Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszła mamusia

Wrześniówki 2017

Polecane posty

Gość gość
Możecie w 12 tygodniu dowiedzieć się jaka płeć maluszka jeśli chcecie, oczywiście poza tym czy jest zdrowiutkie itp., dr Szewczyk (Babka Medica w Warszawie) i dr Bednarowska- Flisiak. Sa rewelacyjni i na dają pewnośc, że z maluszkiem wszystko ok. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pazdziernik2016
Czesc, chcialabym dolaczyc do tematu:) wg usg jestem w 9tygodniu+4dni. To moja pierwsza ciaza, zaszlismy w drugim cyklu staran. Jestem na zwolnieniu, bo strasznie slabo sie czuje, caly czas mam mdlosci i prawie codziennie wymiotuje - lekko nie jest, na szczescie maz stara sie wyreczac mnie w obowiazkach domowych ;) uwielbiam slodycze a odkad jestem w ciazy w ogole nie mam ochoty na slodkie :) Mam do Was pytanie: czy decydujecie sie zrobic usg w 12-13tyg razem z testem pappa? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudia1909
Hej Październik2016, gratuluję :)) Oj to rzeczywiście ciężko... Podobno herbatka z imbiru jest dobra na te sprawy :) Nie wiem jak reszta, ale ja będę robić na pewno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gizeelcia
Ja kochane od jutra zaczynam 13 tydzień !! A w piątek ide na prenatalne :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudia1909
Gizeelcia to świetnie już będziesz miała to za sobą :) A jak się czujesz wg wszystko w porządku? :) Super bo już te 12 najgroźniejszych tyg za Tobą... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pazdziernik2016
Klaudia1909, probowalam juz herbatki imbirowej, naparow z imbiru i innych tego typu metod ale nic nie pomoglo:) chyba po prostu musze przetrwac ten pierwszy trymestr :) Gizeela, na jakie badania sie zapisalas? Ja na razie tylko na usg- powiedziano mi, ze gdyby na usg wyszlo cos nie tak, to od reki mozna isc po wizycie na pobranie krwi i zrobic pappa. Mam nadzieje, ze obejdzie sie bez tego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja prenatalne mam w czwartek, będzie to 11 tydzień i 5 dzień ciąży. Chyba minęły mi już mdłości co za ulga. Mama85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzidziulkowo
Ja nadal wymiotuje niestety. Decyduje cie się na badanie papp a?podczas badań prenatalnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudia1909
Październik2016 no to chyba tak a próbowałaś tak jak polecają przegryźć coś zanim wstaniesz? :) Wczoraj wg miałam to pierwsze usg Dzidzia ma 2,45 CRL a serduszko bije 170/min jeju taka kruszyneczka mała ;))) Prenatalne mam z kolei 15.03 to będzie 13 tydz 1dz (w moje urodziny hihi to bd najpiękniejszy prezent) i też mówiła mi Pani w rejestracji, że jakby coś było nie tak mogę od razu po usg zrobić test z krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pazdziernik2016
Klaudia1909, to super ze wszystko ok i slyszalas serduszko :) ja juz odliczam do tego usg w 12tyg ale to dopiero 27lutego... chcialabym byc juz po, zeby czuc sie spokojniej :) Co do mdlosci,to mam przy lozku awaryjne biszkopty, czasami pomagają ;) z tym ze ja na czczo przyjmuje lek na tarczyce, wiec od niego musze zaczac dzien, zanim cokolwiek zjem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ojeju życie jest takie straszne :((( wcale mi nie szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudia1909
Październik2016 zobaczysz zleci szybciutko :)) Acha no chyba że tak, ale db że masz te biszkopty zawsze to coś ;) I świeżego powietrza zaczerpnij chociażby przez okno jak czujesz, że się zaczyna źle może to coś da bo więcej już nic nie wymyślę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pazdziernik2016
Klaudia, dzieki za wsparcie :) wierze ze w drugim trym wszystko sie ustabilizuje :) w poniedzialek wreszcie mam usg, juz nie moge sie doczekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka28071993
Cześć dziewczyny ja jestem w 9 tyg ciąży. Termin na 28.09. Pierwsza ciąża. Czuję się rewelacyjnie po za bólem piersi zero objawów. A wy jak tam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gratulacje Anka, chyba na naszym wątku jest największa cisza i spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witamy u nas Anka. Ja jestem już po prenatalnych,wszystko dobrze dzidzia ma 5 cm,testu pappa nie będę robić. Kolejna wizyta 16-tego. Ciesz się że nie masz żadnych innych dolegliwości, ja chyba powoli wracam do żywych, kończę 13 tydzień. Mama85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paelka
Ja niestety mam pełno dolegliwości - straszne nudności od rana do nocy, ból brzucha, a do tego okropne wzdęcia praktycznie od początku ciąży. Aż się boję, co będzie dalej. Wyniki z tarczycy mi źle wyszły i muszę przyjmować tabletki, biorę również duphaston na te bóle brzucha. Jestem w 9 tc. No i piersi też mnie niemiłosiernie bolą, nie mogę się dotknąć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania28071993
No nie mam tylko mam do was pytanie. Na pewno mi pomożecie. 21.12.2016 ostatnia miesiączka. wychodzi,ze to 9 tydz. w zeszłym tygodniu byłam u mojego ginekologa prywatnie i wyszło,ze jestem 7 tydz 5 dni. Teraz chciałam się przepisać na Narodowy fundusz zdrowia i w poniedziałek byłam u ginekolog i wyszło w usg dokładnie takie same wymiary maleństwa jak tydzień temu. Martwię się tym maleństwo ma 15.13 mm co mysliecie o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania moim zdaniem pomiary mogły być robione na różnych aparatach usg, stąd takie wyniki. Jak byłam w pierwszej ciąży to między tym usg, które robiłam u swojego ginekologa, a tym, które mi robili w szpitalu wyszła różnica na wadze dziecka aż 0.5 kg! Oczywiście już w późniejszej ciąży. Tak że nic się nie martw :) a jakie wymiary Ci podali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj przepraszam, nie doczytałam, że podałaś wymiary ;) moja ciąża wg miesiączki powinna być starsza, niż wychodzi z usg - dokładnie tydzień różnicy. A kiedy masz następną wizytę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solange81
Cześć! Melduję się i ja - termin na 22 września :) Pierwsza ciąża, nie do końca planowana, więc jakichś szczególnych starań nie było :p Niemniej nie sądziłam, że w moim wieku zajście w ciążę będzie takie proste... Jeśli chodzi o moje objawy to pierwszy zasadniczy: powiększone, bolące piersi. Do tego od początku jestem senna i szybko się męczę. Ale żadnych mdłości, żadnych wymiotów, z czego bardzo się cieszę. Robiłam już sporo różnych badań (wszystko niestety prywatnie - kwoty straszne...), wszystko jest ok, poza tsh, które wyszło mi za wysokie - biorę euthyrox. Do tego prenatal uno i kwas foliowy. Prenatalne mam też zaplanowane, i za te przynajmniej nie zapłacę, bo właśnie skończyłam 35 lat ;) No i cóż - odpoczywam już na zwolnieniu - pani ginekolog kazała mi odizolować się od źródła wszelkiej "zarazy", jaką jest moja praca (nauczycielka w przedszkolu :) ) przynajmniej na pierwszy trymestr. Potem jeśli będę się dobrze czuć, to może jeszcze wrócę. Pozdrawiam Was bardzo serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania28071993
15.03 kolejna wizyta. No a u mnie wychodzi prawie o dwa tygodnie młodsza niż wskazuje na to miesiączka. Zaczynam się tym denerwować..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia2017
Witajcie. Pozwólcie mi się do Was przyłączyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pazdziernik2016
Widze ze sporo jest osob ze zbyt wysoka tarczyca :) ktory euthyrox bierzecie i w jakiej dawce? Ja kiedy dowiedzialam sie o ciazy i zbyt wysokiej tarczycy to wpadlam w panike, a potem okazalo sie, ze to popularny problem. Biore euthyrox25, 1.5 tabletki co rano. Dzis bylam na badaniu krwi, ciekawa jestem czy po ponad miesiacu leczenia tsh spadlo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też biorę euthyrox 25, po jednej tabletce rano. A jakie macie wyniki tsh? Ja 3.18, a norma u ciężarnych jest 2.5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solange81
Ja biorę euthyrox 75, jedną tabletkę rano na czczo - tak mi zaleciła moja ginekolog. Moje tsh dwa tygodnie temu wynosiło 5.210 Wczoraj robiłam ponowne badania, zobaczymy co wyjdzie po dwóch tygodniach brania tego euthyroxu. Przed ciążą nawet nie miałam pojęcia, że mogę mieć jakieś problemy z tarczycą, jakieś 5 lat temu robiłam badania, bo dużo i szybko schudłam i koleżanka mnie straszyła, że to na pewno tarczyca - wtedy jednak wszystko było w normie. Podobno też przy niedoczynności ciężko zajść w ciążę, tymczasem ja nie miałam z tym żadnego problemu. Dziwne to wszystko. W poniedziałek mam wizytę u endokrynologa, pójdę z nowymi wynikami (robiłam też fT3, fT4, antyTPO, antyTG) i z wynikiem usg tarczycy - zobaczymy co powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pazdziernik2016
W styczniu jak badałam miałam 3.4, a dzis odebralam najnowsze wyniki i mam 2.2, wiec juz w normie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeeeeeju.... Ja jestem wrześniówką z 2013 :) Ale ten czas leci! Zdrówka dziewczyny, lekkiej ciąży i pomyślnego rozwiązania! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×