Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sonka91

Czerwcówki 2017

Polecane posty

Gość Justa455
Z tego co czytalam w internecie, to mogą byc ale nie muszą :) spróbuj sie położyć :) a jaką książkę polecacie odnośnie kiedy co można podawac dziecku do jedzenia i typowo o wychowaniu dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćsylwia
Dziewczyny mam takie pytanie jak to u was jest. Słyszałam opinię że jak kobieta spodziewa sie dziewczynki to czuje ruchy wysoko często mówi że ma skopane żebra. Ja spodziewam sie syna i z poprzednimi też tego nie było żeby kopali do góry. Moja siostra w ciąży z córką też skarżyła się na te kopnięcia po żebrach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia9292
Myśle, ze to nie ma żadnego znaczenia raczej. Przecież to nie może zależeć od płci jak dziecko kopie tylko raczej od tego jak jest ułożone. Mnie córka dopiero dziś po żebrach kopała a wcześniej nie ale ja mam bardzo nisko brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja się dziś najadłam strachu. Na wizycie kontrolnej okazało się, że synek ma za wysokie tętno, dostałam skierowanie na ktg do szpitala. Lekarka powiedziała mi, żebym wzięła na wszelki wypadek torbę do szpitala, bo mogą mnie zostawić, jak ktg będzie złe. W szpitalu nim mnie przyjęli trochę to trwało, a ktg wyszło już w normie, bez żadnych odchyleń. Zrobiono USG i badanie na fotelu, także dziś badało mnie waginalnie w sumie trzech lekarzy :/ Główka już jest nisko, podobno czuć ją było w czasie badania. Wszystko jednak ok i mogłam wrócić do domu. W szpitalu powiedzieli mi, że może wystąpić lekkie krwawienie po dzisiejszych badaniach i tak też właśnie jest :/ Jeżeli mi nie przejdzie to jadę tam zpowrotem. A to tętno u dziecka było za wysokie, bo w sumie wpadłam do gabinetu prosto z drogi, byłam poddenerwowana, bo były korki, ja za późno wyjechałam z domu i dziecku chyba się udzielił mój stres. U mnie to już 36 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćDK
To wyżej to mój wpis. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćsylwia
Gość Dk dobrze że skończyło się tylko na strachu. Ja też wczoraj się wystraszyłam bo strasznie bolały mnie plecy w części krzyżowej i myślałam że może się zaczęło bo z pierwszym synem takie miałam do porodu ale wszystko ustało a te bóle to mój syn kopał po kręgosłupie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa455
Z tym kopaniem to u mnie akurat tak jest. Żebra bolą jak nie wiem i czasem w nocy aż się budzę ale to dlatego bo kopie też po pecherzu. Wczoraj byłam na wizycie u lekarza. Szyjka mi się zgładziła ale nie ma rozwarcia. Mam skierowanie do szpitala żeby uspokoili moje ciało bo wczoraj mialam lekkie skurcze i biegunke. Potem caly dzien ból jak na miesiaczke. Staram sie jakos przetrzymac to pójście do szpitala. Caly czas leżę. Jutro mam mature a kolejną we wtorek. Juz 2 ostatnie. Jak cos sie bedzie dzialo to jadę od razu do szpitala a teraz jeszcze czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia9292
Na skurcze bierz nospe w razie czegoś. Ja biorę od początku ciazy 3 razy dziennie nospe forte ale w aptece dostaniesz nospe o podobnej sile czyli nospe max. Biorę tez scopolan ale to juz tylko na receptę dostaniesz. Spróbuj przez kilka dni brać ta nospe i dużo odpoczywaj tak żeby zdać maturę i nie martwić sie czy nie urodzisz przed nia bądź w trakcie. Ja od wczoraj wieczora mam brzuch tak twardy jak głaz i standardowo bolą mnie pachwiny. Nie wiem czemu aż taki twardy jest ten brzuch. Na szczęście dzisiaj wieczorem mam lekarza to może mi cos więcej powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa455
Dziękuję bardzo :) dzisiaj masz wizyte więc nic się nie martw, wszystkiego się dowiesz od lekarza. U mnie 35 tydz i 4 dni więc malutka mogłaby jeszcze poczekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caroline29
Dziewczyny fajnie sie was czyta, my mamy juz za sobą skurcze, próbę urodzenia naturalnie i cc :) ale tak naorawde juz o wszystkim zapomniałam, milosc do synka wszystko wynagradza. A a a i jutro wychodzimy do domciu :) ale sie cieszę, akurat mija 3 tyg mojego pobytu w szpitalu, tak wogole to jutro byśmy zaczęli 37 tydz a tymczasem maly bedzie mial 2 tyg i 4 dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia9292
Ja juz po wizycie u lekarza. Mam skrócona szyjkę i mała za mało rośnie. Jest 2-3 tygodnie do tylu w wadze. Jutro idę do szpitala na minimum 1,5 tygodnia na podanie sterydów aby mała urosła i na potrzymanie ciazy. U mnie w czwartek zaczyna sie 37 tydzień ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caroline29
Sylwia to ile mala wazy ? Trzymam kciuki aby mala jak najdłużej byla w brzuszku. My tez dostawaliśmy sterydy ale na rozwój plocek.. Bedzie dobrze , nie martw sie. Duzo maluchow przychodź na swiat w 36/37 tyg i jest wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mała wazy 2100 od ostatniego usg mało przybrała na wadze i lekarz stwierdził, ze moje łożysko jej jakby juz nie odżywia i trzeba podać sterydy bo dziecko jest zbyt małe.Szyjki tak bardzo chyba nie mam skróconej i myśle, ze lekarz panikuje i bardziej chodzi o ta wagę dziecka a mam mieć cesarkę i powiedział, ze tak małego dziecka z brzucha on mi nie wyjmie. Właśnie zostałam przyjęta do szpitala u czekam na badanie ginekologiczne i usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia9292
Ten wyżej to mój komentarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caroline29
Sylwia każdy dzien jest ważny dla maluszka w brzuchu, ale jesli nic nie nie bedzie działo to będą chcieli jak najdluzej przetrzymać malucha. Nasz miał 1900 jak sie urodził. Moja kolezanka urodziła córkę w piąte w terminie i tez malutka 2,5 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I oczywiście nie wypiszą mnie wcześniej bo żeby mieli zwrot to na patologii ciazy kobieta musi leżeć minimum tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćsylwia
Sylwia9292 mam nadzieję że będzie ok i że twoja córka w rzeczywistości jest większa a są takie przypadki bo usg może się mylić +/- 500 g jeżeli nie to naprawdę kruszynka. Caroline to super że wkrótce w domku będziecie. U mnie zaczął sie 38 tc pogoda się poprawiła a mi sie nie chce wyjść z domu;) chyba dlatego że chcę dotrwać do wtorku do wizyty u lekarza. Dziś odbyłam krótki spacer z siostrą i jej córką to od razu pojawiły się skurcze wiec póki co odpuszczam wysiłek;) wczoraj miałam stresa bo pękła mi opona w aucie a sama nigdy nie zmieniałam koła na szczęście pomógł znajomy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia9292
Mój lekarz panikuje i podejrzewał hipotrofie płodu ale lekarz tu na oddziale mowi, ze taka widocznie moja uroda, ze dziecko bedzie malutkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia9292
Dziś zaczął sie u mnie 37 tydzień. Dziś rownież dostałam pierwsza dawkę sterydów. We wtorek lub środę bedą mi robić usg i sprawdzac czy dziecko przyrosło na wadze. Jeżeli nie lub niewiele to zrobią mi cesarskie cięcie a jeżeli rośnie prawidłowo to wyjdę w czwartek za tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćsylwia
Sylwia9292 oby wszystko potoczyło się po waszej myśli;) a jak się czują przyszłe mamusie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpaula
Ja myslalam ze może juz bede rodzic w weekend bol brzucha jak na okres skurcze i wogole ale jakos przeszlo :/ no nic czekamy dalej jutro wizyta u ginekologa badanie gbs na obecnosc paciorkowcow bede miala tez odrazu zrobione a od wczoraj okropnie swedzi mnie brzuch sucha skora jak nigdy masakra jakas :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdaróża
Cześć dziewczyny ! Pogoda nam się trochę poprawiła, spędziłam miło weekend z koleżankami dzieciatymi i brzuchatymi :) póki co 37 tydzień skonczony i brak objawów zapowiadających poród, w środę wizyta Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa455
U mnie dzisiaj 36 tydzień :) jestem po USG, mała 2,5 kg :) jeśli do 30 maja zacznę rodzić to muszę na specjalny oddział przystosowany do wcześniaków, jeśli po 30 to juz wszędzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia9292
Ja jeszcze jestem w szpitalu. Dostałam 4 dawki sterydów na rozwój płucek u dziecka. Może dzisiaj zrobią mi kolejne usg i czekam na decyzje co dalej. Jeżeli mała nie podrosła to zrobią cc a jeżeli podrosła troszkę to wypuszczają mnie i za 2 Tyg mam sie stawić na cc. To czekanie jest najgorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa455
Sylwia 9292. Nie stresuj się, dzidziuś przeżywa to samo co Ty. Trzymam kciuki, żeby było wszystko dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia9292
Staram sie nie stresować, tez mam nadzije, ze bedzie dobrze :) Juz chciałabym być w domu, szpitale nie sa zbyt fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NamiTami
Hej dziewxzyny. Moja mala w 34 tyg wazyla 2000 gramow ale lekarz mowil ze jest ok, ale czytam ze na ten wiek ciazy powinna wiecej... Tez podejrzewali ze dziecko sie za wolno rozwija ale dodatkowe usg pokazalo ze wszystkie organy etc maja wiek adekwatny do wieku ciazy. Tylko ta waga ciut mniejsza. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia9292
Na usg wyszło, ze dziecko nic nie urosło, nic nie przybrało na wadze, nie urosł obwód główki ani nóżka. Mała wazy 2200 g w 37 Tyg ciazy. Zastanawiają sie co robić. Od jutra rana mam być na czczo i sie zastanowią co robić. Jestem przerazona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćDK
Sylwia jesteś w szpitalu, pod opieką specjalistów, dobrze będzie. Musisz byc dobrej myśli. Ja mam kolejną wizytę 30.05 i będę wtedy ok 38 tc. Lekarka kazała mi na wszelki wypadek wozić torbę już do szpitala. Synek będzie prawdopodobnie dużym noworodkiem. Coraz częściej myślę o porodzie i nie dociera to do mnie. Już mam wahania nastrojów, wszystko mnie irytuje i wkurza. Do tego jeszcze mieszkamy z teściami, których ogólnie bardzo lubię, ale jakoś oni najbardziej działają mi na nerwy chociaż nic takiego nie robią :v

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia9292
Stwierdzono, ze mała ma IURG. Jutro bedą mi robić cesarskie cięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×