Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Alutka2017

Sierpniowki 2017

Polecane posty

Gość MamaKsiezniczki
Kora moja cora tez nie chciala odpuscic piersi, mialam mega dola bo wszyscy juz konczyli karmienie a ja dalej w dzien i w nocy. Probowalam miliona sposobow i mlek niestety corka jest anty mlekowa i butelkowa. Wiec przeszla po roku na normalne jedzenie a ja piersi zakleilam plasterkami na dluzszy czas i za kazdym razem mowilam ze mama ma ala i nie wolno;) poszlo bez placzu i stresow:* zycze duzo cierpliwosci i sily:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Manka33 ja to bym pojechała na izbę przyjęć by i tam sprawdzili czy wszystko jest ok bo też bym była cały czas w nerwach i strachu. 16 mam USG genetyczne czytałam że nie które mamy wstępne już wiedziały co będą miały ;-) Objawy jak ból żołądka i nie dobrze mi było minęło czasem mam jeszcze bóle głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mama26 Hej dziewczyny. Jutro mam ginekologa I zaczynam się martwić czy wszystko wporzadku. W dodatku mój synek chory dziś byliśmy u lekarZa i antybiotyk dostał gorączka co chwila. I boje sie bo mnie też bierze gardło i boli głowa ciągle. Boję się jak to wpłynie na dzidzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora1987
Tez odpisuje ogolnie, bo jeszcze mi sie Nicki myla :) Wybaczcie! Jezeli chodzi o plamienie strasznie dziwne, ze nie dali Ci nic na podtrzymanie! ja mialam dwudniowe odrazu mi duphaston dal. Rowniez pojechalabym na IP, powiedziala o calej utrzymujacej sie sytuacji! nie zastanawiaj sie! Ci lekarzem to mnie zalamuja :/ trzymam kciuki i daj znac po. Co do przeziebienia, ja w poprzedniej ciazy bylam i spoko, to nie tragedia.. ale rob wszystko, zeby choroba sie nie rozwinela i zebys nie musiala brac antybiotyku bo po co sie truc. Co do karmienia, a raczej odstawienie.. dla mnie to mega trudne, bo moje dziecko to typowy cycoholik.. chce karmic rok i bede probowala wszystkiego. W dzien jeszcze udaje mi sie ja oszukac..ale w nocy no way! gdzies wyczytalam, nie wiem czy to prawda, ze zmienia sie smak pokarmu w ciazy, czekam na to i niech sama sie odstawi :) ja rowniez czekam na wiosne bo czlowiek w domu moze zeswirowac ;) co do plci, ja poznalam wlasnie na genetycznym w 12 tyg ale powiedzial, ze to grubymi nicmi szyte i tak pewnie 16 juz wiedzialam, ze bedzie corcia. Powiem Wam szczerze, ze w aktualnej ciazy nie mam juz tego parcia na poznanie plci, wszystko mi jedno, byle zdrowe. Sama sie sobie dziwie i sie nie poznaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i rany dziewczyny jaki ja mam apetyt.. jak tak dalej pojdzie to bede wielkim sloniem :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Mama32 , ja dowiedziałam się na pierwszych prenatalnych w 13 Tc , że będzie córcia i potem już tylko lekarze potwierdzali płeć. Sprawdziło się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Dzien dobry :-) Ja parcia na płeć nie mam tylko moje dziewczyny pytają cały czas co będzie braciszek czy siostra a średnia która ma 6 lat i jest bardzo opiekuńcza nie może doczekać się kiedy będziemy po woli kupować rzeczy dla dzidziusia.Wczoraj na spacerze jak byłam z 6 i 4 letnimi córkami klucily się która będzie prowadzić wózek z dzidziusiem itp. Dla mnie najważniejsze by dziecko było zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama 32 ale Ci dobrze,mbeda Ci pomagac :) u mnie corcia bedzie miala 18 miesiecy wiec jeszcze sama bedzie potrzebowac duzego zainteresowania. Mam tylko nadzieje, ze nie bedzie zazdrosna jakos strasznie. A Tobie zycze chlopca :) bedzie rozpieszczany przez tyle kobiet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Manka33 i co u Ciebie? Byłaś na izbie przyjęć? Nie daj się zbyć i niech wszystko sprawdzą. skąd jesteś może Ci kogoś polecamy? Dzis znaleźć dobrego lekarza jest ciezko. Mam trochę doświadczenia z nimi i jak mam iść do lekarza to aż mnie skręca bo najlepiej byś przyszła z diagnoza i sama wszystko wiedziała a oni i tak stwierdza że tak ma być i to nic takiego. To szybko dziewczyny dowiefzialysvie się o płci ja poznałam dopiero na usg polowkowym. Ja mam nadzieje, ze będzie chłopak bo chłopaki mają lepiej w życiu, i poza tym nie wyobrażam sobie tych kucykow, spineczek i tego różu wszędzie. Ja mam wizytę dopiero 20 stycznia i jak będzie wszystko ok (to będzie 12 tydzień) to będę mogła lecieć ✈ na wakacje 24 go bo już dawno mamy zorganizowane wszystko i mam nadzieję, że będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Kora noo taki babiniec ha ha ha Jak najmłodsza się urodziła to średnia miała dwa lata jak wróciłam z mają do domu to był foch przez miesiąc czasu bo nie było mnie tydzień czasu przez nie równe bicie serca u małej.Srednia Blanka nie chciała bym ją przytulala itp.musialam dużo jej tłumaczyc i rozmawiać a teraz tłuką się i jedno czesnie kochaja ;-) początki są trudne ale dasz radę ważne byś dużo rzeczy robiła i pokazywała temu młodszemu dziecku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reox
Hejka. U mnie podobnie, jak u Mamy 32, dziewczyny kłócą się która będzie z wózkiem chodzić. Najlepiej, że ubzdurały sobie, że będzie braciszek i jedna by chciała nazwać brata Igor, druga Emil...A najlepiej to stwierdziły, że szkoda iż nie ma dwóch braciszków w brzuszku, wtedy każda by miała po jednym do zajmowania się:-) Ogólnie są bardzo opiekuńcze, bawią się często lalkami, przebierają je, kąpią. Liczę na to, że mi pomogą przy maleństwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak w ogóle to wczoraj miałam wizytę u gin i usg, nasz mały wielki człowieczek ma już 3 cm, gin kazała umawiać się na prenatalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xxxk
Witam. Około miesiąc temu uprawiałam seks z partnerem bez zabezpieczenia. Partner byl we mnie kilka minut. Nie doszło do wytrysku. Miałam dni plodne. Później w odpowiedni termin dostałam miesiączkę tylko trochę słabszą od poprzedniej. Niemam żadnych objawów. Od dwóch dni mam lekki ból jajników. W podbrzuszu ogólnie. Następna miesiączkę mam za 12 dni. Jaka jest szansa na ciążę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mama26 Ja już po wizycie. Z usg 7t 3d, termin porodu 27 sierpień. Serduszko bije 155/minute Dostałam zestaw badań do zrobienia i w Walentynki druga wizyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja tez na pewno przywali focha ale jak bedzie troche wieksza to juz zaczne jej tlumaczyc. Ona jest takim cycusiem mamusi okropnym, mam nadzieje, ze szybko wroce do domu. z Zuzia siedzialam 11 dni, bo miala okropna zoltaczke :/ ogolnie jak wspominacie porod/y? ja okropnie i juz mnie stresuje sama mysl powtorki.. dobrze, ze nagroda taka cudowna! Wlasnie Manka, jak tam? Reox, Mama 26 super, ze wszystko ok!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mama26 Hehe poród. Nie wiem rodzilam na sali 5,5 godziny, pod wieczór a meczylo mnie od rana ale jakoś na razie aż tak sie nie boje. Wierzę że musi być dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny tez macie taki ucisk w dole brzucha ? U mnie dziś 10 tydz i 3 dni.Prenetalne mam na 23.01 .Ciągle mnie boli żołądek ale jakoś daje rade.Najmlodsza moja córcia ma 3 latka i tez to taki mały Cycek :) Abisiowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Pierwszy poród nie świadomy dostałam znieczulenie a że podali mi go za dużo zatrzymali akcje porodu przez to wszystko się wydłużyło,2 poród miedzy 37/38 tc znieczulenie było ok ale 3 poród to masakra rodziłam 40 minut że skurczami i wszystkim na raz bo mi wywołali i przecięli wody płodowe przez to zrobię wszystko by mieć CC nie dam rady urodzić już normalnie psychicznie to aż wyć mi się chcę gdy pomyślę że miałabym jeszcze raz ten koszmar przechodzić :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syska85
Witam mamusie.Ja jestem w 7 tc i czuję się dobrze.Jest to moja 3 ciąża (syn 13 lat,corka 12).Mam do Was takie pytanie jesli mam 33 lata to powinnam zrobic badania prenatalne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Manka33
Hej laski. Ja padam to napisze szybko co u mnie. Odpoczywam dużo,ile się da. Oczywiście ze byłam u najlepszych lekarzy w tym u ordynatora. Cały czas z dzieckiem ok,rozwija się książkowo a po każdym usg dopochwowym co raz gorsze plamienie. Juz ustaje. Juz nie sprawdzam bo tylko się nasila. Wyniki mam w normie,progesteron tez wiec nie ma potrzeby go brać. Krwawienie jest tylko z szyjki. Podejrzewam że to uczulenie na żel do usg i taka reakcja. W tamtej ciąży nie miałam dopochwowego ale przez brzuch i zawsze byłam potem wysypana cala. Innego wytłumaczenia nie ma. Pozostaje mi się nie stresować i nie biegać po lekarzach bo to nie pomaga. Wiec chyba musze im zaufać. Jutro się więcej do was odezwę. Pa No i dzięki za wsparcie. Myślałam że się zalame. Juz mi się śniło nawet ze wszystko poleciało. .. ; (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manka33, dobrze że wszystko pod kontrolą i maluch ma się dobrze. Może to być rzeczywiście uczulenie na żel... syska 85, z tego co się orientuje, to bezwzględne wskazania do badań prenatalnych maja kobiety powyżej 35 r.ż i w przypadku gdy w rodzinie pojawiło się dziecko z wadami genetycznymi. kora 1987, ja miałam cc, dobrze wspominam, szybko wstałam i rana bolała mnie tylko w przypadku gdy ziewałam, śmiałam się i gwałtownie wstawałam. Teraz bym chciała urodzić naturalnie. Zobaczymy czy będzie mi dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endorfina106
Manka to dobrze, odpoczywaj ile się da. Ja w pierwszej ciąży miałam prenatalne a byłam przed 30 ska. Usg wyszło ok a z krwi nie odebrałam do tej pory. W tej też się umówię zawsze to lepiej wiedzieć i czasami da się pomóc maluszkowi jeszcze w brzuchu. Porodu też dobrze nie wspominam, zakończył się cc po którym b. szybko doszłam do siebie. A teraz boję się bardziej niż przedtem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczyny! ja tez nie mam ucisku ale co jakis czas, jak np szybko sie zerwe to mnie tak pociagnie, ze usiasc musze. Co do porodu, ja rodzilam 16 h i tez serio chcialam umrzec, pod koniec zemdlalam :/ nie wiem czy tez nie zalatwie sobie cc bo psychicznie mam doslownie traume.. jeszcze zobacze :/ u mnie bylo tak, ze dziecko pchalo sie kanalem rodnym a szyjka nie chciala sie otworzyc, konskie dawki oksytocyny nic nie dawaly... odradzili znieczulenie, ze wydluzy wszystko.. i tak sie meczylam :/ a podczas szycia to juz w ogole odjazd :/ Manka, skoro masz tyle opinii to wyluzuj, odpoczywaj i nie mysl o tym. Moze popros lekarza ewentualne zeby robil usg przez powloki brzuszne i tyle, lepsze uczulenie niz plamienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaKsiezniczki
Kora mialam bardzo podobny porod do Cb i tez skonczyl sie tym ze zemdlalam i reszty nie pamietam. Do konca mialam 2 cm rozwarcia. I bardzo bym chciala 2 cc ale nie wiem jak to jest. Dzisiaj bylam na wizycie wszystko dobrze termin na 19.08:)) czuje taki ucisk jak sie zerwe raz dwa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Cieszę się że u Was wszystko ok u mnie dziewczyny trochę przeziębione a najstarsza ma takie osłabienie że gdy mierzyłam jej temperature to miała 35,1 i 35,6 więc lipawo. Co do USG genetyczne to teraz robią pomiędzy 11 a 13tc tak by sprawdzić czy z dzieckiem wszystko ok. Tak jak pisałam ostatni poród to trauma dla mnie więc nawet do psychiatry pójdę by mi wypisał wskazanie do CC bo ja nie dam rady nawet mój kręgosłup odmawia posłuszeństwa już od bardzo dawna a jak znieczulenie zewnętrzne oponowe to tylko jedną stronę mam nie własną więc też lipa i zostaje narkoza.W poniedziałek mam USG i jestem ciekawa jak Filipek wygląda tak mówi na malucha moja przyjaciółka ;-) Ja za dwa tygodnie kończę 33 lata :-) Więc może gdy pójdę na usg prywatne do swojego ginekologa z NFZ to zrobi mi maluch prezent i pokaże co tam ma między mną ogami :-) ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Aaaaaaaa w poniedziałek to mam USG na NFZ w przychodni ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam chyba do was dołączę mam 41 lat i jestem w 8 tc dzisiaj byłam na usg i serduszko ładnie bije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka 41
Mam pytanie czy usg prenatalne w 12tygodniu robi się dopochwowo czy brzusznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja prenatalne mialam przez powloki brzuszne, W zasadzie okreslilabym te badania, jak takie dokladniejsze usg, bo sprawdza dokladnie wszystko. Z tym psychiatra to moze nie glupi pomysl ;) Ja chodze prywatnie i mysle pozniej z nim pogadac , jak czlowiek z czlowiekiem..ale on jest ordynatorem i jak sie mnie zapytal ostatnio o porod i powiedzialam, ze nic przyjemnego i ogolnie jestem na nie, to byl wyraznie niepocieszony :/ ja uwazam, ze po prostu niektore kobiety anatomicznie nie sa stworzone do porodow naturalnych i tyle. Witaj gosciu, gratulujemy i zapraszamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×