Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszła mamusia

Wrześniówki 2017

Polecane posty

Gość gość
Ja się chyba pokusze o uszycie poduchy tylko muszę odnaleźć materiały w kartonach a to będzie wyczyn bo tyle ich jest. MamaMaurycego a jakie wypełnienie brałaś do tych kur?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szybko zleciał ten czas już tak mało zostało do porodu. A już torby macie spakowane? Ja właśnie kompletuje dokumenty. Te nakładki na buty dla męża spakowałam bo przy pierwszym porodzie nie miał drobnych i latał u pielęgniarek szukał bo sklepy już były zamknięte:) szczotke do włosów na koniec spakować no i tylko kosmetyki do mycia. A i fotelik na szykować i gondole bo wszystko leży w różnych miejscach gdzie tylko ja wiem gdzie:) I chyba jestem gotowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lili
Testuje przejście strony, od godziny 10, wisze na 119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lili
Udało się po tej próbie :) faktycznie mialam kiepskie wyniki i crp podwyższone. Zapytam lekarza czy wapno mogę pić dodatkowo, bo tak to mleko pije, jogurty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redsky
Mi wczoraj przy myciu tez zaczęły krwawic dziąsła i tez miałam epizod z dziąsłami kolo 20 tygodnia ale przeszło samo.no ale tak jak dziewczyny pisza skonsultuj sobie to z lekarzem Co do laktatorów to jesli bedziecie miec duzo pokarmu i dziecko w miare bedzie jadło to wystarczy ręczny żeby odciagnąc w razie nawału czy jak sie chce gdzies wyjsc ale przy wiekszych problemach z piersiami, małą ilościa pokarmu to tylko elektryczny. ja mialam pozyczony bo na recznym to po 5ml sciagalam ja mam małe piersi co za tym idzie mały gruczoł i naprawde nie duzo mleka mi sie wytrwarzało do tego płaskie brodawki i tylko elektryczny laktator coś tam pomagał.jeszcze nie kupiłam latatora bo cały czas sie waham ktory i czy moze wypozyczyć. Byłam dzis na ktg wyszło ok rozwarcie dalej na dwa palce ale powiedziala ze wody to mi moga odejsc w kazdej chwili bo mam tawrdniejacy napiety brzuch i pecherz płodowy moze peknac w kazdej chwili....w czwartek ide di lekarza zobaczymy co on powie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
j uz torby spakowałam. dwie jedna małej druga moja i trzecią na dowózke po porodzie. oja jest mega ciezka ale gdzies sobie ja połoze.tylko eszcze jakas wode sobie tam wpakuje czy cos.dokumentow wszystkich jeszcze nie mam bo gbs bede robic ale mam wszystko w jednej teczce a te najswiezsze i nawazniejsze badania sa w osobnej przegrodce takze spokojna głowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja obrączkę zdjęłam już na początku i ciężko było ją ściągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie wszystkie badania jak robię to zabierają do karty i ten GBS też. Wypis ze szpitala karte ciąży i grupę krwi z tych wszystkich dokumentów co trzeba mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lili
Lekarz stwierdził że dziąsła od ciąży nie krwawia i być tu mądra. Stwierdził mi też ze lepiej bym w terminie nie urodziła bo może być problem z dużą wagą dziecka. 4kg. I ciekawe czy wtedy męczą mnie i po paru godzinach stwierdza ze cc trzeba zrobić czy jak. Ogólnie mówił że mialam zastrzyk na rozwój płuc to się o mnie nie boi jak urodze wcześniej. Ja mam torbę taka jakby plażowa wypchana po brzegi ze nawet się nie domknie i druga mniejsza z rzeczami dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam wszystkie wyniki wpisane w karcie ciazy i dodatkowo wynikibwpiete a co do krwawienia z dziasel tez czasem samoistnie mi sie krew pusci...paznokcie robie caly czas zarowno w stopach jak i rekach...co do puchniecia to palce mi puchna mimo chlodniejszych dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ehhh... nie mam dziś na nic sił ani ochoty . Jutro idę do gin i usg mi zrobi. plecy mnie bolą coraz częściej ale to taki ból spływający w dół jakby no i podbrzusze jak na okres . miałam też kilka skurczy bardzo mocnych w ciągu tych paru dni. coś czuję , że chyba ten tydzień to czas, w którym się rozpakuję :) a tyle jeszcze planów mam na ten tydzień .... i co ciekawe jak zawsze miałam niskie ciśnienie około 80/50 w tych granicach to teraz mi się ostatnie dni podnosi - dziś miałam już 114/71. a samopoczucie masakra. Torba już czeka- chyba mam w niej wszystko :) ja też regularnie robię sobie paznokcie nie dałabym rady beż tego. Teraz mam fajne błękitne jak to moja córa stwierdziła specjalnie bo Franio się urodzi. ja mam taki zwykły laktator , poprzednio się sprawdził przy córce (syna nie mogłam karmić ze względu na jego wadę) a teraz zobaczymy. zresztą teraz to nie problem wysłać męża po wybrany model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja laktator mam pozyczony szczere to nie umialam laktatorem odciagac szybciej mi to szlo jak robilam to reka :-) piersi mialam i mam male ale mleka mi nie brakowalo wiec mysle ze i tym razem tak bedzie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi dentystka powiedziała że mogą być wrażliwe itp ponieważ dziecko czerpie od nas wszystkie witaminy i minerały. No ja też w karte mam wpisane. Ja już sobie doszukuje objawów porodu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi też to szło szybciej ręcznie laktator jakoś nie potrafił tego zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie dzisiaj troche nachodziłam, kupilan małej taki kuferek na pamiątki, i organizer na kosmetyczne przyrządy. az mnie tak cos zaczeło kuć z prawej strony ze ledwo do domu doszłam. az dzidek za dużo mnie nie atakuje dzisiaj ułożył sie tylko z prawej strony i pływa sobie.jutro odpoczywam cały dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam ze 3 koszyczki na kosmetyki leki itp a wraz jeszcze połowa obok stoi dużo tego sie zrobiło:) i wiecznie bałagan w tych koszyczkach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
Ja jeszcze noszę obrączkę Ale zaraz faktycznie będzie trzeba ściągnąć bo później mogą być z tym problemy. Torba spakowana Ale jeszcze nie tak w 100%. Dziś byliśmy na kontroli i oprócz skurczy przepowiadajacych wszystko ok, mała siedzi bardzo nisko i przez to boli mnie całe krocze i ten ucisk na pęcherz. Ale jeszcze niech sobie trochę posiedzi bo dopiero waży 2700g poza tym tyle rzeczy jeszcze do zrobienia. .. Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od początku nie noszę obrączki ani żadnych w ogóle biżuterii bo nawet mi sie nie chce.czasem kolczyki włożyłam może z kilka razy i bransoletkę.Ewa no niech posiedzi malutka jeszcze i podrosnir.I dzisiaj mam dzień fastfooda:/ zjadłam paczka loda w białej czekoladzie rogalika teraz pizza na seans filmowy.chociaż obiad był normalny bo zupa brokułowa.jutro detoks.Ale chociaż w domu nie siedzialam dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja póki co nie kupuję leków żadnych dll dziecka.Zobaczymy co tam powie pediatra i ogólnie co będzie potrzeba.asyf w koszyczkach to norma.u mnie to jest apteka w domu.wszędzie leki.takiego mam faceta który tak je kocha kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Maurycego
Kurę wypełniłam kulką sylikonową, ale trafiła mi się dobrej jakości bo ugniatam ją i nie odkształca się :) ... dziś byłam na usg ... młody mimo 36 tygodnia jest już w parametrach powyźej 38:) waży 3300:) ... i co on dziś wyprawiał na tym usg ... najpierw wsadzał pięść do buźki, robił to z taką intensywnością ... potem dorwał pępowinę i zaczą machać rękami i tą pępowiną :D ... lekarz też powiedział, że torbę muszę mieć spakowaną :) ... koleżance mąż zrobił masaż szyjki :) bo była 1 dzień po terminie:) urodziła w trzy godziny... ledwo do szpitala zdążyła :) nie popękała i dziś ( trzy dni po porodzie ) już spacerowała z niunią :) ... mam nadzieję, że też tak będę miała :) nawet znieczulenia nie brała bo nie było sensu... tak szybko poszło :) ja planuję, do końca tygodnia wszystko ogarnąć:) w poniedziałek masaż i niech się dzieje co chce :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis wieczorem przez ponad godzine mialam powracajace twardnienoa brzucha co kilka minut... pierwszy raz cos takiego zaobserwowalam, wczesniej brzuch bardzo sporadycznie mi twardnial. Chyba organizm powoli szykuje sie do porodu. Co ciekawe od paru dni moj pies praktycznie nie odstepuje mnie na krok, caly dzien przy mnie lezy. Ciekawe czy zwierze moze wyczuwac zblizajacy sie porod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×