co jem idzie skonać;/ Czytałam, że w innych krajach nie wiedzą, że podczas kp trzeba ograniczać niektóre produkty. I też żyją. I ich dzieci też. Ciekawa sprawa :) Mam nadzieję, że uda mi się zaglądać do Was częściej :) Zeberka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny czy wasze maluchy też tak mało śpią? Czasem 4 godz snu od 6ej rano tylkoa pada dopiero ok 23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mala spala duzo w dzien i od ok. 3 w nocy do 7 rano a pół nocy nieprzespane. Wczoraj tez miala kolke.. mialam nadzieje ze ten problem nad ominie a tu biedna meczyla sie strasznie az serce sciska i nic nie mozna zrobic :( a jak Wasze dzieciaczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Grupa nie padla tylko teraz wszystkie bardziej busy ;) Moja mala spi caly czas i wlaczam jej muzyke powazna (co ja uspokaja dodatkowo). Zasypia o 22 i o 2 cycus 10min pozniej o 6 cycus 10 min pozniej od 9 kp co 2,3 godz po 15,20 min. Ostatnio wyczytalam ze pieniste kupki jak dziecko jest zbyt krotko przy piersi i u nas tak jest. Jem wszystko jak w ciazy tak i teraz i kolek nie mamy. Zeberka jasne ze Cie pamietamy. Kawusi to super ze odwazylas sie na jazde napewno ulatwi Ci to zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zojka123
Moja nie śpi najgorzej ale nie jest juz tak fajnie jak przez pierwsze 10 dni. Robi sobie coraz dłuższe przerwy w spaniu. Bezzka nas temat kolki tez nie ominął. Dawalismy jej espumisan ale nie pomogl a od 2 dni dajemy sab simplex i odpukac jest lepiej. Co do jedzenia to ja boje się jeść wszystko, moze przez te kolki a może zostal mi jeszcze uraz po synku. Z nim to praktycznie nic nie jadlam. Wogole to jak czytalam na forach, ze dziewczyny jedzą wszystko i obserwuja czy na dziecko cos zle wplywa to się zastanawiam jak one zgaduja co szkodzi a co nie. Przecież jest tyle rzeczy ktore moga uczulac, powodowac bole brzuszka czy zaparcia. Ja nie potrafie tego ogarnąć. Dzisiaj byla u nas polozna i mala wazy juz 4160. Mysle że w miesiac dociagniemy do kilograma na plusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam nadzieje ze przyszla mama
Nikola zazdroszczę spioszka:) Moj maly tez malo co w dzien spi. Na dodatek nawet chwili sam nie polezy tylko ciagle na rekach trzeba uspokajac, w wozku po domu jezdzic lub na spacery na polku. W nocy spi ładnie ok 21/22-5/7. Ale w dzien masakra. O normalnym śniadaniu mozna zapomniec. Dzis nie liczac spacerow w domu przez caly dzien spal ok 1.5h :/ A resztę dnia trzeba go bawic. Ja mam wrazenie ze on mimo ze na mm to ciagle jest glodny wiec kombinujemy z ilosciamy i częstościami karmien. Ciekawe czy naprawde pojedzony bylby spokoniejszy. I dziwne ze takie spokojne w brzuszku dziecko tak daje teraz popalic. Moj maly przybral w 3.5tyg ok 850g takze w miesiąc tez pewnie 1kg przekroczy. Choć lekarka cos szemra ze to za duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mila0256
Ja bym powiedziała że mój nic innego nie robi jak śpi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gracjana090515
Witam dziewczyny! :) Z całego serca gratuluje wszystkim mamusia! :) dotarliśmy na szczescie do końca wszystkie! :) Nie odzywam sie bo same wiecie jak to jest z małym dzieckiem, tym bardziej samemu w domu.. Ostatnio przechodzimy z Mią ciężkie chwile... Mała całymi dniami nie śpi. Płacze, wierci sie, albo patrzy i sie śmieje... I trzeba albo na nią patrzeć albo nosić ja na rękach :/ U nas wszystko wporządku, malutka rośnie jak na drożdżach. :) dużo je, (90-100ml mleka) mało śpi, dużo sie złości, mało sie śmieje - taki jej urok. Ale za to jest strasznie kochana! :) ma juz miesiąc i 4 dni nie wierze ze to tak szybko zleciało :) Gość ja mam wlasnie ten problem. Mia w ciagu doby śpi moze 9-11h. Czasami jest cieżko. Zdarzyło nam sie od urodzenia z 5 dni w których przespala cały dzien i cała noc. Lekarze mówią ze taka jej natura... :/ Bezzka u nas na szczescie nie ma kolek, bo załatwilam sobie takie kropelki ( rodzice przyslali z Niemiec) sab simplex, podaje je 3x dziennie po 10 kropelek i one zapobiegają powstawaniu kolek u dziecka. Dzięki nim mała ma lepsze samopoczucie i super sie wypróżnia. Zojka123 ja wlasnie tez stosuje te kropelki i widzę ze mała jest dużo lepsza Mila0256 oj zazdroszczę ci kochana! :) u mnie nie ma tak dobrze. Mała śpi tylko 9-11h w ciagu doby :( a jak nie śpi to trzeba z nią byc albo ja nosić bo za raz płacze... Kochane moje, postaram sie wpadac jak najwiecej na forum bo strasznie mi sie nudzi za nasza " pisanina" Dużo zdrowia dla waszych maleństw i do spisania :) Całuje was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bezzka
Nikola zazdroszczę ze mozesz wszystko jeść. Ja prawie przez cala ciaze mialam niestrawnosc i jadlam tylko lekkostrawne rzeczy tak i teraz dieta jeszcze bardziej okrojona, juz sama nie wiem co moge bezpiecznie jesc zeby małą brzuszek nie bolal :( no coz, trzeba sie poswiecic przez te pare miesiecy. Gracjana pisz czesciej, bo im nas wiecej tym lepiej i kazda moze jakies porady dac od siebie :) Zojka slyszalam i tych kropelkach sab simplex ale one sa od 1-ego miesiaca, wiec jeszcze pare dni nam brakuje. Mam nadz przyszla mama nasza tez ladnie rosnie i przybylo jej 800g w 3 tyg ale myslalam ze to w sam raz :) chyba mam dosc tluste mleko bo jest dosyc zolte jak sciagam. Dzis wreszcie za nami pierwsza noc od porodu, kiedy malutka dala nam pospac i nie plakala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kiedy wasze dzieci zaczely wodzic oczami za przedmiotami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Dziewczyny a moze to przez te upaly w pl dzieciaczki Wam nie chca tak dobrze spac jak np moja. U nas w angli wczoraj pierwszy piekny dzien i moja straszny spioch wczoraj byla aktywna prawie caly dzien ale za to jak padla przed 22 to budzilam ja o 5:30 na kp :) dzis jeszcze wiekszy upal i to samo znowu aktywniejsza ale tez dzis skonczyla 7 tyg to moze juz tez tak nie bedzie duzo spac :/ Moja ok 4 tyg zaczela wodzic oczkami za roznymi rzeczami a ok 6 tyg tak swiadomie usmiecha sie do nas jak ja rozbawiamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zojka123
Ja juz właśnie z utesknieniem czekam aż mała będzie się tak świadomie uśmiechać. Czasami zdarza jej się tak delikatnie uśmiechnąć ale to jeszcze nie to. Moja jutro kończy miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj duzo spi nie moge na to narzekac ale czasu jakos nie ma bo korzystajac z jego snu sama sie z nim uspie on w lozeczku albo wozku ja na lozku bo mam slabe wyniki i wieczorami jest ze mna masakra najpierw czuje ciezka glowe potem zaczyna bolec a jak w tym czasie nie usne to nawet mi sie kreci w glowie wiec w dzien spie zeby mnie cos takiego nie zlapalo takze za dnia kiedy to wiecej sie malym zajmuje a tak po za tym to robie wszystko jak przed ciaza gdyby to moj lekarz zobaczyl to by mnie na szpital skierowal albo pasami do lozka przypiął bo wyszlam warunkowo po porodzie ze nie bede nic robila bo z taka hemoglobina to powinam sie na czworaka po podlodze zataczac a ja nie odczuwam wgl tego czuje sie normalnie do godziny 18-19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mila a jaka masz hemoglobinę i czym sie leczysz? Ja biorę 6 tabletek ascoferu. Doris2250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez z utesknieniem czekam na pierwszy uśmiech :) jak na razie i tak widze duze postępy. Oczka patrzą juz tak 'przytomnie', przyglada sie przedmioton, twarzom. Jak karmie patrzy takimi slodkimi oczkami :) Ja nie robilam jeszcze badan po porodzie, tylko wczoraj tsh (na szczęście dobre). W sumie powinnam zrobic morfologie, bo chodze blada, zmeczona, wlosy lecą garsciami.. Ile kupek dziennie robia Wasze maluchy? Zastanawiam sie czy moja nie za duzo, bo ok. 10 dziennie i pod sporym cisnieniem. Zreszta ciągle ma bąki i boli brzuszek. Juz sama nie wiem, dietę mam już bardzo okrojona i nie wiem dalej co malej szkodzi :( nie dosc ze dziecku nie pomaga to ja jeszcze oslabiona chodze ech. Teraz leży kolo mnie aniolek kochany ale od 13-tej plakala i musialam ja ciagle nosic, nawet czasu na zjedzenie obiadu nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w szpitalu mi nie powiedzieli jaka jest a jutro ide na pobranie krwi zeby to skontrolowac a przepisali mi tardyferon fol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
U mojego synka na twarzy pojawiły się czerwone krostki , macie na nie jakiś sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Bezzka dzieci kp robia duzo kupek nawet przy kazdym karmieniu. Pozniej sie troche ustabilizuje. Biedna jestes z ta dieta a jeszcze ze nie pomaga malej :( ale za to pewnie wychudlas juz ;) A ja ciagle jakies ciacha wlasnie sernik sie piecze :) Kawusi moja tez miala te krostki to tez hormony z mleka po ok 2 tyg mojej przeszlo nic na to nie stosowalismy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×