Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kasiurek86

Gyncentrum i nie tylko, nowy wątek 2.2

Polecane posty

Gość mandy11
A widzisz Rubineye, każdemu co innego... Mi dr P powiedziała tak jak napisałam wyżej i na tym skierowaniu były wymienione tylko 4 przyczyny, z których trzeba było wybrać: wiek powyżej 35; poprzednie ciąże z wadami genetycznymi; zaburzenia genetyczne u rodziców i nieprawidłowości na usg... To ja już nie wiem jak to jest, ale ważne, że można. Peonia mnie wypisała dr P, więc jak najbardziej w gyn wystawiają skierowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rubineye, skierowanie ponoć obejmuje 2 badania prenatalne (te pierwsze i połówkowe), czemu masz osobne skierowanie na drugie? Trzeba tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rubineye kochana współczuję, działaj już teraz. Ja dwa tygodnie się męczyłam z chorobą. Dr P zaleciła że mogę brać: syrop Prenalen, tabletki do ssania Prenalen bo gardlo mnie bolało. Do tego inhalacje z soli fizjologicznej ja robiłam, mleko z czosnkiem miodem i maslem. Z rana na czczo piłam cieplą wode z miodem i cytryną, łagodzilo mi ból gardła i kaszel. Używałam jeszcze hasco sept lub tantum verde areozol. No i zrobiłam syrop z cebuli. Aaa i piłam kisiel z siemienia lnianego. Ale to bylo teraz w 25 tygodniu. A Ty jestes w I czy II trumestrze? Tu bym sie zapytała lekarza. Ale najgorszy był z tego wszystkiego kaszel, brzuch aż bolał od tego podrzucania. I czułam że śmierdze cała czosnkiem bo jego pochłaniałam masę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baska1988
Dziewczyny kochane ja juz pisalam ale powtorze. My dla Natalki mamy kosmetyki z hippa czyli szampon i płyn do kąpieli. Jak wrocilam ze szpitala to meza poslalam do apteki po emulsje do kapania i emulsje do ciała bo mala byla wysuszona troche po przenoszeniu. Zadnej oliwki nie uzywamy. Jedynie zostawilam ta emulsje do ciala ona tak fajnie nawilza. Kochane poproacie pediatre przy wypisie albo jak pojdziecie na pierwsza wizyte do swojego lekarza o recepte na masc przeciw odparzenia. Jest ona robiona w aptece przypomina bepanthen ale tak tubka 300 g kosztuje ok 18zl gdzie bepantehen za 100 kosztuje 30. My sol fizjologiczna uzywamy do zakrapiania nosa a do oczek i mycia buzi tylko przegotowana wode. Pieluszki uzywalam na poczatku oryginalne pampersy. Teraz zakladam je na noc a w ciagu dnia ma dady. A chusteczku w zależności jakie sa gdzies na promocji hihi. Powiem wam ze kindii fioletowe i takie zielonkawe sa fajne ladnie pachna i sa fajnie nawilzone. Mozna je kupic np w auchanie na promocji 4 opakowania za 11 zl. Ale rozowych nie polecam sa jakies takie suche. Milego dnia kochane :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorciak dzięki za rozpiske, w.środę zaczynam 18 tc :-) Póki co kaszlu brak, ale w nosie tampony.hehe Mandy nie wiem czemu tak, ale drugie badanie prenatalne mam 2 listopada i też z nfz. Pierwsze bad. prenatalne i te z krwi tez miałam na nfz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Peoniu, mnie skierowanie wystawiła dr G i obejmowało dwa badania prenatalne na nfz, a wskazanie > 35 rż. Teraz czekam na trzecie, już płatne 220zł w Gyn. Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutasek85
Rubineye. ..też właśnie jestem przeziebiona w aptece kupiłam Prenalen (saszetki) i na gardło brałam hallsy :-). Został mi kaszel i coś muszę na niego znaleźć. Trzymaj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha i polecam dr Rozmus na prenatalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorciak... ja mam upatrzone łòżeczko/tapczanik ze sklepu internetowego aruś.pl ze szufladą.-mają w dobrej cenie. A kosmetyki kupuje z rossmana babydream. Octanisept na pępek o sudocrem na odparzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje, ja mam za kilka dni 28 lat, to wiekowo sie nie załapie na prematalne za free. No nic, zobaczymy co bedzie jutro. Nastawiam sie na same dobre wieści, bo nie chce urodzin spędzić w szpitalu. Wiec jak bede umawiać sie na prenatalne to tylko do dr R :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu a jak nazywa sie ta maść robiona w aptece? Jest moze dla niej jakas nazwa?? Rubin ja też bylam bardzo przeziębiona w 2 trymestrze.. :( rutinoskorbin. Miód. Cytryna. I robiłam sobie inhalacje. ( parowki) z takiego plynu do inhalazji eukaliptusowy. Po 3 dniach ustapilo.. Najgorszy dla mnie do wyleczenia kaszel... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do badan prenatalnych to też miałam za free pierwsze i drugie. Mi lekarz cos tan chyba wypisal jako powód na skierowaniu ale mowil żebym sie nie przejmowała bo musza podać jakiś powód. A inna lekarka pow mi ze ciaza po in vitro to ciaza podwyższonego ryzyka i mi sie z tego tylko powodu należy prenatalne na nfz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Peoniu, nic się nie martw, najlepiej na przyszłej wizycie zapytaj lekarza o to skierowanie i czy masz szanse na refundacje po takich przejściach, myślę, że nie będzie robić problemów i wypisze odpowiednio jak pisały dziewczyny. Na zapas się nie przejmuj :) asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baska1988
Peonia kochana to może razem będziemy świętować, ja też kończę za parę dni 28 lat. Ja od swojego lekarza prowadzącego dostałam skierowanie na oba prenatalne i nie chodziłam do gyn. l Ewela to jest maść przeciw odparzeniom dla dzieci u nas w aptece tez tak ja nazywają bez recepty kosztuje 50 zl bo sie pytalam ma konsystencje bepanhenu, ja jej ciągle używam, jedynie jak mi sie mala obszczypała bo nawet to nie były odparzenia to stosowałam sudocrem ale dosłownie tylko pare razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki Ja z rzeczy dla małej mam: kołyskę zrobioną przez mojego dziadka, łóżeczko, fotelik już dla większego dziecka, krzesełko do karmienia, mata edukacyjna,( to wszytko dostałam od przyjaciółki) ubranka,dużą cześć dostałam cześć kupiłam, 3 ręczniczki kąpielowe, i jedną paczkę pampersów z dady kilka kocyków i maskotek zrobionych przeze mnie, wózek kupiony używany po jednym dziecku,jeden rożek-becik nowy, jeden używany. Kilka pieluszek tetrowych, szmatek i otulaczy również zrobiłam sama. Uważam ze czasami nie warto kupować całkiem nowych rzeczy bo dziecko używa ****ardzo krótko, a czasem naprawdę z niewielkie pieniądze można kupić coś niezniszczonego. nie jestem fanka napędzania interesu w zakupowym szaleństwie dla dzieci. Co do kosmetyków to planuje kupić te z Rossmana, bo mają bardzo dobry skład i nie są drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peonia to moze razem bedziemy swietowac ja tez za pare dni koncze 28 lat. Ja tez bez problemu dostalam skierowanie od lekarza prowadzacego na bezplatne badania prenatalne a nie chodzilam do gyn. Ewela ona nie ma jakies specjalnej nazwy w aptece ja nazywaja masc przeciw odparzeniom dla dzieci. Pediatra musi wypisac sklad na recepcie i ci ja zrobia. Bez recepty kosztuje 50 zl. A sudocrem jest na odpaczenia juz. Ja swoja mala smarowalam tylko pare razy. Ale w sumie nie byla odparzona tylko obszczypana bo bylo strasznie cieplo i wolalam nie ryzykowac odparzen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam sie :) nie bylo mnie pare dni a tu takie nowiny smutne.... Sunshine_111, Ania, Kasiurek <> Allesa, gratuluje dziewczynki :) <> Sil moje gratulacje :) <> Martirybka gratuluje serduszka :) <> Rubi gratuluje synusia :) <> Dziewczyny ja tez mam ostatnio wiekszego dola, zastanawiam sie czy jest mi w ogole pisane bym zostala mama, mam wrazenie ze stoje w miejscu, nie poruszam sie na przod, a wszyscy wokol mnie sa w ciazy, moje kolezanki maja juz po 1-2-3 dzieci a ja nawet jednego nie mam... ostatnio dowiedzialam sie ze kolezanka urodzila dziecko a kolejna jest w ciazy...i jak tu myslec pozytywnie jak non stop sa niepowodzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie czy podchodziła któraś z Was do criotransferu na cyklu naturalnym przy niepękniętym pęcherzyku ?czy to prawda , że tą sytuację można uzupełnić progesteronem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PEONIA ja mam 31 lat i Dr G sama wystawiła mi skierowanie z tego co słyszałam wszystkim po ivf wystawia. Ja na razie kupiłam bepanten,emulsje do kąpieli chce kupić z emolium. A jakie wybieracie materace do łóżeczka?Słyszałem że bardzo dobre sa lateksowe ale kosztuja od 250 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia ja tez slyszalam ze te materace lateksowe sa bardzo dobre jednak cena dość wysoka.ja kupiłam pianka -koks. Najwięcej jest chyba pianka -koks-gryka. Jednak wpiszecie sobie w neta o tych materacach i jest dużo przerażających historii dotycz materacow z gryka..mogą wychodzić z nich robaki !!! Ja wiekszosc rzeczy w tym pieluchy tetrowe kupowałam na allegro. U dwóch sprzedawców zrobiłam duże zakupy. Dostałam rabat takze jestem zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia885
Ewela właśnie czytałam o tych robakach masakra. Takiego napewno nie kupię. A łóżeczko gdzie kupiłaś????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosciu z 16:34- ja podchodziłam na cyklu naturalnym z niepeknietym pęcherzykiem. Pani dr mówiła, ze to nie stanowi problemu w zajściu w ciąże, oczywiście pod warunkiem ze endo jest ok. Standardowo miałam progesteron dopochwowo. W ciąże niestety nie zaszłam, ale nie wydaje mi sie, zeby niepekniety pęcherzyk miał znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia...my kupujemy materac piankowy (jest tam trochę lateksu) ale nie 5 czy 6 cm tylko 10-13 cm, właśnie jutro jedziemy zamówić. Dorciak...pieluchy tetrowe kupowałam w Rossmannie (te kolorowe) białych nawet nie brałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia... my zamawiamy takie https://materace-dla-ciebie.pl/sklep-internetowy/rodzaj_materaca/materac_piankowy_z_lateksem_krasnoludek.html Dopiero tam pani w sklepie uświadomiła nam, że niektóre materace zakłócają działanie monitorów oddechów u dzieci a skąd człowiek ma wiedzieć. Twardość średnia bo ponoć dla dzieci najlepsza. Jak chodziliśmy po sklepach dziecięcych to większość materacy ma 5-6 cm to wg mnie troche za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×