Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Masaya

Mamy na Kwiecień 2017!

Polecane posty

Gość Venice
Ilona dzięki za uspokojenia. Wczoraj jak rozmawiałam z koleżankami to okazuje się, że bardzo często kobiety mają krwiaki i wszystko później się dobrze kończy. A powiedz mi po jakim czasie on zniknął?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ilona3
VEniCE-szczerze to nie pamiętam już. Dziewczyny czy was też tak boli brzuch prawie cały czas?praktyczniE mniej jem a czuję się cały czas jak bym jadła co chwilę. W ogóle tO przy pierwszej ciąży żadnych dolegliwości a teraz czuję się jak stara jakas babcia wszytko mnie boli .denerwuje się szybko i mecze szybko . A wieczorami prawie codziennie przytulam Wc:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny jakie stosujecie kremy przeciw rozstępom?? Ja w pierwszej ciąży stosowalam mustele, a teraz jest bardzo ciężko dostępna może ktoś coś polecić???? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masaya
Ilona3- ja też przy drugiej ciąży mam mega problemy z żołądkiem :-( tylko u mnie jest tak, ze do 16 jem co chce w małych ilościach, a popołudniu mdli mnie i boli. Wymiotuje raz na tydzień, a resztę tygodnia się męczę. W czwartek mam wizytę i zapytam się lekarza co może mi pomóc przy takich bólach żołądka. I fakt, pierwsza ciąża mimo różnych dolegliwości to była bajka. Teraz mam 3 razy mniej energii i sił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Venice
Minkka widziałam na allegro, że można kupić Mustelę. Ja w pierwszej ciąży też używałam i teraz muszę właśnie zamówić. Dziewczyny a czy Wy już coś przytyłyście? Ja mam 1 kg więcej, ale to bardziej chyba przez to, że leżę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ilona3
MasAYa-to sama nie jesteś mnie tak sama po południami to tak mdli że nic jeść nie mogę i jak pomyślę o jedzeniu to na samą myśl mi nie dobrze. A co do wagi to nie ważyłaM się ale myślę że bardziej schudłam niż przytYlaM przez te mdłości .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Cześć dziewczyny! Test pozytywny 26.07 1 dzień po spodziewanej @, ale ja uważam, że udało nam się 12.07, bo tylko ten dzień był możliwy :) Mam regularne cykle i obliczyłam poród na 19.04 A wiecie , że 17.04 jest Wielkanoc? Może zajączki takie prezentowe dostaniemy :) Czuję się bardzo dobrze. Żadnych plamień, bóli brzucha, głowy. Mam bolące przy dotyku pełne piersi, mdłości popołudniowe, ale bez wymiotów, bardziej się czuję tak jakbym była pełna. Aha! I WC non stop. I spać nie mogę w nocy, sny mam częste i realne. 1sze USG 02.09 w piątek miałam mieć tydzień wcześniej ale gin przełożył mówiąc, że tętno może być wtedy niewidoczne. Piszcie co u WAS! PS. Mam tylko takie lęki, czy dziecko zdrowe będzie itp. Też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Daty mi sie pomieszały chyba z radości;-) Pierwszy dzien Ostatniej @ 12.07 a test 09.08 10.08 Hcg 532 a 16.08 Hcg 3940

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny! Nie mam terminu na kwiecien, ale na 20 marzec. Obecnie jest u mnie 11 tc, a czuje sie fatalnie. Wczesniej mialam mdlosci, a dzisiaj doszły mi wymioty. Mam bole i zawroty glowy. Leze ciagle, nie chce mi sie nic jesc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Venice
Skaczę z radości :) Jestem po wizycie, krwiak się wchłonąl, plamienie ustało. Wszystko jest w porządku. Serduszko bije, maleństwo ma 2.5 cm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Venice- super wieści :-) ja dzisiaj mam wizytę i już się doczekać nie mogę :-) Ilaa- nie zazdroszczę, oby to tylko tak na poczatku ciąży było. gośćmakak- ja tam od pierwszej ciąży mówię, że takie lęki to codzienność mamy :-) Ale akurat przy drugiej ciąży mam więcej obaw, nie wiem, może świadomość większa. Też sprawdzałam kiedy przypada Wielkanoc :-D Ale przeczuwam, że urodzę szybciej tak jak było z synkiem :-) Ilona3- ja dziś na wizycie zobaczę jak z wagą. Od początku ciąży do połowy sierpnia miałam 2kg mniej. Minkkaa- ja mimo stosowania różnych środków mam mega rozstępy po pierwszej ciąży. :-( Mam nadzieję, ze w tej już żaden nie dojdzie. Nie nadążam pisać na bieżąco, więc te dziewczyny którym jeszcze nikt nie odpisal- nie zrażajcie się, w końcu się rozkręcimy i jak poznamy się lepiej będzie nam łatwiej i szybciej odpisywać. Także piszcie! :-) Ja np mam teraz mega napięty czas, ze względu na remont, masę spraw w związku z tym do załatwienia, tymczasowe pomieszkiwanie u teściowej i przede wszystkim zajmowanie się synkiem, który odkąd ma mamę cały dzień dla siebie, to oszalał z radości i na krok mnie nie odstępuje :-) Dobrze, że jestem na zwolnieniu, bo doby by mi zabrakło na sen ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa6- jak Twoja migrena? I co tam po wizycie? :-) paulina1012- a jak sytuacja w pracy? Mam nadzieję, że szefostwo ma zdrowe podejście do tematu i nie będziesz miała problemów. Werka93, kunka31, aniusiaa1985, anula2017, inka1984, Agamania86, Ewunia87, AgaKate, MadzaM, Oldzia90, MajaL, Ella1990, Agnessis - co u Was, jak się czujecie, jak pierwsze wizyty? :-) mam nadzieje, ze nikogo nie pominęłam (może oprócz niepodpisanych gości :-P ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobiety ja czuje sie w miare dobrze oprocz tego ze ciagle latam do wc i mam opuchniete i cieżkie piersi. Moja wizyta teraz jest 7.09 i na ta wizyte mam do zrobienia badania morfologie mocz tsh glukoze i 10.09 mam endokrynologa bo lecze sie na tarczyce (konkretnie niedoczynność mam) i spora dawke euthyrox 150) Zastanawiam sie nad kremem bądz olejkiem na rozstępy czy jest jakis naprawde skuteczny ? w poprzedniej ciąży używalam jakiegos z rossmana nie pamiętam nazwy może któraś z was ma jakis dobry wyprobowany i moze polecić. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa6
Cześć kochane. Ust już za mną w 6 tygodniu maluszek miał 6 mm..serduszko biło. Migreny uspokajam dwiema tabletkami apapu i idę spać,ogólnie wciąż mi niedobrze,wciąż mam odruchy qymiotne ale nie wymiotuje. Nawet nie mogę do dentysty iść bo tylko mocniej otworzę buzię to mam odruch wymiotny.Najgorsze to te siusianie,siusiam wciąż i wciąż litrami..w nocy po cztery razy jestem w pracy nieprzytomna. Robiłam już wyniki wszystkie cudowne oprócz cukru. W pierwszej ciąży miałam zawsze ok. 75 na czcczo teraz ponad 105 martwię się i to bardzo. Ostatnio miałam atak bólu brzucha. Coś mnie bolał i bolał nagle jak kichlam nie mogłam już się wyprostować. Płakałam z boku nie byłam w stanie się ruszyć mąż do szpitala chciał mnie zabrać a ja nie mogłam podnieść nogi. Dzwoniłam do gin..kazała brać nospe i espumisan dwie od razu po dwóch godzinach ciut pomogło. Ale po dwóch dniach lekkie plamienie brunatne delikatne. Dała mi luteine dokładnie Luttagen ale narazie nie biorę bo wszystko ustapilo. Kolejne ust na koniec września od czasu bólu nie byłam badana,ale wiem że jest ok..Wciąż zasypiam jestem zmęczona,mam dziwne nastroje. Dziewczyny jak u was z cukrem glukoza. Mi kazali nie jeść słodyczy i co 3 godziny jest...jem co 2.5 bo inaczej mam drgawki. Powiedzcie kiedy mówicie pracodawcy o ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa6
Dodam że teraz jestem w 8 tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa6
Kochane przepraszam za literówkę pisze z tel. Stąd błędy. UST to oczywiście USG. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masaya
Ewa6- ja powiedziałam już w 6 tygodniu ciąży i prawie od razu byłam na zwolnieniu. Nie dawalam rady na nockach i jak przyznalam się do ciąży, to kadry nie dopuściły mnie do pracy przez trudne warunki i brak stanowiska pracy, na którym kobieta w ciąży mogłaby pracować. U mnie wygląda to tak, że jeśli sama nie przynosisz zwolnienia od ginekologa, to zakład kieruje na badania kontrolne do lekarza medycyny pracy i on wystawia zwolnienie. Byłam wczoraj na wizycie, zaczynam 9 tydzien, termin na 7 kwietnia :-) Serduszko biło jak szalone :-) Wszystko ok, muszę zrobić jeszcze glukoze i przeciwciala. A i dostałam leki na mdłości i wymioty, dziś będę testować :-P Oby pomogło, bo po wczorajszej wyprawie do lekarza nie byłam w stanie nic już zrobić. Wymiotowalam kilka razy i pół nocy nie spałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
My juz po 1szym USG. Maluszek ma 1cm tętno 150/min i jest jedynakiem;-) Emocje niesamowite z mezem plakalismy jak usłyszeliśmy bicie serca! Wszystko ok wizyta za miesiac;-) A z pracodawca zastanawiam sie czy juz mówić czy po 1 trymestrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaczęłam 9 tydzień, kolejna wizyta 06.09. Często mam mdłości ale bez wymiotów. Martwi mnie trochę częsty ból podbrzusza:( W pracy już wszyscy wiedzą za sprawą mojej "koleżanki" grrr.... Ale jest jakiś pogrom bo na 35 pracowników 8 jest w ciąży (dzieci PISu hehe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masaya
gośćmakak- sądziłam, że przy drugiej ciąży może nie będę aż tak bardzo tych wszystkich przełomowych chwil przeżywać jak za pierwszym razem. A jak się myliłam! Pierwsze uslyszenie bicia serducha było równie wzruszające jak ponad 3 lata temu :-) Inkaa1984- my w sumie niby idziemy łeb w łeb z tygodniami, ale terminy mamy inne :-P nie wiem jak oni to liczą.. Dzieci PiSu :-D Dobre to było :-D Choć nie powiem, że już komentarze w stylu: "oooo, drugie dziecko, no tak przecież jest 500+ :-P" to już mnie irytują :-P Tym bardziej gdy usłyszę je kilka razy dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Masaya- też tak słyszałam, że mamy tak mają czy to drugie, czy trzecie wrażenia są takie same :) Dziś postanowiłam ujawnić się w pracy, bo mamy pewne warunki niesprzyjające kobietom w ciąży. Dostałam zaświadczenie wezmę głęboki wdech i mówię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również mam termin na 29 kwiecień, jestem w 7 tygodniu, dzis miałam usg i jest mała kropeczka :), ale mówicie że Wy już słyszałyście serduszko....a ja nie. Moja córka 16 kwietnia skończy 7 lat, może akurat dostanie upragnione rodzeństwo na urodziny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Monika8701 może to kwestia dnia i byś usłyszała, a przecież nie chodzimy do gina codzienie :) Ja miałam w pt wg USG 7+1 a wg cyklu 7+3 więc prawie idealnie termin na 17.04 (Wielkanoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majal
Cześć dziewczyny, dziś mialam usg- 12mm, tętno 145, generalnie wszystko ok! Ryczalam jak bóbr w ganinecie podczas badania. Generalnie czuje sie bardzo zle, ciągle wymiotuje, brzuch mnie boli i mega huśtawka nastrojów. Jestem szefem działu i mam spore problemy czasem żeby zapanować nad emocjami i nie nakrzyczec na pracowników :( Mój lekarz jakoś nie widzi wskazań żeby choc ma tydzień wypisac mi zwolnienie lekarskie- moje argumenty ze chciałabym mieć możliwość wymiotowania we własną toaletę a nie w pracy ma w nosie. Poradzcie co mam robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś byłam na wizycie i dowiedziałam się że były dwa jajeczka ale jedno się nie zagnieździło.... ot ciekawostka. Masaya a na kiedy masz termin??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agam22
Witam , ja termin mam na 24 kwietnia , 1 września wizyta ,usg , serduszko już biło. Mimo że to moja 3 ciąża to wrażenia niesamowite usłyszeć bicie serduszka naszego maleństwa. W poprzednich ciążach brak jakichkolwiek dolegliwości typu mdłości , wymioty czy zachcianki a teraz ledwo żyje , mdli mnie od rana jak tylko wstanę z małymi przerwami w ciągu dnia do samego wieczora ale nie wymiotuję a w nocy budzę się kilka razy i przewracam się z boku na bok nie mogąc zasnąć. Mam nadzieję że w 2 trymestrze to wszystko minie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masaya
Monika8701- gratuluję :-) spokojnie, czasami serducho słychać trochę później. Majal- może inny ginekolog będzie bardziej przychylnie patrzył na Twoją sytuację. A chodzisz prywatnie? Bo zazwyczaj u lekarzy prywatnych nie ma większych problemów z l4. inkaa1984- O kurczę, jak oni stwierdzają takie coś? Mi się bliźniaki marzyly, ale ważne że po prostu się udało :-) termin mam na 7 kwietnia. Ale już wiem, że ja zrobiłam błąd w obliczeniach i wszystko się zgadza. Kiedy ja zaczynam nowy tydzień ciąży, to Ty jesteś o tydzień do tyłu :-) Agam22- ja tylko czekam na poprawę, bo też mnie ta ciąża nie oszczędza :-( Kurczę dziewczyny zęby mi się sypią :-( bolą mnie dwa, pół roku nie byłam u dentysty, po prostu z braku czasu. I to co miało być wyleczone pewnie nadaje się do wyrwania. Stomatolodzy przyjmują kobiety w 3 msc ciąży czy dopiero od 4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w pierwszej ciąży byłam w 3 miesiącu na wyrwaniu zęba. Dentysta najpierw zadzwonił do mojego ginekologa i zapytał czy nie ma przeciwwskazań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, postanowiłam dołączyć chociaż nie mam zbyt wiele czasu, ostatnią miesiączkę miałam 20 lipca, byłam już na wizycie termin na 27 kwietnia, czyli prawie 8 tydzien. Będe starała się byc z wami na biezaca ale to moze okazac sie trudne bo juz w domku mam 10 miesiecznego chlopczyka. Lekarz stwierdzil u mnie tylozgiecie macicy mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze. Pozdrawiam wszystkie mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Cześć! Ja to z zębami mam uogólniony problem, bo mnie od dłuższego czasu wszystkie bolą! Wyniki dobre (wczoraj odebrałam), dentysta nic nie widzi a zdjęcia nie mogę przecież teraz zrobić :/. Nie wiem co robić ?! Wizytę mam na 30.09 i to będzie 11tyg +3 i się zastanawiam, cy lekarz dobrze przemyślał, bo przecież będzie już pewnie można zrobić USG genetyczne, a nic o tym nie wspomniał. Może przełożyć wizytę o parę dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×