Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszła mamusia

Wrześniówki 2017

Polecane posty

Gość gość lili
A wczoraj polozna też mówiła nam ze nie ma leku na kolki. I że ludzie ściągają z niemiec te sab simplex a to nic innego jak kilkakrotna dawka espumisanu. Najlepiej masowac brzuszek, robić rowek dziecku nóżkami bo wtedy pobudza się jelita do pracy. Jeszcze jak sobie coś istotnego przypomnę to napisze. Nawet nie wiem czy odpisalyscie na mój wczorajszy post bo strona mi nadal nie przeskakuje. A ciekawi mnie wasza opinia o tym zabiegu co robią noworodka po urodzeniu bo można niby odmówić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redsky
hej dziewczyny mi tez włosy sie wzmocniły i nie wypadaja a przed ciążą masakra, ale to chyba tez kwestia witamin ktore bierzemy. Byłam wczoraj u kardiolog i połoznej i chyba bede sierpniówka prędzej niż wrzesniówka ale chyba mnie nie wyrzucicie :P :D Mam rozwarcie na dwa palce i skrócona szyjke.DO tego skaczace ciśnienie biore Dopygyt w poniedzialek na kontrole do szpitala do tej poloznej mam sie zglosic.RObiła mi tez ktg wszytsko w porzadku, powiedziala zebym jeszcze tydzien wytrzymała.23 sierpnia mamy rocznice slubu moze bedzie prezent:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redsky
a co to za zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lili
Redesky ja chyba też urodze w rocznicę ślubu. Hehe. Czulas jakieś bóle ze masz te rozwarcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lili
Credego? Ze zakrapiaja oczy antybiotykiem, niby żeby uniknąć zakazeniu bakteriami chorobami z pochwy. Tylko że ja np nie miałam i nie mam np rzezaczki.A ten antybiotyk to jakieś srebro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Redsky, czyli juz lada moment bedziesz miala juz porod z glowy :) ja 24 sierpnia mam urodziny i tez wszyscy mi wroza ze wtedy urodze, chociaz ja nie mam zamiaru, bo dopiero 25 sierpnia mam wizyte u mojego gin, ktg i usg i wolalabym jednak donosic ciaze do konca ;) Co do szczepionek to jezeli malenstwo bedzie zdrowe i dostanie 10 punktow to bede szczepila. Podobno jesli wychodza jakies komplikacje podczas porodu np problemy z oddychaniem to lepiej sie troche wstrzymac ze szczepieniem. A zabieg credego jest standardem od lat, wiec nie bede tu kombinowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lili
Nam mówiła ze dużo osób się na to nie zgadza, tak samo na dozylne podanie wit K. Bo naraz dają lkilkakrotna dawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja szxzepie jak narazie bynajmniej mam taki zamiar.ja natomiast w ciąży mam całą twarz obsypama krostami ale to.może od słodyczy bo wczesniej s ogole nie jadłam.nie lubiłam.Ale prędzej od hormonów moim zdaniem.mam nadzieję ze po.porodzie skóra dojdzie do siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redsky
Październik ja mam wizyte 24 u lekarza ale 21 polozna kazala przyjsc do kontroli do szpitala i tez bym wolala jednak jeszcze dotrzymac troche do konca sierpnia no ale zobaczymy. Co do rozwarcia to nie raczej nic nie czułam czasem czuje tylko takie kopniecia albo ukłucia jakby w szyjke tak nisko ale nie wiem od czego to chyba mała tak kopie nie wiem...Położna stwierdziła ze wieloródki czyli te co chociaz raz rodzily moga pochodzic troche z takim rozwarciem. Mama Maurycego ty tez masz juz rozwarcie i od jakiegos czasu chodzisz normalnie chyba z tego co kojarze :) ja chyba bede szczepic chociaz ostatnio jak poczytałam troche o tych szczepieniach w pierwszych dniach życia to sie waham,pierwsza córke szczepiłam.Co do tego zabiegu to albo u nas w szpitalu nie informuja wgl o tym tylko robia albo nie robia wogole bo nie przypominam sobie zeby mi ktos cos mówił.ZObaczymy teraz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrześniowa mamusia
Odnośnie zabiegu credo (czyli standardowego obmywania oczu azotanem srebra po porodzie): Poprzez obecność zarazków w drogach rodnych może dojść do infekcji oczu dziecka. Ponieważ kiedyś główną przyczyną były tzw. dwoinki rzeżączki, przeprowadzano profilaktykę za pomocą roztworu azotanu srebra. Obecnie ryzyko infekcji dwoinką rzeżączki jest relatywnie niskie. Dużo częściej dochodzi do zapalenia oczu u dzieci spowodowane azotanem srebra. Oczywiście wciąż raz na jakiś czas dochodzi do zapaleń oczu u noworodków. Są one jednak spowodowane tzw. chlamydiami, przeciw którym roztwór azotanu srebra nie działa. Tutaj konieczne jest użycie innych środków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
UWAGA KONKURS! Drogie mamy, aktualnie trwa konkurs fotograficzny organizowany przez producenta czopków i kropli Viburcol - http://www.spokojdziecka.pl/konkurs.html Do wygrania atrakcyjne nagrody dla mamy i maluszka. Wzięcie udziału nie wiąże się z kupnem Viburcolu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak tylko czy ta Wit K dac raz w postaci zaszczyku czy samemu podawać przez 3miesiące? To wychodzi na to że credego jest zbędne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Synowi wit K Podawałam dopiero od 15 doby do końca trzeciego miesiąca. O zastrzyku nie słyszałam. Na szczepienie też się zgodziłam. I o zakraplaniu oczu też nie słyszałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba lepiej samemu dawać przez te pare tyg. Trochę dużo na raz jak dla takiego maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Maurycego
Ja trafiłam do szpitala z silnym bólem głowy i nudnościami ... okazało się, że szyjka skrócona do zera i rozwarcie ,, na dwa luźne palce "... teraz mam szyjkę 1cm i przepuszcza na palec ... biorę luteinę i żelazo ... we wtorek lekarka powie kiedy odstawić ... i wtedy przy moim skręceniu i nadr****iwości od razu na porodówkę :D ... spakowałam młodego bo to już nie żarty :D ... wybrałam szpital do porodu :) jestem gotowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Maurycego a na kiedy Ty miałaś termin?tobie się rozbiegaly termin z okresu a usg o.ile pamiętam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redsky
No tak wlasnie kojarzyłam ale ta szyjka Ci sie poprawiła po czym po leżeniu?Tez biore żelazo ale o luteinie mi nie wspominali ciekawe ile dotrzymamy. ja mam termin na 10 z usg a z OM na 15 Co do witaminy K to u nas kazali podawac codzinnie o zastrzyku nie było mowy 3 lata temu teraz tez bym sie nie zdecydowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Maurycego
Z mo mam na 22 a z usg 8.09... i do tego 8 chyba chciałabym doczekać ... dużo leżałam bo w szpitalu mnie pilnowali :) ... ale jak wyszłam i zobaczyłam do jakiego stanu doprowadzili mi mieszkanie to już wiedziałam, że leżenie się skończyło :( jeszcze mąż zaprosił swojego siostrzeńca, który po sobie talerza nie umie odstawić, więc się załamałam ... luteina jest na podtrzymanie ciąży, bo lekarka wiedziała, że leżeć w domu nie będę :/ nie mam do tego warunków :) muszę przygotować dom dla malucha :) trochę jeszcze pracuję :) ja rozmawiałam z lekarzem na temat zabiegów wykonywanych na noworodku, ale wszystko będę ustalać na bieżąco, po porodzie, zobaczymy w jakim stanie będzie młody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja bym chciała doczekać do 13 conajmniej tak jak mi usg pokazało.dzisiaj wizyt zobaczymy co powie gin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny, czy jest tu któraś, która podchodziła do ivf? Chciałabym podpytać o kilka rzecz – a łatwiej się rozmawia na takie tematy, kiedy już w brzuszku rośnie maluszek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny, czy jest tu któraś, która podchodziła do ivf? Chciałabym podpytać o kilka rzecz – a łatwiej się rozmawia na takie tematy, kiedy już w brzuszku rośnie maluszek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja luteine bralam 2x 1 tabl 100mg a teraz juz powinnam po jednej brac i tak.do wtorku i koniec ale boje sie ze jak ja odloze ale zmniejsze to zaczne szybciej rodzic a z przyczyn osobistych musze do 29 sierpnia wytrzymac i nie wiem czy po luteine po jej odlozeniu szybciej sie rozwija akcja czy to bez znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×