Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ola684

Mamy na Październik 2016 cz.2

Polecane posty

Gość Muszkatka
A jak się boisz eksperymentować z tą kaszka to może zacznij rozszerzać dietę pierwszymi warzywami bo to można już od 17 tygodnia. Możesz też zapytać lekarza czy Twój mały jest gotowy na rozszerzanie diety bo u was były problemy z brzuszkiem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszkatka
No i wyluzuj troszkę;-) nie jest tak tragicznie z tą waga ;-) pamiętaj że jak Ty się stresujesz to mały to odczuwa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszkatka
Dziś przyjeżdża mój teść który był tydzień u drugiego wnuka, muszę się przygotować na opowieści jaki in silny i jak główkę sztywno trzyma i jakie ma bystry oczka..... dodam że ma miesiąc hehe jak tak będzie opowiadał to chyba się zapytam go czy siedzi już sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Day and night
Sepik mój skończy 20 4 miesiące daje mu do mleka kleik ryżowy,z Nestlé jest i kleik ryżowy i kukurydziany. Na 150 mleka daje czubata miarę od mleka kleiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Day and night
A i zapomniałam napisać ze tylko mój taki Grubasek? Bo ostatnio ważył 7 kg wiec teraz lekko prawie 8 będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszkatka
Ja tez zamierzam się do podania tego Kleiku tylko nie wiem jeszcze kiedy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Day and night
Muszkatka u takich znajomych urodziła się córka i babcia tego dziecka opowiada jak ona patrzy na tatę jak ona jest za nim jak jej pieluche zmieniają i siknie raz to płacze chyba wie ze ma mokro i muszą przebrać wiec stwierdziłam żeby już na nocnik ja uczyli (tygodniowe dziecko) :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszkatka
A daj spokój;-) niektórzy to tak przeżywają że aż szkoda słów. A mnie najbardziej denerwują takie porównania właśnie. No jeszcze żeby byli z tego samego miesiąca a tu jest trzy miesiące różnicy hehe;) dobrze ze im tak szybko się rozwija moje dziecko idzie normalnym tempem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Day and night na tych kaszkach pisze chyba ze jest od 4 m? To te? Maly za ponad tydzień skończy 4. Mogę mu podawać? A i powiedzcie mi jak te miesiące liczy sie? Np od 4 m , ale skończonych czy rozpoczynających się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Day and night
Sepik ja na to tak nie patrzę mój mały dopiero 20 skończy i paranoja by było czekanie ze 19 nie mogę mu dać tylko 20 jak skończy te 4 miesiące. Tak na tych kaszkach pisze od 4 miesiąca,ja na początku dałam szczyptę żeby sprawdzić jak zareaguje jeśli ok nic się nie działo to dawałam więcej. Każda robi jak uważa jedna mama da późno wszelkie pokarmy druga wcześniej i każda mama robi słusznie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszkatka
Ja bym spróbowała dać troszkę i zobaczyć jak zareaguje. Tylko lepiej jutro rano żeby przez cały dzień sobie obserwować małego;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszkatka
Sepik ja jutro spróbuję podać mojej ten Kleik ryżowy tak jak Day and night robi ;-) nie będziesz sama ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko ze od 4miesiaca to podobno jest od ukonczonego czyli jak wejdzie w piaty miesiac. I dodawanie kaszki podchodzi pod rozszezanie diety. a najpierw warzywa owoce potem kaszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola8912
Michałek ostatnio w 6 tyg przybrał 800 g chyba jak dobrze pamiętam. ja na pewno nie będę rozszerzać wcześniej niż jak skończy 6 mcy, ale wiadomo, każda zna najlepiej swoje dziecko i skoro uważa że jest ok to tak pewnie jest. Ostatnio usłyszałam mądry komentarz, że gdyby Werka jadła wszystko tak jak trzeba to nie miałaby uczulenia na kakao a ja jestem nawiedzona bo latam i szukam karobu zeby dziecko spokojnie mogło zjeść kawałek ciasta jak upiekę. Ludzie to są beznadziejni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszkatka
Wolę dodać kaszki niż jak mam 4 miesięcznemu dziecku podawać 180 ml mleka bo moja córka właśnie tyle by wypila ;-) więc rozciągla bym jej tylko żołądek ;-) ile mam tyle sposobów na dziecko wiadomo że żadna nie chce zaszkodzić;-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Day and night nie tylko Twój Maluszek jest słusznej masy mój waży 8.5kg! My ważymy na wadze łazienkowej najpierw ja staję a później z Młodym i jeszcze nigdy się nie pomyliła waga porównywaliśmy z wagą ze szczepień. Karmię tylko piersią więc problemy z dodawaniem kaszek do mleka jak na razie nas omijają,ale widzę że macie bardzo duży wybór czym zageszczać mleko i bądź tu człowieku mądry co będzie najlepsze dla tak małych brzuszków. Czasami się zastanawiam czy mojego Małego Smoka nie karmić na noc mlekiem modyfikowanym, aby dłużej pospał bo tak to wstaje co 1-2 godziny ale boję się o wagę skoro teraz tak przybiera,a poza tym karmienie piersią jest "wygodne" tylko koszule rozepne i ma mleko o odpowiedniej temperarurze i wszystko co mu do szczęścia potrzeba :o) K15i pytała dlaczego nie pasują mi chusteczki Pampers sensitive jak dla naszych potrzeb one są za suche dlatego wolę zwykłe wydają mi się wilgotniejsze.Malwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do rozszerzania diety to zauważyłam,że głównie osoby starsze czytaj babcie namawiają na wczesniejsze rozszerzanie diety. Bo kiedyś dzieci wcześniej zjadały normalne produkty i wyrosły na zdrowe silne osoby. Moja mama jak usłyszała, że do 6 miesiąca tylki pierś to o mały włos zawału nie dostała bo kto Ci tak naopowiadał i cały wywód toczy. Ale tak samo było z sąsiadka jak urodziła to jej mama dawała dobre rady. Wiadomo,że chcą dobrze ale kiedyś to kiedyś, a obecne czasy są inne. Malwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto słuchać swojej intuicji,bo Wiadomo,że każda mama chce jak najlepiej dla swojej latorośli. Dobrych rad czy porad można zawsze wysłuchać a i tak zrobić po swojemu czy pół na pół. Tak jak człowiek czyta forum i momentami znajdzie bardzo przydatne informacje które wykorzyata w praktyce zwlaszcza, że dzieciaczki mamy w tym samym wieku. Ale jestem zdania, że ich rozwoju i umiejętności nie ma co porównywać chyba,ze tak bardzo ogolnie bo każdy bobas rozwija się w swoim tempie. Malwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ja tez uwazam ze bez sensu jest porownywanie wag ze jedno wazy 6kg drugie 8kg bo np mojej siostry majac rozpoczynajac 4mies wazyl synek 9300 a moja 6600 tylko on juz dostawal mm a dwa urodzil sie ponad kg ciezszy od mojej. Nawazniejsze zeby dziecko przybieralo prawidlowo nie ma co tuczyc zeby wiecej wazylo i wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Moja mama tez mowila ze dawniej ko bylo pol roku tak do 9 mies a jak ktos kp ponad rok to bylo dziwadztwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszkatka
Sepik moja córcia urodziła się dokładnie z taką samą waga jak Twój synio;-) tylko o cm dłuższa była;-) tak dziś wróciłam do starszych postów;d a moja teraz waży 5300 i lekarz mówi że prawidłowo;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Wlasnie musimu wziasc poprawke na tych lekarzy bo co lekarz rowniez inna opinia dla jednego ok dla innego nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Day and night
Hmm mój mały często ulewal i żeby przestał trochę to takie zagęszczanie. Z bebilona albo dodawać kleik żeby mleko było gesciejsze. Kacper na razie nie wie o co chodzi z jedzeniem innego pokarmu (jak jadłam rosół to na czubeczek łyżeczki dałam mu oblizac) wiec z tym poczekam. Hmm Wiki tez dawałam najpierw kleik do mleka później resztę zdrowa silna i szczęśliwa problemów z brzuszkiem nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Poczekam do kolejnej wizyty i popytam o te kaszki. Narazie i tak zageszczacz stosujemy, bo maly tez lubil ulewac. Dzis po godzinie od karmienia chyba wszystko zwrocil. A juz bardzo rzadko mu się to zdarzalo. Ale zauwazylam, ze jesli bardzo duzo lezy to tak nie ulewa, a wystarczy, ze babcia bierze go w obroty to zawsze cos zwróci. A chyba mowi się, ze w pionowej pozycji lepiej. .. Muszkatka czyli wiecej spokoju musze wprowadzic u nas :D bede cierpliwie czekać na kolejna wizyte, pewnie dopiero następne szczepienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Muszkatka ja i tak nie mam tej kaszki w domu :/ nie mam jak wyrwac się do sklepu... auto u mechanika. .. zastępczym maz do pracy jedzie. Przeprowadzilismy sie przed porodem z miasta na wies, ze niby lepiej będzie w domu mieszkać. Wszystko super, ale sklepow blisko to mi brak :) bez auta ciężko na konkretne zakupy się wybrac. Co prawda mamy 15-20 minut do centrum miasta, no ale samochodem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A kiedy planujecie podać pierwsza marchewkę itp? Bo ja tak myślę że z tym jednak zaczekam tak do 20 tygodnia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszkatka
A kiedy planujecie podać pierwsza marchewkę itp? Bo ja tak myślę że z tym jednak zaczekam tak do 20 tygodnia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ja do rozpiczecia 7mies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Rozglądam sie za krzeselkiem do karmoenia mam juz typy a moze poleci ktoras mama jakies?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszkatka
Mi się podobają takie ze dziecko może być dosuniete to stołu żeby z czasem uczyli się jesc wspólnie z nami posiłki;')

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×