Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszła mamusia

Wrześniówki 2017

Polecane posty

Gość gość
Gosc z wczoraj: Moja 1 ciaza byla z in vitro. teraz naturalna. Jakie masz pytania? Moze zalozysz jakies forum o konkretnej nazwie, podaj tutaj i znajde cie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba jak wody odejdą to zaraz jechać. A tak jak skurcze będą 5 minutowych odstępach. Choć u mnie były 3 min 5 min a czasem i 8 minut. Ale czułam że sie zaczyna bo bolało inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po terminie to i tak częściej wizyty i ktg to lekarz na bieżąco będzie kontrolował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mala tez czasem tak dziwnie sie rusza takie trzepotanie ... ja zgagi nie mam i nie mialam ale brzuch jak.chodze to sie napina kiejsca znalezc nie umiem.zle sie siedzi zle sie lezy duszno mi czasem.boli pod brzuchem i to nie lekko ale mija szybko to juz uroki zblizajacego sie porodu . Dzis spakowalam torbe ale nie wszystko misze ubranka wsadzic bo swoje trzeba miec i niby dobrze jak lewatywe sie ma swoja . A tak to ja rowniez caly czas pod wiatrakiem siedze leze czy jak nazwac pozycje czasem bo powykrzywiana jakos bo tak zle tak nie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi lekarka powiedziala ze jak wody odejda to panikowac nie mam ze spokojnie mam wziasc prysznic spr czy mam wszystko i jechac dopiero chyba ze sa dodatkowo skorcze. Ja nie mialam boli tych wstepnych mnie dopadly od razu parte a jechalam.bo wody mi zaczely sie saczyc i moze bym nie wiedziala ze to wody nawet raczej ze moczu utrzymac nie umiem ale ciecz podbarwiona krwia byla i sie wystraszylam i dobrze ze jechalam bo do godz urodzilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lili
Ja jestem przerażona, bo też mam takie bóle jak wy opisujecie i wszystko byłoby ok, gdyby nie to ze robi mi się slabo. Boję się o bóle już przy porodzie czy dam radę, boję się ze nie dotlenie dziecka przez złą współpracę z położna, przez niewłaściwe oddychanie :( już mówiłam ginekologowi, że miałam bóle okresowe przez które nawet zostawiano mnie w szpitalu, a on ze co ja porównuję ze bedzie dobrze. Tak jakbym przesadzala i mnie olal. A ja po prostu chciałam go poinformować jak reaguje na ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lili bedzoe dobrze zobaczysz a tobie kuleczko zazdroszcze bo wiesz kiedy bedzies miala malenstwo przy sobie chyba ze szybciej cie cos zlapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Redsky, waze tyle samo co Ty, niecale 63kg ;) czyli przytylam 10. Troche pociesza mnie fakt ze Wy tez macie tyle roznych dolegliwosci... ja teraz bardzo dokladnie siebie obserwuje i chyba troche popadam w paranoje przez myslenie o porodzie. A wczesniej w ogole sie jakos tego nie obawialam- zaczelo sie doslownoe kilka dni temu. Nie wiem skad taka nagla zmiana. Mala cale dnie bardzo duzo i intensywnie sie rusza, az mnie to dziwi bo myslalam ze na koniec ciazy bedzie juz spokojniejsza. Wreszcie wybralismy imie- bedzie Amelia :) a co do jechania na porodowke to wszystko zalezy od tego jak daleko macie do szpitala- mi trasa autem zajmie co najmniej ok 40 min wiec polozna ppwiedziala zeby wyruszyc z domu jak skurcze beda co 20-15 minut, tak zeby jak dojade na miejsce byly co ok 10 ;) a wody wcale nie jest powiedziane ze odejda juz w domu... ciekawa w ogole jestem jak sie u nas porody zaczna, czy skurczami czy odejsciem wod a moze pojawieniem sie czopa sluzowego :) wszystko trzeba obserwowac teraz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lili grunt to dobre nastawienie. Nie stresuj się i myśl pozytywnie a będzie wszystko dobrze. Położna Cię będzie instruować co i jak. Możesz już ćwiczyć oddychanie. Pomaga trochę na ból przy skurczu. A przy partych będzie Ci położna mówić kiedy przeć kiedy oddech nie martw się na zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pazdziernik tez tak ostatnio myslalam ktora nastepna będzie i jakie oznaki porodu bedzie miala.kazda z nas a potem to na forum posypia sie wpisy"urodzilam"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lili
Dzięki za miłe słowa. To jak czop odpadnie to też od razu jechac? Podobno można tego nie zauwazyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak czop odpadnie to chyba nie trzeba bo może i z dwa tyg wcześniej. Ale jeśli by Cię niepokoiło coś lub odpadł z krwią to przejechać sie nie zaszkodzi a zbadają i uspokoją.Ja pojechałam do swojej ginekolog bo czop odpadał i dla mojego spokoju a na drugi dzień urodziłam tylko że to w terminie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lili
Slyszalyscie o olejku z wiesiołka by go pić od 37 tc? Przyspiesza akcję pogodowa, ułatwia poród,zmniejsza ryzyko nacięcia. Wyczytałam o tym i sama nie wiem czy od wrzesnia tego nie brać. Termin mam na 15. A wg usg na 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nina i Tina to wyjatkowo brzydkie imiona....wspolczuje tym dzieciom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Będziesz miała swoje dzieci to je nazwiesz jak będziesz chciała nikt się Ciebie o zdanie nie pytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A "amelia" to nazwa choroby - kto nie wierzy niech zajrzy choćby do Wikipedii. Nie wiem jak można tak nazwać dziecko...nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lili
Jakiej firmy polecacie rogal do karmienia? Czy każde są takie same i nie ma znaczenia firma. A co to za zamieszanie z imionami? Każdy daje takie jakie mu się podoba, a reszcie guzik do tego. Mi np. podoba się Noemi z imion dla dziewczynki, a komuś może się nie podobać. Ja też mam imię które się nie podoba moim bliskim, ale nawet dla nich go nie zmienię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakąś głupio mądra weszła i myśli że sobie pokpi z kogoś. Co do rogala to nic nie polecę bo przy synu obkładałam się poduszkami a teraz też się zastanawiam nad kupnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lili
Pytam bo chcę kupić na allegro, a są różnice cenowe, niż w sklepie stacjonarnym. Z przesyłką jest taniej nawet 30zl. A położna mówiła ze warto kupić, ale fakt że można koc zrolowac, albo poduszkę dac, ale ze mniej stabilne jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto popatrzeć żeby dobrze były wypełnione. Jak będę u siostry to zobaczę jaką ona ma bo wyglądała ta poduszka do karmienia porządnie. A któraś zdecydowała sie na nianie elektroniczną i jaką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli siedziałam oparta to zawsze jeszcze z zagiętą nogą i jedna poduszka pod nogą druga pod ręką żeby dobrze bobas był ułożony i nie musiałam się garbić. A jeśli na leżąco to podkładałam za niego koc itp żeby był na boku. Tak mi dziś gorąco a już parę dni było tak fajnie nawet wiatraka nie musiałam włączać. Do tego mały się rozpycha że ciężko oddychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paelka
Moje maleństwo wypuścili po tygodniu ze szpitala, więc od środy jest już ze mną w domku. Jest grzeczniutka, w ogóle prawie nie płacze, w nocy to się budzę jak słyszę, że jest głodna i pcha piąstki do buzi. Taka drobniutka, ma nóżki i rączki jak patyczki, bardzo trzeba na nią uważać... Mimo że tyle przeszłam to jestem szczęśliwa, że wszystko się dobrze skończyło i malutka jest ze mną w domu. Teraz już mogę się śmiało przyznać, że te 2 miesiące spędzone w szpitalu były najgorszym okresem w moim życiu - pełnym bólu i obaw o dziecko, nie życzę nikomu podobnych przeżyć... Trzymajcie się dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×