Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszła mamusia

Wrześniówki 2017

Polecane posty

Gość gość
No ja dzwoniłam i jakoś udało się mnie wcisnąć, ale pani w rejestracji powiedziała, że jednak troszkę za późno dzwonię. Co mnie zdziwiło, to że koszt badania to 400 zł... Ale nie mam wyboru, bo tylko w tym jednym miejscu mogę zrobić to badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leda2017
u nas też to kosztuje 400zl i tez bym musiala dojechac 100km. widocznie w wiekszych miastach jest wieksza konkurencja i ceny stad nizsze. prenatalne robi sie o ile pamietam miedzy 11tc a 13 + 5dni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja się zdziwiłam pozytywnie bo dziś się zapisałam ikoszt 140 zl. Mieszkam w mniejszym mieście ale udało się nie wydawać większej sumy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redsky
Hej dziewczyny fajnie że nas coraz więcej. :) Ja po wizycie wszystko ok widziałam maleństwo ma juz 5,5 cm. 11t6dz :) widzialam jak sie ładnie ruszał.:) Po krwiaku nie ma śladu podobno, więc super.ale dalej mam brac magnez w duzej dawce i duphaston. Lekarz bardzo miły wypytałam go o wszystko nie był tylko za bardzo zadowolony że brałam jedno lekarstwo na wysokie tętno w pierwszych tygodniach ciąży i powiedział że teraz to juz mogę brać bo juz 12 tydzien.ale ja i tak chce z niego zrezygnowac niebawem ide do kardiolog i ona sama mówiła ze moze bedziemy z tego lekrstwa schodzić bo młoda jestem itd...no zobaczymy. poza tym pozytywnie jestem zadowolona i spokojna. Co do usg genetycznego to ja robie tylko usg bez żadnych innych testów .bede placić 300zł razem z wizyta, to usg robi moj lekarz prowadzacy.tylko kurcze jak patrzyłam to nie było go na tej liście lekarzy z tym certyfikatem wiec nie wiem juz no ale umowiona jestem juz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bettyzgr
U mnie też nie ma sladu po krwiaku, moge funkcjonować normalnie! :D i nawet współżycie nie jest przeciwskazane. dostałam pimafucin na kilka dni bo miałam lekką infekcję. ja jak powiedzialam o magnezie to z kolei mi powiedziala ginekolog ze najlepiej zebym brala duphaston i folik jedynkę i to w zupelnosci wystarczy, ale mam badania wyniki dobre. No i zebym nie jadła słodyczy bo cukry sprzyjaja infekcja a ja jestem podatna. Ogolnie dzisia bardzo *****iwa, już widać zarys noska, paluszków i karczycho hehe:D, ma prawie 6 cm. Tętno miarowe, troche przyspieszone ale bylam tak zdebnerwowana ze gin powiedziala ze to dlatego. i choć to 3 miesiąc dopiero to mam już brzuszek niemały, ale podobno niektóre tak mają. i ciągtle zapominam ze mi sie powiekszył, dzisiaj sie oparłam o zlew jak zmywałam ,naszczescie nie mocno i na chwile i otrzeźwiałam. Nie wiem ...czlwiek jest świadomy ze pympolek w brzuszku rośnie a zapomina się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mógłby ktoś wrzucić link do tej listy lekarzy? Bo ja znalazłam tylko jakąś z lekarzami, którzy w 2014 zdobyli uprawnienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzidziulkowo
Mój lekarz jest na tej liście ☺w sumie to się ucieszyłam. Mam badania prenatalne za sobą jednak lekarz gburowaty trochę wszystko mówił jakby z łaski. No ale z dzidziulkiem wszytko dobrze. Zrobiłam tez test papp-a dla własnego spokoju psychicznego. Za 10 dni będzie opis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja się cały czas biję z myślami, czy dobrze zrobiłam, że się zapisałam na te badania... Mam je dopiero za 1.5 tygodnia, cały czas myślę, co będzie jeśli coś złego wyjdzie, że może lepiej nie wiedzieć :( Ps nie mogę dodać posta jak się podpisuję swoim nickiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziudziulkowo
Ale to też dla dobra dziecka. Lekarz wtedy może podjąć jakieś kroki co do leczenia, obserwacji itd. Ja wolę wiedzieć niż potem żałować. Koleżance wyszło ze dziecko mialo 2 torbiele w mózgu i lekarze działali, sprawdzali na szczęście się wchlonely....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pazdziernik2016
Dzidziulkowo, moj lekarz tez jest na liscie i tez byl gburowaty ;) A co do usg - gdyby mialo wyjsc cos zlego, to moze wyjsc i na zwyklym usg, nie tylko na tym genetycznym. Warto sprawdzac na biezaco czy z dzieckiem wszystko w porzadku, glownie dla jego dobra ale tez dla wlasnego spokoju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A1986
Ja już po badaniach, dzidziuś zdrowy, dwie rączki , dwie nóżki, przezierność 1:1, kość nosowa jest i.... wielki siusiak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redsky
A1986 gratuluje! w ktorym tygodniu dokladnie jestes ze juz siusiaka tak dobrze widac ? :) ja bede 13t0dz i zastanawiam sie czy bedzie widac płeć. ja mam dzis słabszy dzien a mialam tyyyle zrobic.... no i ciagle mi sie chce jesć ale to prawie od początku to mam i powiem wam że mam dość gotowania i przygotowywania jedzenia a gdzie tam do końca ciązy jak tak bedzie to chyba zwariuje z ta ciągła myślą:jestem głodna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pazdziernik2016
Podobno na tym usg płeć potwierdzają tylko jak jest chłopak ;) u mnie powiedzieli że za wczesnie zeby okreslic - usg mialam w 12tyg+6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzidziulkowo
U mnie określił na 70% dziewczynkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzidziulkowo
Dziewczyny czy wy jeszcze wymiotujecie? O ile w ogóle. ..ja mam dni ze mnie mdli ale co 2-3 dzień mam wycięty z życiorysu. Co zjem to witam kibelek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pazdziernik2016
Dzidziulkowo, ja niezmiennie od polowy stycznia prawie codziennie przynajmniej raz wymiotuje. Same mdlosci czesto mecza mnie godzinami... strasznie utrudnia to codzienne funkcjonowanie :/ jedzenie to dla mnie udreka, na nic nie mam ochoty. Przed ciaza jadlam bardzo zdrowo, duzo zieleniny, koktajli, warzyw, owocow...teraz zyje glownie na platkach kukurydzianych z mlekiem i pszennych kajzerkach z serem lub maslem :/ zamiast dbac o zdrowa diete mysle tylko o tym zeby zjesc cokolwiek... Gotowac w ogole nie moge, bo kazdy zapach mnie odrzuca, a wczesniej bardzo lubilam spedzac czas w kuchni. Gin powiedzial ze wiekszosci jego pacjentek mdlosci mijaja ok 14-16tygodnia, ja jestem w 13...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko raz wymiotiwalam ciut jak jeszcze o ciąży nie wiedziałam a takto ani razu mdłości miewam ale bardzo krótkie i rzadko.mam jednak inne zmartwienie.w czwartek byłam na kontroli bo wcześniej miałam krwiaka i l ezalam tydzień.po krwiaku nie było śladu wszystko się ładnie posklejslo.Ale brzuch mnie infekcyjnie pobolewal i rzeczywiście była drobna infekcja dostałam pimafucin.i ogólnie możliwość normalnego funkcjonowania tylko gin powiedziała żebyśmy z seksem się ze dwa dni wstrzymali.w czwartek włożyłam globulka popielko przestało i następnego dnia już się czułam i niebo lepiej na wieczór pt włożyłam druga,wczoraj już w ogole czułam się super.nawet zdecydowaliśmy siępokochać,poszliśmy na zakupy bo nie moeszcze się w spodnie i po buty na płaskim.wieczorem zauważyłam małą różową plamke mówię pewnie od seksu nieraz tak jest.Ale nie plamilam ani nic.włożyłam globulke.tej nocy bardzo często sikalam.wylatywala ze mnie ta globulka.Ale nie plailam.rano o 6 za to...poszłam fo toalety podtarlam się i wyleciał ze mnie kawałek nietozpuszczonej globulki rozowamaz i skrzepiki krwi.Takie małe drobne.jeszcze przez hodzine co p odtarlam papierto był tam skrzep malutki.po półtorej godz jak już poszłam do toalety już tego nie miałam i dp tej pory nie mam.dzwoniłam do gin nawet w desperacji ale póki co nie odbiera.nie wiem co mam robić.wzystko było na wizycie oki,dopiero 15 marca mam prenatalne.myślę że może mi się podraznilo coś poprostu przy wkladsniu tej globulki...nie bolał mnie jakoś brzuch...nie czułam się źle.nie wiem co robić.pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzidziulkowo
Może to być od globulki. Poobserwuj czy jeszcze tak będzie i w razie czego do szpitala albo jutro do gina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja gin mi odpisala że nieraz podczas infekcji się zdarzają plamienia i póki wkladka nie jest czerwona od żywej krwi to nie ma co panikowac tylko obserwować i odpoczywać.a ha miałam skprzepy małe ale nie krwawilam w zasadzie.muszę zrobić jeszcze badanie moczu.i normalnie wybrać globulki do końca tylko uważać przy aplikacji i najlepiej to je dobrze zwilzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobry lekarz i na dobrym sprzęcie określi już płeć na usg miedzy 11 a 13tc. Wszystkie znajome już wtedy poznały płeć, również te które nosiły w sobie dziewczynki:) Także nie jest tak, że widać tylko siusiaka. Wszystko zależy od wiedzy i doświadczenia lekarza a także od sprzętu na jakim pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki a co myślicie o domowym urządzeniu fo słuchania serduszka.dostępne sa na rynku w granicach 150 zl.od 12 tyg można słuchać.działa to?ma któraś jakieś doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak bylam na usg to był to 13 tydzien i 1 dzień, lekarz doświadczony,robił też głowicą przez pochwe, bo mówi, że dokładniejsze, powiedział, że chłopak na 80 % bo to mogą być przerośnięte wargi sromowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redsky
Hej dziewczyny ja miałam w sobote takie dziwne kłócie w lewym dole brzucha strasznie sie zdenerwowałam nigdy nic mnie tak nie dziwnie nie bolało,byłam tez strasznie senna. na szczescie w niedzielę juz nie bolało.nie wiem co to było. teraz znowu w czwartek pojdę zdenerowana do lekarza i mi skoczy ciśnienie na bank :( ja słyszałam o takim urzadzeniu ale na razie nie mam kasy na takie rzeczy a za nie długo to juz ruchy bedzie czuć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No w końcu mogę napisać pod moim loginem, cały czas mi wyrzucało posty jak się chciałam podpisać :( Co do tego urządzenia to słyszałam, że bywa awaryjne, wystarczy przyłożyć nie w tym miejscu co trzeba, żeby nie było słychać serduszka i już panika gotowa... Chyba nie warto tego kupować i się jeszcze niepotrzebnie stresować ;) Ja tak czekam do 15 marca na te badania prenatalne, mam tyle obaw, a jednocześnie chciałabym to już mieć za sobą i usłyszeć, że wszystko jest dobrze, że dzidziuś jest zdrowy i wesoło macha do mnie rączkami i nóżkami :D Bardzo boli mnie brzuch, niekiedy nawet całymi dniami... W pierwszej ciąży miałam tak samo i też mi się zaczęło zaraz na początku, a trwało do końca :( tzn. do początku 37 tygodnia, bo wtedy już dziecko koniecznie chciało mnie poznać :) czy jeszcze któraś z Was ma takie problemy z bólem brzucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pazdziernik2016
Paelka, mnie na samym poczatku ciazy brzuch pobolewal bardzo czesto, ale to podobno zupelnie normalne. Teraz jestem w 13 tygodniu i pobolewanie pojawia sie, ale raczej sporadycznie. Np w sobote po 3h chodzenia (zakupy i inne obowiazki na miescie) bardzo rozbolal mnie brzuch na dole, ale jak usiadlam i odpoczelam to po 15min przeszlo. Oczywiscie kazdy taki bol mnie niepokoi, ale staram sie nie zamartwiac na zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poelka js też mam prenatalne tego samego dnia co Ty.i też ciągle mi to siedzi w głowie.co prawda tydzień temu byłam na usg na kontroli i dzidziuś się wiercil wymacjiwal podskakiwal.Ale miałam plamienia od globulek w ndz jak pisałam ale naszxzescie mi przeszło i jest ok.widocznie może źle zaaplikowalam coś mi podraznilo.dziś wsadzam ostatnia globulke.infekcja ustapila ale miałam nie jesteś słodyczy a ja ograniczam ale nie mogę odstawić po prostu mam takie parcie.staram się jak najmniej sobie pozwalać ale mam mega chęć na słodkie.co do tego urządzenia yo też stwierdziłam że chyba nie kupię bo bym fobii dostała.a bole brzucha...tp js jestem eskpertka..mnie od początku tak nawalal...później po dupchasyonoe przeszedł jakoś w 6 ryb.a teraz tydzień temu znowu się zaczęły okresowe takie ale znowu pomału ustępuje....w razie ostrych boli można wziąć spazmoline mi pomogła i lepsza jest od nospy bo nie zmoekcza szyjki. Mnje czesto kluje cos w prawym bokku tak jalby jajnik promieniuje az do nogi.ale to macica,więzadła się rozciągają.wszystkie organy wewnętrzne zmieniają położenie...to normalka.ja za to mam kłopoty ze snem krece się i wierce z prawa na lewo staram się robić to pomału i nie skakać ns łóżku ale podczas snu nieświadomie te ruchy mam takie gwałtowne.Ale mnie bolą biodra od paru tygodni.i często muszę zmieniać pozycję snu.chyba kupię ta poduszkę dla ciężarnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooo dziewczynki a powiedzcie mi używacie jakichś kremów do twarzy jakichś takich nawilzajacych ogolnie upiejszahacych?ja odstawiłam wszelkie kosmetyki jakie tylko mogłam ale ta twarz mi się taką niejasną zrobiła...taka przesluszona...zawsze robiłam jakieś maseczki kremiki a teraz nic...No sie cera nie poprawiła jak u niektórych ciężarnych.używacie kremów itd jak tak to jakich można?a Ci go farbowanie włosów?ja jak się dowiedziałam o ciąży to nie darbowalam mówię"przetrzymać pierwszy trymestr" a już miałam odrosty jak się dowiedziałam.jestem blondynką a farbuje się na hebanowa czerń także tylko możecie sobie wyobrazić jak w ygladalam...Ale w czwartek jak byłam u gin w 10tyg zapytałam.moja gin jest młoda ma 30parę lat.zasmisla się i mówi..pewnie że można...nie można to brac gorących kąpieli iść go sauny czy się opalać znaczaco.a włosy proszę farbowac.kupiłam farbę bez amoniaku i sobie zrobiłam.w końcu mogę spojrzeć w lustro. Zresztą tak samo zabiegi kosmetyczne tzn nie wszystkie można ale hybryda czy zagęszczanie rzęs jak najbardziej.podobno zagęszczenie rzęs lepiej zrobić niż malowac tuszem i odzywkami do rzes. Ale ciakwi mnie właśnie mnie co najlepiej stosować go twarzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×