Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ola684

Mamy na Październik 2016 cz.2

Polecane posty

Gość Muszkatka
Dla tego ja nie czytam tych wszystkich opinii. Wychodzi na to że nic nie jest dobre dla dziecka najlepiej zamknąć dziecko w sterylnym pokoju i wypuścić jak będzie już dorosłe;) zabawki mają takie znaczek na opakowaniu CE to jest oznaczenie że zabawka nie jest rakotworcza tak mi się kiedyś o uszy obilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszkatka
Ponoć we Francji każde dziecko dostaje taka zyrafke jak się urodzi ;-) tak było na ulotce napisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Sepik i bez poblemu przestalas miec pokarm? A jakie mm polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszkatka
My używamy bebilon ;-) ten z pronutra nie było po nim żadnych problemów więc zostaliśmy przy tym. Ale tak myślę czy później trochę nie przejść na te z Rossmana bo to jest od firmy Humana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
K25i nawet bylo ok. Zaczęłam ściągać pokarm laktatorem co drugie karmienie. Tak wiec raz bylo moje mleczko raz mm. Zdarzylo sie kilka nocy (może 2-3) ze mialam przemoczona koszulke, ale unormowalo się. Pozniej dawalam już swoje tylko raz. A teraz mm. No u nas jest kombinowania z mm. Na początku byl Nan bo takie dostał po porodzie w szpitalu. No ale to bylo tylko jedno karmienie wiec nie bylam w stanie stwierdzić czy sluzy mu czy nie. No ale skoro takie dostal to zaczęliśmy od tego. Kupy nie robil nawet 5 dni.... później jak z kims rozmawialam o mleku nan to mial podobne doświadczenia. Z tego co wiem ma dużo żelaza i powoduje zaparcia. Potem probowalismy humana, tzn chcieliśmy spróbować. Maly wcale nie chciał pic. Jak sama skosztowalam to smak chemiczny. Potem bebilon, troszkę ulewal i kupy brzydkie. Teraz byl hipp i ta sucha skora... mamy zalecenie wrócić do bebilonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszkatka
Jeszcze enfamil jest ale nie wiemam jaki ma skład. My zaczęliśmy z bebilon i tak się go trzymamy na szczęście żadnych problemów z kupkami bo dwa razy dziennie rano i wieczorem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do gryzaka zyrafki to pewna mama rozcieła ją na pół i to co zastała w środku to masakara pełno pleśni. Producent tłumaczył sie tym, że pewnie źle myła gryzak. Ale jak dziecko gryzie to slina dostaje się do środka i wiadomo mokro to tworzy się pleśń. To samo jest z piszczacymi kaczuszkami do kąpieli. Malwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ja kupilam fajny gryzak firmy Mam za 24 zl w hurtowni ze pudelkiem do sterylizacji:) i jakis z timmy tippe ktorego nie mozna pazyc tylko myc woda z mydlem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najczęściej na grzechotkach jest napisany sposob mycia wlasnie woda z mydlem lub przelać gorącą wodą. My dziś mieliśmy trochę marudny dzień,ale to przez nowy sposob noszenia i musi się Młody przyzwyczaić w dodatku znow pojawiły mu się nowe wysuszenia na buzi. Chciałam kupić ten krem co polecala Karola,ale nie było w aptece i kupilam Emolium mam nadzieję,że pomoże. Malwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
U nas skóra juz prawie idealna. Brzusio gladziutki. Zadnych nowych zmian. Jedynie na buzi obok uszka jeszcze plamka siw utrzymuje. Moze fabrycznie ten hipp go uczulal. U nas kupki tez codziennie, jedna lub 2. Malwa a takie pytanie, jaka kupke maly robi po bebilonie? U nas zolciutka, ale konsystencja musztardy :D i nie wiem czy to ok.... wcześniej robil troche inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszkatka
U nas żółta i czasem trochę pomarańczowa ale to myślę że od tej kaszy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Muszkatka i ok z ta kasza? A co di tej kupki :D to jest ona gładka czy z grudkami? Zastanawiam się czy rodzaj mm ma wplyw na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Dziewczyny jak gdziesz czytalam to bebilon najlepszy ponoc. Ja caly czas karmie piersia ale szczerze kusi mnie dac mm. Moja dzis 21tyg skonczyla. W sumie niedlugo juz do rozszerzania diety. A powiedzcie mi jak sie dba o butelki myjecie je i potem co? Przelewacie wrzatkiem, gotujecie czy macie sterylizatory? Jezdzilismy za krzeselkiem dzis i polecali nam to 4w1 ale jak juz chcielismy kupic to bylo tylko z wystawki i zrezygnowalam. A jakie macie nozyczki do pazurkow? Czy obcinacze? Ja mam z campolu i sa kepskie chce kupic nowe doradzcie cos;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sepik ja karmie tylko piersią. Kupki są pomarańczowe z grudkami czasami żółte z małą ilością grudek i momentami już mi ciężko zliczyć ile ich jest dziennie. K25i ja mam komplet też z campolu ale obcinam tylko nożyczkami i jak na razie jestem zadowolona. Pewnie jak się stępią to kupie ponownie te same. A co Ci w nich nie pasuje?? Malwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sepik a czym smarowałaś te wysuszenia? Ta mascią ze sterydami czy pomyliłam oaoby i to nie ty ja miałaś zalecona. Dziewczyny przepraszam za ewentualne błędy w pisowni,ale cały czas pisze z telefonu a chochliki drukarskie nie śpią he Malwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Nie tną. Obcinalam jej normalnymi do paznokci bo te nie tną. Ale juz sie wierzga wuec potrzebuje tych dla dzieci. Mam komplet z campolu pilniczek, obcinacz i nozyczki. A co do kupek moja na piersi robi co dwa dnia zawsze pod wieczor i tak jedną, dwie lub trzy. Jak zrobi to ilosc ogromna:) Ostatnio 3dni nie robila to podalam jej dicoflor i znow mi robi co dwa dni. Czyta ktoras tą gruoe na fb o rozszerzaniu diety? Ja czytam i juz glupieje, nie wiem jak i kiedy sie zabrac za to rozszerzanie. A Wy jak planujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszkatka
Ja używam obcinaczek z canoplu. Ja planuje rozszerzac dietę od 20 tygodnia. A po tym Kleiku nic jej się nie dzieje ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
A juz wiesz od czego zaczniesz i dlaczegi tak niby wczesnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga z
Ja też na razie tylko kp i do końca 6 miesiąca nie planuję nic więcej rozszerzać. Muszę temat zgłębić bo byłam pewna że warzywka i owoce później. O żadnych kaszkach na początku nie wiem myślałam nawet muszę poczytać ..... Dziewczyny karmiące tylko KP powiedzcie mi macie czasem tak że Wasze maluchy robią kupkę raz na tydzień. u nas na początku kupki byly po parę razy dziennie a praktycznie od 6-8 tygodnia kupki są co parę dni, czasem co 5, co 7 a nawet co 9. Wszędzie piszą, że na kp to normalne o ile dziecko jest spokojne i u nas tak jest. Mały radosny, ma miękki brzuszek, bączki puszcza, po prostu kupki rzadko robi ale są ok w sensie wyglądu hihi :) a zastanawia mnie bo nasz pediatra zalecił syrop duphalac a to jest środek przeczyszczający i nie wiem czy potrzebnie. parę dni to podałam ale nie zmieniło to nic więc może taka uroda naszego panicza, i już nie wiem czy się martwić czy zaakceptować że kupka jest raz na tydzień.. Ma któraś ten problem ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszkatka
Zacznę od marchewki ale to na próbę zacznę od 20 tygodnia i zobaczę jaka będzie reakcja jak nie będzie chciała to wstrzymam się na tydzień lub dwa ;-) no i później można np.brokuł albo dynie dać ale to pomału wszystko. Dziś próbowałam małej dać mleko na łyżeczce pierwsze wypchala językiem hehe;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Day and night
Tez chętnie dowiem się co to za maść Sepik?? Bo mój ma cała buzke czerwoną smaruje Oilatum planuje zakupić latopic. Ja obcinam normalnymi obcinaczkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Dziewczyny kiedyś maly mial duuuuzo bardzo dużo krosteczek czerwonych na buzi i karku. Polozna kazala mi wtedy smarowac alantan dermoline. Tylko LEKKIM KREMEM nie MASCIA. I smarowalam go całego tym. Brzuszek nozki rączki. Od czasu do czasu pomiędzy smarowalam balsamem mustela. Tylko obok uszka jest sucha skóra i wczoraj posmarowalam ta mascia od lekarza. Zobaczymy później jak to wyglada bo narazie spi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
A jak spia Wasze dzieci w nocy? Nasz ostatnio strasznie niespokojnie. Kreci sie,wierci, pojekuje... ja wtedy nie mogę Też spać. Tylko czekam czy juz potrzebuje zjeść i przygotowac się do karmienia czy jeszcze nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Moja to spi zawsze 7-8h tylko ze pozno zasypia bo dlugo je przed snem i tez pozno kapiemy. A jak sie cos wierzga to jej dale mąż palca w lapke zeby trzymala i po chwili spi spokojnie i wraca spac. Bo kiedys gdzies przeczytalam ze w nocy do dziecka tata powinien chodzic bo od mamy czuje mleko i sie tym bardziej wybudzi. Smieszne wrecz uznawalam to za glupie ale praktykujemy to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
K25i może spróbuj jej odcinać paznokcie jak śpi my tak robimy i nie ma problemu z tym,że dziecko się wierzga tylko musi spać już tym głębszym snem. Co do kupek to dzieci na piersi mogą robić co tydzień i jeśli nie ma żadnych problemów z brzuszkiem i maluch jest spokojny to ja bym nie podawała tych kropli. Widze, że z rozszerzeniem diety i brakiem pojęcia na ten temat nie tylko ja mam problem. Muszę siąść i poczytać co i jak. Malwa Chodzicie na spacery? Bo my dziś byliśmy i każdy tylko o smogu aby nie wychodzic. Malwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszkatka
U nas dziś mała spała od 22 do 5.20 zjadła i do 8.20 spala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Day and night
Sepik a ta maść od lekarza to jaka?? Mój to przebija wszystkich śpi od 20-6 rano zje i zdrzrmnie się jeszcze na chwilkę. Cieszę się tym bo nie wiadomo czy mu się za chwilę nie zmieni :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale Wam fajnie mamy,ze maluszki tyle przesypiaja. Mojego ostatnio usypiam na rękach z pielucha tetrowa na glowie o 20 i pierwsza pobudka jest już o 22 ,a później co godzinę się budzi. Jak śpi na boczku to jest wszystko ok,ale na plecach to co chwile się rzuca, rękami wymachuje i się sam obudza. Dlatego zawsze kładę go na boku raz jednym raz drugim. Ale jak mąż wraca po nocnej zmianie i wezmę Małego do łóżka to spi nawet 3 godziny ciagiem,bo przy mamusi jest najlepiej. Przynajmniej mogę wtedy odespac. Malwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszkatka
To moja śpi tylko i wyłącznie na brzuchu hehe w ciągu nią na boczku to tak pół godziny i soe budzi więc wtedy staram się ją na drugi bok ułożyć i czasami się uda a czasami nie hehe ;-) więc noc przesypia na brzuszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×