Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kasiurek86

Gyncentrum i nie tylko, nowy wątek 2.2

Polecane posty

Sil my za gaz miesięcznie płacimy 50/60zł..w okresie grzewczym ok300 zł.. a i dotego jak będzie z miasta to bez ciepłej wody za ciepłą wodę i tak będziemy musieli płacić. ..nie wiem co robić ..:/na wiosnę chcą nam robić remont:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania musisz sobie policzyć - przez ile miesięcy płacisz po 300 zł. Jak przejdziecie, to przez cały rok będziesz płacić za gaz tyle co poza sezonem grzewczym, czyli np. te 60 zł. I przez cały rok wartość za ogrzewanie. Zlicz obie opcje zobaczysz co ci się bardziej opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy czym - może będziesz miała tak jak pisze Kasiurek - że będziesz miała zwroty za ogrzewanie. Ja mam. Faktycznie tak jest, że przy podzielnikach wszyscy oszczędzają. Mój mąż sprawdza temperaturę w mieszkaniu, w zimie nigdy nie pochodzę w krótkich spodenkach i podkoszulku, bo on lubi chłód. Do tego jak jest ogrzewanie włączone to okna powinny być zamknięte, jak chcesz otworyć to powinnać zmniejszyć ogrzewanie do minimum i odczekać 15 min. Jest sporo takich zaleceń do których trzeba się przyzwyczaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masakra zawsze cos bardziej opłaca mi się zostawić moje ogrzewanie tylko będę i tak płaciła przez 20lat większy fundusz za założenie..:/nie powinno tak być..najlepiej jest mieć swój domek:/..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu... co do kwestii podzielnikow wygląda to tak: - można opomiarowac lokale mieszkalne tzw. podzielnikami radiowymi (ponoć są one dokladniejsze od starych podzielnikow wyparkowych). Dopłaty/zwroty mogą być bardzo duże rzędu kilku tysiecy lub też niewielkie wszystko zależy od tego w jaki sposób zostanie stworzony regulamin rozliczania centralnego ogrzewania. O dużych niedoplatach sporo słyszałam ale o zwrotach już nie. Takie podzielniki montuje się na kaloryferach; - można nie montować podzielnikow wtedy wszystkie koszty rozliczane są na m2pu (na początku mogą być dopłaty bo ludzie muszą się przyzwyczaić żeby np. zamykać okna jak kaloryfer jest rozkrecony, ale z drugiej strony mieszkania są dogrzane i nie ma problemów z grzybem czy wentylacją ). Miała wejść dyrektywa nakazujaca opomiarowanie wszystkich lokali mieszkalnych ale na chwilę obecną nie ma czym się przejmować za bardzo. - jeżeli macie w planie docieplic budynek to najlepszym rozwiązaniem jest nie montowanie podzielnikow bo jeżeli podzielniki są zamontowane to ludzie strasznie oszczędzają plus do tego nie wietrza mieszkań i tworzy się tzw. "puszka"i wychodzi piękny grzyb. Teraz większość ludzi ma szczelne okna, drzwi do tego nowa elewacja mogą być spore problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwcia10
Ania ja mialam taką sytuacje jak Ty. My mamy ogrzewanie gazowe a do bloku podlaczyli miejskie. Dostalam pismo ze bada mi zakladac miejskie i mam placic 170 zl wiecej do czynszu. Obecnie mam czynsz plus remontowe 265 zl czyli tak jak Ty. Poszlam do spoldzielni ze nie bede przechodzic na miejskie bo mam swoje. Pokazali mi pismo podpisane kilka lat wczesniej gdzie rzekomo zgodzilam sie na instalacje miejskiego w moim mieszkaniu. Moj błąd ze nie doczytalam bo jak koles z tym chodzil do podpisu to nas poinformowal ze to jest zgoda aby Ci ktorzy nie maja co sie podlaczyli. Nie zgodzilam sie i kilku lokatorow takze. U nas tez brali kredyt na co i nam to wszystkim potracaja z remontowego niestety. Za wspolne ogrzewanie klatki placimy okolo 100 zl. Ja teraz jestem na innym mieszkaniu bo mam udostepnione od rodziny trzy pokojowe gdzie na dole nikt pod nami nikt nie mieszkal do tej pory i obok tez nie grzeja. Co jest gazowe i rachunki jak dla mnie bardzo wysokie przy oszczedzaniu. W okresie letnim tez nam wychodzi 50-60 zl ciepla woda plus gotowanie a zimą to i 600 na miesiac przy mrozach i temp w mieszkaniu 21 stopni. Na tamtym mieszkaniu placa 170 co miesiac, maja cieplutko i zwrot kasy jeszcze. My sie tam mozemy podlaczyc w kazdej chwili dlatego chcialam zobaczyc pierwsze dwa lata jak sasiedzi wychodza przy co miejskim. Moze zrobcie tez tak samo ze sie rok wstrzymujecie a potem zobaczycie co lepiej Wam wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkasia
Halooo Martusia co z tym utrogestanem? Nadal chcesz sprzedac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mandy gratuluję córeczki, na pewno będzie silna :) <> Sil i Ania kciuki za wasze wysokie bety! :) <> Madziu ja mialam w 16 dc crio :) <> aguuula2525 a powiedz mi to sie patrzy jaki kto ma cykl tzn ile dni i wtedy zalezy jak robia crio? czy nie? <> Basiu no to powodzenia na crio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sil, Smutasku, Iwcia bardzo dziękuję za informację. .i nas nie biedzie na grzejnika żadnego pomiarnika tylko na klatce schodowej dlatego jak ja mam dostać zwrot skoro np sąsiadka będzie miała np 25 stopni a ja np 19 to w tedy będę musiała dopłacać jeszcze do tego?:/..100zł za klatkę schodową to dużo :/..Ale to w zimę tylko czy przez cały rok?ja już liczyłam że wydajemy te 300zł przez pół roku od października do marca chodź zależy od zimy..czasem przez 4mc..kurde..było dobrze jak było. ..iwcia co do późniejszego podłączenia się do tej instalacji to będzie odbywało się na własny koszt tak?no napewno tak:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak u was nie będzie na kaloryferach podzielników, ale będą na klatkach do mieszkania, to chyba będą badać ile w całości zużyłaś ty, więc raczej to nie będzie zależeć od zachowania sąsiadów, poza tym np. że jak ty chcesz mieć ciepło, a sąsiedzi nie grzeją, to ty będziesz musiała więcej grzać by nagrzać mieszkanie i ściany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ile brałyście zastrzyków Fragminu przy crio?? Mnie dr M. przepisał aż 2 opakowania..... zaczynam brac fragmin dzień przed crio, czyli w niedzielę wieczorem pierwszy zastrzyk :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania 100 zl na caly rok gdy przychodzi roczne rozliczenie. Podlaczenie na swoj koszt ale to nie jest wielki koszt bo na klatce przy kazdym mieszkaniu podciagali od razu rurki wlasnie po to gdyby chcial sie ktos podłączyć. Takze zostaje jedynie podciagnac rurki na korytarz. U nas w klatce na 9 rodzin podlaczyly sie dwie bo reszta miala gazowe takze na obecną chwile bezsens bo wszyscy splacaja kredyt ale doszlismy do wniosku ze z gazem na przyszlosc moze byc roznie i skoro podciagali miejskie to lepiej niech jest w razie gdyby gaz strasznie podrozal. Podzielniki maja na klatce przy drzwiach i rozliczają sie ile kto zuzyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Yeti w poniedziałek criotransfer, bardzo się cieszę że nie będę sama z forum .U mnie też dr M, a jeśli chodzi o intralipid to nie do końca mam niego przekonanie , ale miałam konsultacje u drG i on jednak w moim przypadku zaleca ... mam już za sobą mnóstwo niepowodzeń .Ja godz poznam pewnie w sobotę gdy będę na intralipidzie.Mam nadzieję że będziemy miały zbliżone godziny:) Aniu bardzo możliwe że u mnie intralipid w sobotę bo faktycznie w poniedziałek mogło by być tego za dużo .Dziś wieczorem zaczynam utrogestan. Aniu, Sil, Sunshine, Kasiurek trzymam kciuki za Wasze wysokie bety . A u Was dziewczyny co się już udało nie mogę się doczekać wpisów o pierwszym przytuleniu upragnionego skarbu -waszymi wpisami wnosicie tu mnóstwo nadziei :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny za pomoc :) mamy troszkę czasu aby się zastanowić zobaczymy pogadaj z mężem poczytam jeszcze na ten temat i zobaczymy..a mnie zaś brzuch boli jak na @ :/ dziś jest 22dc ..7dpt aż się boje ..jestem dobrej myśli bo za pierwszym razem nic nie czułam tym razem jest inaczej ..chodź jest ten ból przerażający bo co jak przyjdzie @ Sil,kasiurek,sunshine a wy coś czujecie?kogoś jeszcze pominęłam? Smutasku dziś idziesz na wesele?bawcie się w czwórkę dobrze ;)hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu o której jedziesz jutro na intralipid? Yeti będziesz miała 2czy jednego maluszka podanego? Sil wpisalam się do tego listu co nam wyslalas:) mam nadzieję ze inne dziewczyny też bo to nas wszystkie dotyczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutasek85
Dorciak...czekam na info :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia...byłam na 3 prenatalnych dzieciaczki ważą troszkę ponad 1200 więc już ładnie. U jednego dzieciątka jest problem z serduszkiem więc musimy jechać na dalszą diagnoze. Szyjka też mi się skraca więc muszę się oszczędzać. A Ty jak tam? Kiedy wizyta? Ewela... dzięki choć ja tylko posiedze ale dobre i to :-) w sukienkę się dalej mieszcze:-) Aniu... jutro jedziemy na wesele :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania fajnie że się wpisałaś. Masz rację, to żywo nas dotyczy. Szczególnie nas. Mnie okresowo pobolewają jajniki. Ale miałam tak przy każdym transferze, więc się nie nastawiam. Czuję się jakby transfer był miesiąc temu, a tymczasem dziś 3 dpt dopiero...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Smutasek trzymam kciuki za zdrowe serduszko. Duze dzieciaczki masz. Szyjka ile ma? Ja tez po wizycie. Dzieci maja po 2100 i 2200g. Szyjka nadal 5cm. Tyle ze po nd juz ide do szpitala. Ma cholestaze i raczej w trojpaku juz nie wyjde. Mam sie liczyc z wczesniejszym cc. Ja bym chciala jeszcze z 4 tyg wytrzymac. No ale dr mowi ze raczej sie nie uda. Poki co przeplywy ok to ma nadzieje. Tola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smutasku to już duże te twoje dzieciaczki:) A z serduszkiem to będzie wszystko dobrze to teraz się oszczędzaj kochana :* Sil ale masz 5dniowe maluszki więc tak jakby między nami było tylko 2dni roznicy:)a lezysz? Jutro wracacie do domu? Mój mąż cały czas mówi kocham Was jak się czujecie się przyzwyczaił..wiem że chce być już tata mam nadzieję ze tym razem się uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie leżę caly czas, większość czasu spędzam w pozycji siedzącej, lub półleżącej... Jakoś mam już tego wszystkiego dość. Mój mąż z racji ostatniego dnia w tym woj. pojechał dziś do Parku Biebrzańskiego. Liczyłam że nie będzie go z 6 godzin, okazuje się że to raczej 8-9 godzin. Już mnie wqrw bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sil czekaj jak będziesz miała bliźniaki..zostawisz swojemu mężowi na cały dzień a Ty sobie zrobisz z koleżankami babski dzień ..dasz mu nauczkę za to że Ciebie tak zostawial na cały dzień :p hehe.. ja też nie leżę cały dzień głównie siedzę ,coś ogarniam w domu itp ostatnio lezalam prawie do bety i co ?nic z tego..żyje normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tolu to już nie dlugo ujzysz swoje skarby?zleciła ten czas co?super pozazdroscic..trzymam mocno kciuki:)a gdzie będziesz rodziła? Sunshine co robisz?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tola...szyjka ma 3,3 a miała ok 4 cm (w przeciągu 3 tyg o tyle się skróciła) a Ty w którym tc jesteś? Aniu...jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musiałam zamknąć okno bo te dzieciaki się tak drom..:p..mieszkam na takim osiedlu ze tu nie widać problemu z dzietnoscia...dzieciak na dzieciaku..i jest tu takich dwuch co mnie szczególnie irytuje :p..Ale się mówi że się kocha wszystkie dzieci..?tych nie lubię :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smutasku boli mnie brzuch na @ nie jakoś mocno ale jednak :/...bolał Cię też?..powiedzcie dziewczyny ze wszystkim którym się udało bolał brzuch jak na @ pliss..:D był by to dobry znak dla mnie i dla sil:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×