Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Alutka2017

Sierpniowki 2017

Polecane posty

Gość Mama32
Mi kalendarzyk liczy od środy jako od pierwszego dnia miesiączki a 2 kalendarzyk od wtorku i nie wiem czemu też tak mi się przyjęło ;-) może przez to że jeden miesiąc ma 30dni drugi 31,przesyłam Wam link który oblicza dokładnie ;-) http://dziecko.haczewski.pl/index.php?cykl=28&dzien=26&miesiac=10&rok=2016&bg=000 Tu jest mój tydzień i dane więc sobie zmieńcie na swoje ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora 1987
Ja dla dziewczynki juz mam imie, gorzej z chlopcem bo zdecydowac nie mozemy :) nie takie to proste. Ja licze tyg, jak Alutka :) ale przyznam, ze jakos nie odliczam tyg po tyg. Przy dziecku nie mam czasu sie tak fokusowac chyba, przy 1 ciazy to o matko, kazdy drobiazg byl dla mnie mega istotny. Teraz mam luzniejsze podejscie ;) Jezeli chodzi o wage, to Wy Kruszynki jestescie!!! Wielkie zazdro! ja juz mam na liczniku 69 :/ Nie wymiotuje, wrecz przeciwnie musze jesc bo mnie zssie.. ale trudno, potem bede zrzucac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
Zgodnie z tym kalkulatorem jestem w 10 tyg, 6 dniu ciąży :) Orientacyjna data porodu: 15-17 sierpnia. A Wy? To moja pierwsza ciąża, więc wciąż jeszcze ekscytuję się każdym kolejnym tygodniem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ja jestem dokładnie 11tc...Też liczę tygodnie jak Alutka2017. Kora1987, ja zaczynam ciążę z waga 68 kg, więc conajmniej na 80 kg skończę. Liczę, że tak jak po ostatniej ciąży szybko wszystko zrzucę. Też mnie często ssie w żołądku i muszę coś wcinać, bo inaczej mam straszne mdłości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alutka2017
Mamo32 miałaś wątpliwości co do tego jak liczyć tygodnie i bralas pod uwagę miesiace 30 lub 31 dniowe. Nie może mieć to znaczenia,ponieważ ciąża trwa pełne 40 tygodni i przeświadczenie,ze trwa 9miesięcy jest nie do końca prawidłowe. Dzisiaj czuję się nieźle.mam wrażenie ,ze mdlosci ustana,ale niestety znalazłam słaba metoda.co kilka godzin wypijam mała szklaneczke coli.to mi pomaga.szukam dobrej diety.pomaga też herbata miętowa,ale musiałabym pić ja co godzinę.to nie ułatwia sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abisiowa
Cześć dziewczyny ja juz po pierwszych prenetalnych z usg wszystko ok czekam teraz na wyniki z krwi .Dzidzia akurat tak się świetnie ułożyła ze badanie poszło sprawnie aa i na 90 % dziewczynka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Abisiowa gratuluję córeczki :-) ;-) No ja może dowiem się tego 31 stycznia mam na 16:20 Najgorsze jest to że nie wiem czemu ale mówię ja i moi znajomi tak jak by był to chłopiec a tak na prawdę jeszcze nie wiemy ehhhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Alutka jeden dzień w ta czy w tamtą nie ważne ;-) ważne by dziecko było zdrowe i dobrze się rozwijało to jest najważniejsze ;-) Mi z tego kalendarza co Wam podalam to wychodzi 12tyg i 5 dni a drugi trymestr zaczynam 26 stycznia :-) A Wam jak wychodzi i czy pokrywa się z usg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Wg mojego lekarza ja będe rodzić 15 sierpnia ale wg mnie będzie to koncówka sierpnia, a tam zobaczymy. Wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią ze u mnie będzie dziewczynka, kalendarz chiński, brat i dziadek tez tak mówią bo rzekomo zbrzydłam, ale to nie tak, po prostu nie nakładam już tyle makijażu heheh, teściowa modli sie o dziewczynkę bo miała samych synów a teraz ma tez samych wnuków, no i podobno ochota na słodycze to tez oznaki na dziewcze ..ciekawe czy sie sprawdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
U mnie w pierwsze ciąży każdy wpieral że będzie syn bo pięknie wyglądałam,twarz czysta ,piersi jak melony nawet faceci się oglądali mimo że brzuch przed sobą miałam,ale ja wiedziałam że córka będzie nawet była teściowa kupowała śpiochy w samochody itp a ja poszłam na USG prywatnie i gdy wróciłam powiedziałam że odwróciła się dupa i nie było widać a ona że trudno a ja do niej czy słyszała co powiedziałam odwróciła się dupa ;-)Na początku w gazecie zobaczyłam śledzie więc szybko do sklepu tak to słodycze później i 20kg do przodu z 64kg na początku.Z druga córka nie smakowała mi kielbasa podwawelska ;-) na wszystko ochota jak i z 3 corka a teraz bardziej na słone,biały ser itp :-) A co będzie może się dowiem 31 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
Ja od samego początku ciąży nie mam w ogóle apetytu, w zasadzie wmuszam w siebie jedzenie (upewniło mnie to, zresztą, że jestem w ciąży i że coś musiało się stać z hormonami, bo na co dzień jestem strasznym żarłokiem), z kilkoma wyjątkami. W święta opędzlowałam 4 słoiki CHRZANU łyżeczką bez niczego. Tak bardzo mi smakował. Później przyszła ochota na cytrusy i trwa do teraz. Codziennie piję wodę mineralną z sokiem z cytryny lub/i pomarańczy. Cytrusy zawierają dużo kwasu foliowego, więc może dlatego. No i miałam moment, że chyba przez 3-4 dni pod rząd myślałam tylko o słonych chipsach. Spędzały mi sen z powiek dosłownie :D Poza tym, nie mam zachcianek i nie chce mi się w ogóle jeść. Co do płci, nie mam żadnych intuicji, ale cała moja rodzina obstawia dziewczynkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora1987
Ja mam termin na 4 sierpnia wg mojego lekarza, ale czuje, ze sprawe zalatwie jeszcze w lipcu. Z corka mialam termin na 1 marca, 12 lutego bylo po sprawie. Zycie pokaze ;) ja nie licze tyg za tyg, tylko skoro ost miesiaczke mialam 26.10 to kazdego nastpenego miesiaca tego dnia koncze kolejny miesiac ;) tym sposobem skoncze za chwile 3 ;) Abisiowa, super wiesci! :)gratulacje! Obloki (bede zwracac sie 1 czlonem nicku dla skrocenia, mam nadzieje, ze Cie to nie obrazi) pewnie, ze to normalne!ja pamietam, jak sie wkurzalqm, ze brzucha mi nie widac.. pod koniec ciazy stwierdzilam, ze glupia bylam, ze tak wyczekiwalam haha. Reox a juz cos przytylas? co do plci, ja czuje sie na chlopca, bo ta ciaza jest zupenie inna niz 1 ale czy to kwestia tego, ze 1. podswiadomie chcialabym chlopca, 2. teraz juz mam inne podejscie do ciazy i nie wsluchuje sie tak w org to juz trudno rozstrzygnac.. Alutka sprobuj wody z duza iloscia cytryny, mi bardzo pomagala!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Kora1987 to ja też ostatnią miesiączkę miałam 26-10 ale co 28 dni więc mam termin na 02-08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kora1987, jeszcze nic nie przytyłam, dziwne bo jem dużo, ale staram się by to były zdrowe rzeczy (głównie owoce i warzywa). Ja mam już 2 córki, więc podświadomie chciałabym chłopca. Przeczuć co do płci nie mam żadnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Dziewczyny wiecie co dziś się tak zastanawiałam i tak na prawdę to 7 października miałam laparaskopie i przez to opoznil mi się dwa dni okres powinien być 24 a był 26-10 więc gdy by nie to opóźnione to termin bym miała na 31-07 ;-)Ale to już nie ważne ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
kora1987, może i tak - na wszystko przyjdzie czas, ale jakiś mały mógłby się już pojawić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
byłam wczoraj u lekarza, powiedział mi ze to 10 tydz, zobaczyłam na usg maleństwo i byłam zszokowana szybkością z jaką wykonywało ruchy rękoma oraz obrót wokół własnej osi, czy to mozliwe, po prostu nie wierzyłam ze te ruchy mogą być tak gwałtowne i szybkie, tez tak miałyście??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka 41
3Justyna33 ja też byłam wczoraj u lekarza maleństwo widziałam dwa tygodnie temu jeszcze nie brykało ale następne usg mam w 13 tygodniu to pewnie i u mnie będzie już widać jak sobie poczyna .Też mam obecnie 10 tydzień to i termin na 24 sierpnia ciekawe która z nas pierwsza urodzi a może razem tego samego dnia. Cieszę się że u Ciebie wszystko dobrze wręcz z tego z co pisałaś bardzo dobrze .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Kretka 41 jak zobaczyłam to na zywo to nie mogłam uwierzyć że 3,5 cm człowiek ma takie szybkie ruchy, miałam wrażenie ze jest zdenerwowane tym badaniem lub nie chciał zeby mu przeszkadzać hehe życzę Tobie zebyś i Ty zobaczyła taki obraz maleństwa, to było super :):)tak sobie myślę, że sierpień to dobry miesiąc, pogoda jest w sam raz, nie trzeba ciezkich butów do szpitala, bluzy, kurtek, skarpet, spodni, i tak dalej...tylko czy większość lekarzy nie czmychnie wtedy na wakacje za granice ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka 41
3Justyna33 do sierpnia jeszcze sporo czasu i wiele wrażeń piękny jest moment kiedy poczujemy ruchy dziecka. Czy możesz napisać z ląd jesteś może być województwo jeśli nie to ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka 41
3Justyna 33 miało być z kąd a nie ląd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Podkarpackie, bliżej Rzeszów, Ty Kretka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
tzn Kredka 41, a nie Kretka sorry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka 41
3Justyna33 ja jestem z olsztyńskiego dwa różne regiony. Za pomyłki nie przeraszaj ja też je popełniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka 41
Oj z warmińskio mazurskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lola z Gondola
Hej dziewczyny dolaczam do was ja mam termin na 20ego sierpnia u mnie 10 tydzien. Mdlosci i sennosc to moja codziennosc, 6 lutego mam badania czy dziecko jest zdrowe itp troche mnie to stresuje bo minela mi 30-tka. Pozdrawiam wszystkie ciezarowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
Lola, mamy badanie w podobnym terminie - ja mam 7-go :) Dziewczyny, czy Wam również towarzyszy uczucie ciężkości nóg? Po zwykłym spacerze moje nogi czują się co najmniej, jakbym przebiegła półmaraton. Myślałam, że to raczej domena trzeciego trymestru, a nie pierwszego... Mam nadzieję, że nie skończy się jakimiś żylakami. Brrr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reox
3Justyna33 - ja też miałam okazję oglądać ostatnio jak dzieciątko się rusza, coś niesamowitego:-) Ja jak czytam co w danym tygodniu ciąży dzieje się z dzieckiem to jest to takie niewiarygodne, maluszek wielkości śliwki ma już prawie wykształcone wszystkie narządy... kredka41, fajnie Ci bo masz jeziora na wyciągniecie ręki.. Lola z Gondola, witaj serdecznie. Każda z nas się stresuje i już tak zostanie. Po narodzinach dziecka wcale nie będzie lepiej:-) Też mam badanie 6 lutego prenatalne. I dużo tu nas po 30-stce, także witaj w klubie. Ja mam 35 lat. To Twoje pierwsze dziecko? Obłoki Magellana, ja nie mam uczucia ciężkości nóg, ale często jestem przemęczona. No i mam problem, wdała mi się jakaś infekcja bakteryjna lub grzybiczna pochwy, mam żółto-zielone grudkowate upławy. Dobrze, że do gin idę w poniedziałek to szybko coś mi przepisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadzieja0612
Witajcie, już dawno nie zaglądałam do Was. U mnie trochę się działo, byłam dwa razy w szpitalu ale na szczęście na razie z Kruszynką jest dobrze. Byłam już odwodniona, wymiotowałam nawet po łyku wody plus odklejanie się kosmówki, dziś idę na usg kontrolne zobaczyć jak z odklejaniem a 6 lutego idę na usg genetyczne trochę się denerwuję. Jestem bardzo osłabiona, mam wyrzuty sumienia że nie mam sił spędzić tyle czasu z moim synkiem co kiedyś, strasznie źle się z tym czuję. W domu bałagan w każdym kącie brud też mnie to dobija. Mąż się stara ale jakoś mu to nie wychodzi, najbardziej szkoda mi synka, jak tylko mam trochę więcej sił to staram się jak najwięcej się pobawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×