Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszła mamusia

Wrześniówki 2017

Polecane posty

Dzidziulkowo moja szyjka miała 21mm, więc się wydłużyła o 11mm. W sumie to też nie wiedziałam, że się może wydłużyć... Ela trzymamy kciuki i jak tylko będziesz coś wiedzieć to pisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redsky
Ewa u mnie to wszystko zdecydowanie dłużej przy drugim dziecku, jestem w lesie z wyprawka ale od jutra sie biorę...:) Bylam u lekarza mała ma juz 1600g,moja szyjka 29 mm czyli chyba w porzadku choc bez mierzenia jak mnie badał to myslal ze skrocona jest bardziej alekoniec konców jest ok moje cisnienie oczywiscie za wysokie..... nastepna wizyte mam dopiero za miesiac wogole.... oczywwiscie polecał szpital w ktorym nie chce rodzic i mam problem...:/ która mama była tu z Krakowa? bo nie moge sie doszukac? i gdzie rodzisz?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzidziulkowo
Moja szyjka ma 2.4 i kazał leżeć i 2x1 luteine dopochwowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzidziulkowo
Co lekarz to inaczej widze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mamy już kupione dużo a wyprawke kompletuje.tyle że położna jak dała mi listę to tam jest dosłownie kilka rzeczy które trzeba wziąć...i jak tak patrzę co wy zabieranie to już sama nie wiem...no Ale raczej będę szła zgodnie z rozpiska.w zasadzie tylko kilka rzeczy muszę kupić.wózek już jedzie.łóżko jest zwykle u turystyczne pościele ubranka mata karuzela rożek itd.także luZik...no m jestem ciekawa ile Ala waży 20 się dowiem.ale ostatnio czuję ja o wiele lepiej i wyraźniej więc chyba podrosla.nawet lozysko N przodzie już tak nie przeszkadza w wyczywaniu ruchów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ja trochę jednak tych rzeczy mam w rozpisce, chyba z walizką pójdę na porodowke. Dziewczyny jak macie taka możliwość to polecam szkole rodzenia. Fajne gadżety można dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chodzę na szkole ze szpitala co tam będę rodzić takie podstawy i dostałam tylko próbki płynów kremów itd no i mają być rabaty jakieś na wózki plus standardowo takas babka co będzie nakłania do komórek macierzystych itd itp.szału nie ma.ale zapisać się zapisałam żeby mi chociaż położna pokazała co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solange81
Redsky - ja jestem z Krakowa. Miałam spory dylemat ze szpitalem i zmieniałam zdanie co jakiś czas. Ale na tę chwilę jestem zdecydowana na Rydygiera, tyle że z opłaconą położną. Mam już umówioną panią właśnie z tego szpitala, ona prowadzi też szkołę rodzenia, którą zacznę niebawem. Zdecydowałam się na ten szpital po opiniach moich koleżanek - osób które znam, bo anonimowe opinie w necie średnio do mnie trafiają. Natomiast moje znajome mówią wprost: warunki lokalowe kiepskie, bo oddział nie może się doczekać remontu, ale opieka bardzo dobra. No i nie ma tam takiej masówki, jak np. w Ujastku - byłam prawie pewna tego szpitala, ale po pierwsze do Rydygiera mam już daleko, do Ujastka jeszcze dalej, po drugie - boję się właśnie tej "taśmowości", która tam często ma miejsce. Moja ginekolog nie pracuje w żadnym, kiedy jej wspomniałam o Rydygierze, dostałam dokładnie taką samą opinię jak od moich koleżanek. Powiedziała jeszcze, że mam ciążę fizjologiczną, żadnych problemów (odpukać) więc spokojnie mogę rodzić praktycznie w każdym szpitalu. Natomiast jeśli coś by się działo, to sama by mnie wysyłała na Ujastek, bo tam rzeczywiście najwyższy stopień referencyjności. A Ty jakie możliwości bierzesz pod uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile kosztuje taka położna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redsky
Ja biorę pod uwagę Ujastek i Narutowicza ale dlatego że na Ujastku mam znajomego lekarza tylko że on nie prowadził mojej ciąży. w Narutowiczu już rodziłam poród miałam szybki i bez kompilkacji wiec było ok. ALe jak czytam opinie o tym szpitalu to bardziej skłaniam sie do odrzucenia go całkowicie. W obu pracuje położna z która też zamierzam sie umówić i opłacić i chyba w tym momencie bardziej jestem za Ujastkiem choć wiem, tam właśnie jest masówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Położna, z którą jestem umówiona - 1200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też myślałam żeby się jakoś umówić ale ja póki co czekam.jeszcze się okaże że będzie cc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny naprawde warto az tyle płacić? szczerze dla mnie to troche przesada. takie uczenie by za kase było lepsze traktowanie czy jak mam to rozumieć? co niby taka położna może zrobić więcej od takiej nie opłaconej? wydaje mi sie że nic, jedynie moze być milsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny a co myslicie o Kopernika ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solange81
Taka położna będzie tylko dla mnie, na wyłączność. Dla mnie to istotne, bo panicznie boję się porodu. Usługi komercyjne są oficjalnie wyszczególnione na stronie szpitala, to nie jest żadna łapówka ani nic. Stać mnie na to, więc skorzystam. Co do Kopernika - to drugi po Ujastku szpital z najwyższym stopniem referencyjności - zarówno położnictwo jak i neonatologia. No i lekarze też raczej wybitni specjaliści. Przyjaciółka była bardzo zadowolona z cesarki tam. Ale ja się zraziłam wizytami w poradni patologii ciąży - było niefajnie. Więc nawet nie biorę pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja sie umawiałam na 600zl ale było to 3,5 roku temu nie wiem czy teraz tyle samo koniec koncow i tak ta położna nie mogła byc przy moim porodzie więc poleciła kolezanke ktorej dałam 200zł bo sie mna opiekowała nie wiem jak by wygladało to bez polecenia i nie chce wiedziec.Co do kopernika moja znajoma urodziła tam dwójkę i w miare zadowolona tylko że ona tam leżała na patologii itd,warunki sie poprawiły bo był remont a co do personelu to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redsky
No właśnie czytałam że w Rydygierze są komercyjne usługi 1200zł to sporo ale dokładnie jesli Cie na to stać to jak najbardziej.Ja mam nadzieje ze w okolicach 600zł sie zmieszcze :) Na Kopernika dokładnie to jak sie coś dzieje wskazane jechac bo specjalistów tam maja najlepszych no ale jakos tak nie miło tam jest. Zapomniałam sie podpisac wyzej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To noja pierwsza ciaza to nie smiejcie sie ze mnie... Ta polozna to przy porodzie bedzie u Was czy jak :( i przy porodzie za 1200zł 600 itp.?? Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pazdziernik2016
My tez bylismy zdecydowani na wykupienie poloznej- daje to jednak duzy komfort, zwlaszcza przy pierwszym porodzie. W szpitalu ktory wybralismy na poczatku koszt wynajecia poloznej to az 2000zl wiec sie wahalismy, ale w szpitalu ktory wybralismy docelowo juz tylko 700zl, wiec do przezycia. Za 2h idziemy na usg, dowiem sie jak tam mała w brzuchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Maurycego
Ja podziękuję za położną ,,na wyłączność" mam swoje zdanie na ten temat i przerabiałam ten temat :/ ktoś potrzebuje opłaca taką usługę :) oczywiście brzmi to fantastycznie... niestety to loteria :) koleżanka opłaciła a i tak wymordowali ją, na koniec zrobili cesarkę ... druga miała też opłaconą a pomogła jej inna, która była na dyżurze:/ i złotówki nie wzięła :) dla każdej z nas poród to wyjątkowe wydarzenie i chciałybyśmy aby wszystko poszło gładko:) tego Wam i sobie życzę z całego serca:) z ,,własną" położną czy z taką z przydziału poradzimy sobie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki i jak tam po wizycie i usg? Ile ważą waże skarby? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie mamamaurycego wątpię by taka położna siedziała nawet 24h. Tyle poród może trwać. A to jak się dziecko urodzi to na to położna też nie ma większego wpływu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My swiezo po wizycie, mała w 30tyg4dni wazy troche ponad 1500g wiec ladnie przybiera na wadze. I powiem Wam, ze nadal lezy glowka do dolu, czyli faktycznie tak jak sie ulozyla przed polowkowym tak juz zostala do teraz- i oby tak zostala do porodu ;) mam nadzieje ze u Was tez wszystko dobrze, milego wekendu mamuski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny powiedzcie mi prosze te ceny 600 1200 to sa ceny poloznej za sam porod?? czy plus opieka po porodzie czy o co tu chodzi? Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzidziulkowo
Ja dzisiaj będę dzwonic do poloznej w Poznaniu tez jestem ciekawa ile biorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela, w kazdym szpitalu jest pewnie troche inaczej. Czesto jest tak ze po podpisaniu umowy z polozna jest ona dla Ciebie dostepna pod telefonem od 38 do 42 tygodnia, niezalenie od tego czy ma dyzur czy nie przyjezdza do szpitala kiedy zaczynasz rodzic i jest z Toba podczas porodu. W niektorych przypadkach opiekuje sie Toba rowniez po porodzie- zalezy od tego ile trwa porod, jak akurat wypadla jej zmiana itp. Generalnie slyszalam tez ze majac umowiona polozna gdy zdarzy sie sytuacja ze w chwili przyjazdu na porodowke jest duze oblezenie to masz pewnosc ze Cie przyjma a nie odesla do innego szpitala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to normalne jak mnie boli pęcherz jak jest troche pełny. ból tak jakby od ucisku nie od chorego pecherza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie czasem.taki prad jakby przejdzie przez pęcherz ale tez w tym.samym.momencie czuje jak.mala sie rusza wiec ona musi gdzies tak uciskac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×