Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszła mamusia

Wrześniówki 2017

Polecane posty

Gość gość
Ostatnio widziałam taki otulacz do fotelika. ale ciekawe na jak długo takie coś starczy? I na zimę kombinezon i to to chyba by było już za dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WrzesniowaNiespodzianka
Do porodu kupiłam sobie dużą męską bluzkę na ramiączkach, jakiś miesiąc temu, teraz tak opina brzuszek że do porodu się nie nadaje, wezmę starą koszulkę nocną na ramiączkach, idealnie rozwleczona :) Co do ubioru to myślę że body, spodenki/ śpioszki i pajacyk plus czapeczka, na kombinezon raczej za ciepło będzie, jeszcze kocyk. Fajną sprawą są też wkładki do nosidełka/gondoli z polaru mega ciepłe tylko nie wiem czy jest sens kupować skoro jest kocyk. Pytałyście może swoich gin czy te witaminy które teraz bierzecie po porodzie też się przyjmuje? Jeszcze jedno pytanie :) Co kupiłyście do mycia po nacinaniu? Ja wybrałam Tantum Rosa, nigdy nie używałam, może wy macie jakieś doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WrześniowaNiespodzianka
W moim przypadku 3 razy spotkałam się z akceptacją faktu iż stoi w kolejce kobieta w ciąży. Raz w Biedronce, drugi raz też w jakimś spożywczaku a trzeci raz przepuściła mnie staruszka w drzwiach! Faceci odwracają się i udają że nie widzą, kobitki takie po 50 najchętniej szturchałyby cię koszykami w kolejce po plecach żeby szło szybciej, w dodatku patrzą na ciebie z myślą "co myślisz że cię przepuszczę a takiego wała". Biedna staruszka była najlepsza, tylko nie wiedziałam czy ja ją mam przepuścić czy ona mnie i żeby nie zwlekać weszłam przodem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostatnio jak robiłam badania to w laboratorium taka wyfryzowana elegancka pod 70lat uprzejma babcia wepchała sie przede mnie w kolejke stanęła sobie jak gdyby nigdy nic. A ja za dobrze jestem wychowana i nawet słowem się nie odezwałam. Nie chce się przepuścić kobiety w ciąży to nie ja nikomu nie każe ale czyste chamstwo jeszcze się wpychać przed ciężarną w kolejke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tantum rosa nie używałam tylko coś innego o tym samym składzie ale dobre było. Grunt to przemywać się pare razy dziennie nawet samą wodą. I z tantum nasiadówki sobie robić. Przy myciu do wycierania używałam ręcznika papierowego. Są też takie maści na otwarte rany w malutkich saszetkach ale teraz nie pamiętam jak się nazywały. Jak mąż rozciął nogę to szybko się goiło jak smarował tą maścią to może i do krocza po nacięciu będzie dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WrześniowaNiespodzianka
Gość może o tribiotic ci chodzi w takich malutkich saszetkach, dobrze goi rany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do witamin to na nie których pisze że w trzecim trymestrze i podczas karmienia piersią to pewnie nawet wskazane. Choć ja nie brałam nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Inaczej jeszcze ale to wszystko pod jedno kopyto:) ale dobra sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lili
Gościu co ci się dzieje z zębami? Bo ja po nocy pluje krwią, tak mi dziąsła krwawia. Nikt mi nie jest w stanie z tym pomóc. Ja lecze się na tarczyce i endokrynolog kazał mi brać te witaminy. A octenisept położna nam w szkole doradzala by pryskac naciete krocze. W ogóle pospieszylam się z ubrankami. Ponad połowy nie ubiore. Położna mówiła by tatuś kupił po porodzie parę sztuk gdy będzie znany już rozmiar, i mała ilość bo szybko wyrastają dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrześniowa niespodzianka tez mam tantum rosa ale polozna mowila zeby przemywac raz na jakis czas bo to wysusza bardzo zeby zbyt nie bolalo i nie ciaglo i dodatkowo białego jelenia taki specjalny jest w rossmanie do ciązy i do połogu. noje witaminy mozna brac tez po porodzie przy karmieniu piersią.jutro na wizycie zapytam czy jeszcze je brac w zasadzie czy juz te ostatnie tygodnie to moze darować i w ogole zapytam co o tej wadze a witaminach sadzi moja gin bo jej nie pytalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak ogolnie to ja na szczescie nie spotykam sie z ludzmi nieuprzemymi. w marketach sami mi ustepuja , w przychodniach tez. ekspedientrki zapraszaja bez kolejki. moze dlatego ze mam tak nabrzmiały brzuch jakby to były ostatnie dni przed porodem hehe.na poczatku jak jeszcze widac nie bylo jakos w zimę tylko sie z jedna babka pokłóóciłam bo do mnie "że juz trzecia w ciazy przepuszcza" wiec jej odpowiedziałam ze nie moja wina ze każdy w sylwestra poszalał - prokreacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bolał mnie aż na cały bok promieniowało górę i dół. Dentystka powiedziała że to przez ciąże. I wrażliwe też były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja do mycia tez kupuje Bialego jelenia, wlasnie tego co betty pisala, specjalny na czas ciazy i pologu. Generalnie czytalam ze najlepiej wziac plyn intymny ktorego uzywalo sie juz w czasie ciazy i zeby nie zmieniac na czas pologu. Lili, fakt ze zona kolegi cala ciaze zyla na fast foodach i ma zdrowe dzieci nic nie oznacza- u dzieci problemy zdrowotne moga wyjsc nawet po latach. Juz w ciazy zaczynamy ksztaltowac przyszlosc dzieciaczkow, m.in ich tendencje do tycia lub cukrzycy. Te slynne 1000 pierwszych dni z zycia dziecka ktore ksztalruje przyszle zdrowie i nawyki zaczyna sie juz u mamy w brzuchu. Dzis odebralam wynik GBS i na szcsescie jest ujemny wiec odetchnelam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lili
Ciekawe jak będzie z włosami, nie dość że mam ich mało i są cienkie,to choruje na niedoczynność tarczycy i przy tej chorobie wypadają włosy. To właśnie obawiam się tego wypadania po urodzeniu, że wylysieje. Niby mówią że wypada to ci co za okres ciąży nie wypadło, ale wątpię w to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bettyzgr
Październik to fajnie że dobry wynik i się tego boję chociaż nawet jak coś wykaże to dostaje się antybiotyk przed porodem i jest Ok i także tragedii nie ma.zobaczymy jak to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie włosów to mi każdy mówił że w ciąży takie grube się robi a...a mi właśnie wręcz odwrotnie.pozatym używam farb bez amoniaku teraz i mi się kolor wcale nie trzyma.wyglądam jak wylinialy i wyplowialy kret heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak ogólnie to czuję coraz większe parcie nanarządu rodne.i czuję ze Ala jest dorodnabo zolodek mi się nieraz do gardła wpycha jak tam szaleje.aż mi piersi podskakuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dziś dziś końcu zloYlismy meble.sama nawet złożyłam stojak z amontowalam i założyłam baldachim i karuzele.nie ma opcji żeby kot zrzucił ten stelaż.zreszta jestem w szoku bo kotka wcale się nie interesuje lozeczkiem i tymi rzeczami a myślałam że będzie kłopot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja przed ciaza przez kilka miesiecy walczylam z wypadajacymi wlosami, a odkad zaszlam w ciaze wloay sa grube, mocne i rosna jak szalone. Grzywke podcinam u fryzjera czesciej niz raz w miesiacu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam w ciąży super paznokcie twarde nie łamią się po ciąży wróci to do wcześniejszego stanu niestety:/ choć i tak nie lubię długich. Włosy też nie wypadają. A potem to samo non stop wszędzie włosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A spotkała sie ktoras z kosmetykami latopic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lili
Szczepicie od razu w szpitalu dziecko na zoltaczke i gruźlicę? I czy robić zabieg credego?Bo już sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WrześniowaNiespodzianka
Słyszałam o Białym Jeleniu ale nie wiedziałam że jest specjalny dla kobiet w ciąży i połogu. Mnie AA uczulił w ciąży a wcześniej spisywał się dobrze. Zaopatrzę się chyba w tego jelenia :) Paznokcie w ciąży poprawiły mi się, miałam problem z jednym wcześniej, cały czas w pracy kruszył się (przez goniący czas i pospiech nie było czasu żeby zawracać sobie głowę paznokciem) a teraz piękne, buzia też ładna, wcześniej zawsze jakieś mankamenty. Przez 8 m-cy nie skupiłam się na żadnej krostce co wcześniej było nie do pomyślenia ale może to dlatego że odstawiłam cukier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mi też rosna szybko.grztwki już nie robię zapuszczam bo bym ciągle podcinala.miałam dopiero włosy do pasa, scielam dość dużo bo miałam poniszcxone końcówki a scielam więcej a już znowu mam do pasa.już chyba nie podcinam.a paznokcie to N hybrydzie zaraz mam odrosty.na początku września idę zdjąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×