Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sonka91

Czerwcówki 2017

Polecane posty

Gość gość
Ja bardzo bym chciała córkę ale mój mąż i moja mama uważają, że na pewno bedzie chłopiec. No ale cóż. Będę znała plec okolo 20 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryzmołka
Dziewczyny!!! W sobotę zaczęłam 15 tc iii czuję już malucha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinkietka
Dziewczynki 12 tydzien i 1 dzień to pierwszy dzień 12 tygodnia czy 1 dzień 13 tygodnia? Wydaje mi się ta druga opcja. Pierwszy dzień ostatniej miesiączki był 18.09 wiec wypadałoby ze dzisiaj jest pierwszy dzień 13 tygodnia. Dobrze rozumuje? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja jestem bardziej skłonna tej pierwszej opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćsylwia
Niby mowi sie tak jak w drugiej opcji. Ale wedlug mnie powinna byc ta pierwsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia9292
To 1 dzień 13 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpaula
13 tydzien bo skonczony 12 kiedys tak sie liczylo tz jak 10lat temu bylam w ciazy tak mi ginekolog liczyl i w szpitalu tez mi tak liczyli jak lezalam na patologi ciazy ... a do mojej corki w czwartek jej "babcia " przyjedzie nagle jej sie przypomnialo ze ma wnuczke ehh juz na sama mysl mnie sciska zi nerwow przyjedzie na zwiady bo corka sie chwalila tatusiowi ze bedzie miala siostrzyczke lub braciszka to musza obczaic co i jak to sa tak zawistni i zli ludzie ze masakra nie powinnam sie denerwowac teraz ale cholera wie co oni wymysla znowu zeby nerwy mi napsuc no coz jakos to przezyje ale juz cala rodzina kazala mi czerwona wstazke zalozyc bo mieli z nia doczynienia i mowia ze to prawdziwa czarownica haha wiec w czwartek bede w czerwonej wstazce latac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak jak ja jestem 15 tc 2 d to 16 już jest? Dziwne to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet wszystkie kalkulatory wskazują na 15 tc, a nie 16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpaula
To zalezy wlasnie od lekarza czy kalkulatora ja mam 13 tydzien i 2 dni i jak bylam 10lat temu w ciazy to mi liczyli juz 14 to wszystko zalezy jak lekarz nauczony i jak praktykuje ja mam w tel 4 aplikacje o ciazy bo kazda cos innego pisze o danym tygodniu i 2 licza normalnie mi ze 13t i2d a 2 licza ze to juz 14t i bez dni licza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milkaaaak
Witajcie dziewczyny czy możecie mi powiedzieć czy nospa jest bezpieczna? Mieszkam za granicą i tu nie stosuje się takich leków tu działa natura.. Wiec pytam czy wy stosujecie czasem, pytam bo mam lekkie skurcze macicy a jestem raptem w 13 tygodniu ciąży, oczywiście byłam na usg wszystko dobrze, tu twierdzą że niby tak może się zdarzyć ze tak szybko stawia się macica pod wpływem rozrostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej. Nospa jest bezpieczna ale mój lekarz mówi, że nie działa i badania tak nawet mówią ale mogę ja brać jakby miało mnie to uspokoić. Moze odpocznij troche, odstresuj sie, weź ciepła kąpiel. Bierz moze więcej magnezu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę nospe przepisana od gin :) ja mam 14t 1d Czekam na ruchy malucha mam nadzieje ze zrobi mi prezent na święta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Optymistkaa85
12+1 ,to 13 tydzień (pierwszy dzień 13 tygodnia) . Byłam dziś na prenatalnym USG i dzidziuś pięknie się rozwinął :D Wszystkie wymiary w normie :D Wielkością jest o tydzień straszy niż dotychczas wychodziło ;) No i na 80% spodziewam się synka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Optymistkaa85
Aha i chciałam jeszcze powiedzieć ,że to co czuję to na 100 % ruchy dziecka.Dzidziuś strasznie się wiercił i uciekał od głowicy USG . I jak tylko zmieniał miejsce położenia ,to dokładnie czułam gdzie się przemieścił (bo gilgotało akurat z tej strony gdzie lekarka przykładała głowicę :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12+1 to 13 tydzień, jak byłam w szpitalu w drugiej ciąży w 36 tygodniu wpisywali 35+2, czyli pełne 35 - skończone :) ale już 36 tydzien...nie wiem czy czytelnie to napisałam.... paula widzę, że teściów masz podobnych do mich... tylko u mnie nie ma co się śmiać bo moja uroki odprawia..... :P :P nie mam z nimi kontaktu za bardzo, przychodzą na urodziny dzieciaków i widzimy się w święta... już mi słabo, że niedługo wigilia i będę do nich szła :/ człowiek taki głupi, ma męża, 2 dzieci, swoje życie i się teściami przejmuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpaula
To na szczescie byla tesciowa ;) ale niestety jak tylko ojciec corki uslyszy ze cos sie dzieje u nas wysyla mamusie na widzenie ktore ma przez sad ustalone a ze musi byc w mojej obecnosci i u mnie to spotkanie to.niestety musze na nia patrzec :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od początku na boku, ale tak bardzo mi nie wygodnie, że zwariować idzie. wszystko mnie zaczyna boleć i mam noce bezsenne :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćsylwia
Ja spie na wpol na brzuchu. Tzn podginam noge i spie lub czesciowo na boku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Homologacja
Dziewczyny a zastanawiacie się już pomału gdzie rodzić? Wybieracie te najbliższe placówki czy może jesteście gotowe dojechać dłuższy dystans do szpitala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olgiks
Dziewczyny juz nie wiem co mam robić, jestem w 13 tygodniu ciąży, ciąża kontrolowana,dziecko rozwija się prawidłowo juz po testach.Ale krwawienia mam po ubikacji po chodzeniu dłuższym.Najczesciej nocą boli mnie brzuch i zaczyna się ma nowo oczywiście ze skrzepami czasem.W szpitalu byłam wszystko z dzidzia ok,wczoraj też byłam na usg o 17a o 19 ból brzucha i krew. ruchy czuje juz mimo że to wcześnie to moje drugie dziecko, ruchy czuje wiem bo inaczej bym oszalała. mieszkam za granicę, tu tylko położne zajmują się ciąża.JEszcze mnie nikt nie badał no wiecie palcami, tylko cały czas usg, i już mnie traktują jak przewrazliwiona bo na usg wszystko dobrze a za chwilę przychodzę i mówię że krwawienia miałam itd.Wczoraj mi powiedzieli ze oni nie wytłumacza moich plamien bo nie wiadomo skąd są. A nawet szyjki mi nie zbadali. Może tam mam coś na niej. Martwię się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olgiks
Dziewczyny juz nie wiem co mam robić, jestem w 13 tygodniu ciąży, ciąża kontrolowana,dziecko rozwija się prawidłowo juz po testach.Ale krwawienia mam po ubikacji po chodzeniu dłuższym.Najczesciej nocą boli mnie brzuch i zaczyna się ma nowo oczywiście ze skrzepami czasem.W szpitalu byłam wszystko z dzidzia ok,wczoraj też byłam na usg o 17a o 19 ból brzucha i krew. ruchy czuje juz mimo że to wcześnie to moje drugie dziecko, ruchy czuje wiem bo inaczej bym oszalała. mieszkam za granicę, tu tylko położne zajmują się ciąża.JEszcze mnie nikt nie badał no wiecie palcami, tylko cały czas usg, i już mnie traktują jak przewrazliwiona bo na usg wszystko dobrze a za chwilę przychodzę i mówię że krwawienia miałam itd.Wczoraj mi powiedzieli ze oni nie wytłumacza moich plamien bo nie wiadomo skąd są. A nawet szyjki mi nie zbadali. Może tam mam coś na niej. Martwię się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Homologacja
Nie wiem jak Ci pomóc :< W Polsce pewnie byś leżała w szpitalu do czasu minięcia objawów. Dużo leż, oszczędzaj się..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpaula
Czesc dziewczyny :) jak tam samopoczucie dzisiaj ja dzisiaj spiaca :/ moj pojechal do francji musza pacjenta przywiesc do polski wiec 2 dni bede sama .... czy wy tez mace czasami posmak jak by metalu w buzi i uczucie suszy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpaula
A nie ma tam gdzies polskiego lekarza ktory mogl by cie zbadac ? Zapisac luteine czy duphaston? Dziwne te krwawienia chociaz slyszalam ze czasami tak sie zdarza a ciaza sie rozwija prawidlowo moze masz przodujace łożysko to tez ponoc powoduje plamienia i krwawienia dziwne ze nie zbadaja cie w szpitalu ginekolodzy to kiedy tam badaja przed porodem przeciez powinni sprawdzic czy czyjka zamknieta czy nie masz infekcji zrobic cytologie niby polska kiepska ale mozna znalezc prywatnie ginekologa ktory nie bagatelizuje objawow czy zmarwien kobiety.... a co do szpitala ja juz wybralam nie specjalnie chce tam rodzic bo jak poronilam potraktowali mnie okropnie ale tam maja najlepszy sprzet jesli by cos sie dzialo nie tak podczas porodu czy po porodzie z dzieckiem dla tego zaczelam chodzic do lekarza prywatnie ktory tam jest ordynatorem i jednym z lepszych specjalistow w poznaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpaula
A co do.spania jak jestem spiaca zasypiam byle jak a budze sie na boku ale jak sie klade wieczorem to miejsca znalezc nie moge przekrecam sie i przekrecam bo ja zasypialam na brzuchu zawszei teraz tak na pol na brzuchu pol na boku ale zeby idealna pozycje znalezc to tancze na lozku a nogami przezucam jak bym karate cwiczyla haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olgiks
Wiesz tu ciążą zajmują się położne, robią usg, odbierają poród,itd ginekolog tylko ważne sprawy nie wiem czy moja nie jest na tyle ważna żeby mnie zbadał ginekolog!! tez się dziwię i stresuje , tak mają i tyle nawet jak byłam w sobotę w szpitalu to ginekolog tylko podał mi rękę, a resztę czyli usg położna. Łożysko jest na swoim miejscu na szczęście wczoraj miałam usg sprawdzali.Napewno nie odpuszczę :). A o tabletkach mogę zapomnieć!! Tu natura!! oni się bulwersuja ze używalam duphaston miałam przestać! bo w pierwszym miesiącu ciąży byłam w Polsce mam tam dobrego lekarza który mi przepisał,narazić jednak nie mogę jechać do Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpaula
To moze zadzwon dobtego lekarza w polsce moze cos ci podpowie moze bedzie kazal brac duphaston dalej moze dalo by rade zeby ktos ci recepte odebral i wyslal leki nie rozumiem tego podejscia rozumiem ze natura ale duzo przypadkow poronien np jest z powodu braku jakis hormonow musisz byc silna dla malenstwa ia sie nie denerwowac bedzie dobrze ci lekarze jak by sie dowiedzieli jak w polsce prowadzone sa ciaze to chyba za glowy by sie lapali skoro duphastonu nie wolno brac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×