Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

smutasek85

Katowice Gyncentrum i nie tylko... komu pomogli cd.

Polecane posty

Gość gość
Hey Peonia - a widzisz!!! Cały czas o tym mówie i pisze. A byłam tu skrytykowana, że tak szukam przyczyn niepowodzeń. Immunologia i genetyka w wielu klinikach to podstawowe badania przed 1 in vitro!!! To jest chore, ze zalecają po 3!!! . Jaki w tym sens? Trombofilia to poważna sprawa a przecież krzepliwośc jest mega ważna przy zagnieżdzaniu. MTHFR to samo, homocysteina. Ja biore tę Vit B 12 (metylokabalamine) , kwas metylowany i czuję się świetnie. Oby to wszystko razem pomogło. ala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lariotyp mi genom zlecił, a MTHFR mi immunolog, ale wizyta dopiero pod koniec miesiąca i poprosiłam genetyka z genomu o zinterpretowanie wyniku. Stresowałam sie, ze mnie oleje, a pani dr bardzo miło mnie potraktowała i bardzo obszernie wszystko wyjaśniła i nawet wystawiła opinie. Jestem mega zadowolona. Ala, masz racje. O wszystko musimy samemu zadbać. Musimy być sprytne, inaczej nas zadepczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HOPE83
Tasia - super :) 3msm kciuki za piekny przyrost :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peonia cieszę się, że przynajmniej coś się rozjaśniło :-) Teraz już tylko do przodu! A V-Leiden też masz dodatni? Jakie jeszcze wyniki świadczą o trombofilii? Tasia 3mam kciuki za piękny przyrost!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mandy, V Leiden ujemny. Tylko MTHFR dodatni. Juz jestem po wizycie. Nie było potrzeby na posiew, jak miałam miesiąc temu. Zbadałam chlamydia i mycoplasma ze krwi tylko. Dr M przepisał mi kwas foliowy 5mg na receptę, no i leki do crio. Nic tylko na @ czekać i bierzemy nasze dzidzole :) jestem cała podekscytowana. A w przyszłym tyg zaczynam urlop, to juz w ogóle, będę zrelaksowana i szczęśliwa mana, nie może sie u takiej mamy dzieciom nie spodobać. P. S byłam dłużej niż 5 min u dr M, hihi i nie odczułam pośpiechu. Nawet zerknął w protokół i sprawdził jakie mrozaki mamy i powiedział, ze są super!!!! Wszystkie 3 sa z 5 doby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Peonia88 tu ala: pamiętaj , że masz brac kwas metylowany. Ten na receptę taki jest? Bo ja też dostałam receptę , ale to nie ten kwas. Własnie dr genetyk podkreślała , ze musi to być np: actifolin: Co wyróżnia produkt ActiFolin® 2 mg? Actifolin™ to przełomowy preparat zawierający złożone źródło folianów: Kwas foliowy (1 mg) – zgodnie z zaleceniami Ekspertów oraz dodatkowo Aktywną, biodostępną formę kwasu foliowego najnowszej generacji (1 mg) – specjalnie dla tych osób, które mogą mieć problem z przyswajaniem folianów z kwasu foliowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tasia trzymam kciuki za prawidłowy przyrost :-) Mnie się wydaje że w przypadku udziału w rzadowce nie było czasu na dodatkowe badania. Nie.rozumie dlaczego w przypadku indywidualnych podejść nie zalecają tych badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peonia też byłam dzisiaj w gyn u dr P, z moim Dzidziusiem póki co wszystko OK, ma ręce i nóżki :-) Bardzo luźno było, dr M do nas podszedł i rozmawiał z nami, wszystko pamiętał, ja nie wiem jak on to robi... :-) Mało pacjentek do niego było, nawet prosił dziewczyny w recepcji żeby do niego zadzwoniły jak ktoś przyjdzie, bo co chwilę chodził i sprawdzał, a tam nikogo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość linkaa28
Tasia super:) beta niziutka ale tu już są dzieciaczki na świecie z takich bet więc trzymam kciuki za przyrost:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamii89
Tasia po cichu gratuluje:* hmm to mowi ie ze w gyn pustki? moze teraz wkoncu poswieca pacjentowi tyle czasu ile potrzeba...ja juz sie nie moge doczekac wtorkowej wizyty. ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nie dziękuje zobaczymy w piątek. No pustki straszne, dzisiaj rano praktycznie sama siedziałam na poczekalni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania609
Tasia super gratuluje;) miałaś podane 2 mrozaczki? W której sobie?jakie leki brałam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tasia gratulacje trzymam kciuki za wysoki przyrost ☺ Smutasku daj znać jak po badaniach prenatalnych bo chyba masz jutro ☺ Ja mam prenatalne 3.09 wiec jeszcze troche musze poczekać ☺ DOROCIAK czujesz już ruchy swoich maluchow ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania miałam podane dwa mrozaczki wczesna bastocysta. Leki biorę 3x1 estrofem, 1x1 encorton, plastry systen 50, utrogestan, fragmin, magne b6, kwas foliowy, wit D, i witaminki dla kobiet w ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tasia a te plastry na co biezesz?witaminy dla kobiet w ciąży bralas już przed crio czy po?i z jakiej firmy , biezesz kwas foliowy zwykły czy femibion1?kiedy powtarzasz bete?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mandy, cieszę sie ze z twoim dzidziusiem wszystko ok. Jak siedzę w Gyncentrum to sie rozglądam i zastanawiam, czy z któraś pisze na forum :) ja byłam po 12 i wieczorem, bo okazało sie, ze ta mycoplasma co badałam z krwi dot. Płuc i mi kasę zwrócili. Wiec tylko chlamydia zbadają mi z krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tasia trzymam kciuki za przyrost! ! Dziewczyny dopadła mnie opryszczka (zimno) co robić? Czy można coś brać w ciąży? Allessa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na opryszczkę można w ciąży stosować krem Erazaban

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ala, jaki dokładnie masz ten kwas foliowy? Z jakiej firmy? Mi genetyk tez mówiła, ze actofolin 2mg kupić, a dr M wypisał mi kwas foliowy 5 mg. Pan z apteki nie wiedział czy jest metylowany, nigdy nie słyszał o tym. A dziewczyny, które miały kwas foliowy Od dr Grygi, to jaki dokładnie? 5mg czy 15 mg? Był metylowany? Jakiej firmy? Ja kupiłam ten 5mg z recepty, kosztowało to 3 zł. Ale nie daje mi to teraz spokoju, czy on nie przelatuje przeze mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tasia, teraz najważniejszy jest przyrost. Póki co ciesz sie, ze coś ruszyło, a jak będzie piękny przyrost to ciesz sie jeszcze mocniej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ja byłam wczoraj w GC to nie było a tak pusto, ale byłam miło zaskoczona, ze wizyta trwała dłużej niż 5 min i to bez badania. Po raz pierwszy nie odczułam pośpiechu. Mam nadzieje, ze tak juz zostanie i bardziej bedą cenić sobie pacjentów. Dodam, ze trafiłam i na super miłe pielęgniarki i panie z recepcji tez sie uśmiechały. Od razu lepiej sie człowiek czuje, jak ktoś nas miło potraktuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania te plastry to tez estradiol, musze brać dodatkowo bo moje endo nie chciało rosnąć. Przed crio brałam tylko kwas foliowy i wit D, te witaminy dla ciężarnych mam z jakiejs firmy dr max pani powiedziała ze to jest to samo co febilion 1 tylko cena inna. Jutro powtarzam betę i mam wizytę od razu :) nadal do mnie nie dociera :) Ania a Ty kiedy ruszasz ? Trzymam kciuki dziewczyny za Was wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Peonia88 Ty badalas MTHFR sam czy razem z mutacją czynnika V leiden, genu protrombiny i innymi mutacjami? Bo chcę sobie zbadać i widzę, że przedział cenowy jest mega różny ;/ czasami sam MTHFR kosztuje 150-200 zł, a czasami w pakiecie z innymi genami można za 300 zł zrobić i nie wiem na co się zdecydować :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peonia mi dr Gryga na MTHFR przepisał 15 mg zwykłego kwasu foliowego - powiedział, ze taka dawka wystarczy, zeby organizm przyswoil tyle kwasu foliowego ile potrzeba, ze nie ma naukowych publikacji , które udowodniłyby przewagę formy metylowanej. Potem do konca życia mam brac po 5 mg , bo tak naprawdę grozi mi tylko przedwczesna miażdżyca. Ja też mam inną opinię dot . MTHFR, też mam tam zapis o heparynie itd. Ale dr Gryga powiedział że MTHFR nie wplywa na krzepliwosc, ze po to u mnie zrobil te wszystkue inne badania jak protrombiba, VLeiden i wiele innych żeby to wykluczyć. Zaufalam jego opinii , mój ginekolog też bo pokazałam mu obie opinie. Zresztą biorę jeszcze Femibion natal 1 - tam jest metylowana odmiana kwasu foliowego. Niestety często jest tak że lekarze mają inne podejście do tematu i trzeba zaufać jednemu , bo inaczej można zwariować. Ja teraz 08.08 miałam powtarzane badanie immunofenotypu też dzięki opinii dr Grygi - powtorzyli mi je za darmo i teraz robią zgodnie z jego wskazówkami. Dla mnie że Gryga był wspaniałym lekarzem, oczytanym, uczącym sie na bieżąco i dalej nie mogę uwierzyć , ze już go nie MA :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×