Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sonka91

Czerwcówki 2017

Polecane posty

Gość Sony101
Witajcie czy mogę się dołączyc termin na 16 czerwca.Niestety musze leżeć bo mam plamienia,co jakiś czas..jak za dużo chodzę ale z dzidzia wszystko dobrze rośnie, rozwija się.Tylko ze się stresuje tymi plamieniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpaula
Mozna espumisan w ciazy bo ja slyszalam ze nie mozna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sony101
Ja od czasu do czasu stosuje jedna tabletkę.Slyszalam różne opinie każdy bierze na własne ryzyko. Nospe tez niby nie można brac a lekarze przypisują ja także różne opinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula181
Mi ginka powiedziala ze mozna, na ulotce tez jest napisane ze jak najbardziej mozna, nawet pani w aptece potwierdzila :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jakoś tam inne
Dziewczyny mam pytanie jestem 11 tyg czy wam też wieczorem twardnieje macica tak jakby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćsylwia
Witam nowe kolezanki. Nie jestem pewna ale chyba tylko ja nie robilam prenatalnych. Lekarz nie widzial wskazan a prywatnie dosc drogo zalezy gdzie. Jezeli chodzi o twardniejaca macice to tez czasem mi sie zdaza. Ostatnio nieco czesciej. Nawet sie wystraszylam ze cos nie tak. Ale widze zaleznosc miedzy zmeczeniem a twardnieniem. Im bardziej sie zmecze tym czesciej czuje to stwardnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Optymistkaa85
mi brzuch jeszcze nie twardnieje . O ile dobrze pamiętam,to w poprzednich ciążach zaczęło się po 20-tym tygodniu. Moja młodsza siostra też jest w ciąży i zaczęło się u niej teraz , czyli po 22 tyg ciąży. Powiedziałabym że 11 tydz.,to trochę szybko..Najlepiej zapytać lekarza ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Homologacja
Co do konieczności robienia badań prenatalnych - jeśli nie ma powodów do ich robienia to nie uważam żeby były to badania konieczne. W pierwszej ciąży nie miałam takich badań i prawda jest taka że mój prowadzący lekarz też dokładnie obejrzał dzieciatko, pomierzył itp, więc praktycznie zrobil to samo co na badaniach prenatalnych, bez płacenia 300 zł. Teraz prenatalne przysługiwały mi z NFZ-tu i naprawdę poza tym badaniem z krwi to nie widzę różnicy między tym badaniem mojego ginekologa w pierwszej ciaży a tym prenatalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula181
Mi z racji wieku nie przysługiwały badania prenatalne, ale moja pani ginekolog wypisala mi skierowanie i przebadano mnie na NFZ. Ja jestem zadowolona z tych badan bo czuje sie spokojniejsza. Zostaly sprawdzone u malucha przwplywy krwi, przeziirnosc karkowa i czy wszystkie narzady sa dobrze rozwinięte. Osobiscie polecam kazdemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie brzuch jeszcze nie twardnieje, ale ostatnio lapia mnie jakby skurcze w dole przy spojeniu. Nie wiem czy o te badania genetyczne chodzi o test pappa, nifty czy usg? Ja zrobilam prywatnie usg u specjalisty, zaplacilam slono, ale mowil, ze jest ok i nie musze ribic dalszych testow. Mam nadzieje, ze te mdlosci sie wreszcie skoncza bo ja mam juz serdeczni dosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja za takie badanie zapłaciłam 100 zl w Luxmed w Lublinie i jest ono traktowane jako zwykle usg ciąży tylko lekarz mierzy dziecko i sprawdza wszytsko co trzeba i stwierdza czy jest cos nie tak. U mnie bylo wszytko w porządku. Moja siostra cioteczna nie miała takiego usg prenatalnego i po porodzie dopiero dowiedziała sie, że jej córka ma zespól downa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia9292
Witam. Mi tak jakby staje macica. Wczoraj po odkurzaniu zaważyłam że boli mnie brzuch i robi sie bardzo twardy. Jestem w 14 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Homologacja
Znam też przypadki że pomimo badania prenatalnego po porodzie okazało się że dziecko ma zespół Downa... To prawda że te badania dają większą pewność ale uważam że najważniejszy jest wybór lekarza prowadzącego - to on powinien zauważyć że coś jest nie tak, przecież on również robi USG! I dopiero wtedy w razie potrzeby skierować na dalsze badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Termin na czerwiec. Czy też macie taką potrzebę seksu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćsylwia
Na poczatku libido rowne zeru. Ale juz wraca do normy tylko wiecej czasu potrzebuje na rozgrzanie;) ja jestem w15 tyg i jakos ostatnio zaczal brzuch mnie pobolewac i czasem twardnieje. We wtorek do lekarza to zapytam co i jak;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Glinkartt
A czy któraś z was miewają orgazm podczas snu? martwię się czy to normalne czy to hormony nigdy wcześniej nie miałam takiego czegoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam bardzo realistyczne sny erotyczne. Niestety nie związane z mężem, tylko z kolegą. Budzę się na pograniczu orgazmu i przez zaciskanie ud dochodzę. Męczy mnie to, bo czuję się jakbym zdradziła męża i tego dzieciaczka we mnie. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja seksualność po prostu oszalała. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sony101
Szczerze ja również miałam 2 razy ale nie jak sen nie pamiętam z kim :) Pierwszy raz to wzbudziłam się, macica strasznie się napięta chyba mega orgazm :) śmieszne. szukałam w necie informacji na ten temat możliwe ze to hormony, Pozatym nie wspominając tego wcześniej nie współżycie moje wymarlo! 2 mc juz... Ponieważ mam torbiela, polipa i plamienia..Wiem ciężka sprawa, dużo stresu.Pierwsza ciąża była inna oczywiście też miałam jakieś problemy ale bynajmniej nie musiałam leżeć, pracowałam do 7 mc, a teraz czyje się czasem jak inwalida :(, leze w łóżku i czasem ogarnia mnie frustracja,ale na szczęście myślę pozytywnie co by nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaiza
Cześć Dziewczynki :) Potrzebuję Waszego wsparcia. Miałam dziś robione badania prenatalne. Pomiary wyszły dobrze, ale jest mały problem z serdeuszkiem. Powinno być przynajmniej 150 na minutę a biło 144. Stwierdził bardykadię.Jestem zmartwiona. Co prawda lekarz powiedział,żeby się nie martwić i nie stresować , ale się nie da. Za tydzień będą wyniki badań krwi i z wielkim niepokojem na nie czekam. Trzeba dokładnie obserować, co będzie się z serduszkiem działo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćsylwia
Z tego co mi wiadomo serce dziecka bije bodajze od 120 do 160 wiec raczej w normie wedlug mnie. W drugiej ciazy u syna caly czas takie tetno sie utrzymywalo i dziecko zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpaula
Moje malenstwo na badaniu mialo 148 lekarz powiedzial ze bardzo ladnie serduszko bije ze najwarzniejsza jest miarowosc i rownosc bicia i tez lekarzbmowil ze prawidlowy puls jest od 120 do 160 i moze sie zmienic kiedy dziecko spi a kiedy sie rusza. Nie martw sie moze dzieciatko akurat spalo i dla tegobpuls nizszy a mowil lekarz czy jest miarowe bicie moze pojdz do innego lekarza zeby zrobil usg i powiedzial co mysli najlepiej znajdz takiego co moze zajmuje sie patologiami ciazy ma lepszy sprzet ja teraz do takiego jezdze i wiem ze jak by bylo cos nie tak odrazu mnie do szpitala na badania wysle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki :) Mam wrażenie, że lekarz trochę nad wyrost nas zaniepokoił. Powiedział,że serduszko bije wolniej niż na ten tydzień ciąży. Nic właśnie nie mówił,że tętno płodu było nie miarowe. Jedynie powiedział,że może to coś oznaczać, ale że nic. Żeby na razie się nie martwić,że trzeba to obserować późniejszych tygodniach ciąży. Budowa sedruszka oraz przepływ jest oky. Najważniejsze będzie badanie połówkowe, bo ono wykaże czy jest jakaś wada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goszka191903
hej Dziewczyny.. u mnie 15 tydzien leci....wiem ze mam chlopaka w brzuhcu ale doczekanie sie do usg doprowadz mnie do szalu chyba.....oby tylko zdrowe dziecko bylo itp....wiem. ale czasami tak sobie mysle ** a moze jednak dziewczynka...?'' ale pozneij szybko rozmywam te nadzieje,....bo i takw iem ze jest chlopak. a dopiero jakos po swietach pojde prywatnie na usg poznania plci bo w Szwecji neistety przed 18 tyg nie stwierdzaja plci ......;(.... poza tym czuje sie roznie.....czasami mnie mdli , jak jedziemya utem czy cos zjem czy wypije cos co mi zaszkodzi..... slodyczy jem duzo mniej .....bardziej na owoce sie przerzucilam i jogurty.... ale ciagle bym cos jadla jakby nie patrzec. niecale 3 kg w sumie mam na plusie.....i to przez te wczesniejsze slodycze itp... waga poczatkowa 54 .....15 tydzien i juz 56.-56,5......to w drugije ciazy jak bylam w 20 tygodniu to mialam jakis pierwszy kilogram do przodu......eghm...mozna tlumaczyc to tym, ze kazda ciaza jest inna..... a jak wasze brzuszki? widoczne? mi szczerze mowiac widac ....obcislych bluzek nawet nei zakladam bo niekomfortowo sie czuje.... pozdrawiam Was i milego dnia dla was !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czerwcowa1
Witajcie :) w sobotę rozpoczęłam 16 tydzień :), czuję bulgotanie w brzuszku ale nie jestem pewna czy to dzidzia :) to moja pierwsza ciąża więc na pierwsze ruchy poczekam spokojnie do 20 tygodnia :) Brzuszek lekko okrągły, pół kg przytyłam. Zmęczenie już minęło, więc w zasadzie nie mam już żadnych objawów. Nie mogę się doczekać świąt bo dopiero w wigilię poinformuję całą rodzinę :D (na razie tylko moja mama wie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpaula
Ja 13 tydzien i waze 74 czyli jakies 4,5kg na plusie haha do porody jak slon bede mimo ze ostatni miesiac cale dnie wymiotowalam to przytylam ja zawsze mialam problem z zatrzymujaca sie woda w organizmie a piersi juz 2 rozmiary wieksze brzuch wzdety i wielki zatwardzenia ze raz na kilka dni sie zalatwiam to waga jest jaka jest nic nie poradze po porodzie dieta bedzie i tyle ;) w pierwszej ciazy prawie 40kg przytylam obym teraz tak nie przytyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćsylwia
Hej u mnie brzuszka nie widac ja czuje ale na zewnatrz nie ma roznicy. Wczoraj sie wazylam i waga stoi w miejscu. Narazie;) ja tez nie moge sie doczekac kolejnego usg i tego czy poznam plec ( staram sie nastawic na syna ale marzenia daja znac o sobie;) cos mi sie zrobilo z tele bo polskie znaki znikly i nie moge ich ustawic:( ja w pierwszej ciazy przytylam 13 kg a w drugiej 7. Ale druga miala wyzsza wage startowa. Teraz tez jest sporo wyzsza niz za pierwszym razem wiec mozliwe ze nie bedzie szalu. Mam nadzieje;) staram sie jesc zdrowo ale dzisiaj chipsow mi sie zachcialo. Takie lukurydziene z ketchupem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia9292
Ja jestem w 14 tygodniu. Przytylam może 0,5 kg. Startowałam z wagi 60 kg przy 168 cm wzrostu. Caly czas jem ale waga jakos bardzo nie wzrasta. Mam nadzieje, ze nie przytyje więcej jak 12 kg. A po czym czujecie jaka bedzie plec dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam problemy z jedzeniem, nie mam na nic ochoty, najczęsciej jem płatki z mlekiem :) chociaż przed chwilą jadłam cebulę ze śledzi z chlebem :P ja w pierwszej ciąży przytyłam 14 a drugiej 17 kg ale mój syn ważył 4200 jak się urodził :) mnie czasem pobolewa brzuch ewidentnie ze zmęczenia, ciężko czasem usiąść na 5 minut przy 2 rozbrykanych dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćsylwia
Sylwia9292 jezeli chodzi o plec to decyduje o tym moment kiedy byl stosunek. W moim przypadku wieczor przed owulacja. W ten sposob powstali 2 moi synowie stad przekonanie ze teraz tez bedzie syn. Dochodzi do tego to ze w naszej rodzinie ciezko o corke. Do tej pory nie ma zadnej (w najblizszej rodzinie tj moje rodzenstwo i meza). Tak ze male prawdopodobienstwo na corke. Jadnakze gdyby sie okazalo ze jednak jakims cudem jest corka to bym sie cieszyla zreszta najwazniesze zeby bylo zdrowe. Jest nas 3 w ciazy wiec moze ktoras bedzie miala corke;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×