Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ola684

Mamy na Październik 2016 cz.2

Polecane posty

Gość gość
Sepik musze kupić kapsułki może będą lepsze. Ja na wysuszenia na buzi i ciałku mogę polecić Bioderma Proventic zleciła nam ten krem dermatolog i ja jestem zadowolona. Ostatnio pojawiły się plamki na plecach i krem pomógł. Powodzenia na chrzcie; o) Widzę, że forum znów się rozkręca. Mój Mały rano miał 4 godzinną drzemkę a ja razem z nim wypoczęłam za wszystkie czasu. Należało nam się po tych nocach co się budził co 15min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola8912
U nas sprawdzał sie też dermedic baby i mediderm możecie spróbować. Niestety skóra się szybko przyzwyczaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola684
ja po walce ze skora corki, synkowi smaruje tylko oliwka. boje sie kremow. maly juz w nocy ma rytm, budzi sie o 1 i 5-6, pije i dalej spi. gorzej w dzien, bo wogole nie spi. wczoraj w sumie 20 min. ja bylam tak wykonczona ze padlam o 19 i spalam do 8 rano.... wyrastamy powoli z 68 .... ale to leci ... nie wiem kiedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola8912
Ola jak moja córka miałam takie problemy ze skórą a ja myślałam o następnej ciąży kiedyś tam to wydawało mi się, że będę prowadziła zeszyt z notatkami co jadłam i jak skóra i w ogóle przerażało mnie to. A wszystko przyszło tak z zaskoczenia i jem wszystko i mały nie ma problemów skórnych i też nie używam balsamów na razie. Oliwkę co drugi dzień po kąpieli i krem na buzię codziennie. Na razie używam nivea baby, ale spróbuję przejść na hipp albo babydream ze względu na skład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karola ja używałam Hipp żel do kąpieli i jak dla mnie jest super wydajny,bo stosujemy od narodzin i dopiero teraz widać końcówkę. Jak dla mnie duży plus za to,ze jest z pompką więc ułatwia aplikacje, dobrze się myje i ma dobry skład. Mam również oliwke jest ok tłusta jak to oliwka,ale mi przeszkadza jej migdałowy zapach a nie zwróciłam przy zakupie na ten szczegół uwagi. Niby jest delikatny ale jednak pachnie i mi to nie odpowiada. Teraz mąż kupił ollian płyn,żel do kąpieli ma dobry skład ale jest bez pompki i to utrudnia aplikację. Poza tym jakoś jako żel się nie sprawdza zeslizguje się z ręki i wpada mi najczęściej do wody dlatego stosujemy jako płyn do kąpieli. Ale wrócę do Hippa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karola do 30.01 jest promocja na Hipp w Rossmann 16.99 zamiast 21.99 gdybys była zainteresowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Day and night
Sepik wydawało mi się ze po tamtym mleku gorzej reaguje miał wzdety brzuszek i kręcił się przy jedzeniu. Zmieniliśmy na to bo Wiki piła i nic jej nie było. My już po chrzcinach ogólnie spoko,ale moja mała wstała przed 6 rana wiadomo nie wyspane dziecko =marudne dziecko. :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga z
A powiedzcie mi mamy mam takie dziwne pytanko ;) jezdzicie już same z maluchami samochodem ? Bo ja jakoś na razie tylko z tatusiem a my z maluchem tylko spacery piesze.... Zbieram się żeby z nim sama pojechać gdzieś ale nie wiem czemu mam stresa ;) też tak miałyście ? Jezdzicie ? Czy tylko ja ja jakaś dziwna .... I nie wiem czemu mam stresa bo jeżdżę autem 10 lat i żadnego problemu mi to nie sprawia ;) raczej mi chodzi że sama z małym i jak zacznie płakać itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tu ola- jaezdzilam z malym samochodem odkad skonczyl tydzien :D i uwaga ! zauwazylam ze moj ma zab ! ale nie przednie tylko z boku wyszedl ! dlatego taka maruda. mamy badania w tygodniu to lekarz popatrzy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Ja z malym sama tez nigdzie nie bylam. Narazie wszędzie cala trójca :) w sumie i tak jak gdzieś podrozujemy to maly z tylu siedzi sam. Podobno tak się zaleca, zeby mamusie nie kusilo np karmienie dziecka podczas jazdy. No i jakos tak razniej razem. Day fajnie ze bylo ok i przede wszystkim, ze po :D już po stresie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Wow Ola! Zabek :) szybciutko :) no tak, pewnie przez to grymasil troszkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ola gratulacje z okazji pojawienia się pierwszego ząbka. Podobnież jako pierwsze wyżynają się jedynki,ale widocznie od każdej reguły jest wyjątek :o) Ja się na razie nigdzie sama nie wybieram samochodem ponieważ nie jeździłam w ciąży i teraz tylko z mężem, który mnie "pilnuje". Ale zrobimy razem jeszcze z 2 kursy i mogę sama śmigać. To jest jednak jak z jazdą na rowerze tego się nie zapomina. Tylko szkoda,że jak człowiek stara się jeździć ostrożnie to reszta kierowców jedzie jak furiaci. Dziś piękna słoneczna pogoda idealna na spacer,a mój synek stwierdził,że to jest dobry dzień aby pospać w domu i już drzemie 2 godz co raczej nie zdarzają mu się takie drzemki w ciągu dnia. Malwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
U mnie tez śliczne sloneczko :) maly spi pol na pol :) chwilke na tarasie w wozku a teraz dosypia w lozeczku ;) Mimo tego pięknego slonca i tak chce juz wiosnę ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przydałaby się już wiosna to słoneczko i ciepełko... Zwłaszcza,że nasz kombinezon jest na rozmiar 68 i jest już ciasny co mnie wcale nie dziwi jak reszte odzieży mamy na 74 i 80cm. I znów myślimy nad wymianą garderoby na większą. Ola a ten ząbek na górze czy na dole? U Teściów chodził dziś ksiądz po kolędzie Radomir cieszył się na jego widok czym mnie zaskoczył. I oczywiście magiczne pytanie czy dziecko było chrzczone? To odpowiedziałam zgodnie z prawdą,że nie i nie wiem kiedy to nastąpi bo chrzestna jest zagranicą i dopóki nie wróci to chrztu nie będzie. Miał dziwną minę ale nie skomentował. Malwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola8912
Hej my chrzcimy w tą niedzielę więc trochę na głowie mamy. Dzisiaj dopiero kupiłam sobie sukienkę i Michałkowi spodnie na zmianę bo do kościoła ma takie ocieplane. Tak się teraz zastanowiłam czy jeździłam sama z małym. Chyba nie ale z córką jak była mała jeździłam i problemu nie było. Sadzałam ją z przodu i miałam wszystko na oku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karola powodzenia, aby Michałek spokojnie zniósł całą uroczystość. A jak już jesteśmy w temacie podróży dziewczyny do jakiej wagi macie nosidelka/foteliki samochodowe? Bo my mamy tylko do 9kg i obawiam się,że już musimy rozglądać się za nowym. Tylko nie wiem jaki kupić następny jestem zielona w temacie doradzicie coś. Bo z tego co czytałam to następne są od 9 lub 13kg do 18. Ale co później po 18 kg nastepny fotelik? Malwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Są też foteliki od 9 kg do 25 kg a nawet i 36kg. Tylko czy to są foteliki dla dzieci siedzących czy jeszcze leżących też? Wiem wiem najlepiej iść do sklepu i wypytac sprzedawcę,ale chciałabym wiedzieć co i jak i o co pytać. Aby kupić porządny fotelik. Bo ten obecny mamy z kompletu wózka i wiedzieliśmy,że dużo nie będziemy podróżować na początku tylko nie wiedzieliśmy, że nasze dziecie tak szybko urośnie ( 3 lekarzy na USG mowilo,ze urodzi się około 3 kg i bedzie malutki a urodził się 3.800kg).Malwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
O chrztach piszecie a wiec my chrzcilismy w pierszy dzien swiat Bozego Narodzenia. Super bylo nic nie plakala ani w koscieli ani na imprezce i tez spac nie chciala i w domu tez nie miala ochoty spac poszla spac kolo 2giej w nocy wtedy. Ja jezdze bo jakbym nie jezdzila to bym nic nie zalatwila ani szczepien ani tych innych lekarzy. Mala zazwyczaj w aucie spi chyba ze duzy korek to grymasi ale ona tak zeby plakac krzykiem i lzami to tylko podczas szczepienia na pneumokoki bo nawet ostatnio na to 6w1 to jeknela tylko ale juz przy pnelmikokach to tak plakala ze myslalam ze mnie serce peknie. Nawet na tych nie przyjemnych badaniach u ortopedy i usg nic nie placze:) moze nie boi sie lekarza bo myli go z tatą bo zawsze najpierw odwiedzamy meza w przychodni a potem idziemy do ortopedy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Wydaje mi sie, ze po tych naszych nosidelkach z wozkow 3 w 1 kupuje sie fotelik jak dziecko juz fajnie siedzi. No ale nie wiem na 100 % . Nasz synek jest dlugi a chudy, wiec wagowo na pewno jeszcze chwile fotelik go pomieści. Mysle, ze na wiosnę jak będzie fajnie i pewnie juz siedział to wtedy kupimy nowy. Szwagierki coreczka jezdzila w tym foteliku do 8 miesiaca. No ale ona tez z tych dlugich a szczuplych. Musza byc tez przeciez foteliki dla tych pomiedzy :) tylko fotelik Dobry to jednak jest wydatek, wiec trzeba kupic rozsądnie zeby za kilka miesięcy znow nie wymieniac. Ja z mezem narazie tak ustalamy wszędzie wizyty itd żeby mogl byc z nami. Ale to juz nawet o jazdę autem nie chodzi. Tylko wiem, ze będzie sprawniej. Np jak idziemy do lekarza to maz ubiera małego, ogarnia itd a ja wtedy spokojnie rozmawiam z lekarzem. Zawsze biore swoj notesik z pytaniami i robie wywiad :D na szczepieniu znów nie mam serca żeby patrzec jak go kluja, wiec maz trzyma. Fakt, może to dziwne; bo zawsze jak jesteśmy w przychodni to moze jeszcze 1 mama jest z mezem, a reszta sama, ale ja się czuj***ardziej komfortowo. Gdyby moj mąż nie miał możliwości chodzenia ze mna to jasne, ze musiałabym ogarnąć. Ale z drugiej strony jak moze (wiem ze wszystko zależy od tego jaką kto ma prace), to czemu nie angażować tego faceta :) mam znajome, które kapia swoje 3-miesieczne dzieci same, choc maz siedzi w domu przed telewizorem. Ja nie chce rozleniwiac mojego :D kapie małego sama jak tatus jest w pracy, albo gdzieś poza domem, a tak staramy się robić wszystko wspolnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ola - na dole tez zabek, masakra jak on sie meczy, pcha paluszki po tej stronie i placze ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ja mamy po porodach doszlyscie juz do siebie? Ja mialam nadzerke i dzis bylam usunac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedy planujecie rozszerzenie diety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olaba stosujesz jakiś żel na ząbki jest tego multum w aptekach a podobnież pomagają lub schłodzone gryzaki? Sepik mój jest dlugi i ciężki 8kg więc wymiana fotelika będzie lada chwilę,ale będę się starała to odwlec w czasie. Ja tatusia również angażuje w wizyty u lekarzy i kąpiele i ogólne sprawy około dziecięce np.ceny pampersow i chusteczek co i gdzie się opłaca kupić.Malwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
K25i ja nie pamietam już, że rodziłam. Przypomina mi o tym blizna i czasem mąż jak się ze mnie nabija, że bardzo krzyczałam aż mnie cały szpital słyszał. Niestety nie udało mi się urodzić naturalnie Maluszek był za duży i skończyło się cesarska. I do konca życia nie zapomnę momentu jak go ujrzałam po raz pierwszy i sie płakałam zresztą tatuś również płakał ze szczęścia. Malwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Malwa u nas dokładnie to samo :D maz zajmuje sie pampersami, mlekiem itd. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszkatka
Witam jak wy jestem październikowa mama ;-) czytam was od dłuższego czasu ;) ja kupuje mleko w aptece internetowej ;-) wychodzi nam nawet 12 zł taniej na opakowaniu niż w sklepie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszkatka
A i jeszcze mam pytanie jak teraz u was ze spacerami wszędzie mówią o grypie u nas nawet w przychodni odwołali szczepienia. Postanowiłam że na razie nie będziemy wychodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tu ola - jutro bede sie zaopatrzeacw zel, mamy wizyte u lekarza to przy okazji zapytam. po porodzie niestety czasem mnie boli, rodzilam sn mimo ze syn byl bardzo duzy i nie bylam w stanie urodzic wiec mi machneli kleszcze do wyciagniecia ... masakra. maz w weekendy zajmuje sie malym i w dzien i w nocy, ja mam troche czasu dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj Muszkatka! Ja chodzę na spacery normalnie do parku. Staram sie unikać sklepów,ale wiadomo czasami jak jestem sama bo mąż w pracy to muszę wyjść też po zakupy. Ale z tego co się słyszy to jest bardzo dużo zachorowań przychodnie są przepełnione i w szpitalach jest zakaz odwiedzin. My mamy tyle wizyt u różnych lekarzy, że ciężko uniknąć tłumów a niektórych wizyt nie warto odwoływać ponieważ czas oczekiwania na następna konsultacje pół roku. Malwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszkatka
Ja na kilka dni się wstrzymam bo mała nie dawno miała katar ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×