Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sonka91

Czerwcówki 2017

Polecane posty

Gość Gośćsylwia
Goscpaula pierwsze słyszę z tą położną. Moja siostra będzie mieć cc w środę i kazali jej wybrać położną ale to po 36 tyg i ma wizyty patronazowe czy coś ale byla dopiero raz żeby warunki mieszkaniowe sprawdzic czy coś takiego ale siostra mieszka w mieście. U mnie położna była tylko raz i to po porodzie i nie musiałam dzwonić po nią tylko w szpitalu coś podpisywalam i po wyjściu informolwali położną z mojego regionu. U siostry fajnie bo przychodzi przed porodem i zapowiedziała że po porodzie będzie przychodzić i pokazywać jak opiekować się maluszkiem. Ja wszystkiego uczyłam się sama no i teściowa mi trochę pomagała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćsylwia
Goscpaula pierwsze słyszę z tą położną. Moja siostra będzie mieć cc w środę i kazali jej wybrać położną ale to po 36 tyg i ma wizyty patronazowe czy coś ale byla dopiero raz żeby warunki mieszkaniowe sprawdzic czy coś takiego ale siostra mieszka w mieście. U mnie położna była tylko raz i to po porodzie i nie musiałam dzwonić po nią tylko w szpitalu coś podpisywalam i po wyjściu informolwali położną z mojego regionu. U siostry fajnie bo przychodzi przed porodem i zapowiedziała że po porodzie będzie przychodzić i pokazywać jak opiekować się maluszkiem. Ja wszystkiego uczyłam się sama no i teściowa mi trochę pomagała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przepisy sie zmieniły ale tak, ze położna ma przyjść 5 razy po porodzie do Ciebie do domu. U mojej koleżanki która urodziła w styczniu położna była raz i cztery razy zadzwoniła czy wszystko dobrze. Becikowe jest nie wypłacane jeżeli kobieta nie zgłosiła sie do lekarza przed 10 tygodniem ciazy i do wypłaty becikowego jest Ci potrzebne zaświadczenie od lekarza, akt urodzenia i tyle. Nic absolutnie od położnej nie jest potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćsylwia
Dzieki za info;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caroline29
U nas jest tak ze po porodzie odwiedza położna z przychodni do której należy i gdzie przyjmuje moj lekarz rodzinny a nie ze szpitala w ktorym będę rodzic :) Zaczynamy 42 tydz czyli 8 miesiac oj ale leci , zostały ostatnie 2 tyg. Po świętach biorę się za pranie ciuszków, i za kompletowanie wyprawki , wózek mamy upatrzony , tylko kwestia dogadania koloru z mezem :) Maluszek ma jeszcze sporo miejsca bo nieźle sie wierci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpaula
No wlasnie ponoc sie teraz zmienilo ja sie przypadkiem dowiedzialam zadzwonilam do poloznej i powiedziala ze tak teraz musza tez tak jak by ciaze tez prowadzic****isza sprawozdanie do opieki spolecznej po porodzie to tez oczywiscie przez bodajże 6 tyg ma obowiazek chociaz nie musi zalezy od poloznych u nas w poznaniu ttafiaja sie takie ktore kazdybkat w domu sprawdzaja nawet kosz na smieci .... u mnie byla polozna w marcu spisalysmy deklaracje ma jeszcze do mnie przyjsc ale kiedy to zadzwoni i powiedziala mi wlasnie ze dobrze ze sie zglosilam bo ona tez musi do opieki o becikowe wypisac zaswiadczenie teraz w szpitalu nic nie zglaszaja to rodzicow obowiazek zglosic sie do osrodka czy poloznej dla tego tez te przepisy sie zmienily poniewaz ludzie specjalnie.dzieci nie zglaszali do lekarza pediatry po to zeby nie szczepic zadzwoncie do poloznych w swoim regionie i podpytajcie lepiej zapytac co nie ? :) ja tez bylam tym zdziwiona ja jak rodzilam corke polozna zjawila sie raz po miesiacu a teraz jakies kontrole patrzenie po katach kolezance to jedna nawet kazala majtki sciagnac bo chciala obejrzec krocze jak sie goi to juz dla mnie przesada dla tego ja z polecenia wybralam polozna aw nie ta ktora jest w moim osrodku zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćsylwia
Hej ja po usg. Z malym ok. Dzis 31tc i 6d mały waży około 1900 gram. Miałam okazję widzieć się z położną gdyż byłam u siostry i ta akurat wpadła. Pytałam się jej jak to jest. To powiedziała że ona ma obowiązek przyjść parę razy po porodzie gdyż gdyby coś było nie tak to ona jest odpowiedzialna chociaż ja tego nie rozumiem. Kazała się zgłosić przed porodem okolo 2 tyg i przyjedzie. Ale nic nie wspominała o zaświadczeniu do becikowego. Jak będzie w przyszłym tyg u siostry to każe się jej zapytać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćsylwia
A i zapomniałam dodać wczoraj po raz pierwszy czułam jak maluszek miał czkawkę;) i dziś też mu się zdarzyło;) jest ułożony główką w dół i ku mojemu zaskoczeniu przebywa po lewej stronie a nie jak myślałam po prawej;) te wypychanie z prawej to tylko nogi a myślałam że pupa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia9292
No bo położna nie wystawia żadnego zaświadczenia do becikowego. :) wystawia je lekarz prowadzący ciąże. Tak mi mówiła koleżanka która rodziła nie dawno i tak samo twierdzi położna znajoma mojej mamy. No i położna przychodzi po porodzie właśnie kilka razy. Teraz zmieniliśmy miejsce zamieszkania i pewnie tez będę musiała zgłosić sie do nowego ośrodka zdrowia jakiś czas przed porodem aby położna przyszła. A wiecie może czy każdy ośrodek zdrowia w mieście ma u siebie położna? Maja obowiązek ja mieć? Jeżeli nie to przychodzi polozna ze szpitala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caroline29
Gość Sylwia, oj juz spory ten wasz maluszek , ja czkawkę dos często czuje i juz dość dlugo , pewnie nie zwracalas na to uwagi. :) troche sie dzis nachodzilam, tak bedzie przed świętami teraz niestety , wiec padam na twarz, sxybki prysznic i na wyrko :) dobrej nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia9292
Jaki spory brzuszek :) mój jest malutki ale taka moja uroda i w zasadzie jestem wyższa to tez sie inaczej rozkłada. I masz bardzo ładna figurę jak na ciąże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćsylwia
Super taki brzuszek;) u mnie dużo większy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caroline29
Magda roza gdyby nie brzuszek to jak byś w ciąży nie byla :) no ślicznie wyglądasz i sporawy brzuszek :) u nas to sporo tluszczyku :) tez bym wstawila ale z tel niestety nie mogę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćsylwia
Sylwia9292 faktycznie malusi brzuszek. Nie wiem czemu ale jak widze u kobiety brzuch ciążowy to się uśmiecham;) to już mogę sobie wyobrazić moją bratową za mies;) ona też ma taką urodę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia9292
Ja tez mam 168 cm wzrostu to może jakoś to sie rozkłada i jak to lekarz mowi nietypowo mała macice i moja córcia nie jest raczej zbyt duża bo w 30 Tyg ważyła 1260 g. Chociaż moja kuzynka urodziła dziecko o wadze 2800 a miala brzuch jak na trojaczki. Mi to chyba więcej w uda i pupę poszło niż brzuch. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia gdzie te uda i pupa bo nie widzę ? :D faktycznie malutki ale i dzidzia mniejsza mój w tym czasie 0,5 kg więcej ważył no i mój wzrost to 158 wiec optycznie tez się wydaje większy :p Powiem wam że myślałam że więcej przytyje bo moja mama w ciąży aż 30 na plusie! A w sumie nie powiem żebym odżywiała się zdrowo... jem dużo słodyczy Ponoć z dziewczynkami sie bardziej tyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caroline29
Sylwia faktycznie brzusio malusi ale najważniejsze ze dzidzia zdrowa. Magda roza to mamy ten sam wzrost tylko ze ja tłuściejsza jestem :) ale brzusio ten mam sporawy :) wiadomo ze u wyższych dziewczyn inaczej się on rozkłada :) miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To może teraz pokażcie swoje ci/py. Ja prdl, i jeszcze selfie z porodów.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia9292
No właśnie nie wiem czy z dziewczynkami sie bardziej tyje. Ja natomiast słyszałam, że z chłopcami sa większe brzuchy. Sama nie wiem od czego to zależy. Ja tez niezbyt pilnuje diety bo jem bardzo dużo słodyczy i różnych innych niezbyt zdrowych rzeczy. Każdy tyje inaczej :) Mam nadzieje, ze pod koniec ciazy nie bedzie tak zle :) Juz nie mogę sie doczekać kiedy zobaczę swoją dzidzie. A dziewczyny do końca ciazy jeszcze będziecie miały usg czy to w 30 tygodniu było waszym ostatnim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poka cycki:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caroline29
Ja bylam na wizycie w 29 tyg to nie miałam usg teraz będę po świętach to bedzie 32"tydz i gin mówi ze zrobi dokładne usg, a czy ostatnie to zobaczymy, tylko ze bylam 4 dni w szpitalu to zrobili mi dokładne usg w 29+4 wiec juz nie szlam prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pokażcie ci/py:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia9292
Właśnie ja do końca ciazy będę mieć jeszcze 2 usg z tego co lekarz mówił, w 34 i 38 tygodniu i na wizyty co 2 tygodnie muszę chodzić i tak samo co 2 tygodnie badania krwi robić. Trochę to męczące ale czego sie nie robi dla dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćsylwia
U mnie to ostatnie usg było. Ja chodzę na NFZ więc planowo jest 3 usg chyba że coś nie tak to czasem mogą dołożyć;) z tym tyciem to różnie bywa. Zależy od genów od figury od przemiany materii. Moja siostra z 1 synem przytyla 25 kg z drugim 10 a dzieci porównywalne wielkością. Ostatnio ciężko mi się śpi bolą mnie stawy i muszę co chwilę się obracać na dodatek ciągle jakieś koszmary mam. I jeszcze trzeba na siku wstawać. Masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goszka191903
Hej dziewczyny !! No mnie dawno juz nie bylo...!!:D Brzuchu macie fajne i ogolnie chyba duzo nie przytylyscie...? Ja mam jakies 12 juz na plusie.....przeraza mnie ta waga....ale to przez napad slodyczowy przede wszystkim...Treaz zakonczylam to i juz mam drugi dzien bez ani jednego niczego nic slodkiego..... od 2 dni mam okropne bole w kregoslupie..ani spac ani siedziec ani nic....czuje sei jak slon....waga wskazuje 65 kg i szlag mnie trafia...i dodatkowo sie nie zalatwiam....wiec czuje sie jak slon..:( ale 2 miesiace jeszcze....i bedzie pieknie :) czy ktoras moze ma problemy z zylakami?? u mnie problem jest ogromny.....i bede musiala sie wziac za to po porodzie..:( a mam dopiero 26 lat i jestem zalamana....noga lewa ....plus krocze...okropienstwo, ..... pozdrawiam was !!..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NamiTami
Hej dziewczyny. Ja mam termin na 25 czerwca, bedzie dziewczynka. Na razie 8kg na plusie, choc jakos wizualnie nie widac... Zadnych ciazowych dolegliwosci nie mam, zycze kazdemu takiej lekkiej ciazy :) Mala duzo kopie, wszystkie badania sa ok. Z jednej strony nie moge sie doczekac narodzin, a z drugiej za przeproszeniem sram po gaciach z nerwow czy sobie poradze. Mam 25 lat, to bedzie 1 dziecko. Wozek i lozeczko mamy, troche ubranek. Moj partner oszalal na punkcie potomka, spiewa do brzucha i gada jakies historie. Ogolnie jest fajnie. :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćsylwia
Witaj goszka;) wczoraj myślałam o tobie i o tym co u cb;) ja na początku nie mogłam jeść słodyczy za to teraz nadrabiam;) staram się jak mogę żeby się powstrzymać ale mam bardzo słabą silną wolę;) witaj NamiTami;) super że masz lekką ciążę i takiego partnera co się nie wstydzi mówić do brzucha;) moja siostra dziś została mamą;) 3300g i 56cm;) cieszę się okropnie że ma to za sobą;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość222
gośćpaula - u nas w miescie są jakies beznadziejne szkoly rodzenia, opinie są tragiczne :( wiec nawet nie probowalam. zapisałam sie do internetowej prenalen za to i w sumie wychodzi na to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×