Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sonka91

Czerwcówki 2017

Polecane posty

Gość Homologacja
Ja mam dzisiaj prenatalne, mam nadzieję że będzie wszystko dobrze. Trzymajcie kciuki :) Co do grzybów - nie słyszałam żeby nie jeść.. Nie strasz mnie bo ja Wigilii bez grzybowej sobie nie wyobrażam :D I barszczu bez uszek z grzybami... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Homologacja
Nawi - ja tam jadłam grzyby jak karmiłam i nic a nic Małej nie było. Te całe ograniczenia w diecie matki karmiącej też powoli odchodzą do lamusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki :-) Nie chciała mi wczoraj kafeteria dodać wiadomości.Fasolka ładnie urosła,serduszko bije,więc jest dobrze.Na badania prenatalne idę 10 grudnia na 9, będę mieć usg i badania krwi. Co do grzybów to ja ich nie jadam,bo dla mnie są zbyt ciężkie.Nie wiem ja bym chyba nie ryzykowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryzmołki
Helloł :) Ja mam dzisiaj na 14.00 wizytę u gin, ciekawe co on na mój pomysł o zwolnieniu. Mi lekarz przepisał duphaston 2x1 przez te plamienia. Grzyby? Ogólnie poza walorami smakowymi nic nie wnoszą, ale nie wyobrażam sobie nie zjeść pierogów z kapustą i grzybami mojej mamusi. Mi brzuch też nie rośnie. Zimno. Nie lubię. Oby do wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Homologacja
Też mi to zimno doskwiera. Najchętniej bym się zabarykadowała w jakiejś chatce z dużą kołdrą i samorozpalającym się kominkiem i nosa nie wychylała. Co do L4 to raczej nie powinien robić problemów no ale wszystko zależy od charakteru lekarza . Mi właśnie brzuch rośnie, już widać że ciążowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinkietka
Witam wszystkie przyszłe mamusie :-) Chciałabym do Was dołączyć :-) termin mam na 26 czerwca póki co :-) dzisiaj na 16 mam lekarza, to będzie moja druga wizyta i mam nadzieję, że dzidzia rozwija się prawidłowo :-) na pierwszej wizycie byłam w 7 tygodniu i pięknie biło serduszko :-) dzisiaj jest 10 tydzień i 2 dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do samopoczucia , to spać mi się chce - chociaż od tygodnia już mniej, mdlosci nadal się utrzymują ale już mniejsze niż na początku. A męczyły mnie dobre 3 tygodnie. Co prawda wymiotowalam tylko 3 razy ale do WC biegałam częściej bo miałam odruch wymiotny. Dziewczynki a powiedzcie gdzie pracujecie? I kiedy planujecie iść na zwolnienie? Ja pracuje w urzędzie, ale od 8 godzinnego siedzenia za biurkiem bolą mnie nogi, trochę kręgosłup i delikatnie pobolewa mnie brzuch. Tak się zastanawiam czy jakbym chciała iść na zwolnienie w okolicy 18-19 tygodnia, to czy lekarz wystawi je bez problemu? A.jak to wygląda u Was? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, ja jestem na l4 od 6tc, ale pracuję w pewnej sieciowej księgarni, więc na pierwszej wizycie pani doktor bez problemu dała l4. Tym bardziej, że już na pierwszej wizycie, w 6tc ładnie było widać pulsujące serce. Jestem w 11 tc aktualnie. Od 6tc niestety praktycznie dzień w dzień rano wymiotuje. Potem jest ok, ale to też zależy od dnia. Mam takie dni,ze nic nie jem, jest mi słabo. Ostatnio musiałam się zatrzymać autem na środku drogi i włączyć awaryjne, bo czułam, że zemdleje, no i zemdlałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpaula
A ja wymiotowalam dzisiaj i przerazilam sie bo troche krwi bylo ale ponoc od podraznienia od zolci przelyku bo wiecej sie to nie powtórzyło .. pobolewavmnie brzuszek i kluje mnie jak by w pochwie i w srodku czasami mocno zakluje piersi raz bola raz nie jutro jade po detektor tetna plodu moze to mi da uspokojenie ze wszystko ok bo ciagle schizuje ze cos nie tak nie plamie biore luteine dopochwowo 2x100 i jak brzuch pobolewa to nospe swedza mnie piersi i brzuch i brzuch mam juz duzy ja mam termin z usg na 26czerwca a z okresu na 17 czerwca za tydzien wizyta u ginekologa oby wszystko bylo ok a powiedzcie myjecie okna na swieta bo ja wczoraj umylam u siebie w pokoju dla tego ze mam wysokie oparcie naroznika przy oknie i nie musialam wysoko rak nawet podnosic do fieran tak na wysokosc glowy mojej a kolezanka mnie nastraszyla ze poronie ze umylam okno i powiesilam fieranki i przez to mam wiecej nerwow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pracuje w biurze i za jakieś 2 tygodnie idę na L4.Doktor nie robi problemu,już wcześniej się mnie pytał czy chcę jeszcze pracować. Chyba w tym roku odpuszczę sobie okna.Raz żeby jednak nie spaść a dwa , że łatwo się można przeziębić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kinkietka jesteśmy na tym samym etapie.Ja mam termin na 21 czerwca :-) Wczoraj byłam u ginka i fasolka pięknie urosła.Wczoraj był 10 tydz i 6 dz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryzmołka
Ja w pierwszej ciąży poszłam na zwolnienie pózno, bo w 7 miesiącu. Mieszkałam jednak w Warszawie. Teraz mieszkam pod Warszawą i podróż to 1.5h w jedną stronę, nie mam prawa jazdy. Dostałam zwolnienie i na nie idę. Wyniki badań mnie niepokoją. TSH mi spada. Ogólnie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćsylwia
Hej dziewczyny mam pytanie. Czy wam tez tak non stop zimno? Bo ja zamarzam i ciezko mi sie rozgrzać. A nogi mam jak sople i to co dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goszka191903
Sylwia ....ja zamarzam caly czas...swetry, spodnie, rajstopy....aaa... dzisaij koncze 13 tydzien..pelne 13 tygodni za mna......achh.. rano czuje sie tak padnieta ze doslownie umeiram...do pracy ledwo sie budze i ledwo ogarniam......pozneij jes troche lepiej...ale ogolnie czujes sie wykonczona..nie wiem czy tym, ze jestemw ciazy czy tym ze pracuje wracam 2 dzieci do ogarniecia....ogarnac ich jeszcze przed wyjsciem z pracy i zaprowadzic do przedszkola.. i dzien za dniem tak leci i taki zapierdziel ze szok.. jak czytam u Waszmy l4 dziewczyny to zazdroszcze Wam...tak jest w Polsce..to jest cudowne...ja w Szwecji zeby dostac jakies l4 to jest nerealne, bo tu sie pracuje dormalnie do 7/8 miesiaca..jak nei do 9..... poki co mam zabukowana wizyte do lekarza Polki...19 grudnia. zobaczymy . ale nie wyobrazam sobie pracowac dluzej.....bo padam...i moje nogi i zylaki...padaja.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćsylwia
No ja nie wiem czemu tak zimno mi. Jestem osobą która w ciagu dnia może chodzic w krótkich spodniach (przeważnie do kolan) i koszulce z krótkim rękawem niezaleznie od pogody i pory roku ( nie znosze dlugich spodni zwlaszcza jak jestem u siebie w domu czy na podworku;)) na noc za to musze być opatulona po samą szyję. A teraz to jakaś masakra. Zimno i zimno mąż się złości bo w domu się grzeje wedlug niego gorąco a ja siedzę i trzęsę się z zimna. Dzieciom też gorąco a ja marzne. Też mam dzisiaj równy 13tydz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdaróża
Mi z kolei raczej ciepło i często mam zadyszkę nawet od tak mało wymagających czynności jak przejście z pokoju do pokoju. Jestem juz na l4 od 9 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie tam wiecznie gorąco jest :/ Dziś posprzątałam trochę w domu już tak pod święta plus poprasowałam wszystkie zaległości, a teraz leże i czuję, że trochę przecholowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi od początku było bardzo zimno,ciągle się trzęsłam w pracy. Teraz się uspokoiło,czasem zdarzy się,że zrobi mi się nagle zimno.Co do TSH to też mi bardzo spadło,ale jest w normie.Doktor powiedział,że dopóki wszystko jest w graniach normy nie ma co się denerwować. I Tsh jest bardzo zmienne w pierwszym trymestrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Suelen
Mnie tam ostatnio jest wiecznie za gorąco :) maż przykrywa sie kocem, a ja wietrzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpaula
Mi raz zimno raz goraco raz sie zalewam potem a za chwile ubieram sie w podomki i bluzy... czy wy tez macie problem z nocnym spaniem ? Ja zasne kolo 23 i jak obudze sie na siusiu okolo 2 juz nie moge spac ddo rana :( jestem wykonczona :( dzisiaj mojemu snilo sie ze urodzilam dziecko wielkosci kciuka i ze nie chcialam tego dziecka ze mowilam ze to nie moje :o przerazil mnie ten jego sen co to moze oznaczac ? Mam nadzieje ze nic zlego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nawi
Hej. Mi jesli chodzi o temperaturę to nie moze być za gorąco bo wtedy czuje sie chora i tylko bym spała. Na zwolnieniu jestem od 8tc ale ja strasznie wymiotuje co mi nie daje funkcjonować, a do pracy mam 30km poza moim miejscem zamieszkania wiec tez lipa z dojazdami. Zreszta co tu duzo mowić.... Ja w domu zbiorę pranie i powstawiam naczynia do zmywarki i juz czuje sie zle i kładę do łóżka z myślą po co ja to robiłam trzeba było odpoczywać, wiec nie wiem jak moja praca miała by wygladac... Na leżąco? Zreszta nie wybaczyłbym sobie gdyby przez prace i przez stres z nia związany cos stałoby sie dziecku. Uważam ze ciąża to szczególny okres dla każdej matki pod względem ochrony zdrowia i zycia. Nie wiem być moze głupio gadam ale takie mam zdanie. Teraz żyj***adaniami prenatalnymi mam w sobote. Nie moge sie doczekać. To juz tylko 3 dni!!!! Bede wtedy w 13+1. Ciekawe czy lekarka powie cos o płci. Wczoraj dzwoniła do mnie jej asystenta i wypytywała o rozne rzeczy choroby itd. Ma to usprawnić wizytę w sobote :) Jak tam dziewczyny plamiace? Juz lepiej troche? Na szczescie dzidziucha mojego w brzuchu mam po przeciwległej stronie blizny po Cc bo lekarz tez juz mówił ze ma na dzieje ze bedzie daleko by nie było problemów i jak na życzenie jest daleko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Homologacja
Cześć dziewczyny. Byłam wczoraj na tych badaniach prenatalnych - wszystko dobrze, bardzo małe ryzyko chorób genetycznych, Bobuś się wiercił i odpychał nóżkami, co do płci nic lekarz nie powiedział. Jedyne co mnie trochę zmartwiło to fakt, że mam bardzo nisko łożysko, ale lekarz powiedział żeby się tym nie przejmować bo póki co macica jest jeszcze mała i jak się będzie powiększać to pewnie łożysko pójdzie w górę. Oby!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryzmołka
Hej :) Kafeteria się psuje. malaiza - dzięki za pocieszenie z tym TSH. Poczytałam i przestaję się tak niepokoić. W końcu lekarz kontroluje. Oczywiście, że koc, bluza i ciepłe skarpety to obowiązek po przyjściu z pracy. Zimno mi jak cholera!!! Dzisiaj idę na zakupy świąteczne - drobiazgi i dekoracje, Uwielbiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula tez tak mam, wstaje do tego dwa razy na siusiu, a potem sie krece z boku na bok, aby zasnac. Nie martw sie snami, moze zmeczenie, troche strachu i mozg sobie ulozyl cos. Homologacja super, ze usg wyszlo ok, na pewno lozysko sie jeszcze posciagniw. Nie martw sie na zapas. Ja jutro na badania prenatalne i juz trihe sie stresuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćsylwia
U mnie z spaniem na poczatku tez tak bylo. Ale to przez drzemki w ciągu dnia. Teraz juz sie uspokoilo i jak wstane siusiu to idem spać dalej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Optymistkaa85
Mi jest zimno jak kładę się spać, nogi mam wręcz lodowate,ale jak już tak poleżę ze 2godz. to jest mi tak gorąco,że czuję jakbym miała gorączkę .. dziwne to wszystko ;) Dzisiaj robiłam kolejne badanie krwi i moczu . Ciekawa jestem jak tam te ketony w moczu. Mam nadzieję,że już ich nie ma . Od tygodnia nie wymiotowałam, więc wyniki powinny się poprawić. Ja według rozmiaru dzidziusia z ostataniego USG dzisiaj kończę 11 tyg. ,ale oficjalnego terminu nadal nie mam ;) W poniedziałek wizyta to może w końcu się czegość dowiem i dostanę kartę ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryzmołka
Ja według usg w czwartek byłam w 12.5 tc, więc dnia dzisiejszego 13.4 :) Poród mam wyznaczony na początek czerwca, a dokładniej 5.06.2017. Pierwsza córka urodziła się 1.11.2013 :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Homologacja
Optymiskaa85 a co Ci lekarz na te ketony mówił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpaula
Moj corka urodzila sie 11.06.2007 termin mialam na 10.06 i teraz bedzie tez cerwcowe dzieciatko najsmieszniejsze ze moja corka z czerwca syn mojego partnera z czerwca oni z rego samego roku 5 dni roznicy znak zodiaku blizniaki i sa jak blizniaki i teraz na czerwiec tez dziecko sie urodzi smialismy sie ze idealnie sie dopasowalismy hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×