Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Alutka2017

Sierpniowki 2017

Polecane posty

Gość Cecysssia
Czesc dziewczyny. Wczoraj napisalam do Was ale wiadomosc nie dotarla :/ Dziekuje za wsparcie :D i zycze zdrowia dla Was i Waszych pociech :D Wiecie co ,w piatek juz nie bylo temp.ale za to corka miala straszne rozwolnienie :/ Grubym popoludniem tzn. gdzies okolo 17 zaczela kaszlec. W sobote pojechalismy do prywatnego lekarza i co ? ! Okazalo sie,ze corka ma ostre zapalenie lewego ucha a w prawym rozwija sie zapalenie 😠 . Mamy antybiotyk, krople do ucha i nosa .Wszystko na recepte a za tymi kroplami do nosa narzeczony zjechal cale miasto bo tylko jedna apteka je posiadala ! :/ Wazne,ze je mamy....... Jaki macie aspirator do odkurzacza ? Myslalam,ze nie bedzie Nam potrzebny ale ona ma taki katar,ze i ja i narzeczony zajedziemy sie przy odciaganiu :/ Milego wieczoru :D PS.U mnie dzis od rana sypal snieg :D amy musimy w domy siedziec :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia
Halooooo ,haloooooo.......hop hooooooop......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna3333
Ja jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia
Czesc Justyna :D A gdzie reszta ? :P Wiecie co, w koncu przeprowadzamu sie ! Na mniejszy metraz i nie wiem jak damy rade ale mieszkanie jest ladne,w nowoczesnym stylu wykonczone, jest wozkarnia zamykana na klucz co mnie bardzo cieszy,wewnetrzne ogrodzone podworko z placem zabaw i garaz podziemny z miejscem parkingowym :D Nie wiem jak jest u Was ale u mnie w miescie coraz wiecej wynajmujacych przedstawia umowe najmu okazjonalnego :O Gdyby wlasciciel mieszkania wspomnial o tej umowie w ogloszeniu to pewnie bysmy nie pojechali poogladac i porozmqwiac. Dopiero przy wyjsciu,po rozmowie dowiedzielismy sie,ze jest taka umowa i .....bierzemy to mieszkanie. Innego lepszego nie znalezlizmy a musimy juz na bak wyprowadzic sie bo w kazdym pomieszczeniu jest wilgosc i co za tym idzie? grzyb ! :O W sobote przeprowadzamy sie :) Corka coraz wiecej rozumie i to pokazuje tylko nie potrafi po naszemu powiedziec co chce bo mowi po swojemu. Jej uzka [rawie sa wyleczone.Mysle,ze w przyszlym tyg,juz wszystko bedzie dobrze :) U mnie jest biaolo,u Was tez ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćIbiz
Cześć :) Super, że się przenosicie, choć moglibyście do stolicy, byłoby weselej :P Ja się ostatnio trochę wyłączyłam, bo pracy mnóstwo, aaaale i...odpoczynek. Pojechaliśmy tylko z mężem do fajnego hotelu, z dala od wszystkiego, jedzenie pyszne, dużo leniuchowania i spacery :) Co to jest umowa najmu okazjonalnego? Wiem, że google jest, ale zagaduję :D bo my się zastanawiamy, czy lepiej sprzedać nasze mieszkanie i kupić w innym miejscu dom, czy lepiej nasze wynająć i spłacać kredyt większego mieszkania albo domu. Nie wiem. Wynajmu trochę się obawiam, ale może niepotrzebnie. Co u Was w ogóle? Aga jak najstarsze sobie radzi z tą potworną ilością materiału w szkole? Bo moja po nocach siedzi, z kursu na kurs biega, konkursy, wolontariaty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćIbiz
Aha, u mnie tylko szron na trawie. Śniegu brak, ale może to i lepiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia
Ibiz - chciala bym mieszkac w innym miescie bo moje miasto mnie przytlacza ale narzeczony chce tutaj zostac.Po tylu latach mieszkania w NL i w Hadze to przyzwyczailam sie do duzych przestrzeni . Poza tym w wiekszym miescie sa wieksze perspektywy dla dziecka,wiecej roznych dodatkowych zajec i miejsc zeby fajnie spedzic czas no i dla mnie zeby np.znalezc prace ale moze z czasem uda sie niemeza przeknac do wiekszego miasta.Jego nabradziej tutaj trzyma schorowana mama. Umowa najmu okazjonalnego jest na 10 lat i wynajmujacy jak ma problem z nejmca bo nie placi czynszu to moze go w kazdej chwili wyrzucic i poddac egzekucji a to sa oswiadczenia ,ktore podpisuje sie u notariusza : "oświadczenie najemcy w formie aktu notarialnego, w którym najemca poddał się egzekucji i zobowiązał się do opróżnienia i wydania lokalu używanego na podstawie umowy najmu okazjonalnego w terminie wskazanym w żądaniu, o którym mowa w art. 19d ust. 2 (przy wygaśnięciu lub rozwiązaniu umowy, jeżeli najemca dobrowolnie nie opróżnił lokalu); wskazanie przez najemcę innego lokalu, w którym będzie mógł zamieszkać w przypadku wykonania egzekucji obowiązku opróżnienia lokalu; oświadczenie właściciela lokalu lub osoby posiadającej tytuł prawny do lokalu, o którym mowa w pkt 2 lub ust. 3 o wyrażeniu zgody na zamieszkanie najemcy i osób z nim zamieszkujących w lokalu wskazanym w oświadczeniu; na żądanie wynajmującego załącza się oświadczenie z podpisem notarialnie poświadczonym." Ta umowa bardzo chroni wynajmujacego,najemce juz nie dlatego tak sie boje tej umowy ! Nawet matka z dzieckiem nie jest chroniona przez prawo. Ibiz - wszystko zalezy czy chcecie kiedys mieszkanie podarowac dziecku,dzieciom bo jak nie to lepiej sprzedac a jak chcecie mieszkanie zostawic sobie to lepiej wynajac,nawet puste a zawsze znajdzie sie ktos chetny zeby wynajac. Szukajac mieszkania nie wiedzialam,ze AZ tyle ludzi szuka mieszkania do wynajecia, szok !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Np.u mnie lokal 42 metry,nowe budownictwo,umeblowane w pelni z pralka i lodowka kosztuje 1000 zl.wynajmu plus 300 zl.czynszu w ktorym jest zimna woda,ogrzewanie i smieci.Reszta wedlug zuzcia. Mieszkanie w centrum. Inne mieszkanie, 65 metrow bez mebli ale kuchnia ma AGD i meble, nowe budownictwo, bardzo daleko od centrum,prawie na wypizdowie kosztuje tak samo jak wyzej wymienione ! Albo 70 metrow, meble stare, w bloku bez windy,bez wozkarni na 3 pietrze czyli trzeba glowkowac gdzie zostawic wozek bo do piwnicy jest strome zejscie kosztuje 700 zl.plus 500 zl.czynszu i reszta oplat jak prad ,internet. Tak jest u mnie w miescie. Wszystko zalezy jaki standard ma mieszkanie,wiadomo ,taka cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co,ja zawsze bardzo duzo myslalam na przod czyli "co to bedzie jak....." i jak jeszcze nie bylam w ciazy to zastanawialam sie czy JA dam rade jak bede miala dziecko w wieku szkolnym bo kolezanki tyle mi mowily,ze tak duzo dzieci maja zadane do domu, do tego niektore dzieci mialy zajecia dodatkowe,ze same mamy i tatusiowie nie wyrabiali !!! W niektorych szkolach w Warszawie zniesli odrabianie lekcji w domu i chca wdrazyc nowy system chodzenia do szkol tzn.w tej samej szkole jedno beda chodzic od pon.do pt. a inni od wtroku do soboty bo tyle jest dzieci w szkolach,ze nie wyrabiaja !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ibiz - fajnie,ze ospoczelas tylko i wylacznie z mezem :D Ja marze o takim relaksie ...moze kiedys ;) Poki co planuje i mam cicha nadz.ze sie uda pojechac do NL na 2 tyg. :D Chciala bym odwiedzic "stare smieci" i znajomych. Oczywiscie z corka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćIbiz
Cecysia, dzięki za info o wynajmie! Jeśli chodzi o tę szkołę, o której piszesz, to ten system nie obowiązuje klas 7 i 8, bo muszą zachrzaniać, żeby do liceum się dostać :D Kiedy się wybierasz do NL? I powiem Ci jeszcze jedno. Sama się zastanawiam, gdzie byłoby nam lepiej i podziwiam, że chciało Wam się tutaj wrócić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
Wiecie co? Mam wk***a polaczonego z pmsem. Jestem zmeczona, nie moge spac po nocach, ciagle walcze z czasem, cale weekendy gotuje, cale noce karmie i jeszcze premii swiatecznej nie dostalam bo za malo dni w pracy bylam. Pracuje w firmie prawie 12 lat, mam trojke dzieci a zabraklo mi kilku dni do premii. Sorki. Musialam sie wyzalic, bo komu jak nie wam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
I jeszcze powakacyjny mandat mi przyszedl z czech. Jutro idziemy z mezem na wagary. Dzieci rozwozimy standardowo, szkola, przedszkole, babcia, nic nikomu nie mowimy, idziemy do kina i na obiad. Tylko my, bez dzieci. Sami!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia
Czesc dziewczyny :D Ibiz - wiesz co, chciala bym na wakacje pojechac do Holandii :D ale to moje marzenia,ktore byc moze spelnia sie :D Aga - o kurcze,ale masz dola.Jestes zmeczona psychicznie i to widac po Twoim poscie ! Super,ze zrobiliscie sobie wagary.Nalezy sie nawet doroslym ,a cooo :D Z ta premia to 😠. Jestesmy na nowym mieszkaniu od 1 grudnia.Jeszce tle rzeczy jest do wypakowania :O Metraz jest bardzo maly ale jrstem w szoku ile jest tutaj polek,poleczek,szafek,szafeczek :D Pomiescilismy sie spokojnie z manelami jedynie albo AZ trzeba bylo meble porozkrecac i wywiezc do dziadka. Myslalam,ze bedzie cisza ale z gory slychac jak dzieciaki krzycza i biegaja ale to nic w porownaniu do dzieciakia ze starej chaty - grzybka. Jest ok :D A bedzisie mlo rozczaruje placac male rachunki bo to mieszkanie jest bardzo cieple i co wazne,suche :D Buziaki :* PS.Dodam,ze szukam lekkiej spacerowki,ktora rozklada sie do pozycji lezacej i nie drogiej,tak do 300 zl. bo jeden wozek mam i jest super z tym,ze potrzebuje jeszcze jakis lzejszy. Mam na oku LORELLI, LOBO albo JOLIE MIRUS.A moze jakis inny zaproponujecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ibiz

Aga, jak wagary? 😄

Cecysia, mniejsza przestrzeń, to zawsze mniej sprzątania 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierpniowki 2017

Hej.

 

O kurcze,ale zmienilo sie forum :O  To ja, Cecysssia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia

Dziewczyny, dzis piewrszy raz bylam z corka na warsztatach sensorycznych,ktore dokladnie nazywaja sie Smyko-Multisensoryka. Bylo ok ale nie  super bo corka na drugiej czesci takiej brudzacej tzn.dzis byla zabawa z kasza manna i maka wymieszana z olejem - wyszla taka fajna plastelina (nie wiem jak to okreslic)  i jak corka tylko dotknela stopa gola kasze manna to od razu "mamo beeee" a jak dotkenla raczka i miala brudna to placz bo rrzeba bylo umyc raczke i stope.Mysle,ze nie zna tych produktow i musze ja oswoic w domu bo nie miala stycznosci nawet z piaskiem.Latem nie chodzilysmy na plac zabaw bo nawet corka nie raczkowala,nie chodzila.Teraz jest inaczej.

A poza tm zajecia bardzo fajne.Mam nadz.ze na nasteonych bedzie lepiej :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga83

Bosko. Kino, obiad. Pyszna zimowa  latte, grzaniec z pomarancza. Tego nam brakowalo. Sami, bez mama, mama, mama. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia

Aga - super,ze spedziliscie super wolny dzien,wieczor a moze nawet noc ? 😊 juz tak bardzo nie bede wnikac  😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna3333

Jak Mikołaj???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia

Witajcie 😄

 

Nawet nie odczulam Mikolajek 😛

Dzis bylismy oddac klucze od starego mieszkania.Musimy odmalowac.Sadzilismy,ze jak jest grzyb to nie bedziemy musieli ale mamy odmalowac do miejsca gdzie jest grzyb.Uwaga, cytuje wlasciciela mieszkania "dostaliscie mieszkanie odswiezone  to p0malujcie bo pozniej bede musial komus zapalcic za pomalowanie calego mieszkania.Nie malujcie tylko wpanem" 😮  ja pie***le. Ale ok......a wiecie co mi podnioslo cisnienie ?  My juz z 1.12 na 2,.12 spalismy w nowym mieszkaniu i juz tutaj jestesmy od 1 grudnia.Na stare mieszkanie - grzybka - narzeczony jezdzil  zeby rozkrecic meble i je wywiezc, zalatac dziurki po obrazkach itp. czyli od 1.grudnia juz nie mieszkamy w "grzybku"/Tlumacze jak dziecku bo wlasciciel powiedzial,ze umowe mamy do konca grudnia i musimy zaplacic za grudzien !!!! 😮😮  ale przeciez nas tam nie ma od 1 grudnia ! Jeszcze owiedzial,ze obowiazuje miesieczne wypowiedzenie ale hola holaaaaaa tam jest grzyb i zadne wypowiedzenie nas nie obowiazuje.Przedstawilismy mu art.664 k.c i powiedzial,ze skonsultuje to ze swoim prawnikiem.Ja pier**le  !

I jak wrocilismy do domu,ja cala w nerwach,usiadlam i przeczytalam umowe,ktora podpisalam z wlascicielem wynajmujac "grzybka"  i tam pisze jak byk,ze jak mieszkanie nie jest ok zeby mieszkac to mozemy w trybie natychmiastowym sie wyniesc....w poniedz.idziemy do wlasciciela i ciekawe co mu tam prawnik doradzil ! oczywiscie pokaze mu ta umowe......musialam Wam to napisac bo moze ,ktoras z Was miala podobna sytuacje albo ktos ze znajomych mial tak debilnego wlasciela ? tzn.tak pazernego na kase ????

Jak zeganlismy sie to On mi podal reke i zyczyl szczescia itp.bo mamy malutkie dziecko....i zdrowia .......brak mi slow.....

 

Co mi doradzicie dziewczyny ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga83

Moj synek w koncu przemowil mama i tata😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aga - gratulujemy 😄  Super uczucie  😄 

Hmmmm to ile ma mcy ,ze dopiero teraz powiedzial "mama,tata" ? Cos mi umknelo ?  😕 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga83

Dopiero. Nic ci nie umknelo. Ma rok i 4 miesiace. Ma ciezka mowe w porownaniu ze starszym rodzenstwem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ibiz
5 godzin temu, Gość Aga83 napisał:

Dopiero. Nic ci nie umknelo. Ma rok i 4 miesiace. Ma ciezka mowe w porownaniu ze starszym rodzenstwem. 

Ale za to chyba do przodu był ruchowo z tego co pamiętam? 

Niech dużo się bawi paluszkami. Chwyta drobiazgi, ściska, rwie, dłubie itd.

Cecysia, jak z mieszkaniem? Płaciliście w końcu za ten grudzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna3333

Chciałabym tu częściej zaglądać ale nie wiem jak teraz dodać temat do ulubionych A w wyszukiwarce tematu znaleźć nie mogę. Dopiero jak ktoś doda post i temat wyskoczy na pierwszą stronę to widzę i czytam.

Pozdrawiam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga83

Tak, zaczal chodzic przed roczkiem mimo, ze sam usiadl dopiero majac pelne 10 miesiecy.  Ale mowe ma ciezka, mimo, ze fajnie wszystko rozumie, ale psuja jest straszna z niego.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie 😄

 

Aga , przeciez rok i 3 mce to nic zlego ,ze teraz powiedzial "mama,tata" 😄  Rozwija sie super a zaloze sie o wielka Nutelle,ze wnet zagada Was "na smierc " hehehe 😉

 

Ibiz - wczoraj wlasciciel mial miec spotkanie ze swoim prawnikiem i zadzwonic do Nas ale do teraz jest cisza.

Oczywiscie,ze nie bedziemy placic bo rozne art. k.c Nas chronia.

Ibiz - wspomnialas o sciskaniu rwaniu itp.to na warsztatach smyko multisensoryki sa miedzy innymi zajecia brudzace i np.na piewrszych zajeciach byla kasza manna,woda,olej itp,i dzieci mialy bawi sie tymi rzeczami ale corka jak gola stopa dotknela kasze to zrobila skwaszona mine i kazala sobie wyczyscic stope ...i rozplakala sie 😕 Tak samo jak dotknela raczka make ziemniaczana 😮 

I tak sobie pomyslalam,ze od kad pamietam Wiktoria jak ma jakis okruzek na raczce to od razu "podchodzi" ( jeszcze chodzi za raczki) i kaze sobie umyc reke.

Wasze dzieci tez tak maja ? mialy?

Juztyna - tez nie wiem jak dodac temat do ulubionych 😕 Strone dodalam do ulubionych w laptopie i dzieki temu moge odnalzec temat. A od niedawna  na poczte odpowiedzi mi przychodza.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w miescie od dzis do niedzieli jest jarmark swiateczny. Poszlam dzis z corka ale ...... d**y nie urywa 😕 

Widzialam w tv jaki piekny jest we Wroclawiu juz nie wspomne jaki piekny jest w Hadze 😄 

 

U Was sa jarmarki przedswiateczne ?

W ogole stoi u Was choinka?

My chyba w ta niedz.ubierzemy bo w przyszlym tyg.nie bedzie czasu 😕 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ibiz

Cecysia, bo to najlepsze ćwiczenia służące rozwojowi mowy. Do tego zabawy z polikami, językiem, dmuchaniem itd. Moja bardzo lubi naśladować czyszczenie lustra, czyli daję jej szmatkę, chucha na lustro i jak widzi, że jest matowe, to czyści 🙂

Na jarmark się wybieram w niedzielę. Podobno ładny jest na Starym Mieście, ale się zobaczy. Liczę na grzane wino 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×