Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kasiurek86

Gyncentrum i nie tylko, nowy wątek 2.2

Polecane posty

Peonia ja nie mam tej mutacji co Ty, chodzę prywatnie do lekarza u siebie i przepisuje mi Fragmin ze zniżką dlatego, że po poronieniu, nie wspomnę o tym, że po in vitro należy Ci się.Jesteśmy w grupie ryzyka, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zamiast acardu mam polocard..i też fragmin ale do końca ciąża. .ja mam ta mutacje na dwuch genach,czyli gorzej..30% społeczności na ma tullo na jednym genie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Aniu, tylko Ty testujesz dzisiaj :) ja co chwile sikam, a zawsze mam tak przed okresem, do tego czuje lekkie bóle od jajników promieniujące do macicy a przed okresem tez tak miewałam. Od niedzieli kilka razy na bieliźnie widziałam takie mini skrzepy krwi. Jedne objawy mnie pocieszają, a inne mówią ze znowu sie nie udało. Trzymam kciuki za Was wszystkie, ale ja mam przeczucie, ze to nie Będzie moje ostatnie podejście. Pogoda mnie nie nastraja optymistycznie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorciak, smutasek, karolcia, catarina-mam pytanie do Was. Bardzo mnie zastanawia dzisiejszy telefon z Gyn. Pani z rejestracji zadała mi jedno pytanie: Czy pale papierosy!!!!!????? Ni z gruszki ni z piertuszki- nie pytając wogóle o ciąże. Czy też miałyście taki telefon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta, pierwsza moja reakcja to zaśmialam się. Tylko z tym dzwonili? Hmmm. Do mnie nikt nie dzwonił. Wesołku, ostatnio pisałam - spuchla mi prawa stopa jak baniaczek, coraz ciężej mi sie chodzi. Często muszę przysiąść, odsapnąć. Lalunie już po brzuchu całym mi się wiercą. Najważniejsze że kaszel mi już przechodzi, czasem cos tam zakaszlę ale jeszcze specyfiki domowe stosuję, aby całkowicie przeszło. Imiona mąż zmienia dla malych a raczej jednej co jakiś czas, bo mowi że Zuzia i Hania się gryzą. Więc teraz wymyślił że będzie Zosia i Hania. Ehhh. Niezdecydowany jak baba :) Ostatnio takiego powera dostałam że w niedzielę dwa ciasta upiekłam. A wczoraj całą książkę przerobiłam- Michalak Rok w Poziomce- piękna książka. Polecam. Zwłaszcza w takie pochmurne dni. Sunshine, bardzo mi przykro:( brak słów pocieszenia. Ale kochana wierz, wierz bardzo mocno, że się uda w końcu i będziesz mamą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sunshine_111
Dziękuję dziewczyny :) No tak, pogoda nie pomaga w poprawianiu sobie nastroju, ehhh... Wiem, że wcześnie zrobiłam tą betę, ale wg wszelkich prawideł powinno już coś być, choćby 3, 4... Dawało by to jakąś nadzieję, a tak to zero. Jest oczywiście jakiś 1 % szans lub mniej, że zarodek się bardzo późno zaimplantował, znalazłam takie przypadki na necie, ale nie mogę się tego trzymać, bo zwariuję. Przeczytałam już "cały internet" ;) Leków oczywiście nie odstawiam, betę powtórzę grzecznie w czwartek, ale na cud nie liczę. Liczyłam może za 1 i 2 razem... Za 3 się niby wydarzył (beta = 5 9dpt3d) ale i tak od początku była za niska. Dziewczyny trzymam kciuki! Aniu, oby u Ciebie było dziś już jakieś 50!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkasia
Aneta,do mnie wczoraj z Gync zadzwonili zapytac o wynik bety,transferu z dnia 16.09 hehe. Dziwne,bo na wizycie bylam juz u dr M i informowalam klinike...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Sunshine jesteś kochana :*mam nadzieje zw twoja beta wzrośnie do czwartku ..życzę Ci tego z całego serca :* Boję się jak cholera co chwilę chodzę do wc****atrzę czy nie dostałam @ :/..oddam krew i pójdę do samochodu a mąż pójdzie potem po wynik ..nie chce płakać przy wszystkich wrazie porażki; (..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutasek85
Sunshine. .. :-( Ewela... jeszcze nie ustalalismy terminu cc ani w którym tc do niego dojdzie. Ty to w każdej chwili możesz już urodzić :-) Aneta... do mnie z Gyn nikt nie dzwonił? Dorciak... woda Ci się zatrzymuje czy co z tą nogą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania, od niedawna wyniki są dostępne online na stronie GC. Tylko trzeba dostać od nich login i hasło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peonia dzięki za info :) Ewela jak się czujesz?Wszystko przygotowane na przyjście bobaska na świat?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martirybka
Sunshine.... Przykro mi :( kurczę, nie fajne to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peonia troszkę mnie twój wpis na temat refundacji tego fragminu rozbawil hehe oczywiście nie obraz sie :) ale dlaczego miałabyś miec wyrzuty sumienia ze kupujesz lek z refundacja i jaka masz pewność ze lekarz o tej karze powiedzial ci prawdę ? Ze chodzilo akurat o fragmin itp. Troszkę w to wątpię.. z tego co mi mowila kiedys lekarka to jest kara jednorazowa rzędu 200 zl za wypisanie refundacji jesli sie nie należy . To ten lekarz co dostał niby kare 75 tys musiałaby wypisać chyba dla pól miasta recept!!! Ja nie blagalam ani nie sepilam o receptę na refundacje fragminu a dostawałam ja od dwoch lekarzy ! Z tego jeden na nfz mnie przyjmował. Powiedziałam jaka jest prawda ze jestem po in vitro i wypisalli bez obaw ! Tylko ten lekarz co prywatnie chodzilam Zaznaczył mi w książce ciążowej ze nam żylaki -chodź nie miałam. Placimy tyle tysięcy za leczenie i jeszcze ma mi byc głupio czy przykro?? O nie !!! Ja przez 9 lat nie bylam w pracy na ani jednym dniu zw.lek wiec teraz nadszedł czas żebym zaczęła korzystać z tych skladek które moj pracodwaca placi do zusu co miesiąc !! Sa leki gdzie różnica miedzy refundacja a płatnym 100 % jest dużo wyzsza niż w przypadku fragminu wiec wątpię żeby zus akurat tak skrupulatnie wszystkie przypadki analizowal. A nawet gdyby to pisząc wprost nie jest to juz moj problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania dziekuje ze pytasz u mnie leci 37 Tc takze mam nadzieje ze ost prosta . Na przyjęcie bobasa juz wszytsko gotowe. Koncowka ciąży jest troszkę męcząca po względem fizycznym. Organizm juz daje wyraźnie znac żeby zwolnić tempo. :) Kibicuje Ci mocno i przesyłam pozytywne fluidy he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunshine też mi się wydaje że za wcześnie u Ciebie na betę, niemniej jednak ten wynik nie nastraja optymizmem , ale poczekajmy do czwartku oby nas pozytywnie zaskoczył. Aniu tak bardzo chcę Ci już gratulować mocno wierzę za Twoją betę . Kasiurek jak byłam wczoraj na criotransferze lekarz stwierdził iż przy 3 dniowych zarodkach beta wiarygodna jest najwcześniej w 10 dpt,(dzień transferu jest liczony jako 0 dpt) a tak jak u mnie gdzie podział był jednego zarodka na 5 , a drugiego na 2 to betę radzi mi zrobić 12-14 dpt. Yeti a jak Ty dzisiaj , szkoda że się nie spotkałyśmy ale przez te korki wczoraj w gyn byłam dopiero na 12.00 ,a po autosibanie wyszliśmy ok 18.00 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basik leżę, odpoczywam, siedze. Generalnie jakiś dolegliwości nie mam. Mnie dr G. Powiedział by bete zrobić 10dpt. Z tego wszystkiego zapomnialam mu powiedzieć by wypisał mi estrofem. Mam tylko na ten tydzień więc muszę się tam wybrać niestety.... biore 3xestrofem 1xencorton 1xfragmin wieczorem i 3x2 utrogestan. A Ty??? A jak sie czujesz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aneta a miałas ostatnio jakas wizyte czy coś? Moze szybko starzeje Ci sie łożysko? U kobiet palących to reguła, ale u niepalących tez sie zdarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ewela, niestety Peonia ma rację w sprawie fragminu, a Ty nie za bardzo orientujesz się w temacie. I nie ZUS kontroluje tu lekarzy a NFZ. Lekarz który nie miał kontroli może być mniej ostrożny i wpisze receptę z refundacją, mimo że dla danego pacjenta nie powinien. Ale to do czasu pierwszej kontroli... Refundacja leków nie zależy od" widzi mi się " lekarza. Olga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie bede sie spierać z tym fragminem. W każdym bądź razie jeszcze nie trafiłam na lekarza, który chciałby wypisać mi refundację na niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peonia ja tez chciałam zaoszczędzić i wybrał sie do lekarki licząc że ona mi przepisze fragmin na zniżkę. 7.75zł a 109.89zł to bardzooooo duuuza różnica. Łudziłam się. Ale niestety nie przepisała mi. Powiedziała że lek ten jest pod specjalną kontrola i można go przepisywać na zniżkę tylko w określonych i udokumentowanych sytuacjach. Kupiłam za 100.89zł niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko w Gyncentrum l spotkałam sie z odmowa wypisania fragminu na refundacje. Widocznie ten lek budzi wśród lekarzy wątpliwości jeśli chodzi o refundację skoro jedni go przepisują a inni nie. Ja w każdym razie nie mam żadnych wyrzutów czy poczucia winy kupując go na refundacje. :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu a Ty jak sie trzymasz? Zdążysz oddać krew przed 18? Czujesz coś, boli cię brzuch czy żadnych objawowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm mam coraz więcej glutow z zakrzepłą krwią. Sorry za opis :) śluz lekko brązowy. Ciekawe co z tego wyniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W moim przypadku wypis ze szpitala z opisem lyzeczkowania, w przypadku Eweli żylaki to są podstawy do wypisania Fragminu ze zniżką :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×