Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
Go艣膰 Alutka2017

Sierpniowki 2017

Polecane posty

Go艣膰 go艣膰malgo
My na szcz臋艣cie te偶 mieszkamy sami. Moi tesciowe nie zyja. Moja mama czasami pr贸buje si臋 wtr膮ca膰 ale mam dosy膰 silny charakter i od razu m贸wi臋 偶eby si臋 nie wtracala :-) Ale te偶 s艂ysz臋 偶eby dac koperek lub rumianek albo ka偶dy p艂acz mojej ma艂ej oznacza 偶e jest glodna:-) no ale jako艣 to znosz臋 bo m膮偶 ci膮gle w pracy i gdyby nie mama to nie moglsbym sama spokojnie wyskoczy膰 na zakupy lub paznokcie ;-)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Cecysssia
ooo 5 kg.to jest co nosic :D Czesto nosicie swoje dzieci ? Ja a raczej moja malutka ma czasami taki dzien,ze tylko na rekach chciala by byc,..i jest :D Oczywiscie moja mama mowi aby oduczac ja noszenia na rekach ale...ona nawet m-ca nie ma! Trzeba ja nosic i calowac :D To tak a propos wtracania sie rodzin. My tez sami mieszkamy i pomoc moich rodzicow jest nie oceniona ! Bez nich bylo by Nam ciezko . Zycze dobrej nocy :D

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 kotra1987
hej szczepie 5w 1, byly by 2 uklucia ale wzielam pneumokoki. Witaj Cecyssia ;) Justyna ja nie dawalam ciast ani zadnych podziekowan chrzesnym.. robilam w restauracji, obiad, tort, ciepke dAnie plus pezekaski, salatki na stol. u mnie armadegon, wczoraj w nocy spalam godzine. maz sie rozchorowal i przeszlo na Zuzie, jeden welki placz...gdy ona sie uspokoila Gabrysia zaczela... dzis juz lepiej spia.. a pro pos noszenia, bywaja dni, ze nisze caly dzien. bo tak ja brzuszek meczy... byle do 3 miesiaca! spi w lozeczku i uwierzcie im szybciej naucza sie spac w lozeczku tym potem bedzie Wamlatwiej..Skad wiem? starsza corka spi z nami... i za nic nie chce sie iduczyc..a milo byloby odzysjac lozko tylko dla siebie...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Cecysssia
Dzien dobry dziewczyny :D 馃尲 kotra1987 - witaj :D Tez sie zastanwiam nad szczepieniem 5w1.Za 2 tyg.bede rozmiawiac na ten temat z moim pediatra to zobaczymy co mi powie. Strasznie boje sie szczepionek tzn. jak bedzie reagowal organizm Wikusi :/ Napisalas "byle do 3 miesiaca" ... wtedy bolesci przechodza ? Ja swoja nosze jakp lacze , marudzi...moze tez ja boli brzuszek :/ Masuje i chyba powoli pomaga..... Dziewczyny, piszecie o chrzcinach.W jakim miesiacu zycia dziecka chrzcilyscie ,chcecie chrzcic swoje dzieci ? Mam pyt.na ktore.chyba,nikt mi nie odp.Pytanie tyczy sie mam karmiacych MM....czy samemu zmienialyscie mleko ? Ja sie zastanwiam nad zmiana bo nie wiem czy po NAN OPTIPRO nie boli ja brzusiu.Mysle nad Bebilonem...taj wychwalaja.....

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰malgo
My chodzili艣my c贸rk臋 jak mia艂a r贸wno 2miesi膮ce i 4 dni ;-) z tego co wiem to zmian臋 mleka lepiej skonsultowa膰 z pediatra , jak b臋dziesz szczepic dziecko mo偶esz podpytac. My p贸ki co szczepienia mamy odroczone przez neurologa. P贸藕niej dostaniemy szczepionki z sanepidu ze wzgl臋du na hiportofie. Sa to te 5w1 i podobno sa jakie艣 lagodniejsze chyba krztusiec(tak mi powiedzia艂a lekarka gdy zapyta艂am czym si臋 roznia) ale nawet gdyby c贸rka nie dostawala tych z sanepidu kupilabym 5w1bo 2lekarki m贸wi艂y mi ze sa lepsze 膮 teraz tyle si臋 trabi o tych powiklaniach ze wol臋 nie ryzykowac

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 kora1987
mi tez pediatra doradzila te 5 w 1, starsza corka dobrze zniosla to licze, ze teraz tez bedzie okej. Tym razem pneumokoki sa za darmo. co do zmiany mleka, pewnie ze lepiej skonsultowac ale ja chyba bym zmienila, gdybym widziala, ze po tym jej zle..jak nie siadzie drugie, to podejdz do pediatry i pewnie jakies na recepte da. oby nie bylo potrzeby. Wazne ponoc jest, zeby nie zmieniac ci rusz. Podkreslam, ze ja zadna ekspertka w tej dziedzinie, bo sama piersia karmie. jezeli chodzi o magiczne 3 miesiace , licze ze placz i problemu brzuszkowe mina..bo dzis mialam taki moment, ze chcialam z domu uciekac... taka jazda. ja bede chrzcic, koniec roku, moze poczatek nastepnego. nie spieszno mi. w temacie proszku, do pol roku bede prac w loveli, potem testuje w zwyklym, jak nie ma uczulena to po klopocie ;)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 3Justyna33
A jakie post臋py widzicie w rozwoju psychoruchowym waszych pociech? Podzielcie si臋 ... Czy u艣miechaj膮 si臋, czy trzymaj膮 g艂贸wk臋, czy wodz膮 wzrokiem i pr贸buj膮 chwyci膰 przedmiot itd itd jestem ciekawa bo m贸j synek bardzo 艂adnie trzyma g艂贸wk臋 ale jak sie mu podiwiednio pomo偶e bo sam nie wie jeszcze ze mo偶e na r臋kach si臋 podnie艣膰 i podnosi si臋 na klatce piersiowej

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰malgo
Justyna moja c贸rka d艂ugo i wysoko trzyma g艂贸wk臋 w g贸rze (az wszyscy si臋 dziwia), podczas noszenia w pionie te偶 trzyma stabilnie g艂贸wk臋 przez jaki艣 czas (ale oczywi艣cie jej podtrzymuje i asekuruje), widzi wzrokiem za zabawkami i d藕wi臋kami ju偶 kilka tygodni(szczeg贸lnie kontrastowe ksi膮偶eczki ktos Bardzo cz臋sto jej pokazuje praktycznie od 4 tygodnia zycia) zabawki bardziej uderza ni偶 chwyta bo tego jeszcze nie umie ale wyci膮ga r膮czki w ich kierunku, wydaje d藕wi臋ki typu aaa, eee. U艣miecha si臋 do nas 艣wiadomie te偶 ju偶 d艂u偶szy czas a nawet si臋 艣mieje (ale bez dzwieku) no i co raz lepiej ssie smoka (nie wypada jak dlugo czas) a nawet czasami pr贸buje sobie podtrzyma膰 go r臋ka :-) porobuje powtarza膰 za nami "agu" i otwiera buzke Ale wychodzi jej tylko a lub gu:-) no ale moja ma ju偶 2miesi膮ce i tydzie艅 :-) a jak wygl膮da to u Was ?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Cecysssia
馃尲 Dzien dobry 馃尲 Czy U Was tez jest okropnie brzydka pogoda ? 馃槧 Mam nadzieje,ze jeszcze bedzie zlota jesien :D go艣膰malgo - tez uwazam,ze lepiej zapytac sie pediatry czy moge zmienic mleko i na jakie.....dlatego wolalam Was sie zapytac bo do wizyty u pediatry jest jeszcze troche czasu. Neurolog odroczyl szczepienia? Ciekawe....moze i Nam odroczy.....hmmm.....to mnie zaskoczylas.Musze poczytac na ten temat :P 1wsza wizyta u neurologa jeszcze przed Nami. Druga wizyta u ortopedy byla po 4 mcu zycia dziecka czy po 4 mcu od 1wszej wizyty ? Wczoraj bylam u ortopedy i troche sie zakrecilam. w styczniu bede dzownic ale jeszcze Was sie zapytam jak bylo u Was :D kora1987 - Ty karmisz piersia i dziecko i tak ma problem z brzuszkiem dlatego ja nie wiem czy moja prezy sie przez MM czy jezcze jej brzusio oswaja sie z jedzeniem..... Az tak dzis dal popalic ,ze chcialas z domu uciekac ? Musialo byc ostro :/ ....wykonczyc sie mozna ale trzeba to przetrwac, nie ma wyjscia.... :P 3Justyna33 - moja malutka w 3 tyg,zycia zaczela silno zaciskac mojego palca i wodzi wzrokiem np. za obrazkiem,ktory jej pokaze :D Jak zostawiam ja sama w pokoju bo musze przygotowac mleko ,ona bardzo placze ale jak wejde do pokoju i z daleko cos powiem do niej to uspokaja sie :D Reaguje juz na moj glos :D Wiki leci 4ty tydzien i chyba moge obracac ja na brzuszek ? Po jedzeniu tez mozna czy lepiej przed ?Jestem calkiem zielona :/ Twoja corcia juz taka fajniutka :D

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 3Justyna33
Cecyssia m贸j na piersi tez pr臋偶y si臋 i p艂acze przed zrobieniem kupy i czasami schodzi to nawet do p贸l godziny ale zazwyczaj 10-15 min i tak kilka razy dziennie. A po艂o偶na mowila ze to normalne. To si臋 nawet jako艣 nazywa potem sobie przypomn臋 to napisze

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 3Justyna33
O juz wiem to si臋 nazywa dyschezja niemowl臋ca

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰malgo
Cecysssia my druga wizyta u ortopedy mamy po ok. 1,5 miesi膮ca od pierwszej. Neurolog odroczyl nam szczepienia do badania eeg bo mala zanosi si臋 i w p艂aczu przestaje oddycha膰. Je艣li u Ciebie c贸rka nie ma takich problem贸w to raczej Wam nie odroczy. Dziecko na brzuszku powinna艣 k艂a艣膰 ju偶 dawno i przed jedzeniem bo po mo偶e zwymiotowac. Problemy b rzuszkowe ma wiele maluch贸w i raczej wynika to z niedojrzalosci uk艂adu pokarmowego bo moja mia艂a straszne kolki i teraz potrafi p艂aka膰 przy puszczaniu baczkow a jest karmiona tylko piersia

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 3Justyna33
Dawno si臋 nie odzywa艂y mama32, karola1994, nastka212, kredka41, ob艂oki Magellana ciekawe co u nich... Je艣li czytacie dajcie czasem zna膰 co u was?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰aga83
My od dzis w szpitalu, pojawil sie brzydki kaszel. 3 lekarzy nas konsultowalo i kazdy ze trzeba do szpitala bo oskrzela. Warunki fatalne, brak lozka dla matki, tylko podloga. Ponoc tydzien mamy lezec. Jestem zalamana.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰malgo
Goscaga- wsp贸艂czuj臋 ... a takie warunki w szpitalu to przegi臋cie ... Ale najwa偶niejsze 偶eby z dzieckiem wszystko by艂o ok. Mo偶e szybko przejdzie i wcze艣niej Was wypuszcza. Zdr贸wka i cierpliwo艣ci :-*

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 reox
Aga83,przykro mi 偶e trafili艣cie do szpitala.Oby synek szybko wyzdrowia艂,偶eby czas szybko zlecia艂...Przesy艂am pozytywne fluidy,du偶o zdr贸wka dla male艅stwa...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 siepniowa mama
Aga83, trzymajcie sie dzielnie. Przerabiali艣my to niedawno, tylko dostali艣my sale jednoosobow膮, by艂o tam 艂贸偶eczko dla dziecka i 艂贸偶ko dla rodzica. Jedzenie sobie wykupi艂am, nie by艂o tak 藕le.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Cecysssia
Witam :D 馃尲 +++go艣膰aga83 - wspolczuje :/ ...nawet nie skomentuje,ze nie ma lozka dla mamy !!!! :/ 馃槧 I co...pewnie spalas na pol siedzaco na krzesle... ? :/ +++Mamuski, bedac ze swoim dzieckiem w szpitalu musialyscie placic za dobe , za lozko ? +++go艣膰malgo - wydaje mi sie,ze mija jak placze i to tak bardzo bardzooo to nie zanika jej oddech...Troche poczytalam kiedy i jak klas dziecko na brzuszku i faktycznie,juz dawno powinnam to robic....od wczoraj ja przerwcam na brzuszek i wykonuje masaz brzusia, podkurczam nozki i wydaje mi sie,ze jest jej lepiej bo usmiecha sie i juz tak nie placze.... +++3Justyna33 - czyli chodzi o robienie kupy.....moja dzis tak sie pr臋偶y艂a i...byla mega duza kupa :P Dyschecja niemowleca, dobrze wiedziec....juz czytalam o tym :P W srode bedzieu mnie polozna to porozmawiam sobie z nia.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰aga83
Dodam ze dzieciecy jest na 1 pietrze a zeby moc byc z dzieckiem w nocy trzeba zaplacic 25 zl za hotel dla matek, za dobe ktory jest na 3 pietrze a i tak spisz przeciez na podlodze bo ktora matka malucha zostawi. Spalam na rozkladanym materacu. Nie znam jeszcze wynikow wymazu. Mamy antyb co 8 godz, inhalacje, mielismy rtg klatki dzisiaj. Maly charczy bardzo. Nos zawalony i gardlo.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰aga83
Z innej beczki. Czy za urodzenie dziecka dostalyscie od meza jakis prezent pamiatkowy, ewentualnie opcje ze macie sobie wybrac? Nie mowie o kwiatach a np bizuterii. Jesli tak to co to bylo? Moja bratowa za corke dostala zloty pierscionek, za syna lancuszek z serduszkiem zlotym, ja za corke kolczyki i wisiorek. Teraz mysle o celebrytce ze stopkami albo ze skrzydlami. Macie jakies pomysly?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰malgo
Aga ja nic nie dosta艂am, nawet kwiat贸w. Sama sobie kupi艂am bransoletk臋 celebrytke z serduszkiem i wygrawerowanym imieniem corki:-)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 syska84
Hej dziewczyny. My jutro idziemy na szczepienie i szczerze to nie wiem jak malego zaszczepic czy tradycyjnie czy 5w1. Moj Alanek w piatek skonczyl 7 tyg. Karmie go piersia i ma problemy z zalatwieniem sie tzn.kupki sa co 2-3 dni przez co pobolewa go brzuszek. Pozdrawiam

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 3Justyna33
Goscaga haha mi m贸j m膮偶 obieca艂 ale kurcz臋 do tej pory nie dotar艂 do mnie 偶aden upominek. Jedynie co to zrobil mi niespodziank臋 po wyj艣ciu ze szpitala bo w czasie mojego pobytu na porod贸wce po艂o偶y艂 kostk臋 pod domem 偶ebym mog艂a w贸zkiem je藕dzi膰 a wczesniej mowil ze b臋dzie to du偶o p贸藕niej. Tak wiec cieszy艂am si臋 i z tego bo to mi艂y gest z jego strony. Wiecie co ja ju偶 nie wiem co jest z tym mo dzieckiem. Ostatni tydzie艅 tak Malo spal w dzie艅 偶e my艣la艂am ze to juz tak b臋dzie a on jak wczoraj zasn膮艂 o 17 tak praktycznie 艣pi do teraz z przerwami na jedzenie. Nie wiem czy taka nag艂a senno艣膰 to normalne??? A mowie Wam ze by艂y ju偶 takie dni ze w dzie艅 nie spa艂 w og贸le to ja nie wiem co mu si臋 sta艂o od wczoraj. Gor膮czki nie ma

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Cecysssia
Dobry wieczor :D +++go艣膰aga83 - rece ,szczena,cycki opadaja ! na jednym pietrze lezy dziecko a na innym jest pokoj do spania dla matki! :o Brak mi slow ! :/ Jednak placi sie za dobe w szpitalu :/ Mam nadz.ze wyniki beda w normie i nie bedziecie dlugo w szpitalu ! Wiecie,ze ja nie wiedzialam,ze dostaje sie prezent od swojego faceta za to,ze urodzilo sie dziecko ! Moj facet tez nie wie o tym ....musze Go uswiadomic....chociaz tak mi duzo pomaga,ze nic wiecej mi nie potzreba od Niego . +++syska84 - daj znacie jak zostal maluszek zaszczepiony.Sama nie wiem jak swoja mala zaszczepic ....robisz masaz na brzusio ? Moze pomoze i nie bedzie tak bolalo. +++3Justyna33 - kazdy gest sie liczy :D Patrz jak sie postaral Twoj maz :D ...ale Twoj synek ma spanie! Najlepiej wypytac sie poloznej badz pediatry bo ma spanie bardzoooo mocne , tym bardziej,ze wczesniej prawie w ogole nie spal w ciagu dnia.... +Dziewczyny, jakiej wody uzywacie do MM ? Normalna z kranu gotujecie czy kupujecie jakas w butelkach ? I stosujecie jakies plyny do mycia butelek ? Dobranoc :D

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 siepniowa mama
syska84, ja szczepi艂am refundowanymi. Stwierdzi艂am, 偶e za pieni膮偶ki kt贸re wyda艂abym na te p艂atne mo偶na co艣 konkretnego kupi膰 dla dziecka. Cecysssia - ja karmi臋 mm i robi臋 mleko na zwyk艂ej wodzie z kranu, przegotowanej. Butelki myje normalnym p艂ynem do mycia naczy艅, p贸藕niej wyparzam. Ja od m臋偶a po narodzeniu c贸reczki dosta艂am kwiaty. Aga83, jak wyniki wymazu u synka? On ma zaplenie oskrzeli czy p艂uc? Czy by艂 ju偶 szczepiony?Moja pediatra twierdzi, 偶e nale偶y ze szczepieniem czeka膰 nawet miesi膮c po powa偶nej infekcji.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰aga83
Wymazu jeszcze nie ma wynikow. Przeniesli nas do sali 2 osobowej. Sala taka mala ze nawet materaca nie ma gdxie polozyc bo jest druga mama z dzieckiem. Tragicznie.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 siepniowa mama
Hej. U nas dzi艣 przepi臋kna pogoda...Oby taka by艂a jak najd艂u偶ej... Aga83, jak u Was? Czy synek czuje si臋 lepiej? Czy Wasze dzieci ju偶 si臋 艣wiadomie u艣miechaj膮?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 siepniowa mama
Chyba zjad艂o mi posta:-(

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
up

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋

×