Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sonka91

Czerwcówki 2017

Polecane posty

heja :) ja mam jutro wizytę i już się stresuje, wyniki wyszły mi w miarę ok łącznie z tsh.... co do rozstępów to ja używałam bio oil w poprzednich ciążach i cieszyłam się, że nic mi nie wyskoczyło... do czasu, w pierwszej ciąży na 2 dni przed porodem potrzaskał mi brzuch :/ w drugiej trochę wcześniej ale brzucho miałam ogromny :/ nie mam tych rozstępów jakiś strasznych ale są :/ co do płci to mi koleżanki w kalendarzu chińskim wyczytały, że będzie dziewczynka.... ja w sumie też jakoś tak czuje.... oby zdrowe było i donoszone :) ja w poprzednich ciążach miałam słoik z nutellą na komodzie i jak szłam na siku to jedna łyżka jak szłam, jedna na powrocie :D terar mam przeróżne smaki ale raczej na słodko... od mięsa mnie czasem odrzuca :/ cieszę się, że u was ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryzmołka
Hej :) Ja dzisiaj pierwszy dzień na L4. Nie zamierzam już wracać do obecnej pracy, więc po macierzyńskim, wychowawczy i wypowiedzenie z pracy. Zakładam swoją działalność. Może uda się jeszcze przed porodem. Nie jestem typem osoby, która wysiedzi w domu, nic nie robiąc tak długo. Czuję się ok. Zastanawiam się nad zakupem detektora. Jak przed Mikołajkami? Te mamy, które mają już dzieci - prezenty zakupione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Homologacja
Ah a mnie szlag trafia, bo czekam na zasiłek chorobowy z ZUS-u.. Na chorobowym jestem od 11. Pazdziernika a jeszcze ani złotowki nie dostalam i dowiedzialam sie ze jeszcze pewnie w grudniu nie dostane. No cholera mnie bierze bo kupilismy auto i teraz swieta beda na biednego. No ale tak działa ten nasz ZUS...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula181
Ja tez jestem naL4 od 11 pazdziernika ale poeniazki mialam na koncie tak jak zawsze, bez poslizgu. Dzisiaj odebralam wyniki z krwi z prenatalnych i wyszly dobrze, nie ma prawdopodobienstwa chorob genetycznych :-) czasem tak siedze i mysle ze wiem ze mam w sobie malego czlowieczka a wogole go nie czuje i czasami sie martwie czy wszystko w porzadku tez tak macie? Juz sie nie moge doczekac ruchow zeby kontrolowac sytuacje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula ja tak mam! Ciągle to dla mnie szok :) Dziś byłam na usg genetycznym i wszystko jest ok :) bardzo nie mogłam się doczekać tego badania a teraz od razu spokojniejsza głowa. Ruszało się bardzo chyba sportowiec ... a nadal nic nie czuć w brzuszku Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćsylwia
Ja też nie mogę się doczekać aż będę mogła czuć ruchy. Bo tak naprawdę dopiero od momentu czucia ruchów czlowiek wie że jast ok;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Suelen
Milczalam, bo u mnie sie rodzina zjechala, ale bylo glosno w tym moj brat 1,5 roku :) a dzis caly dzien odsypialam ten gwar :) Ja tez nie moge doczekac sie juz ruchow dziewczynek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nawi
Ja też wypłatę dostaje regularnie ale mi wypłaca pracodawca bo ma powyżej 20 osób zatrudnionych i potem to on się rozlicza z ZUSem przy płatności za składki czy coś w ten deseń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpaula
A ja jutro na 20 do ginekologa mam nadzieje ze wszystko bedzie ok chociaz powiem ze jak tylko wstaje włączam detektor tetna i slucham mojego malenstwa i czuje sie lepiej juz wiem kiedy spi kiedy fika slysze jak kopie i jak sie chowa ostatnio wydawalo mi sie ze poczolam ruch i mowie sobie ze to nie mozliwe a potem na detektorze slysze kopniaka ktorego poczolam jak takie laskotanie czy to mozliwe wkoncu to dopiero 11 -12 tudzien no tez bym chciala czuc malenstwa ruchy zeby wiedziec ze jest juz ok oby jutro ginekolog mial tylko dobre wiesci dla mnie i malenstwa pewnie za tydzien lub dwa czekaja nas badania prenatalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny. Dziś trafiłam na kafeterie. Chciałbym się dołączyć. Mam termin na 14 czerwca ( śmiesznie bo to dzień urodzin mojego taty). Teraz mam 13 tydzień i w sobotę byliśmy z mężem na usg genetycznym. Maluch byl *****iwy. Bardzo bym chciała poznac juz plec dziecka. Mam nadzieje, że bedzie dziewczynka ale moj mąż i mama twierdzą, że bedzie chłopiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia9292
Przepraszam to wyżej to moja wypowiedź. Nie wpisałam Nicku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Optymistkaa85
A mi się wydaje ,że czuję ruchy. To dopiero 13 tydzień,więc jest wcześnie i nawet się tym nie chwalę, bo pewnie nikt by mi nie uwierzył (tym bardziej że ruchy już tak od ok tygodnia odczuwam ;) ) ,ale ja tam wiem swoje ;) To jest moja 3 ciąża , więc uważam ,że już wiem jak wyglądają pierwsze ruchy. Dodam,że w pierwszej ciąży czułam ruchy w 16 tygodniu, a w drugiej w skończonym 14 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpaula
No to ja tez pewnie czuje ruchy to moja 2 ciąża w pierwszej 16 albo 17 tydz czulam ruchy ja dzisiaj do ginekologa oby bylo wszystko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Homologacja
Wiecie co dziewczyny.. Mi też sie wydawało że czułam ruchy - jeszcze przed badaniami prenatalnymi. Ale tylko w jednej pozycji przed spaniem jak leżałam. Nic nikomu nie mówiłam no bo pewnie sobie ubzdurałam. A tu się okazało na prenatalnych że Mały Delikwent jest z lewej strony brzucha - tam gdzie czułam ruchy. Pewności nie mam ale wydaje mi się że to było jednak to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też już chcę czuć ruchy. Coś tam w pozycji na boku czuję, ale to jest tak delikatne, że sama nie jestem pewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje konto
hej :) ja po wizycie, wszytsko ok, ale jeszcze za wcześnie na pomiary więc kolejna wizyta 22 grudnia, ja w pierwszej ciąży ruchy poczułam jakoś ok.18 tygodnia a w drugiej jakoś ok 21 tygodnia, wcześniej jakieś czułam ale tak konkretnie to dopiero później..... ja moim dzieciakom kupiłam książki na mikołaja no i córce pajaca do spania z Elzą :) a teraz właśnie zamówiłam pod choinkę zestawy z ciastoliny play doh, córce kucyka a synowi jakiś zestaw strażacki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćsylwia
Moje konto fajnie ze jest ok.;) chcialabym sie was zapytać mamusie zwłaszcza te które mają juz dzieci i to różnej płci czy wam sie to sprawdziło ze przy córce czulyscie ruchy wczesniej niż przy synu? Ja w pierwszej ciąży pierwsze ruchy czulam w 20 tyg a w drugiej 19. Tak ze późno nawet jeśli wcześniej coś czułam to nie byłam pewna czy to to;) a teraz nie mogę sie doczekać kiedy to nastąpi;) to najprzyjemniejsza część ciąży wedlug mnie;) uwielbiałam to uczucie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpaula
Hej kobietki ja po wizycie jednak ciaza nie jest mlodsza wiec termin na 17 czerwca jednak lekarz prywatny a na kase chorych to roznica pierwszy raz mi ktos wspomnial ze jak mialam problemy w pierwszej ciazy no i leczylam sie w ciazy na nadcisnienie moze mi to niespodziewanie wrocic dostalam jakies suplementy ktore maja zapobiec nawrotowi dzidzia *****iwa nawet pomachala nam :) a ze okazalo sie ze jest wielkosci jak wedlog miesiaczki odrazu mialam w ramach wizyty badanie prenatalne i wszystko ok malenstwo ma 6,5cm kopie ciagle jak sprawdzal nozki to pomiedzy nozkami nic nie bylo wiec moze bedzie dziewczynka ale plec poznamy 3 stycznia ;) luteine mam nadal brac ze wzgledu na poronienie ale tak to jest wszystko dobrze jestem mega szczesliwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćsylwia
Takie wiadomości to się miło czyta;) i od razu banan na twarzy;) miłego dnia życzę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Optymistkaa85
gośćpaula super wieści :) Ja mam wizytę z USG prenatalnym w poniedziałek , nie mogę się doczekać :) Czy mi się wydaje ,czy po dotychczasowych USG prenatalnych wychodzą same dziewczynki ?? :D A tak w ogóle ,to ja dziś znowu wymiotowałam :( i to jak ..myślałam ,że wszystkie wnętrzności zwrócę .. żółci było tyle, że sama nie wiem skąd się brała (sorki za szczegóły) - to było straszne :( a miałam już prawie 2 tygodnie przerwy .. 12 tygodni minęło a tu zamiast lepiej , to jest jeszcze gorzej .. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nawi
No ja dziś mam 13+6 a wczoraj byłam w szpitalu bo tak wymiotowalam strasznie. Też miałam trochę przerwy i znowu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdaróża
Mi mdlosci przechodzą. Nareszcie! !! :) Na płeć za wcześnie :( Ruchów nie czuję, to moja pierwsza ciaza wiec pewnie jeszcze kilka tygodni zanim poczuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpaula
Ja tez mialam przerwe a dzisiaj od poludnia.ciagle wymiotuje az moczu nie trzymam nie mam sily wstac corka wrocila ze szkoly a ja nie mam sily nic zrobic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpaula
Ja tez 12 tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula181
Jestem po wizycie i wszystko ok :-) maluch dalej sie nie ujawnil wstydzi sie mimo ze to juz 15tydzien :-) *****iwy taki strasznie ze chyba jakis maratonczyk bedzie, nie dalo sie pomierzyc :-) jestem strasznie szczesliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wspaniale się czytało tak dobre wieści :) gratuluje wszystkich dobrych badan i trzymam kciuki za nastepne. Nawi, Paula wspolczuje wymiotow. Niestety mnie tez bardzk mecza, na zmiane z mdloaciami, ktore budza mnie nawet w nocy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryzmołka
cześć dziewuszki :) ja od 6 na nogach. zaprowadziłam młodą do przedszkola, szybkie spożywcze zakupy i pyszne śniadanko, które chodziło za mną od dawna - chałka z masłem i dżemem :D tak niewiele potrzeba mi do szczęścia. U mnie mdłości sporadycznie, a o wymiotach już zapomniałam. Za to przyszły problemy z wypróżnianiem - zaparcia :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celka1121
Hej dziewczyny. Czy wszystkie wykonywalyscie badanie prenatalne? Ja juz mialam umowiona wizyte, ale duzo osob mi mowilo ze to niepotrzebne i w koncu odwolalam. Teraz sie zastanawiam czy slusznie.. A termin mam na 17 czerwca. Dziewczyny oby maj nie byl goracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula181
Gryzmolka na wzdecia i zaparcia bierz espumisam mi pomaga, do tego staram sie codziennie jest jablka ktore tez pomagaja. Moje mdlosci na szczescie przeszly juz :-) rzadko mi niedobrze zdarza sie to tylko czasem za to zgaga dokucza czesciej. Celka jak dla mnie prenatalne sa nieinwazyje wiec ja zrobilam, wolalam miec pewnosc ze jest ok i bylam po nich duzo spokojniejsza :-) ja polecam kazdemu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia9292
To są bardzo ważne badania. Dzieki usg prenatalnym i badaniom mozesz wcześniej dowiedziec się o wadach i chorobach genetycznych dziecka. Czasami jest szansa aby operacje dziecku zrobić kiedy jest w brzuchu matki. I mysle, że większość kobiet chciała by wiedzieć o ewentualnej chorobie czy wadzie swojego dziecka aby sie do tego przygotować. Bardzo nierozsądnie zrobilas odwołując badania. Owszem kiedys się moze ich nie robili ale teraz są inne czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×