Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

MAJÓWKI 2017

Polecane posty

Gość gość
Ja juz tez 16 zaczęłam ;) A co do ruchów to ja odczuwam coś. I dzieje sie to tylko jak się położę do łóżka od kilku dni więc to chyba dzidzia<3 aga0205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
Ja czuję też takie laskotanie, ale już nie mogę się doczekać "kopniaczka" :p w poprzedniej ciąży czułam takie jakby delikatne pukanie ok 17 tyg a już bliżej 20 mąż nawet czuł :D prAwdziwego kopniaka się niedoczekalismy :( ale tym razem będzie inaczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też już się nie mogę doczekać pierwszych ruchów :) dziś mam usg genetycznie to do 14 tyg, trzymajcie kciuki, jak zwykle nerw straszny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Emkrk czekamy na opis badania <3 aga0205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kama Hatfield
Ale zescie sie rozpisaly.. nie nadrobie wszystkiego. Nie mialam ostatnio sily czytac. U mnie 16tc sie zaczal I mdlosci prawie w 100% minely.. prawie, bo jeszcze troche sa. Tez juz troche czuje ruchy wieczorami a myslalam, ze z powodu wiekszego tluszczyku jeszcze to potrwa. Ogolnie to ciezko mi sie robi :( to siedzenie w biurze mnie wykonczy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natka_21
Ja dziś po badaniu. Maluszek o tydzień większy na usg niż z miesiączki :) w środę usg genetyczne. Ogólnie wszystko ok tylko toksoplazmoza do powtórki bo za duża i glukoza to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
Kama to może już czas na zwolnienie, po co się tak męczyć? Ja sobie chwale siedzenie w domu, zaczęłam od początku listopada ;) Ja już się umówiłam na usg połówkowe na 16.12 do najlepszego specjalisty u mnie w mieście, ma duże oblężenie więc musiałam już zadzwonić :D zaczynam odliczanie dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emkrk
A u mnie dalej nic nie wiadomo bo maluszek tak się ułożył że nie dało się go powierzyć:/ idę w czwartek jeszcze raz. Jeju już chciałabym mieć to za sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kama idź na zwolnienie, jak się źle czujesz to po co się męczyć. Pozdrawiam dziewczyny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W wlk.brytanii nie ma platnych zwolnien ot tak sobie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja koleżanka mieszka Londynie. Jest teraz w 11 tygodniu ciąży i wyobraźcie sobie ze pierwsze usg ma dopiero 24 Listopad w 13 tygodniu. Pierwsza wizyta to pobranie krwi i upewnienie się ze pacjentka jest w ciąży i tyle. Do tej pory nie wie czy wszystko z dzieckiem ok a co najważniejsze nie wie czy jedno czy dwoje dzieci nosi. Podobno tam ciąża do 13 tygodnia to żadna ciąża. aga0205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I ta sama koleżanka rok temu musiała urodzić martwe dziecko w 20 tygodniu ponieważ dziecko miało wodogłowie i rozszczep kręgosłupa Emkrk to Ci współczuję bo ja tez czekamdo Czwartku z niecierpliwością aga0205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
Moja koleżanka też rodziła w UK i to fakt , standardy prowadzenia ciąży tam to masakra. Wyobraźcie sobie że ona trafiła do szpitala w 14 tyg z dużym krwawieniem, czekała dwie godziny na przyjęcie po czym powiedzieli że nie ma lekarza od usg żeby jechała do domu i wróciła jutro na usg ale pewnie i tak poroniła.. rozumiecie to. Na szczęście okazało się że z dzidzia ok i ma już 3 letniego syna. Ale nawet nie chce myśleć co przeżyła w ta noc czekając na usg w domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga to możemy sobie piątek przybić :) Nie wiedziałam, że w Wielkiej Brytanii jest taka "opieka", straszne... tym bardziej, że niektórzy na prawdę nie mają jak pracować na pełny etat przez wymioty. A wydawałby się taki nowoczesny kraj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matylda123
Kama i dziewczyny! Chciałam zapytać jak Wy liczycie tygodnie ciąży. Ja jestem teraz w 15 tygodniu, Kama pisze, że jest w 16 mimo, że ja mam termin wcześniej. Dziś jest 15 tydzień i 3 dzień i z tego co mówią moi dwaj ginekolodzy jest to 15 tydzień bo oni liczą skończone tygodnie, a nie rozpoczęte. Na początku liczyłam tak jak Ty Kama, czyli zgodnie z zasadami logiki :D Ale skutecznie mnie przestawili na swoje liczenie. A jak liczą Wasi lekarze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem w 16 tygodniu. Czyli skończone 15 i 5 dni. Tak mówi lekarz. Za dwa dni będzie skończony 16 i będę mówić ze jestem w 17 tygodniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matylda123
Ale jak kobieta rodzi w 40 tygodniu i 4 dni to wtedy mówi się, że urodziła w 40 tygodniu, prawda? Tak ma wpisane w dokumentacji. To ja już się pogubiłam :D Może też sobie to przesunę do przodu. Zawsze to mniej tygodni do szykowania wyprawki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
To prawda lekarze patrzą tylko na skończone tyg, i tak wpisują w papierach ale ja takiego patrzę na logikę :D 15 tyg 5 dni to dla mnie końcówka 16 tyg :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matylda123
A tak a propos wyprawki. Szykujecie już coś? :) Ja chyba po nowym roku zacznę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja czekam do Czwartku ;) Jak sie dowiem czy chłopczyk czy dziewczynka to będę remontować pokój ;) A po nowym roku zacznie sie szaleństwo <3 Oj już sie doczekać nie mogę ;) Najlepsi jest to ze mąż chce dziewczynkę a ja chłopca ;) Zobaczymy aga0205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama AL
Hej. Ja jestem jakaś niespokojna. Jutro będę w mojej przychodni i chyba poproszę położną o posłuchania serca dziecka jeśli będzie to możliwe. Mój lekarz pyta w którym jestem tygodniu 16 czyli 15 i 2 dni a w papierach wpisuje mamy 15 tygodni. Co do wyprawki to u mnie pół piwnicy po bliźnięta ch jest. Ja zacznę szykować cokolwiek po 24 tygodniu. Z dużych rzeczy tylko wózek materacyk wyparzacz i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matylda123
Ja już od 12 tygodnia wiem, że chłopiec. Dwóch lekarzy widziało chłopaka więc chyba coś tam mu urosło :) Dziś mam kolejną wizytę więc zobaczymy czy rzeczywiście moja intuicja mnie nie myliła. Mimo to, wstrzymuję się jeszcze z kupowaniem. Moją mamę już nosi, a ja jestem z tych opanowanych raczej. Chociaż w Ikei łóżeczka i przewijaki już oglądałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kama juz uaktualnila stopke, bo termin mam teraz na 8 Maj :) .. mam 15 tygodni i 1 dzien wiec jestem w 16 tygodniu ciazy. Ja_815 i emrk niestety tak wlasnie jest w UK - nie jest latwo isc na L4.. ale kto wie czy dam rade do poczatku kwietnia i jak bedzie naprawde zle to poprosze o zwolnienie na miesiac i tak do konca jesli bedzie trzeba, tylko nie koniecznie beda mi placic cala pensje. Ale ja tam bede wolala siedziec w domu. Ja musze czekac do 20 Grudnia na 20 tygodniowe USG - tu w zdrowej ciazy sa tylko niestety tylko dwa USG, ale cala opieka zdrowotna jest za darmo. Po 20 tygodniu prywatnie pojde na USG 3d zeby sobie tak fajnie poogladac. Matylda123 ja bym nie byla na 100% pewna ze to chlopak po 12 tygodniu... to chyba jednak za wczesnie i upewnij sie za jakis czas :) Narzady rodne chlopca i dziewczynki na poczatku sa podobne. Moga miec racje, ale to moze byc przypadek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panicara
Hej dxiewczyny, ja tez od dawna nie zagladam. Czasami zapomina mi sie Ze w ciazy jestem bo objawy minely, jedynie to Ze przytylam. Dzisiaj w nocy rodzice do mnie z polski przylatuja wiec bardzo sie ciesze. Ja wizyty do 2 grudnia nie mam, i mam nadzieje Ze sie dowiem czy chlopak czy dxiewczynka. Ale jak os dziwnie niechce mi sie nic kupowac, ani nie jestem zorganixowana. Dziwnie sie czuje , Brak mi entuzjazmu do maciezynstwa, az mi wstyd za te mysli. Moze to jakies przejsciowe uczucia. To bedzie moje pierwsze dziecko, moze to jakis podswiadomy strach przed zmianami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosść
Hej kobietki :). We mnie dzis weszła jakas energia :) wysprzatałam dom i jakoś taka zmeczona nie jestem. Nareszcie bo to lenistwo juz mnie do szału doprowadzało ;) i apetyt też lepszy. W czwartek ide do lekarza na prenatalne i może się dowiem kto w brzuszku mieszka :). Panicara nie przejmuj sie :). Ja w pierwszej ciąży jak miałam do sklepu dziecięcego wejść to mnie aż ściskało (nie będę mówić gdzie), a gdyby nie mama to bym nawet nie miała w czym dziecka ze szpitala do domu zawieźć. Tak nie cierpiałam sklepów dziecięcych :D ale jak urodziła się córka to zaczęło się szaleństwo zakupowe, tak jak bym sie odblokowała. Teraz też nie mam ochoty na zakupy. Gosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
majówkę spędzimy w Pokoje Pelikan Ostrowo zawsze się tam bawimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej ! Bylam dzis na usg ale nie dowiedzieliśmy się plci :( Ale zdrowe i brykające ;) Aga0205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wybraliście juz imiona dla dzieci? U mnie będzie albo Filip albo Gabrysia;) aga0205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natka_21
U nas najprawdopodobniej chłopiec :) Michałek :) a ewentualnie jak jeszcze wyjdzie dziewczynka to Antosia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
U nas Antoś, no chyba że nagle się pięć zmieni to wtedy Hania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×