Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ola684

Mamy na Październik 2016 cz.2

Polecane posty

Gość Aga z
k25i bardzo fajnie napisane a co dziewczyny myślicie o metodzie BLW ? a może któraś już stosowała przy starszym dziecku ? planuje któraś tak wprowadzać jedzonko zamiast papkowatych słoiczków:) ja się zastanawiam nad tym ciężki temat to rozszerzanie diety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość przelotem
Wypadanie wlosow jest normalne po ciazy, raz ze w ciazy prawie nie wypadaja, sa piekne I zdrowe to potem wypadaja te zalegle, dwa ze ogromny wysilek ciazy wreszcie widac trzy ze zmiana horomonow, zaden szampon tego nie zmieni, zadna odzywka czy olej, ile ma wypasc tyle wypadnie, ordosna. Szkoda wydawac kase bo to nic nie da. Jak przestaly wypadac to znaczy ze juz wypadly te co mialy, tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszkatka
A ja muszę mojej córce zagęszczacz mleko bo inaczej to bym ją musiała cały czas na rękach nosić. Teraz może to już się trochę uspokoiło ale ulewala strasznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Wypadanie wlosow po ciazy jest norma ale warto sobie pomagac. Przy karmieniu piersia beda dluzej wypadac. teksty typu szkoda kasy to mnue wywalaja z butow naprawde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Co do BLW czytalam o tym duzo troche bym sie bala tak od poczatku ale 8-9mies jak najbardziej:) ja zaczne od swoich warzyw a niektire owoce np sliwke czy morele dam ze sloika i nie boje sie o tym mowic ze eko matki mnie zjedza. Mala dzis z pleckow na brzuszek sie przekrecila i od razu glowa do gory:) smieszne to bylo tym bardziej za niby miala sie nie krecic bo lacznie to ponad dwa mies byla unieruchomiona w ortezie. I przylapalam ją na wpyszaniu wszystkich palcy od stopy do buzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola8912
K25i mialam Wam wczoraj wrzucić ten tekst ale sie zajęłam czymś innym i zapomniałam. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola8912
A powiedz mi jeszcze jak naklasaa ten olej to pozniej splukujesz wlosy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
To widze Karol ze tez duzo czytasz:) ten tekst uwazam ze jest spoko ale tez czesto trafiam na glupoty. Np na ostatniej wiztcie doktor dala nam ksiazeczke gerbera i bobovity o rozszerzaniu diety wiadomo pewnie bardziej wzgledem reklamy ale obaj producenci zalecaja co innego:) jednak to kazda matka powinna orobowac na swoj rozum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Tak po pol godziny splukuje. A jak wyszusze i zrobie warkocz to na drugi dzien mam mega fale jak po walkach a normalnie nie. Czyli ten olej tak dziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Moja mama mowi ze to glupie bo ona ma po tym wlosy przetluszczone a mnie sie w ogole nie przetluszczaja i olej jest dla mnie genialny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszkatka
Bo każdy ma inne włosy i skórę wszystko inaczej może reagować;-) moja na razie kombinuje na brzuszku ale nie można jejej spuszczac z oczu bo wczoraj poszłam do toalety a ona prawie przy brzegu kanapy ;o od tej pory jak idę do kuchni mała leży na podłodze na macie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ja tez juz kącik zrobilam malej ma puzle piankowe i na tym mate bo po lozku to sie przemieszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Metoda BLW jak dla mnie jest bardzo ciekawa. Dziecko rozwija w sobie smaki i mozliwosc wyboru. Ja postram się spróbować ja wprowadzic, ale zdecydowanie nie od samego poczatku. Wszystko zalezy od tego na jakim poziomie rozwoju będzie dziecko. No ja tak się zastanawialam nad ta kaszka kleikiem itd., ale narazie nie podalam i poczekam z tym. Nie chce forsowac brzuszka małego, ktory i tak jest wrazliwy. Może niektorym dzieciaczkom to służy, moj chyba powinien poczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Miłosz od samego poczatku był zywy i jego temperament mnie zatrwazal :D dlatego juz nie zostawiam go samego na lozku. Lezy na macie albo przypiety w bujaczku. Ostatnio nie przypielam go bo bylam obok, podniosl się do pozycji siedzacej i tak gibnal do przodu, ze wpadł mi w rece. Trzeba bardzo uważać, tym bardziej jeśli dziecko zaczyna juz "szaleć" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Day and night
Widocznie powinni mnie zamknąć bo daje kleik i wodę do picia :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
A Ty Day dajesz piers czy tylko mm? Smieszne bo o rozszerzaniu diety kiedys pisali ze gluten po 4mies a w aktualizacji 2016 juz nie ma takiej potrzeby a w ogole dawno temu to w ogole chybs nie mieli pojecia o glutenie i jakos zyjemy. Masakra co wypisuja. Albo tez czytakam zeby nie idstawiac dziecka od piersi na lato czyli jakbym nie chciala karmic piersia do roku to muszevzaraz zaczac odstawiac no potem lato to sie nie powinno... juz mnie to wszystko irytuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Day and night spokojnie ;) za pol roku okaze sie, ze najlepiej karmilas swoje dziecko bo cos sie nagle zmienilo ;) nie zdziwiloby mnie to... co do karmienia piersia tez juz wiele sie nasluchalam. Niech kazda robi jak uwaza, przecież żadna z nas celowo nie chce szkodzić dziecku. Niech kazda daje dziecku kiedy chce i co chce do jedzenia i niech każda nosi swoje dziecko jak chce , przodem, tylem. .. nie wariujmy ;) ja tez musze spokojniej do tego podchodzić. Bo gdybym się tak przyjmowala to powinnam miec depresje ze nie karmie juz piersią. A szczerze, to uwazam, ze przez 3 miesiace maly napewno otrzymał cos wartościowego a ja jako mama i kobieta odzylam po odstawieniu. Jesli ktos ma ochotę karmic rok czy dłużej to indywidualna sprawa kazdego. To samo z kleikami, kaszkami itd. Mozemy sie tu dopytywac nawzajem ktora jak robi, ale nie ma 2 takich samych dzieciaczkow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Day and night
Ale o tym mówię co roku naukowcy wpadają ze jednak to lepiej wprowadzać a to później tyle gram tego a tyle tamtego. ,,czytałam " ze za granicą według lekarzy itp mleko krowie można już podawać od 6 miesięcy proszę Was idzie zwariować. Hehe Nie jq karmię mm Kiedyś np oddzielalo się żółtko od białka teraz można już wszystko razem i to w 7 miesiącu. Dlatego ja juz nie czytam. Wychowałam wiki na mm na obiwdkach juz od 4-5 miesiąca i żyje i o zgrozo nie jest otyla :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Otyle dziecko to moze przede wszystkim byc po rodzicach. Geny. Predyspozycje. Jeśli mądrze karmimy dziecko nie zapychajac go co i rusz to nie sadze, ze będzie mialo problem z nadwaga. Przecież jak dziecko skosztuje z talerza to chyba nie ma na nim porcji dla doroslego mezczyzny. Bardziej tu chodzi o jakosc posilkow, ilosc a nie czy dziecko sprobowalo 2 tygodnie za wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Day Ty masz dobrze bo wiesz co i jak bo to drugie dziecko a ja roboe na wyczucie. Karmie piersia ale w magie mleka z cycka nie wierze. Moj brat byl ponad rok na cycu i ma problemy z nadwaga a przy mnie mama nic pokarmu nie miala a ja moge bjadac sie fast foodem i waga mi stoi w miejscu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Fajnie ze tu na kafe nie ma w naszej grupie matki eko wariatki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Day and night
Wiecie co mam takich znajomych co córkę karmili według książki według miarek na opakowaniu i co so minuty dziecko się drze zje mało jej ale więcej nie dostanie bo tak pisze. Jakbym ja młodemu dala 120 tak jak na opakowaniu to spojrzalby na mnie i powiedział ze zwariowalam i zadarlby się w głos dlatego na przekór temu co pisze dostaje 150 i jest spokój :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszkatka
Bo te wszystkie dane są "mniej więcej" i nie należy przesadzać w żaden sposób;-) ja raz małej podałam więcej bo tak pisze na opakowaniu że tyle musi jeść i wpłynęło wszystko hehe;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Sa i osoby, które wychowuja swoje dziecko wedlug aplikacji w telefonie... i nie chcieli dopuscic do zadnego odstepstwa. Nie mowie, ze to przez to, ale na przekor chyba, maluch rozwija się z lekkim opoznieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile mam i dzieci tyle sposobów wychowywania czy karmienia. Ale forum jest po to,aby wymieniać się spostrzeżeniami może akurat dana rada się przyda innej mamie. Nie ma co krytykować wiadomo jest wolność słowa i każdy ma się prawo wypowiedzieć. Malwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
K25i Ty chyba najwcześniej z nas wszystkich będziesz rozszerzać Michalinie. Mam nadzieję, że jak już będzie na tym etapie to będziesz się z nami dzielić postepami. Zawsze komuś coś się przyda z Waszej przygody zwanej " rozszerzaniem diety". U nas znów śniegu napadało około 8 cm. Czeka mnie wyprawa na pocztę ciekawe czy w parku już zdążyli odśnieżać alejki. Malwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Malwa to nie Michalina tylko Marcelina ale smieszne bo kazdy myli to imie a stare ciotki moje to zapamiataly jak im moj tata tlumaczyl ze w serialu starym w zlotopolskich byla Marcysia i dopiero sie nauczyly:) no chyba ja najwczesniej chyba ze ktoras zacznie przed 6 mies:) ja juz mysle czyby jej nie dac podsunac marchewki na lozeczke zobaczyc czy w ogole bedzie reagowac:) ale przeciez dziecko to nie zabawka i trzeba czekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
K25i przepraszam bardzo mój błąd,a tak właśnie myślałam o Marcelinie nie wiem skąd Michalina. Ja mojemu ostatnio "dałam" oblizać jabłko jak jadłam, bo miało duzo soku oblizywał się bardzo i zaraz musiałam mu podać pierś. Bo jak zabrałam jabłko to był jeden wielki ryk. Sądzę,że mu smakowało a jakie miny odstawiał i szukał więcej. Teraz planuje próbę z marchewką tylko już będzie gorzej bo nie są tak soczyste. Malwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszkatka
Hej dziewczyny jak to nocka? U nas masakra ja choruje jakąś jelitowka chyba;( dobrze ze dziadek zajmuje się mała;) mała w nocy co 3 godziny się budziła muszę jej zwiększyc porcje już. Albo szykować się do rozszerzania diety ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×