Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sonka91

Czerwcówki 2017

Polecane posty

Gość Olgiks
No wiem wiem bardzo dziwne podejścia do cieżarnych,lekkie bardzo. Co kraj to obyczaj, inne podejście ogólnie do życia.TRoche jestem zdziwiona takim podejściem jeśli chodzi o kwestie ciąży.W poprzedniej co miesiąc jeździłam do Polski lecz wtedy nie miałam problemów i strachu przed krwawieniem, teraz podróż mogła by być ryzykowna, ale rąk naprawdę jak by było wszystko dobrze była bym już w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćsylwia
Hej ja po wizycie u lekarza. Badania ok teraz czekac do usg polowkowego. Ja raczej bede rodzic w szpitalu ktory mam najblizej. W poprzednich ciazach porod szybko postepowal zanim sie przygotowalam i dojechalam to 8 cm rozwarcia. Nie wiem czy bym zdazyla dalej jechac. Nie bylo zreszta tak zle. Posmak w ustach metaliczny jest i uczucie suszy tez. Dzisiaj po raz pierwszy wymiotowalam. Dziwne to bylo. Tak z niczego. Ale wiem ze duza czesc kobiet ma to czesto wiec nie jest zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula181
Goscsylwia super ze wszystko jest dobrze z Toba i maluszkiem :-) ktory to juz tydzien? Dziewczyny czy Wasze maluchy sie juz Wam ujawnily? Ja jestem w 16tc ale moje bobo chyba sie wstydzi bo na razie nie widac :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćsylwia
Ja mam 15 +1. Na ostatnim usg nie było nic widać ale to byl 12 tydz. Następne będzie za miesią;) chyba że pójdę prywatnie wcześniej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez tak macie, że jak się lepiej czujecie to zaczynacie się martwić ? Czy tylko ja jestem tak przewrażliwiona? A brzuchy się już pokazują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carolca84
hej dziewczyny! trochę mnie nie było a widze ******* forum jak w supermarkecie przed świętami ;-) ale już nadrobiłam zaległości - cieszę się ze u Was w zasadzie wszystko dobrze. U nas już 16 tydzień biegnie, w międzyczasie odebrałam wyniki krwi Pappa i mimo że wyszło, że białka mam trochę poniżej normy, badanie USG wskazuje, że z maluszkiem wszystko dobrze. Lekarka powiedziała, żeby nie przywiązywać się do krwi, bo te czasem jakiś czynnik może zaburzać a skupiać się na obrazie USG. Widok maluszka na ekranie cieszy mnie bardzo. Dziś byłam na kolejnej wizycie i maluszek tak się wzbraniał, żeby go podejrzeć zaciskał nóżki, kręcił się odwracał a nawet zrobił fikołka w tył ;-) zabawne... chyba ma jeszcze dużo miejsca to bryka i się bawi! Maluszek ma prawie 9 cm i waży 130 g! Lekarka powiedziała, że mimo niesprzyjających okoliczności stawia na dziewczynę ale będzie mogła potwierdzić to dopiero na kolejnej wizycie w okolicach 20 tygodnia, a w 22 idę na połówkowe ;-) Czuję się w miarę dobrze, dużo śpię i przytyłam już 3,5 kg ale tylko na brzuchu na szczęście czyli pocieszam się, że tam gdzie powinnam. Do pracy już nie chodzę dostałam zwolnienie i zamierzam zwolnić i odpoczywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Optymistkaa85
Hej dziewczyny ,ja już 3 dzień się męczę z wymiotami .. już było ciut lepiej a tu znowu się zaczęło... Mam dość :( Kiedy te mdłości miną ?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje konto
optymistka wszystko zależy od organizmu, niektórym wymioty mijają ok 12 t.c a niektórym niestety nie... moja sąsiadka wymiotowała jeszcze dzień przed porodem :/ ja trochę zwolniłam ze sprzątaniem, wczoraj umyłam 2 okna i później źle się czułam.... czasem rwie mnie rana po cc :/ co do porodu to chyba będę rodziła tam gdzie 2 poprzednie porody miałam, przy pierwszym porodzie zrobili mi cc po 12 godzinach od odejścia wód i prawie 2 godzin bóli partych.... w drugiej ciąży byłam umówiona do kuzynki bo chciałam spróbować znowu sn ale termin miałam na 13 grudnia, termin cc na miejscu na 5 grudnia a z tą kuzynką umówiłam się ok 1 grudnia, że pojadę i zrobią mi badania i zobaczymy czy podejmą się próby sn ale mój syn się pośpieszył, wody odeszły mi w środku nocy i mój mąż nie chciał mnie zawieść do szpitala oddalonego o prawie 100km tylko pojechaliśmy do nas ok.20km, trafiłam na mojego lekarza, powiedział, że od poprzedniego cięcia nie minęło 2 lata,dziecko duże i robimy cc...... więc najprawdopodobniej czeka mnie kolejna cc i już się boję..... śmieję się do męża, że jak urodzę to wstawię sobie implanta antykoncepcyjnego a jego wyślę na wazektomię :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia9292
Ja tez myślałam o implancie antykoncepcyjnym. Któraś z Was ma jakies doświadczenia z nim zwiazne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny ja jestem przyszła mama na lipiec obecnie 9tc jak u was z piersiami u mnie bolały tak ze 2tygodnie a teraz prawie w ogóle. Przy dotyku bolą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćsylwia
Mamo na lipiec ja tak mialam jak ty z tym że nie bolały mnie prawie wcale tylko były powiekszone trochę tak przez 2 tyg a od 8 tc sa normalnej wielkości może trochę bardziej pełne. I nie bolą wogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sony101
Cześć dziewczyny mam pytanie Czy na badaniu ginekolog kontroluje wam szyjkę macicy? Nie chodzi mi o usg tylko palcami lub wziernikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdaróża
Sony101 tak, zawsze mam badanie ginekologiczne i usg Chodzę prywatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Optymistkaa85
Ja nie miałam badania szyjki,ale ginka zaznaczyła sobie ,że na następnej wizycie ma je wykonać. Jak chodziłam prywatnie (w poprzednich ciążach) to badanie szyjki miałam praktycznie na każdej wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpaula
Poki chodzilam na kase nie mialam ani razu a bylam w 4 tyg , 5 tyg i 9 tyg na wizycie a teraz jak chodze prywatnie to na kazdej wizycie mialam i bedw mialanjest to pierwsze badanie i lekarz zaznacza ze wazne bardzo ale co tu mowic wizyty na kase czy prywatne calkiem inne standardy traktowanie i inne informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sony101
Bo nie wiem czy szyjkę widać też na usg czy musi być oni wykonane palcami.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpaula
Z tego co wiem to usg nie zobaczy czy nie jest za twarda szyjka czy jest zamknieta to tez moze nie pokazac wyciek wod plodowycj i tak dalej tez nie pokaze zreszata teraz to jak juz usg brzuszne to tym bardziej nie ma jak lekarz tego zauwarzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sony101
Pytam bo nasz aniołek odszedł był to 14 tydzień rozwój prawidłowy, testy genetyczne prawidłowo Plamienia miałam od 6 tygodnia oczywiście wszystko mówiłam położonym, że krwawienia miewam przy chodzeniu,że boli mnie krzyż,że brzuch mnie boli wieczorem, pod koniec 11 miewalam skurcze macicy ale wszystko według nich było normalne,to macica rośnie taka bywa, miałam co dwa tygodnie usg na usg wszystko dobrze zawsze. Lecz ani razu nikt mi nie zbadał szyjki, tylko usg i do domu,nawet dali mi do zrozumienia ze przewrazliwioną osobą jestem.Zaluje ze nie pojechałam do Polski, chciałam ale myślałam że w końcu oni wiedzą co robią, zaufalam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Optymistkaa85
Sony bardzo Ci współczuję , tego co przeszłaś . Ja pierwszą ciążę straciłam w 8 tyg. również byłam wtedy za granicą.. Nie było mi dane nawet usłyszeć serduszka mojego aniołka, bo pierwsze USG miało być dopiero w 12 tyg... Plamienia zaczęły się dzień przed najgorszym ,wcześniej wszystko było w najlepszym porządku,nic się nie działo . Miałam mdłośc****ersi bolały ..Poroniłam w szpitalnej toalecie.. oczekując aż w końcu łaskawie ktoś mnie przyjmie .. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nawi
Masakra to co piszecie :( Współczuję bardzo :( Ja mam badana na każdej wizycie czy to na kasę czy prywatnie. Dodatkowo lekarz sprawdza zawsze ph czy aby nic się nie sączy i czy infekcji nie ma. Pierwsze co na fotel ginekologiczny badanko a potem usg przez Brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpaula
Hej kobietki czy wam tez slabo ? Poszlam do kosciola za cora bo w maju komunia i musialy mnie wyprowadzic 2 kobietkibo lecialam im z rak rozebraly mnie z kurtki i po 10 min bylo ok ale tak jeszcze nie mialam nigdzy najpierw goraco a potem ciemno przed oczami duszno nie mialam czym oddychac czulam sie jak bym krecila sie w kolko przyszlam do domu zaraz detektor tetna jest bicie serduszka dzieciatka nawet kopniaki odrazu poczulam sie lepiej ale czy takie akcje z zaslabnieciami sa normalne czy to cos nie tak ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćsylwia
Moja koleżanka w dwóch ciążach mdlala często. Mi sie to nigdy nie zdażyło. Czasem mam jakby zawroty głowy ale nie jakieś intensywne. Ostatnio za to nie mam ochoty na nic. Najchętniej bym leżała caly dzien. Jak zrobię cokolwiek więcej np ostatnio mylam okna to znowu. Plecy dolem strasznie bolą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
paula ja z innego tematu ale się wypowiem. jak chodziłam do kościoła to pierwsze co to rozbierałam kurtkę bo czasem robiło mi się słabo i duszno. w ciązy miałam często tak że łapałam oddech jak ryba wyciągnięta z wody. mogłaś nawet nie czuć a po prostu w kościele było mało powietrza. polecam częste siedzenie, nie wstawanie z wszystkimi jak Ci słabiej i właśnie rozbieranie się z szalika, kurtki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaiza
Cześć Dziewczynki :) Długo się nie odzywałam,bo te badania prenatalne totalnie mnie wytrąciły z równowagi i do tego wolniejsze bicie serduszka maleństwa :( No ale na całe szczęście w piątek odebrałam wyniki krwi i wszystko jest dobrze. Pojechałam też do mojego ginka i popatrzyliśmy na serduszko i biło jak szalone :D Także doktorek mnie uspokoił i spokojnie mogę się zając przygotowaniami do świąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje konto
heja :) dziewczyny ja na każdej wizycie siadam na fotel i lekarz mnie bada, nie zawsze mam usg ale badanie ginekologiczne obowiązkowo.... powiem Wam, że moja bliska koleżanka chodziła prywatnie i nigdy nie miała badania na fotelu, niestety w 22 t.c. zaczęła rodzić... niestety maluszek zmarł... przyczyn nie ustalili dlaczego tak się stało.... ale jak rozmawiałyśmy to ona mówiła, że nawet nie wiedziała, że lekarz powinien ją zbadać, jej mama w 3 ciążach miała zakładany szew bo szybko jej się rozwarcie robiło.... nie wiadomo jak było u niej, może szyjka już się wcześniej skróciła, może miała lekkie rozwarcie... nie wiadomo ale gdyby lekarz ją badał nie byłoby tych pytań.... ból ogromny :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Optymistkaa85
A ja dziś znowu wymiotuję :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nawi
Ja dziś mam 15+3 nie wyemituje już od prawie 2 tygodni nie mam mdłości :) od wczoraj czuję ruchy już tak na poważnie wcześniej miałam lekkie przypuszczenia teraz już jestem pewna. I czuję za każdym razem gdy potrzymam dłużej rękę w mijscu cięcia po cc jak bym glizde miała w brzuchu hihi :) jedyna moja bolączki która się zaczęła to mocny ból kręgosłupa niestety mam zwyrodnienie i będę się z tym męczyć do końca zapewne. Już zamówiłam pas ale czekam aż mi przyjdzie. No to w tym tygodniu święta dziewczynki jak tam przygotowania i prezenty? Ja już jestem gotowa na wigilię tak na prawdę :D w środę wizyta u ginekologa zobaczymy czy potwierdzi słowa z prenatalnego o dziewczynce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula181
Milo czytac dobre wiesci :-) ja zlapalam wirusa grypy zoladkowej... mam za soba noc z wrazeniami... jak nie z jednej to z drugiej strony mnie bralo :'( juz jestem tak zmeczona ze szok. Pomozcie kobitki i podpowiedzcie co robic zeby troche ustspilo, jesc czy pic nie dam rady bo zwracam... POMOCY :'(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościówaaaaaaa
Zbliża się sylwester, to niedługo będą zbierać się sylwestrowe wrześniówki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×