Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszła mamusia

Wrześniówki 2017

Polecane posty

Gość nicky lauda
Cześć. Ja bardzo się martwię. Tydzień temu byłam na USG - pęcherzyk ciążowy 0,89 cm, ale brak zarodka :( Beta HCG skoczyło ciągu 6 dni z 2900 do ponad 13 000. Nie wiem, czy to dobrze, czy źle. Lekarze mnie nastraszyli, że może być tak, że zarodek się nie pojawi. Jutro mam kolejne USG, ale już świruję od tego czekania. Czuję się chyba "typowo" - ciagle senna, mimo że śpię po 10 godzin na dobę, mam mdłości (chociaż nie wiem, czy to nie zasługa progesteronu, którego biorę), piersi mi się powiększyły, a cera pogorszyła. Strasznie się martwię, że będzie coś nie tak :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nicky lauda nie martw się.. A w którym tyg jesteś? BEDZIE DOBRZE!! A Moje wyniki odebrane i są oki:) jutro czas na potwierdzenie ciazy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicky lauda
Właśnie nie wiadomo do końca. Obecnie prawdopodobnie 6 tydzień. Mam nieregularne miesiączki, dlatego ciężko to wyliczyć na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nicky Lauda nie będziesz sama ja już dziś panikuje czy aby wszystko jest Oki.. bo jutro tak jak wspominałam mam wizytę tak jak Ty.. dziś podobno jest dzień pozytywnego myślenia także 3ba być dobrej nadziei; ) a ogólnie jak się czujesz? Pozostałe mamuśki gdzie jesteście? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nicky lauda nie martw się ja w pierwszej ciąży w 6 tygodniu na usg też miałam tylko pęcherzyk,a teraz ten pęcherzyk ma już 7 lat. Mama85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOJALEDA
Ja caly czas pracuje, choc jest ciezko ze wzgledu na samopoczucie. rano to jeszcze wzglednie, ale po poludniu jak wroce brak juz energii i czesto mam zgage. pierwsza ciaze chodzilam prywatnie. Teraz chodze na NFZ, nie stac mnie na prywatne wyniki i wizyty co miesiac, do tego pewnie dojdzie cukrzyca. W pracy tez jeszcze nie powiedzialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem przerażona..dostalam lekkich plamien od wczoraj wieczorem..jestem w pracy..na 13sta mam wizytę.. Wczoraj i dziś wzięłam 2x luteinie pod język.. BOJE SIE:( LEKKO POBOLEWA MNIE PODBRZUSZE :( TA NIEPEWNOŚĆ JEST NAJGORSZA:( TALPA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Talpa, 3maj się, bądź dobrej myśli. Dobrze, że idziesz do lekarza. Daj koniecznie znać po wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Talpa mam nadzieję,że wszystko dobrze z dzidziusiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nicky lauda
U mnie wszystko ok :) jest zarodek i serduszko. 6 tydzień i 3 dzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzidziulkowo
Dziewczyny jakie miałyście dotychczas skierowanie na badania? Czy ktoras miala cytomegalie badana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzidziulkowo
Talpa trzymaj się! !!!będzie dobrze ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dzidziulkowo :-) Jestem w 9 tygodniu i w zeszłym tygodniu byłam na pierwszych badaniach.Mocz,ogólne badanie krwi +grupa krwi,przeciwciała,różyczka,toksoplazmoza,cyklomegawirus,hiv,kiła. Dziewczyny jakie tętno mają wasze maleństwa? W 5 tygodniu miałam 143, w 7 tygodniu 150 a teraz w 9 175... lekarz powiedział,że jest ok,ale chyba trochę wysokie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzidziulkowo
Mój lekarz nie mówił mi o tętnie a ja nawet nie pytałam. Za tydzień mam wizytę to na pewno zapytam☺ wiem ze maleństwo w 7 tyg miało 11mm. Badania te co ty tez miałam robione w 5 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicy lauda
Dziewczyny, jakie witaminy przyjmujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gizeelcia
Talpa U mnie dopiero 6tydzień mija jak plamienia mi ustają ... tylko mnie podbrzusze ani nic nie bolało. Ale pomimo tego dała mi skierowanie do szpitala na obserwacje. No niech Cie lekarz zbada jak najszybciej. U mnie pomimo plamien dzidzius rozwija się jak trzeba. Jutro mam wizyte na 18 :)) i to będzie 11 tydzień :)) Co do witamin to ja biore folik mama tylko no i ten duphaston 3x dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicky lauda
Ja biorę luteinę, wcześniej brałam podjęzykowo 3 razy po dwie tabletki. Ale z uwagi na mdłości poprosiłam o dopochowe tabletki i teraz mam brać tylko 2 razy dziennie po jednej ( wychodzi łącznie 200 mg, a wcześniej 300 mg i to mnie zastanawia... dlaczego mniej...). Biorę witaminę D, kwas foliowy i jod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A1986
Ja biorę Femibion, luteine podjęzykowo i eutyrox, czy któraś z Was bierze metformine? Mnie lekarz kazał odstawić, ale podobno przyjmowanie zmniejsza ryzyko cukrzycy ciążowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, wróciłam właśnie od ginekologa. Jestem po 2 poronieniach i obecnie 4 cykl starań (badania, ktore do tej pory robilam w normie). Lekarz powiedział, ze powinnam zrobic badanie na trombofilie wrodzona. Czy ktoras z was miala tez zlecone to badanie? nigdy wczesniej o nim nie slyszalam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak ja robiłam! Byłam w podobnej sytuacji jak Ty :) wyszły mi mutacje genu MTHFR i protrombiny. Przyjmuję clexane i zmetylowany kwas foliowy z racji mutacji mthfr...i jestem juz w 6 miesiacu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudia1909
Hej Dziewczyny! :) Ja jestem w 9 tyg termin mam na 19 września :) 15 lutego mam pierwsze usg nie mogę się doczekać :))) To moja druga ciaza wg w szoku jestem bo mam dość duży brzuszek ale gin mówiła że to normalne bo druga ciaza poza tym szczupła jestem. Wyniki w porządku a objawy to ciągle chce mi się spać dretwieja mi ręce i nogi a tak to raczej ok :) Talpa daj znać co z Twoja Dzidzia! Trzymam za nas wszystkie kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paelka
Hej dziewczyny, dołączam do Was. Ja mam termin na 18 września, będzie to moje drugie dziecko. Pierwszą ciążę miałam zagrożoną, prawie całą przeleżałam, urodziłam miesiąc szybciej, dlatego teraz jestem pełna obaw :( Jutro idę do lekarza, jest to 8 tc. Pierwszy raz byłam u niego w 5 tc, zaraz jak się dowiedziałam, zbadał mnie i zrobił usg, był widoczny pęcherzyk, ale zdziwiło mnie, że nie dał mi skierowania na żadne badania krwi... Powiedział, żebym przyszła za 3 tygodnie to wtedy mi da. Myślałam, że im szybciej się wykona badania tym lepiej. No i czy nie za późno ta kolejna wizyta w 8 tygodniu? Skoro serduszko już widać szybciej to może powinnam szybciej do niego pójść? Ogólnie to mam stres przed jutrem, panicznie się boję, że coś wyjdzie nie tak z dzieciątkiem, koleżanka nastraszyła mnie z pustym pęcherzykiem i dosłownie paraliżuje mnie ten strach o to, co będzie jutro :( a wiem że stres na pewno ciąży nie służy. Na razie mam niesamowite mdłości, praktycznie od rana do nocy, no i boli mnie podbrzusze (ale się pocieszam, że niby wiązadła i macica się rozciąga, a ja jestem bardzo szczupła). Czy Wy również macie tyle obaw? Mąż mi powtarza, że trzeba myśleć pozytywnie, że wszystko będzie dobrze. Staram się, ale te obawy tkwią gdzieś we mnie... Chciałabym już być po jutrzejszej wizycie i mieć w ręce zdjęcie usg zdrowo rozwijającego się maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redsky
Hej ja też ma bardzo duzo obaw, poniewaz kilka miesiecy temu poronilam mialam termin na maj bilo juz seruszko ale ciąza byla tak jakby opóźniona do tego co wychodziło z ostatniej miesiaczki no i źle sie skonczylo lekarz kazal przyjsc za 3 tyg a jak przyszlam seruszko juz nie bilo. a teraz jestem znow w ciąży mam termin na 15 wrzesien, bylam juz u lekarza byl wtedy 7t0dz nastepna wizyte bede miala 11t 0dz bardzo sie martwie i zaastanawiam czy nie isc w miedzy czasie na jakies usg kontrolne.ja dodatkowo od tego stresu mam problemy z tętnem i ciśnieniem,staram sie nie denerowowac ale czasami nie wychodzi. dostałam tez od lekarza recepte na luteine dopochwowo i podjezyk luttagen oprocz tego magnez zestaw witamin i acard. miałam tu nie pisac dopoki nie zobacze usg z 11 tygodnia ale widze ze nie jestem sama z obawami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudia1909
Dziewczyny nie bójcie się stres to najgorszy doradca w ciąży! Na pewno wszystko będzie dobrze! Z tymi badaniami dziwne w pierwszej ciąży od razu dostałam skierowania na badania a był to 4 tydz, ale każdy gin jest inny. Poza tym drugą połowę poprzedniej też przeleżalam na zagrożeniu i urodziłam miesiąc wcześniej, ale u mnie to było właśnie GŁÓWNIE przez stres dlatego jak same widzicie staram się pozytywnie myśleć nie wspominać co było tylko się nie denerwować :) Tym bardziej, że córcia zdrowa! Dzidzie to małe radioodbiorniki wszystko co czujecie Wy czują i One więc to powinna już być silna motywacja do tego, aby się zrelaksować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez mialam miec jutro wizyte, skierowanie na pierwsze badania, jestem w 8 tc, a okazalo sie, ze moj lekarz poszedl sobie na miesiac urlopu! Jestem w szoku, nie wiem co teraz zrobic, dzwonilam prywatnie po lekarzach i do wszystkich sa kolejki po kilka tygodni! Jestem zalamana, przeciez badania musze zrobic, chyba im wczesniej tym lepiej, a niestety nie mieszkam w duzym miescie, zebym miala wybor sposrod 30 ginekologow :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczynki to ja TALPA!! Jestem na L4 dwoch lekarzy niby stwierdziło ciaze pozamaciczna i byłam z pt na sb w szpitalu.. nic mi nie robili tylko betę sprawdzili..spadala i wyszłam w sb.. w pn byłam na kontroli i 3ginekolog stwierdził poronienie biochemiczne:(lekarze nie widzieli w macicy nic!!! od sierpnia 2gi raz:( i jak się NIE STRESOWAĆ JAK SIĘ NIE DENERWOWAĆ JAK SIĘ CHCE A TU DUPA... życzę Wam wszystkim powodzenia!!! Nie wiem co teraz czy działać czy czekać czy rob ić badania ach nie wiem.. ŻYCIE JEST OKRUTNE:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paelka
Talpa strasznie mi przykro :( trzymaj się dziewczyno, życzę gorąco, żeby kolejnym razem się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudia1909
Talpa kochana bardzo współczuję... Wydaje mi się, że dobrze by było z jakimś na prawdę dobrym ginem się umówić spróbować coś z tym zrobić, tylko żeby zdecydował czy czekać czy nie... Moja szwagierka nie mogła zajść w ciążę przez 6 lat a jak się już udało to poroniła w 8 tygodniu... Odczekali wtedy jak dobrze pamiętam 4 msc i się udało mają zdrowego 2 letniego synka... Więc może lepiej poczekać? Nie jestem ginem więc nie chcę Ci źle poradzić :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Talpa, kochana, szczerze Ci współczuję. Powiem Ci z własnego doświadczenia(dwie ciąże poroniłam w 8 tc), że warto porobić badania i diagnostykę, bo skoro zdarza się to drugi raz to już nie jest przypadek. Napisz proszę skąd jesteś. Ja diagnozowałam się w Białymstoku, więc tam mogę polecić Ci dobrego ginekologa, który zajmuje się właśnie takimi sprawami...3maj się dzielnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×