Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mamy na czerwiec 2016 cz.2

Polecane posty

Gość Zojka123
Bezzka jakbym czytala o sobie z ta dietą. Wczoraj to juz byłam bliska decyzji przejscia na mm bo mam wrażenie że co nie zjem to małej szkodzi. Ja sie męczę i ona też aż żal patrzec. Kawusia moja też dostała krostek na buzce takich czerwonych i niektóre z plynnymi pecherzykami. Stawiam że to albo potowki albo wysypka hormonalna. Wczoraj wykapalam ja w kalium i dzisiaj jest o niebo lepiej. W ciagu dnia przemywam tez przegotowana wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bezka mój synek też robi ok 10 kup dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak walczycie z ciemieniuchą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bezzka
Jakos cicho tutaj. Moja mala nie ma ciemieniuchy, wiec sie nie wypowiadam. Zojka, ja daję espumisan przed kazdym karmieniem przez pol dnia i jest duzo lepiej, no ale diete nadal trzymam. A na uspokojenie dziecka przy kolce polecam metode dr Karpa! Polozns nam polecila i naprawde super sir sprawdza a mala tak uspiona i w zawiniatku spi mocniej i dluzej. Chyba jedyny sposob na rozhisteryzowanego niemowlaka :) a propos moja coreczka wczoraj skonczyla miesiac :) ale czas leci. Juz mi sie przyglada z zaciekawieniem i widac pierwsze male swiadome usmiechy, cudne momenty :) Dziewczyny czy Wasze maluchy mialy moze pieluszkowe zapalenie skory..? Bomoja chyba wczoraj dostala :( takie male czerwone krostki na pupie. Uzywam tylko linomagu i pieluszek Dada ale od samego poczatku wiec to raczej nie alergia bo nic nie zmienialismy. Nie wiem jak sobie z tym radzic, czy jechac do lekarza. Wietrzymy pupę, myje tylko ciepla woda, nie uzywam chusteczek nawilzanych..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A skaza białkowa? Moje dziecko tak miało płakalo i Przeszliśmy na nutramigenu lggg z orobiotykami do tego latopic i ręką odjął nie to dziecko po mojej szybkiej reakcji i zrobieniu testów dziecko po roku nie wiedziało co to skaza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Krosty nie zawsze są problemami hormonalnymi czy potowkami często to właśnie początek skazy a płacz sygnalizuje że boli brzuszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale to chyba krosty na calym ciaku czy czesciej buzce, a moja ma na pupie. Na razie jem nabual bez laktozy, ale chyba na jakus czas na probe wylacze zupelnie z diety bo może rzeczywiście jesli chodzi o brzuszek to moze byc uczulenie na bialko krowie a nie cukier laktoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gracjana090515
Cześć dziewczyny! :) To my :) Mia i Ja :) Moja mała księżniczka skończyła wczoraj 6 tyg. Jezu! Jak ten czas szybko leci. A jeszcze nie dawno wszystkie baliśmy sie porodu. Co tam u was słychać? I oczywiście u waszych pociech? My w tym tyg mamy szczepienie. :/ juz sie tego obawiam. Mała ładnie je 90ml wciągu dnia i 110/120 ml na noc. I .... Przesypia cała noc bez budzenia sie na jedzenie. Tak, tak.... Od chyba 3-4 dni jak zje o 23.30 budzi sie dopiero o 6-6.30 na jedzenie. Jesteśmy w szoku! I ogólnie ze spaniem sie u niej poprawiło. Przez dzien tez zdarza sie jej ładnie spać. Zapomniałam wspomnieć ze nauczyła sie sama zasnąć w łożeczku. Jestem taka z niej dumna bo od samego poczatku nie spała ani przez dzien ani w nocy. ok koniec o nas. Co tam kochane u was? Jeżeli chodzi o kupki mała robi 1-2 porządne w ciagu dnia. A ciemieniuchy na szczescie nie ma. Sciskam was kochane i wasze dzieciątka! :) Pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama zaczęła zasypiać w łóżeczku czy może masz jakiś wypróbowany sposób? U nas ciężko że spaniem w łóżeczku w ciągu dnia jak tylko odloze małego to oczy jak 5 zł i pospsne. W nocy sam śpi bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciemieniche najlepiej smarować czymś tłustym np olej kokosowy jest świetny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bezzka, my stosujemy trn sam pakiet _linomag i dada. Tez jednego dnia pojawily sie krostki i to miejsce posmarowalam cienka warstwa sudocremu i następnego dnia juz zniknęły. Gościu, na ciemieniuche położna zalecala wtarcie oliwki we wlosy przed kapiela, i mycie wloskow, a pozniej intensywne czesanie w różnych kierunkach. Nie testowalam, bo u nas nie ma tego problemu. Ps. Jestem tu nowa, ale chciałabym dolaczyc do grupy, urodzilam synka 19czerwca :) M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Witaj M&M :) Gracjana super ze u Was ok i ze wszystko sie normuje zwl ze spaniem ;) Bezzka nie wiem co Ci doradzic no niby od pieluszek tak sie robi ale skoro te same caly czas uzywasz to nie wiem... Ciemieniuszke moja miala na brwiach tylko i nawilzalysmy oliwka i pozniej ladnie odchodzilo. Moja jutro 8 tyg. Dzis mnie mocno zaniepokoila- miala smok i lezala w wozku a nagle zbladla oczy czerwone i lzy i jakby powietrza nie mogla zlapac!!!! Wzielam szybko na rece i zaczelam klepac zeby odkrztusila i zaraz zalapala powietrze...masakra jakas...nie wiem czemu tak i boje sie pomyslec co by moglo byc gdybym tego nie zauwazyla. W panice teraz zerkam na nia co jakis czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gracjana090515
Gość odwrocilam łóżeczko w drugą stronę. Mała teraz spi nogami do okna. Kiedyś spala głowa do okna i miała problem teraz spi na odwrót. Co do ciemieniuchy widziałam taki płyn z ziaji na ciemiemiuche. Podobno skuteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy M&M :) tez stosuje sudocrem ale jeszcze nie widze poprawy, wazne ze gorzej nie jest. Polozna zalecila dodatkowo przemywac roztworem nadmanganianu potasu no i kupilam na próbę inne pieluszki (Pampers premium care, sa fajne miekkie), sprawdzimy czy to moze te pieluszki Dada odparzaja. Gracjana, zazdroszcze! Moja zamiast wydluzac przerwy nocą to skraca.. i ostatnio spie z 1,5 godz i znow mala mnie budzi na jedzenie i takie zombie chodzę ;) Nikola to mialas zastrzyk adrenaliny! No z takim malym dzieckiem to mozna sie wystraszyc. Ja za kazdym razem jak moja córa je i sie zakrztusi to serce mi staje i slucham czy oddycha. Dziewczyny a jak tam Wasza waga? Juz jak sprzed ciąży? :) bo mi zostalo jeszcze 1,5kg ale w sumie to jyz czuje sie jak przed ciążą. Po porodzie bardzo szybko waga mi spadala az sie martwilam czy bede miala pokarm ale juz stanelo. Poza tym mam teraz taki apetyt! Ze zjadam duuuze porcje i ciągle jestem głodna wuec chyba nie grodzi mi wychudzenie hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zojka123
Nikola to najadlas się strachu. Moja prawie przy kazdym karmieniu się krztusi, czasami to aż sina się robi. Najgorzej jak w nocy sie to zdarza gdy śpimy. Boję się że kiedyś nie usłyszę. Mi jeszcze został kilogram do wagi sprzed ciąży. Dziwię się że waga teraz stanęła. Przy tym co i ile jem to powinna lecieć w dół jak szalona. A tak poza tym to mala ma chyba skaze bialkowa. Od ok 2 tygodni ma wysiana całą buzke krostkami, teraz doszla szyja i dekolt. Poczatkowo myślałam że to potowki lub wysypka hormonalna ale jednak chyba to nie to bo za dlugo się utrzymuje no i do tego dochodzi kolka, rzadkie kupy, ulewanie, stekanie i prezenie podczas snu. Odstawiłam na jakis czas nabial i wszystko co zawiera bialko mleka krowiego i zobaczymy czy to pomoże na krostki. M&M witamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Bezzka i Zojka dzieki troszke mnie pocieszylyscie ze tak sie moze krztusic po jedzeniu, u nas to pierwszy raz i stad te nerwy. Troche mi ulzylo ale obserwowac trzeba non stop :/ Bezzka u mnie waga powoli w dol idzie ale ja kocham ciasta i prawie co drugi, trzeci dzien robie nowe :) 10kg mi zlecialo od porodu ale jeszcze tyle samo zostalo. Bardzo mi to nie przeszkadza no moze troszeczke ale nie zrezygnuje z ciach ;) z czasem do siebie "dojde" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Zojka moze i skaza jak piszesz a moze jeszcze hormony z mleczka. Mojej tez jeszcze wyskakuja i znikaja krostki na buzce ale tylko na buzce i zadne z tych dolegliwosci jej nie towarzysza. Trzeba poczekac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mila0256
U nas tez wszystko dobrze malemu jak dam jesc miedzy 22-23 to budzi sie 4-5 wiec prawie cala noc spi w dzien tez mi za specjalnie nie placze ale za to gdyby mogl to by siedzial caly czas na piersi troche to dla mnie meczace bo mam niska hemoglobine i jak przez caly dzien nic nie zjem to w poludnie juz mnie glowa boli a jak dochodza do tego upaly to bardzo mi sie kreci w glowie raz juz sie przewrocilam na wozek z tego wszystkiego ale lekarz powiedzial ze wyniki dojda do normy za jakies 3 miesiace do tego czasu caly czas leki i buraki do tego nie wiem czy mi nie wyskoczyl hemoroid bo mnie tylek boli i w miejscu szwu mam taka gorke twarda nie mialam jak tam zajrzec tylko zmacalam palcem podczas kapieli... Polozna dopiero byla u nas raz i bedzie chyba jeszcze 2 albo 3 wizyta trwala jakies 30 min zbadala malego ale nie wazyla wyczyscila mu kikut przy pepuszku bo jak pytalam w szpitalu to powiedzieli ze nie a ta co przyszla do domu ze tak wiec ona to zrobila i teraz my to robimy, zrobila z nami wywiad i teraz czekamy na telefon zeby sie umowic na kolejna wizyte ktora pewnie bedzie w czwartek albo piatek. W piatek zarejstrowalismy malego w urzedzie i juz oficjalnie ma nazwisko taty a jeszcze tata przy rejstracji dostal szoku bo pani urzedniczka pytajac o drugie imie powiedzialam Michal po ojcu a wczesniej jak rozmawialismy byla mowa o Zygmuncie bo ja mialam dziadka o tym imieniu i moj facet tez ale myslalam ze moj zartuje z tym imieniem ale mniejsza z tym teraz jeszcze musze odebrac wypis w koncu bo dziwna mania panuje w tym szpitalu kancelaria czynna od 7.30 a dokumenty wydawane sa od 11 do 13 albo 14 juz nie pamietam a ja pojechalam o 8. A wracajac jeszcze do porodu to powiem wam ze balam sie rodzic w tym szpitalu bo dzien przed moim porodem umarlo dziecko dziewczyna przyszla z brudnymi wodami i powinna isc od reki na cc a oni jej w karte wpisali ze ma czyste normalny porod dziecko sie nalykalo wod bardzo duzo pozniej po porodzie bardzo wymiotowalo tymi wodami matka zglaszala ze cos jest nie tak z tym dzieckiem na drugi dzien po porodzie reanimowali to dziecie godzine czasu i w koncu zmarlo matce nie powiedzieli o reanimacji dowiedziala sie przez przypadek . Nogi mi sie trzesly jak galareta i mialam gesia skorke powiedzialam mojemu ze sama nie bede na pewno rodzila i ze sie boje na szczescie dzien po tym zdarzeniu mnie zlapalo i na dyżurze był moj ginekolog i on byl przy porodzie ulzylo mi nie samowicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam nadzieje ze przyszla mama
A u mnie dramat! Mam ochote zabic mojego meza. Wzielo go przeziebienie i chyba zarazil mi skur....dziecko Maly ma chyba katar bo tak charcze. Niby jeszcze nie spływa ale oczko ma załzawione i to charczenie jakby wysoko w nosku. Temp 37.7. Jestem załamana. Oczywiscie ze pierwsza moja mysl ze to moja wina bo nie karmie piersia. Teraz mi usnal ze smoczkiem w buzi i oddycha normalnie ale jak oddychnie mocniej lub sie wkurzy np tp slychac to charczenie i ma wtedy takie jakby odruchy wymiotne. Wrrr co ze mnie za matka ze juz po ponad miesiacu dopuściłam do infekcji dziecka Ale maz zle poczul soe w niedzielę i od tej pory procz zmiany pampersa nie zajmowal sie dzieckiem. A i po 1 miesiacu moj maly wazyl 3960g (przy urpdzeniu 2840g) czyli sporo nabrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ty mówisz o mężu ? S..??? Takie jest twoje słownictwo ? Naprawde jestes beznadziejna matka skoro takie sytuacje juz cię załamują :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Mam nadzieje przyszła mamo a może te charczenie to początek zapalenia oskrzeli? Tak Male dzieci raczej nie kaszla u łatwo wtedy u nich o zapalenie płuc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola tez bym zjadla jakies ciacho! :) ale boje się ze córce zaszkodze, wiec takie przyjemnosci odkladam na pozniej ;) Mila uwazaj na siebie kochana. A z tym porodem tez mialas przejscia, stres większy. Czasami lekarze za wszelką cenę przetrzymuja kobiete zeby sama urodzila, nie wiem czemu skoro to stanowi zagrożenie dla matki i dziecka :/ Dziewczyny czy dostalyscie juz miesiaczke? Bo ja jestem prawie 5 tyg po porodzie i jeszcze wkladki noszę. Ale od wczoraj pobolewa mnie dol brzucha jakby na okres i nie wiem czy to nie za wcześnie. Karmie piersia i chyba powinnam pozniej dostac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam nadzieje ze przyszla mama
Bylam u pediatry i wczoraj i dzis bo nie ma raczej poprawy. Temp w nocy 38.2, w dzien 37.7. Osluchowo wszystko czysciutko i podobno ok. Uszka tez wporządku. Pediatra mowi ze to infekcja. Mnie tez dzis juz cos bierze wiec pewnie maz cos z pracy przyniosl. Mam nadzieje zw szybciutko malemu przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Bezzka- ja tez chyba do 5 tyg mialam krwawienie. Teraz 3 dni temu i dzis (8 tyg) znowu krwawie i akurat dzis bylam na szczepieniu i lekarka mi powiedziala ze to normalne przy karmieniu piersia. Mala wazy 5140 (ur3544) przybiera prawidlowo i rosnie tez. Zastrzyki miala 3 w uda bardzo plakala :( Mam nadz przysz mama- wspolczuje bo napewno teraz sie zamartwiasz ale szybciutko przejdzie i bedzie ok. Mila- faktycznie traumatycznie :'( przynajmniej zmotywowalas sie i szybko urodzilas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zojka123
Nikola oby to byla wysypka hormonalna, bylabym mega szczęśliwa. Z synkiem przechodzilam skaze bialkowa i dietę eliminacyjna i wspominam to bardzo zle. Mam nadzieję ze przyszla mama oby choroba się nie rozwinęła. Zdrówka życzę dla synka i dla Was. Bezzka jeśli lubisz jabłecznik to mogę dac Ci link do przepisu. Ciasto jest bez jajek, mleka i masla/margaryny. Dzisiaj właśnie zrobilam i powiem Ci że jest naprawdę smaczne, prawie tak samo jak z normalnego przepisu, a i robi się blyskawicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola to dobrze ze dzieciątko rosnie, jest jyz co dźwigać :) my tez niedlugo wybieramy sie na szczepienie i juz sie boje. Czyli rozumiem ze dostalas okres po 8 tyg czy jeszcze macica się oczyszcza po porodzie? Zojka chętnie, to poproszę :) Czy Wasze pociechy lubia sie kapac? Bo u mojej zalezy od humoru ale zwykle sie uspokaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Zojka bedzie dobrze, nie martw sie kochana na zapas. Dawaj ten link ;) Z gory dzieki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój Mały też się czasem zakrztusi podczas jedzenie, położna mówiła, że wtedy najlepiej dmuchać w jego twarz, wtedy szybko złapie oddech. Na szczęście potrafi sam odkasłać i złapać oddech. My w przyszłym tygodniu idziemy na szczepienia, jestem ciekawa ile przybrał na wadze, jestem pewna, że sporo, karmię tylko piersią, ale widać jak rośnie ;) M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gajazmaja
hej,moja mala przestala ulewac jak 1.5mca stuknelo. Rzadko juz sie krztusi tez! nocki zarwane,nie umie usnac po karmie niu,wiec czesto od 3 lub 4 nie spie, a przy starszaku jest co robic. Tak wiec u mnie za.pieprz..ale zaczynam to akceptowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×