Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Alutka2017

Sierpniowki 2017

Polecane posty

Gość Sierpniówka 2016
Witajcie! Na Wasz topik weszłam przez pomyłkę, ponieważ szukałam mamy na sierpień 2016 czyli temat zeszłoroczny. W zeszłym roku byłam na tym samym etapie ciąży co Wy teraz i tak czytając Was wszystko mi się przypomniało. Jestem w szoku że ten czas tak szybko leci. Urodziłam synka 10 sierpnia 2016 R. Dziewczyny za rok o tej porze wasze maleństwa będą miały po 5 miesięcy, będą wcinac pierwsze posiłki i będą się śmiały w głos- takie małe żywe sreberka. Życzę Wam i dzieciaczkom dużo dużo zdrówka oraz siły na najbliższe miesiące, oraz życzę Wam aby ten czas szybko Wam zleciał tak jak mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinan32
witam, ja mam termin na 29 sierpnia, to moja 4 ciąża. Mam 2 synów 11 i 8 lat i córke 5 lat. Chciałabym dołączyć do waszej grupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Witamy Gość i Karolina 32 :-) Noooo czas szybko zleci tylko końcówka będzie się ciągnąć ;-) Karolina32 to Twój wiek ? Jeśli tak to jesteś z rocznika 84 i też jak ja 4 dziecko. Gość trzymam kciuki by wszystko ok było i maleństwo zdrowo się rozwijało :-) Dziewczyny jak wasze samopoczucie bo mnie ostatnio głowa tak bolała że myślałam że zglupieje bo ile można się męczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, witam nowe mamy, zapraszamy, piszcie jak się czujecie... Mama32, ja się czuję od kilku dni lepiej, wcześniej miałam niesamowite mdłości, nie byłam w stanie wysiedzieć godz. na krześle. Na ból głowy polecam Ci picie dużej ilości wody, co najmniej 2 litry dziennie, u mnie to zawsze pomaga. Dziewczyny, pracujecie czy jesteście na zwolnieniu? Ja od 2 tyg. jestem na zwolnieniu, przez potworne mdłości nie byłam w stanie wysiedzieć w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sierpniówka2016, fajnie że do nas zajrzałaś i wspomnienia odżyły:-) Powodzenia z dzieciątkiem, oby było zdrowe i super się rozwijało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Reox mi żadna woda nie pomaga jedynie Apap chrzestna mojej córki najstarszej śmieje się że będzie chłopak bo ona w ostatniej ciąży miała to samo co ja,pierwsza ma córkę i też dobrze się czuła tak samo jak ja z dziewczynami a z synem bolała ja głowa, żołądek i było nie dobrze i ja też tak miałam tylko mi został ból głowy. Z sennością też już jakoś się uporalam bo nie mogłam normalnie funkcjonować a w domu dużo obowiązków.Dzis na 17 idę do lekarza z najstarsza córka bo się martwię o nią dziś znów temperatura 35,7 i obawiam się że tarczyca daje o sobie znać więc będziemy musiały znów robić wszystko badania ehhhh Jak u Was pogoda bo u nas pada śnieg :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama32, to niefajnie, taki ból głowy jest okropny. A córka oprócz tej niskiej temperatury ma jakieś inne objawy? Coś ją boli? U mnie pada śnieg od wczorajszego popołudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Reox dwa lata temu leżała w szpitalu na reumatologi bo bolały ja stawy tam zrobili jej badania i okazało się że ma po kleszczowe choć nigdy u niej kleszcza nie widziałam ani ona sama do tego miała wyższe TSH chyba 3 z czymś lub 4 nie pamiętam teraz ale powiedzieli mi gdy dzwoniłam do poradni że jak by było po wyżej 6 to jest już problem więc mamy kontrolować a i że jest w okresie dojrzewania. Córka od półtora roku ma już @ więc myślałam że się unormuje wszystko lecz dupa tyje choć mało je do tego doszła ta niska temperatura więc mogę podejrzewać niedoczynność tarczycy,ma też problem z pamięcią itp. Ja mam guzki na tarczycy a wyniki dobre. Zobaczę co lekarz powie najgorsze jest to że tak schowalam jej wypis ze nie mogę nigdzie znaleźć ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Aaaaaaaa i woda w organizmie jej się zatrzymuje więc kupiłam pokrzywe by piła wyszło tak że moja 6 lenia ja pije bo jej też woda się zatrzymuje że ma taki celulit na brzuchu że masakra i nie tylko i powiem że widać rezultat bo po woli brzuch jej spada. W domu wyelimowalam tuczące jedzenie i napoje i mimo tego najstarsza i średnia mają nadwagę a średnia to aż chrapie przez sen i ten oddech jest inny :-( ja mam bezdech więc jestem wyczulona już na wszystko ehhh u nas jak zwykle jak nie sraczka to urok :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka 41
Kredka41 i gość to jedna osoba .U mnie nocami jest okropnie tak mi jest niedobrze i śpię przez to rano trochę lepiej ale dzisiaj to jest mi i od rana niedobrze i boli mnie głowa nie mam na nic siły. Ja mam duże dzieci dwóch synów 22 lata i 16 lat więc mam o tyle dobrze że mogę sobie pozwolić na lenistwo. Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Kredka41 to faktycznie Ci dobrze ;-) Moja najstarsza ma rocznikowo 14 lat a skończy je w listopadzie, średnia w lipcu 7 a najmłodsza w czerwcu 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka 41
Mama32 to masz trochę pracy przy dzieciach i nie jest ci łatwo. Ja nie pracuje więc wszystko powoli bez pośpiechu mam przy sobie tylko syna rocznikowo to w październiku skończy 17 .Dużo odpoczywam i tobie tego też życzę choć wiem że to nie jest łatwe. Przez to że jest mi niedobrze wieczorem i w nocy nie mogę spać to jest okropne ale trzeba to przetrzymać bo nagroda jest piękna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama32, to zobaczysz co lekarz powie, jak dla mnie to twoja córka powinna mieć pełne badania diagnostyczne. kredka41, jak Twoi synowie zareagowali na wieść o ciąży? Teraz na nowo zasmakujesz już macierzyństwa:-) Po tylu latach... Ja mam 2 córeczki bliźniaczki w wieku 7 lat, właściwie w lipcu tego roku będą miały 8 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
No zobaczę co lekarz powie.U nas jeszcze w marcu wizyta w CZD w poradni okulistycznej z najmłodsza bo jest po zaćmienie i zrostach w oku a najstarsza ma plamę w oku i też to pod kontrolą mamy.No ja też w domu siedzę plus tego że dziewczyny są już starsze i potrafią same sobą się zająć gdy potrzeba ;-) Jestem zaradna osobą i jak trzeba to biorę dziewczyny pod pachę i jeździmy po lekarzach itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka 41
Mama 32 to masz trochę pracy przy dzieciach a mało na to żeby sobie odpocząć. Ja nie pracuję więc mam sporo czasu dla siebie i na odpoczynek a przy sobie mam syna rocznikowo to w październiku skończy 17 lat. Tylko nocami nie mogę spać bo jest mi niedobrze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka 41
Reox młodszy na początku źle zareagował powiedział że będzie uciekał z domu i chce mieszkać u ojca ale szok minoł i jest teraz ok ale musiałam z nim porozmawiać a starszy mieszka u babci to jest ok. Mam problem z dodawaniem postów więc czasem są podwójne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Kredka 41 nie zazdroszczę bo wiek 17 lat to najgłupszy mam sąsiadkę która ma teraz 22 lata i jak sobie przypomnę jej zachowanie wtedy to masakra.Najwazniejsze jest to że rozmawiacie i macie konta. Ja z moimi córkami mam super kontakt,najstarsza wie że może o wszystkim ze mną rozmawiać, jestem dla niej mama i przyjaciółka ;-) Razem nie możemy we dwie za długo siedzieć bo glupawka nas łapie i się śmiejemy z byle czego ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka 41
Zgadza się to trudny wiek i czasem wychodzę z siebie. Fajnie Ci masz starszą córkę to porozmawiaszi pomogą pewnie młodsze dzieci też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Kredka ta najstarsza i średnia to chlopaciary do tego straszne balaganiary przez to muszę je gonić co dziennie do sprzątania.A najmłodsza to prawdziwa dziewczynka jest. Moja mama nie rozmawiała ze mną na różne tematy tak prawdę mówiąc miłość jaką kolwiek można to nazwać zaczęła mi okazywać jak byłam w ciąży z najstarszą córka.Wiec chce dać córka to czego ja nie miałam.Nawet jak by się udało i by był teraz syn to też będę chciała mieć z nim bardzo dobry kontakt by zawsze mógł przyjść do mnie z problemami i ufać mi bo tak powinno być ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Słuchajcie ja z najstarszą to nawet o sexie i o zabezpieczeniu rozmawiałam bo teraz kurcze dziewczyny zaczynają już w wieku 13 lat uprawiać sex ehhhh a w gimnazjum to cyrki się teraz dzieją za dorosłych się uważają. Plus jest jeden że moja nie ma chłopaka i nie chce mieć na razie i skarżyła mi się że koleżanka jej chciała szukać a ona nie chce. Pamiętam jak najsarsza chodziła do 5-latkow i panie się śmiały że ona to starać ruska przewróciła się wstała wytrzepala kolana i szła dalej :-) Moja najmłodsza córka widzi na jedno oko robi wszystko na co ma ochotę nie ograniczalam jej by w życiu dała sobie zawsze radę i była samodzielna,jeździ na rowerze, chulejnodze,rolkach ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka 41
Mama32 to świetnie sobie radzi dobrze że jest taka samodzielna poradzi sobie w życiu a na te oko nie widzi od urodzenia? Wy czekacie na chłopca a mój partner na dziewczynkę bo mamy samych synów. Ja obstawiam na chłopaka. 16 lutego mam usg które wykonuje się w 12 tc ptenatalne ja to mam ze względu na wiek i czytałam że lekarz może już dostrzec jaka jest płeć dziecka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abisiowa
Cześć dziewczyny.Jesli chodzi o poród to 1 miałam 17 lat temu i pomimo,że rodziłam syna 24 godz wspominam go bardzo miło. Drugi syn 13 lat poród 5 h ale już nie było takiego entuzjazmu jak przy 1.Trzeci poród 3 lata temu.Trwal 45 min i był indukcyjny-najgorszy.Bol niesamowity.Dlatego teraz jestem przerażona. Nie napisałam ze mam 39 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinan32
tak Mama32 jestem z rocznika 84, ja dopiero mogę coś napisać wieczorem bo cały dzień to dużo obowiązków przy dzieciach i w domu. Ja dopiero idę na pierwszą wizyte 18 stycznia zobaczymy co lekarz powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinan32
i widzę że nie jestem sama w 4 ciąży bo u mnie to kto usłyszy które dziecko to trochę się dziwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Gdy Lenka miała tydzień czasu i karmiłam ja cycem przy oknie zobaczyłam światełko w oku więc od razu wiedziałam że to zaćma i szybko do pediatry a ona że nic nie widzi ale ja jestem matką i wiem lepiej więc dała mi skierowanie na Citi do okulisty więc zapisałam i pojechałam z nią na Niekłańska w Warszawie tam powiedzieli mi że to zaćma i PHPV zrosty w oku przez co oko przestało jej się rozwijać już na etapie 7tc i że to nie operują i oko jej się zapadnie lecz ja się nie poddałam dowiedziałam się o Dr. Kanigowskiej z CZD i pojechałam z córkami do niej bez zapisu do poradni okulistycznej prosiłam o pomoc i od razu nas przyjęła była taka sama diagnoza tyle że Dr. podjęła się operacji i gdy miała 5- miesięcy ja zoperowala i się udało :-) ma poczucie światła w oku lewym gdzieś w 10% i tak to jest sukces teraz jeszcze dwie operacje nas czekają wszczepienie soczewki i korygacja zeza ;-) Damy radę Poród 3 z Lenka był najgorszy i tak jak pisałam nie dam rady już rodzić sn. U nas mało kto wie że jestem w ciąży bo to nasza indywidualna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abisiowa
Karolina jak rodzicami 3 córkę to położna 2 razy się pytała czy wszystkie dzieci jednego ojca :) ciekawe jak teraz będzie reagowala :) Powiem wam że narazie wie tylko mąż, dzieci i teściowa. I nikomu nie mówię bo wiem że będą komentarze typu "teraz będziesz miała następne 500 +" a po 2 strasznie źle się czuję w tej ciąży boli mnie podbrzusze, czuję jakiś ucisk wolę nie zapeszac i zaczekać aż minie ten 12 tydz. Pytanie do mam "wielorodek" ( nie cierpię tego określenia) też macie takie większe brzuszki już od początku? Ja wyglądam jak w 5 mies ciąży i czytałam że tak często bywa przy kolejnych ciazach i zastanawia mnie jak będę wyglądała w np u tyg ')

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Abisiowa też mam duży brzuch :-( u mnie wiedzą tylko wtajemniczeni :-) ;-) Czym mniej osób wie tym lepiej nie potrzebne mi głupie komentarze ludzi a już miałam gdy byłam w 3 ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka 41
Ja też mam większy brzuch .Też czekam do 12 tc i będę spokojniejsza bo dwie ostatnie poroniłam to było parę lat temu nie wiedziałam że jestem w ciąży i zrobiłam prześwietlenie i brałam zastrzyki. Teraz jestem w ciąży z drugim partnerem usg potwierdziło że dzidzia żyje więc mam wielką nadzieję że będzie wszystko dobrze i donoszę mam jeszcze problem z mięśniakiem jest mały i daleko od dziecka nie urósł i jest z tych który nie zagraża dziecku. Nie mogę spać w nocy jak się obudzę to ciężkoi zasnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Kredka41 kurcze Ty już od rana tu ale się nie dziwię skoro gdy się przebudzisz to nie możesz zasnąć.Przykro mi że straciłaś już dwa maleństwa,ja jutro mam USG i też jestem pełna obaw i wszystkiego mimo że wiem że serduszko bije i jest ok We wtorek zaczynam 12tc więc może się wreszcie uspokoje i po USG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małagonia_
Dziewczyny, a jak radzicie sobie z mdłościami? Bardzo was męczą? Czy już przeszły? Zastanawiam się nad tymi kroplami http://www.imbifem.pl/ . One są z wyciągiem z imbiru. Stosowałyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×