Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Wypowiedź N. Przybysz. Czyli o to się rozchodzi? O aborcję, bo mamy

Polecane posty

Gość gość
gość dziś Nieregularne cykle nie sa przeszkoda. Poszukaj sobie o tych metodach i poczytaj, moze sprobujesz. A radzilas sie ginekologa co by polecal poza hormonami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ze cykl jest nienaturalny nie oznacza ze nie mozna metodami naturalnymi sprawdzac plodnosci....pogadaj z jakims rozsadnym ginekologiem, wszystko ci wytlumaczy, nie wierz w to co powtarzaja na wszystkich forach ze kalendarzyk itd sprawdza sie tylko przy regularnych cyklach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, radziłam się i ginekolog powiedział, że jedynie prezerwatywy są rozwiązaniem. Ewentualnie wazektmia u męża, ale za kilka lat pewnie będziemy chcieli mieć dziecko, więc to odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kalendarzyk opiera się na kalendarzu i statystyce, a metoda śluzowo-termiczna na objawach. Przed jajeczkowaniem, niezależnie od regularności cyklów bądź jej braku, zachodzą procesy, które mają przygotować na zapłodnienie np. rozrzedzenie śluzu. Do tego temperatura. Jak się umie stosować, to skuteczność metody jest naprawdę imponująca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aborcja w 24 tygodniu hmm wczesniaki z tego tygodnia sa juz ratowane. Zatem w zaleznosci od okolicznosci plod jest dzieckiem albo produktem zaplodnienia. Jak dla mnie w momencie zaplodnienia i rozpoczecia przez komorke rozwoju, rozpoczyna sie nowe zycie. Nie czlowiek w jego ostatecznym ksztalcie, ale nowe zycie. Ale ludzie beda sie sprzeczac o to do konca świata pewnie. Teraz jest tylko kwestia tego do kiedy można unicestwic to zycie, a granica ta zapewne bedzie sie przesuwac coraz dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze komputer cyklu wyprobuj? Sa rozne na rynku, dzialaja przy nieregularnych cyklach tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Alez jezyk jak najbardziej ksztaltuje swiadomosc, i mowi Ci to filolog i lingwista." Zaraz zaraz: że co??? Odniosłam się do wypowiedzi: "Jezyk ksztaltuje rzeczywistosc i dlatego wlasnie w niektorych krajach zabijanie..." RZECZYWISTOSĆ a nie świadomość. Język nie kształtuje rzeczywistości (czarne nie staje się białe jeśli nawet wszyscy w to uwierzą). Filolog lingwista nie zna różnicy między znaczeniami tych dwóch słów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zmień ginekologa na takiego, który zna się na metodach naturalnych. Sporo ginów woli zapisać chemię zamiast się bawić w tłumaczenie jak obserwować ciało, żeby wiedzieć, kiedy można sobie pozwolić na baraszkowanie a kiedy lepiej się wstrzymać/sięgnąć po prezerwatywę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie jej wypowiedź zasmuciła. Osoba taka jak ona spokojnie może sobie pozwolić na przeprowadzenie za granicą zabiegu, po którym albo ona albo jej partner nie mogłby spłodzić potomstwa. Dla mnie przeprowadzanie aborcji z wygody świadczy tylko i wyłącznie o tym jakim człowiekiem jest taka kobieta i przyklaskujący jej mąż/partner. Nic poza czubkiem własnego nosa nie widzi. Robi z aborcji zabieg w stylu usunięcia znamienia na plecach. Straszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś kalendarzyk opiera się na kalendarzu i statystyce, a metoda śluzowo-termiczna na objawach. Przed jajeczkowaniem, niezależnie od regularności cyklów bądź jej braku, zachodzą procesy, które mają przygotować na zapłodnienie np. rozrzedzenie śluzu. Do tego temperatura. Jak się umie stosować, to skuteczność metody jest naprawdę imponująca. x Buahahahahahahahaha przy banalnym przeziębieniu "imponująca skuteczność tej metody" spada do ZERA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kochani jak chcecie pogadac o kalendarzykach to załozcie swoj temat a nie burzcie tego,ten jest o wypowiedzi N/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie strasznie bawi ta nagonka na kobiety dokonujące aborcji. Co Cię obchodzi dziecko obcej kobiety? Czy tak zaciekle interesujesz się jak przebiegł poród sąsiadki, czy zdrowe jest jej dziecko etc? Nie, to dlaczego obchodzi cie jej macica i zarodek? Czy to nie hipokryzja?! W d***e mamy to czy pani x ma 1,2,3 czy 4 dzieci i czy sa sprawne, zdrowe ale zarodek wzbudza takie emocje. Ile z przeciwniczek aborcji miało kontakt z niechcianymi porzuconymi czy kslekimi dziećmi? Dlaczego to zainteresowanie losem dziecka mija w dniu narodzin? !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Metody naturalne nie są antykoncepcyjne: one są bardzo pomocne dla osób, które starają się o dziecko i chcą zwiększyć swoje szanse, a nie dla tych, które dzieci nie chcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko, ty chyba rzeczywiście tak do końca nie zrozumiałaś czarnego protestu... przecież o to właśnie chodziło, że protest zjednoczył różne środowiska, osoby o różnych opiniach, różnych wartościach i postawach. pomimo często odrębnych zdań, kobiety wyszły na ulice, zjednoczyły się, żeby stanowczo zaprotestować przeciwko proponowanym zmianom. owszem, duża część z nich była za utrzymaniem obecnego kompromisu. inna duża część uważała, że aborcja powinna być dostępna na życzenie. część osób chciałoby, aby po prostu kobieta mogła decydować, zgodnie ze swoim sumieniem (bardzo trafne było jedno z haseł: "jesteś przeciwko aborcji? to się jej nie poddawaj!"). tysiące z tych protestujących kobiet nigdy by nie usunęły ciąży, gdyby to nie była sprawa życia i śmierci - a pewnie nawet i wtedy miałyby ogromny dylemat. ale były też takie, które nie miałyby z tym najmniejszego problemu a nawet zrobiły to kilkakrotnie... nie ważne - ważne, że umiały stanąć razem i to była ogromna siła tego protestu. poza tym wywiad pokazał coś jeszcze zupełnie innego: hipokryzją i głupotą jest zakazywanie aborcji w sytuacji, gdzie każda w miarę rozgarnięta osoba może wsiąść w busa, wyjechać za granicę i załatwić sprawę w jedną noc. legalnie. i to za jedynie tysiąc złotych. wiec jaki sens w ogóle mają te ustawy...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przybysz to widocznie mądra kobieta, kochająca naprawdę swoje dzieci i za nie odpowiedzialna. Dlaczego ma je krzywdzić, pokazać im wzorzec rozpłodówki, dodać im kolejne, przez które będzie im gorzej, skoro może usunąć niechcianą ciążę póki czas? Też bym tak zrobiła gdybym nie chciała kolejnego dziecka. Każda z nas ma moralne prawo spędzić ciążę, póki chodzi o nieczujący zarodek czy płód, żeby nie powołać na świat niechcianego życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taki, że w przypadku np kosmowczaka u kobiety, nowotwór leczy w polsce i prawo do życia i leczenia nie jest kobiecie odebrane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Metody naturalne nie są antykoncepcyjne: one są bardzo pomocne dla osób, które starają się o dziecko i chcą zwiększyć swoje szanse, a nie dla tych, które dzieci nie chcą. xxxxxxxxx Mylisz sie, sa pomocne tez dla tych, ktorzy nie planuja. Ja używam prezerwatyw tylko w dni plodne. I te metody stosuje od zawsze. 12 lat malzentwa, jedno planowane dziecko. Prawda, ze w zajsciu tez pomaga, synek jest z 1 cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pytasz dlaczego interesuje kogos dziecko drugiej kobiety. nie samo dziecko tylko chęc zabhicia go co jest grzechem i zabronione prawem, w sumie jak zabójstwo-czyli zabicie. pytasz dlaczego zainteresowanie znika po narodzinach. to juz oosbny temat. jak komus ciezko niech się zgłosi do osrodkow pomocy spolecznej, do takich instytucji. a ludzi powinno interesowac dziecko,ktore matka chce zabic,bo to zabójstwo. to tak jakbys pytala-dlaczego policję interesuje czyjes zabójstwo a czemu nie intreresowala się tą osobą gdy zyla? czyli po co wgl szukac mordercow? ja nie rozumiem,powiem tak brzydko- nie chcesz miec dziecka to się nie pier.d.ol.jak juz się decydujesz isc do łozka niewaznew czy z prawowitym mezem czy z facetem ktorego dopiero poznajesz-to musisz miec swiadomosc ze moze być ciąża. a zyciem dziecka nie mozna igrac jak niechcianą rzecza,zużytym ciuszkiem- nie chcę,to mi nie pasuje wiec wyrzucam. zycie czlowieka jest jedyne,niepowtarzalne i nieodwracalne,jesli zostanie przerwane-juz nie da się wskrzesić. nie rozumiem dokonywania aborcji bo ciaza mi askurat teraz nie pasuje, co innego ciaze z ciezkimi wadami,to kwestia dyskusyjna ale tu? zdrowe dziecko? usunac bon sie pieprzyłam i wpadłam a wolę zyc w luksusie,a za chwile bedzie to samo? dla mnie to poprostu morderczynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego ma je krzywdzić, pokazać im wzorzec rozpłodówki, dodać im kolejne, przez które będzie im gorzej, skoro może usunąć niechcianą ciążę póki czas? - no rzeczywiscie super wzorzec, lepiej usunac niz porzadnie sie zabezpieczyc. Nie wiem czym tu sie chwalic, ze dorosla kobieta nie potrafi zadbac o antykoncepcje ? Rozplodowka to ona juz jest, skoro nie umie sie zabezpieczyc, tylko bezmyslnie plodzi dzieci a potem usuwa, bo w domu za duzo zabawek. Myslenie godne pustaka ... idealny wzor do nasladowania. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"o nieczujący zarodek czy płód" płód jest nieczujacy ? Do ktorego momentu ? Jak moge usunac plod w 8 miesiacu to rozumiem ze noworodka tez mogę zabic bo niby czemu nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Buahahahahahahahaha przy banalnym przeziębieniu "imponująca skuteczność tej metody" spada do ZERA" my piszemy o laczeniu tej metody z prezerwatywa. Poza tym stosujesz te metode, ze wiesz ? Bo ja stosuje od 12 lat, w czasie przeziebienia takze. Do tego prezerwatywa w dni plodne. I mam jedno planowane dziecko. No ale przeciez najlepiej rabac sie bezmyslnie, bo zadne metody nie dzialaja,a potem mozna wyskrobac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Natalia Przybysz babka raczej w życiu ustawiona, ośmiesza się podając takie powody usunięcia ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok, mialam na mysli "postrzeganie rzeczywistosci"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Feminizm wyprał kobietom mózgi, wpoił, że są najlepsze na świecie i wszystkich "kobiecych" zadań mogą zaniechać. Jednym z tych zadań było niewątpliwie rodzenie dzieci, które zostało zdegradowane do przykrej pomyłki, a ciąża stała się problemem, który należy usunąć. To nie jest żaden postęp cywilizacji tylko krok w tył. Od kiedy możliwość legalnego zabijania jest postępowa? Dlaczego większość kobiet jest za zabiciem dziecka nienarodzonego tylko dlatego, że jest chore? Bo feministki nauczyły je, że życie to zabawa, a jeśli już zdarzy im się zajść w tą upodlającą ciążę (o dziwo seks z facetem nie jest upodlający) to dziecko musi być idealne i bezproblemowe. To egoizm w najczystszej postaci, w tym postępowaniu i myśleniu nie ma miłości czy empatii-jest tylko czubek własnego nosa i przyjemności. Środki antykoncepcyje są powszechnie dostępne, a stosowanie 2 metod jednocześnie daje niemal 100% zabezpieczenie. Wystarczy tylko chcieć i robić wszystko z głową. Zapoznajcie się z terminem "eugenika" i niestety zabijanie chorych, nienarodzonych dzieci jest częścią tego terminu. Skoro można zabić dziecko w łonie matki, bo ma zespół downa to dlaczego nie można go zabić po urodzeniu? Jedyna różnica jest taka, że abortowane dziecko waży 200g, a donoszone 3 kg. Wolą mieć lżejsze ciało do spalenia czy co? Myślę, że wszyscy co są za aborcją powinni być też za zabijaniem dzieci po narodzeniu, bo jedyna różnica to waga tego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dajecie sie robic w ch, najpierw dzielic na grupki bo wasi zwierzchnicy zachcieli pokazac, ze jak beda chcieli, moga wam prawa ukrocic do zera, nawet do obrony wlasnego zdrowia - choc to przeciez byla pokazowka bez perspektywy. A teraz dalej dajecie sie dzielic bo jakiejs marnej celebrytce ktos zaplacil za wywlekanie brudow w mediach. Niedlugo nie bedziecie w stanie uzgodnic zadnego kompromisu (swoja droga, niezly eufmizm dla okreslenia jednej z najostrzejszych ustaw w europie) bo nie bedziec sie mogly dogadac, ktory dzien ciazy mozna aakceptowac jako ostateczna granice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I coz to za inteligentna logika: nie bede z toba wspolpracowac w waznym dla nas obojga celu, bo mamy inne poglady. Duch demokracji, nie ma co. Cale szczescie ze jeszcze jestesmy w stanie wybrac kto bedzie nami rzadzil i ustalal zasady, inaczej bysmy wszyscy powymierali ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No chyba nie tylko mi odpowiada ta ustawa, skoro zostal wypracowany taki kompromis i jakos przedtem nie widzialam marszow zadajacych aborcji na zyczenie jak wprowadzano ustawę to były wiece, protesty, to ze ci to umkneło to znaczy tylko, ze albo byłaś jeszcze małym dzieckiem i nie kojarzysz, albo jesteś tak stara, ze masz sklerozę, albo po prostu głupia, bo nie chce ci sie dowiedzieć co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie rozumiem,powiem tak brzydko- nie chcesz miec dziecka to się nie pier.d.ol.jak juz się decydujesz isc do łozka niewaznew czy z prawowitym mezem czy z facetem ktorego dopiero poznajesz-to musisz miec swiadomosc ze moze być ciąża rozumiem, ze jak już jakieś urodzisz, to przestaniecie z mężem sypiać ze soba. Na zawsze jeśli z jakichś powodów nie bedziesz mogła sobie pozwolić na dziecko. I tak np przez 70 lat..... Ewentualnemu gwałcicielowi też ładnie wytłumaczysz, ze rozumiesz jego potrzeby, ale no niestety nie mozesz mu pomóc. I nie bedziesz miała pretensji jak mąż sobie urwie fiuta od masturbacji, albo w końcu ucieknie na jakieś d****i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rescator555 I znowu ta lewacka logika(czyli jej brak), z którą już nie mam ani siły ani ochoty walczyć. Przykre jest to, że osoby przeciwne aborcji są wyzywane od oszołomów i barbarzyńców, a ci co popierają zabijanie dzieci uważają się za jedynych mądrych i sprawiedliwych. Przecież powinno być na odwrót! Jeśli człowiek jest w stanie zobaczyć pełne nagranie zabiegu aborcji i nadal być za aborcją to nie ma już dla niego ratunku. Świat ogarnia znieczulica taka jak kiedyś ogarniała Niemcy podczas tworzenia się nazizmu. Oni też uważali, że Żydzi, Murzyni, Azjaci, Słowianie itd to nie są pełnoprawni ludzie, tak samo jak teraz zwolennicy aborcji nazywają zarodki i płody. Wojna z nienarodzonymi trwa, a każdy kto nie zgadza się na zabijanie dzieci jest wyzywany od psycholi, katoli innych. Ja katoliczką nie jestem i nigdy nie będę. A do was niedługo przyjadą muzułmanie, których tak ochoczo zapraszacie, a wtedy zamiast o aborcji będziecie dyskutować czy kobiety mają prawo do edukacji i pracy. Zatem radzę gromadzić siły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie popieram aborcji na żądanie ALE to nie moje sumienie tylko N. Przybysz i nie obchodzi mnie specjalnie co zrobiła. Nigdy jej nie lubiłam specjalnie więc mi ina zwisa, ale swoją wypowiedzią może zniechęcić do siebie niektórych swoich fanów. Poza tym strasznie to zaszkodzi protestom i zniekształc***erspektywę o co wszystkim chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×