Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Masaya

Mamy na Kwiecień 2017!

Polecane posty

Gość Eviii
I jeszcze odstawienie jedzenia typu placki ziemniaczane, kotlety, gołąbki, bigos, frytki ogólnie wszystko to co typowo polskie i ciężkostrawne i smażone. Sama miałam ten problem i to mi pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Mój maly w nocy sie nie kręci ostatnie ruchy czuje ok 22 i pozniej ok. 6 Czy to oznacza ze bedzie spał w nocy po porodzie hehehe Evii ja mam taka wydzieline i noszę wkladki ale ostatnio przeleczylam sie czopkami clotrimazolum bo miałam liczne drozdze w posiewie i inne dolegliwosci wiec gin zalecil kuracje Ja.bym chciala rodzic naturalnie i wcale sie narazie nie martwię i nie boje. Nie chcialabym tylko wywolywanego duzo po terminie ale.to nie ode Mnie zalezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Ja.na zaparcia poki co stosuje owsianke z suszonymi sliwkami ale nie mam mega częstych problemów .. Kupiłam w pepco wiklinowe białe serca ktore zamierzam powiesic na długich wstazkach na scianie kolo lozeczka i ładne drewniane pudeleczko na chusteczki Tapeta tez kupiona za tydzień majster ma polozyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_last_minute
oj, hemoroidy to moja zmora niestety. Dzisiaj też odkryłam, że się zaczyna. A w piewrszej ciąży męczyłam się od 4mca. Dziecko uciska i będą wracały. polecam maści, ale bez lidokainy, bo w ciąży nie wolno, czopki posterisan i lek poprawiający przepływy cyclo3fort, czy jakoś tak. też jeszcze nic nie mam z leków, bo to nowa sprawa. i jak najmniej siedzieć na tyłku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Oj dobrze, że nie mam problemów z hemoroidami i ominęły mnie zaparcia. Za to męczy mnie niskie ciśnienie i często czuje parcie główki na kości. Eviii Wydzielina to normalne☺ póki nie śmierdzi i nie jest z grudkami☺ Goscmakak A o której chodzisz spać? Może spisz,a maluch szaleje. U mnie jakoś specjalnie nie sprawdziła się aktywność dziecka w brzuchu i na zewnątrz. Jedynie co temperament się zgadzal☺ Podesłałem Ci coś na meila☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMM
Gość Skonsultuj się z lekarzem. My tu nie obejrzymy czy to hemoroidy czy nie. Ja mam nadzieję, że mnie ominie cesarka. To w końcu poważna operacja. Oczywiście czasem jest taka konieczność i nie ma wyboru, ale nawet nie myślę o tej możliwości. Porodu się boję ale cesarki chyba bardziej. Podejrzewam, że na znieczulenie przy SN nie mam szans. Przy pierwszym porodzie podczas badania już miałam 7albo 8cm rozwarcia, więc jeśli i tym razem tak będzie to nie ma szans. Mam nadzieję że teraz będzie szybciej. Przynajmniej wiem czego się mniej więcej spodziewać, a już niedługo ciąża mnie tak wymeczy , że będę marzyć o rozwiązaniu. Szczerze mówiąc to im dłużej jestem w ciąży, tym mniej się boję. Na początku byłam przekonana że nie będę miała siły na powtórkę, ale coraz częściej sobie myślę, że przedłużony pobyt w szpitalu dużo bardziej wykonczył mnie niż sam poród. Mam nadzieję że młody już się nie przekręcić bo od dawna jest w położeniu główkowym. Do terminu 73dni ale bardziej liczę, że zostało mi jakieś 60 żeby rodzić bezpiecznie. Jak tyle wytrzymam to będzie super. Wczoraj widziałam się z koleżanką i stwierdziła, że wyglądam jakbym termin miała na lutego, a nie na kwietnia. Niestety tak też się czuję. Chwilkę rozbierałam choinkę i kręgosłup daje mi teraz nieźle popalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bylam w aptece, nic na hemoroidy nie dadza jak jestem w ciazy, mam isc do lekarza. A to na pewno hemoroid, swedzi, juz zaczyna przeszkadzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Chwilę mnie nie było a tak się rozpisalyscie :-) jedyna dolegliwość jaka mam to bolące stopy wszystko inne mnie nie dotyczy. Do 22-23 młody się kręci potem grzecznie zasypia a potem po 6 bardzo przyjemnie się rozciąga :-) Byłam dziś z corka na balu została królowa i dyplom za najfajniejszy strój jestem zmęczona ale tylko bolą mnie nogi jeszcze sprzatalam w domu trochę bo mamy remont siły to mam za dwóch :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
GośćAnia27lat Gratulacje dla Królowej ☺ Naszło mnie na porządki dzisiaj cały pokój dzieci pozmieniałam. Robię miejsce dla maluszka i zabawki dziewczyn bo wszędzie ich pełno. Mój pokój prawie dziecięcy przypomina☺ Jeszcze mi dojdzie łóżeczko to się nie rusze. Na szczęście małe mają tak pakowne meble, że w trójkę z rzeczami się zmieszczą w jednym pokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Dziewczyny macie już skurcze braxtona-hicksa? Ja chyba właśnie mam. U mnie objawia się bólem w gornej czesci brzucha i do tego cały twardnienieje. Do tego ta główka uciskająca na kości. Dobrze, że lekarz we wtorek. Nie wiem czemu, ale od kilku dni mam jakieś przeczucie jakbym miała urodzić przed czasem☺ Wicie gniazda mi się włączyło jakbym musiała się spieszyć bo nie zdarze. Hahaha. Jeszcze takich schizòw nie miałam. Wogole też w żadnej ciazy nie miałam takich skurczów. Podobno są bezbolesne i widocznie takie miałam, że nawet uwagi nie zwróciłam. Teraz czuje dosc mocno i nieprzyjemne to jest. Przy pierwszej ciazy jak zgłosiłam się na cc do szpitala to wyszły mi na ktg skurcze, których ja nie czułam poz********* dziecka. Mam na dzieje, że w ostatniej już mojej ciazy nie zalapie się na skurcze prawdziwe, choć jestem ciekawa jakie to uczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Nie wiem, czy mam te skurcze. Brzuch mi twardnieje, gdy chodze, ale to dziecko wtedy mnie u gory uciska bo chyba spi w tej pozycji. Jak usiade, to juz brzuch normalny. Ja juz na tym etapie ciazy bylam na swiecie ☺ moja mama wczoraj wspominala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama na17kwiecien
Mi tez dosc czesto twardnieje brzuch ;) w poprzedniej ciazy tego nie mialam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Mi nie dość, że twardnieje caly brzuch. Boli od góry tak przez środek brzucha i trochę promieniuje na boki. Zauważyłam, że najbardziej tak się robi jak coś robię, ruszam się więcej albo jak się bardzo zdenerwuje. Muszę wtedy usiąść albo położyć się to przechodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Ja mam problemy z chodzeniem schylic się nie mogę bo się mały położy nisko rozpycha się i idę jak kaczka mąż malował nawet mu nie mogłam pomoc Rano było mi bardzo słabo i gorąco ale posiedzialam i przeszło mi Musimy to wytrzymać już nie daleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
GośćAnia27lat Ja też chodzę jak kaczka ☺ haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama na17kwiecien
Ja tez ciezko sie czuje mimo ze brzich ledwo widac :/ do tego juz mi z piersi cieknie czasem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
goscAnia27lat_ właśnie moj tak samo kopie 22_23:00 a później niekiedy do 6_7:00 spokoj myslisz ze po porodzie tez tak bedzie hehe Ja.tez sie dzis.rano.czulam fatalnie krecilo misie glowy mdlilo.. Mama poraz czwarty_ mnie.sie.ciezko oddycha.skurczy jeszcze nie odczuwam ale za to podbrzusze mnie.ciągnie_pewnie mlody sie rozpycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Goscmakak Koleżanka mówi że jej się z corka sprawdziło tylko ona miała odwrotnie szaleja w brzuchu tylko w nocy a dziś ma 2 i pół roku i jeszcze ani jednej nocy nie przestała wiecznie jeczy i czegoś chce mówi nawet "mamo bóle cipka lale" ha ha udaniec może u nas się sprawdzi i będziemy miały grzeczne maluchy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Z tymi ******* to chyba zalezy tez troche od aktywnosci mamy tak mi sie przynajmniej wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Ruchami *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
A macie rozstępy? Ja nie miałam w pierwszej ciąży i teraz też nie mam :-) Dziewczyny :-) a ile kupić pieluch tetrowych? mam dwie dostałam akurat a macie takie coś jak frida do nosa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
GoscAnia27lat Ty mnie tu nie strasz z tym spaniem po nocach. Ja chodze bardzo pozno spac, w dodatku zazwyczaj wieczorem nie siedze tylko cos sprzatam i maluch tez wtedy sie rusza przy moich sklonach. Mam nadzieje, ze bedzie maluch nie tylko rodzynkiem pod wzgledem płci, ale tez, ze bedzie spal lepiej od dziewczyn. Wszystkie trzy nie spaly mi w nocy. Ostatnio trzy latka budzi mi sie w nocy z placzem o jakies p*****ly, ze jej sie snia np nie zrobila babc***apa, ze zgubila misia itp Jak usnie to czesto nad ranem budzi mi sie maluch, ale i tak w tej chwili spi lepiej od siostry. Mialam nadzieje w poczatku ciazy, ze jeszcze tyle miesiecy to jest czas i poprawi im sie ze spaniem, a tu gorzej. Nie wiem jak to bedzie jak maluch sie urodzi, mam nadzieje ze mnie zaskoczą. Moj czesto wyjezdza na pare dni. Na szczescie raczej jedna sie budzi, a druga spi dalej. Ja juz mezowi zapowiedzialam, ze bedzie wstawal w nocy. Jeszcze go strasze moim pobytem w szpitalu bo wsumie bedzie 4 lub 5 dni. Zalezy czy kaza przyjsc w dniu cc czy dzien przed. To sie przekona na wlasnej skorze jak mam ☺ Juz go ostrzeglam, ze moja mama nie moze przyjechac i jego tez. To mowi, ze opiekunke wezmie. Haha. Ja mu dam niech sie opiekuje sam ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
GoscAnia27lat Ja mialam rozstepy tylko w pierwszej ciazy. Wyszly mi w ostatnim miesiacu. Ja mam fride. Mialam tez z ciekawosci porzyczony aspiratir do odkurzacza i jednak wole fride. Jestem lepsza od odkurzacza☺ Dziecku z nosa leci, a zanim odpalisz odkurzacz i go wyjmiesz to maluch pozjada śpiki☺ No chyba, ze bedziesz trzymac go kolo siebie przez tydzien☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
No może są wyjątki :-) nic nie powiedziane może będzie rodzynek bardzo grzeczny :-) mój mąż zostanie sam z corka ona ma 6 lat i jej jedna to sobie świetnie poradzą ale do swojej mamy ja zawiezie jak będzie trzeba :-) Mamy trochę łatwiej bo jest nas mniej :-) A macie skorcze? Z corka to miałam straszne teraz nic a jak często teraz chodźcie na wizyty? Nadal co 4 tygodnie czy już co 2? Mam 3 lutego wizytę to się dowiem kiedy będzie następna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Też słyszałam o odkurzaczu ale wolę fride muszę kupić nową bo ta po córce gdzieś się zapodziala Kiedy postawić łóżeczko? Akurat będę miała kolyske ale nie wiem kiedy przygotować? Z corka to chyba że dwa miesiące wcześniej łóżeczko już stalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Ja mam wizyte we wtorek. Poki co byly wizyty raz w miesiacu. Jak sie nic nie bedzie dzialo w zwiazku z moimi dolegliwosciami to pewnie nastepna wizyta pod koniec lutego. Przypuszczam, ze w marcu beda przynajmniej dwie wizyty bo musi kontrolowac dzieciatko czy gotowe do cc, zeby za szybko nie cieli mnie. Ja kolyske postawie przed samym szpitalem. Tylko ja bede znala konkretna date. Mysle ze wyjme lozeczko z materacem, a posciele dopiero jak wroce do domu. Nie bedzie sie kurzyla posciel przynajmniej, a to tylko chwila roboty☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Essence13 Ja mialam dla corek materace kokos gryka i bylam zadowolona. Kokos daje sie dla noworodka, a potem obraca sie go na gryke.Teraz strasza robakami w gryce, ale ja tam nic nie znalazlam. Z tego co gdzies mi mignelo to głównie jedna firma miała takie problemy.Jesli nie ten to pewnie kupilabym lateks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×