Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Alutka2017

Sierpniowki 2017

Polecane posty

Gość MamaKsiezniczki
Alutka gratulacje:* ktory to tydzien u Cb? Ja bylam we wtorek u gin i uslyszalam bicie serduszka u mnie dzisiaj to 6t5d wg @;) bardzo sie ciesze;) co do dolegliwosci mam okropne mdlosci. Wieczorami jestem wymeczona strasznie. Kokejna wizyta 12go a teraz musze zrobic badania w lab...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamz
Gratuluję bicia serduszka, też już się nie mogę doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alutka2017
To jest 7 tygodni i 5dni.Także czekają mnie badania w laboratorium.nie prEpadam za tym.Również cierpię na mdłości. CÓż staram się nie poddawać temu.zbyt wiele obowiązków.Buziaki M amoKsieZniczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie to 7 tydzień i 2 dni więc zbliżony do Alutki. Ale ja się poddałam parę razy w ciągu dnia wymiotuje, do południa staram się odpocząć a potem synek z przedszkola wraca więc trzeba z Nim pobawić się jakoś wspólnie spędzić czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Gratulacje bijącego serduszka :-) u mnie już 9tc i 2dni badania zrobiłam wczoraj chyba na wszystko co się da a jutro rano wizyta i dopiero będą zakładać mi kartę ciąży.Musze jutro prosić lekarza o skierowanie na badania prenatalne tak bym zrobiła na NFZ bo nie widzi mi się płacić 700zl za nie gdzie mogę mieć za darmo ;-) jestem senna mam nadzieję że minie mi to po 12 tc i znów będę w formie i normalnie funkcjonować a i nie mam ochoty na słodkie bardziej ser biały ze szczypiorkiem,smietana i odrobiną więcej soli,ogórki kiszone itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia0888
Witam się :-) U nas 2 kreski już po wizycie u lekarza niestety serduszko jeszcz nie widoczne . Następna wizyta 11.01. Termin wyliczony na 31.08 . To moja 3 ciąża, pierwszy synek niestety zmarł w 8 miesiącu ciąży,córka 2.5 roku. Pozdrawiam wszystkie ciężarówki :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mama32 na kiedy masz termin porodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej laski ja ostatni termin miesiączki miałam 16.11. Dziś byłam u lekarza. Jest pęcherzyk i jest zarodek i przepływy widać czyli serduszko. Mam za jakieś 2 -3 tyg przyjść znowu i jak będzie wszystko ok to mi założy kartę ciąży. Ja mam sporadycznie mdłości, czasami pobolewa mnie brzuch i jestem bardzo senna. Mam synka 3,5 roku. Ogólnie ciążę póki co znoszę dużo lepiej niż ostatnim razem. Tylko bardziej się martwię żeby było wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Dziś byłam na wizycie u ginekologa i założyli mi kartę ciąży, badania wyszły wszystkie dobrze więc kamień z serca mi spadl.Ja mam termin na 02-08-17 jestem w 9tc i 3 dni,usg mam 16 stycznia a nastepna wizyta 20stycznia i umawiam się z lekarzem na usg prenatalne u niego w gabinecie już odpłatnie bo teraz chodzę na NFZ u nas w przychodni a chce sprawdzić czy wszystko jest ok z dzieckiem.Teraz na wizycie miałam robiona cytologię i skierowanie na mocz,krew i żelazo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mialam isc dzisiaj do laboratorium ale niestety lozko mnie nie wypuscilo:D normalnie dziewczyny albo bym spala albo mam takie mdlosci ze nawet w wannie siedze ze szklanka wody:D ale dzisiaj sie zmoglam i wysprzatalam cala kuchnie na cacy:) ja mam wizyte 12.01 i wtedy zalozymy karte:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaKsiezniczki
Odp z 15:28 to ja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny cieszę się bardzo że u was ok. Ale mam pytanie ja jak byłam u lekarza to był 6 tydzień - teraz 9. Robiła mi usg serduszko biło ale powiedziała, że nie będziemy słuchać bicia serca bo na tym etapie jest to szkodliwe dla dziecka. A jak czytam wasze komentarze to wam pozwolili słuchać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja od początku słuchałam serduszka u lekarza, a dopiero później spotkałam się z opinią, że może to być szkodliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Ja na 1 USG też nie słyszałam serduszka tylko lekarz mi powiedział że bije :-) 16 idę na usg prenatalne u nas w przychodni ale i tak będę szła jeszcze prywatne by lekarz mój sprawdził na lepszym sprzęcie i dokładniejszym czy z dzieckiem wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaagi
Hej dziewczyny. Mam termin na 22.08.17. To moja 2ciąża, mam w domu 6latke. Dziś podglądam fasolke-mam nadzieję zobaczyć serduszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkaaa6
Ja zaczynam 9 tydzień! Serduszko pięknie bije! :) Termin porodu według lekarza to 15 sierpnia ale z moich obliczeń to wychodzi 8 sierpnia :) Na kolejną wizytę muszę porobić badania z krwi i moczu, orientujeci się może ile mniej więcej w sumie te wszystkie badania kosztują? Bo nie wiem czy robić wszystkie na raz czy stopniowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Aneczka czyli byłaś na prywatnej wizycie? Jeśli tak to idź do lekarza internisty i niech on zleci Ci je po co płacić a badania najlepiej robić przed samą wizyta u lekarza prowadzącego i wszystkie badania musisz zrobić.Ja dziś zaczynam 10tc i widzę że ja zaczynam ten miesiąc :-) ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endorfina106
Ja nie pamiętam ile placilam za badania w pierwszej ciąży. Mam gdzieś zapisane jak chcesz to poszukam. A i tak muszę poszukać oznaczenie grupy krwi bo już miałam robione więc mi to chociaz odpadnie. Ja chodziłam prywatnie i teraz chyba też będę. Grupa krwi i czynnik Rh. 30zl • Przeciwciała anty Rh. • Morfologia krwi. 10zl • Glukoza na czczo. 6zl • TSH. 18zl • Przeciwciała anty-TPO. 35zł • WR. 12zl • HBs. 25zl • HCV. 30zl • HIV. 25 zl • Przeciwciała w kierunku toksoplazmozy. 30zl • Przeciwciała w kierunku cytomegalii. 30zl • Przeciwciała w kierunku różyczki. 25zl • Cytologia • Badanie ogólne moczu. 8zl Takie orientacyjne ceny znalazłam. Mogą się wahać w zależności od miejsca zamieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Manka33
Hej. Pisałam do was w pt. U mnie sylwester minął stresowo bo zaczęłam plamic. Na szczęście to było tylko po cytologii. Mdłości mi się nasilają i juz mam dosyć. I ciągle bym spala i boli mnie głowa. A tu starszak do ogarnięcia i praca. Mam ochotę iść na zwolnienie ;) dziewczyny a wiecie co się dowiedziałam ostatnio? Ze nawet będąc prywatnie na wizycie należy się nam refundacja na badania. Tylko ciężko to wyegzekwować bo lekarzom nie chce się zgłaszać tego do nfz i czekać ok.2-3 miesięcy na pieniądze. Wola powiedziec ze trzeba prywatnie i juz. A na wszystkie badania typu HIV, HCV, różyczka, cmv itp.można robić na nfz. Nie tylko chodząc do lekarza na nfz. Jak sie którejś chce dyskutować z lekarzem to może się pokusić ;) A ja mam do was inne pytanie. Jakbym chciała iść na zwolnienie to mogę iść np.do rodzinnej żeby mi wystawiła? Bo nie chce żeby w pracy były już domysły ze jestem w ciąży. A ja na razie na prawdę zle sie czuj***ardzo, po nocach nie śpię bo synek się budzi i potrafi od 1 do 4 nie spać a ja po 5 pobudka :( do tego te złe samopoczucie. I mam jeszcze takie pytanie bo na razie byłam na wizycie na nfz ale planuje prowadzić ciążę prywatnie u ordynatora naszego oddziału tylko długie kolejki do niego są i może załapie się na ok12 tc dopiero. Myślicie że jakby co to kontynuować te wizyty na nfz i u niego czy z nfz zrezygnować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym kontynuowała w NFZ a potem jakby był termin to zavzelabym chodzić prywatnie. W pierwszej ciąży też w połowie zmieniłam na tą panią ginekolog co mam teraz bo ten pierwszy mi się nie podobał :-P Idź na zwolnienie jak się źle czujesz, wydaje mi się zwykły lekarz może wypisać zwolnienie tylko zależy od jego podejścia. Odpoczywajcie dziewczyny ile się da. Ja też się czuję fatalnie i nie wyobrażam sobie pracy na cały etat a potem jeszcze ogarnięcie domu i małego. Miałam taki maraton przed sylwestrem i do tej pory nabieram sił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Manka33 tylko lekarz też musi wpisać jakiś powód zwolnienia ;-) Dziewczyny ja mam taką sytuację że u mnie w przychodni ginekolog który jest od 8 miesięcy w przychodni jest też onlologiem i pracuje na Madalińskiego w Warszawie tam rodziłam 1 córkę 13lat temu :-) Ale on też przyjmuje prywatnie więc chodzę do niego na NFZ ale dodatkowe USG prenatalne itp. będę też prywatne u niego robiła :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Zawsze dobrze mieć awaryjnie lekarza na NFZ bo nigdy nic nie wiadomo a może przydać się jego pomoc.Albo nawet z tymi badaniami robić u lekarza na NFZ a mieć też je na prywatne wizyty pomyslcie o tym.Za miast wydawać tyle kasy na badania to kupcie sobie owoce lub sprawcie sobie przyjemność itp. A badania zróbcie na NFZ ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko, że prywatnie idziesz i robisz a na NFZ musisz się rejestrować, czekać i czasami prosić o receptę czy skierowanie itp. No ale coś za coś. :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mama26 Hej. Gratuluję szczęśliwych wizyt. Ja mam dopiero pierwsza wizytę 11 stycznia. To będzie mniej więcej 8 tydzień. Nie mogę się już doczekać czy wszystko będzie dobrze. Ja mam synka 2 letniego w domku ale jak na razie czuje się dobrze tylko piersi mnie ciągle bolą I swedza. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mama26 Badała któraś z was progesteron? Bo ja już sobie sama przed świętami robiłam badania ze względu na niedoczynność tarczycy. Progesteron mam 17,9 I boje sie czy to nie za mało. Na początku września poronilam stąd te badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Gość nie martw się :-) zobacz co znalazłam Poziom progesteronu - normy 1-28 ng/ml - po owulacji 9-47 ng/ml - do 12. tygodnia ciąży 17-146 ng/ml - 12.-28. tydzień ciąży 55-200 ng/ml - powyżej 28. tygodnia ciąży Więc głowa do góry :-) Dziewczyny co do wizyt na NFZ to bywa różnie bo zależy do jakiego ginekologa nie powiem bo do mojego są duże kolejki ale do innych idzie się i przyjmuję więc po pytajcie się i pamiętajcie o karcie ciąży przed 10tc bo tysiąc złotych droga nie chodzi nawet na ten wózek już część kasy byście miały ;-) Jak już będziecie w 4 miesiącu to po woli zbierajcie cała wyprawkę, promocje pampersów a jeśli będziecie dokarmiać to i mleko.Mam już 3 dzieci więc wiem Kochane co mówię a i spokojniejsza głowę będziecie miały.Jak co to pytajcie te które są w ciąży po raz pierwszy to doradze itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mama26 Mama32 dziekuje. Ale z tego co wkleilas to chyba raczej za dużo tego progestoronu nie mam. Ja się będę podpisywac zawsze na górze przed pisaniem, będę Mama26 :-) Ja 11 stycznia zapisałam się prywatnie a kolejne wizyty już na kasę chorych się zapisuje. Z synkiem też chodziłam na kasę chorych ale badania te droższe zawsze jakoś płacić musiałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Manka33
Dziewczyny tak jak pisałam od prywatnego lekarza możecie wymagać badań na nfz :) mi w to nie chce się bawić. Wole chodzić i tu i tu. Tym bardziej ze w szpitalu przyjmują dobrzy lekarze,ci co prywatnie mają dużą renomę. I wcale tłumów jak na razie nie widziałam. Wiec dla mnie to dobre rozwiązanie. Prywatnie jednak lepszy sprzęt wiec tylko na nfz polegać nie będę. Dziś dzień zaczął się tragicznie,siadł mi akumulator i samochód rozkraczyl się jak wyjeżdżałam z parkingu :( ledwo z sąsiadami wepchnelismy na parking. Dobrze ze było komu pomoc. Rano obudziłam się chora i jeszcze złapał mnie nerwoból w plecach.no i przy samochodzie się oczywiście wywaliłem bo ślisko i cala mokra byłam. Czy dziś piatek 13go???wrrr. Progreteronu nie badałam. Pamiętam o wizycie przed 10tc. Ja idę teraz jakoś w 9 i wtedy kartę ciąży mi założy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Mańka 33 współczuję ale ja też jak nie drewno mi spadło na nogę to o kominek się po patrzyłam taka nie zdara się zrobiłam ;-) Mama26 przejdź się do przychodni i skonsultuj nawet z położna wynik progesteronu jeśli będzie coś nie tak za raz umówi Cię na wizytę do lekarza. Uważajcie na siebie dziewczyny i dbajcie o sobie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama32 ja bym już buszowala po sklepach i kupawalabym te maleńkie body i pajacyki :-D ale wstrzymam się jeszcze. Duzo ciuszków po synku mi nie zostało bo pooddswalam wszystko za to mam łóżeczko drewniane i turystyczne, materac, wanienka z której młody jeszcze korzysta pod prysznicem :-P, przewijak. Wózek muszę tylko kupić z takich większych rzeczy. A powiedz mi masz dzieci letnie? Mój synek jest listopadowy i nie mam pojęcia o letniej wyprawce, jak ona ma wyglądać? U nas też te lata są jakie są - raz zimno raz po 30 stopni w cieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×