Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość uleczka90

Planujemy ciążę

Polecane posty

Jeśli planujecie ciążę, to rozpocznijcie od podstawowych badań przed ciążą. Istotny jest także dobór właściwego kwasu foliowego badaniaprenatalne.pl/co-mozesz-zrobic-by-urodzic-zdrowe-dziecko/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antilla
masz rację kwas foliowy to podstawa, ja brałam folik już na kilka miesięcy przed zajściem w ciążę, bo wiedziałam, że to podstawa jeśli chce wyeliminować wady genetyczne u mojego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Planujacaxxx ja byłam w 9tyg u lekarza i serduszko było już widać jak bije, i nawet ta moja mała kijanka już się ruszała troszkę. Myślę że w 6tyg już też będzie widać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anne92
Hej :-) Ja ostatnio mocno zapracowna jestem i trochę zapomniałam o kafe ;-) Czekam z niecierpliwością na wiosnę i lato dziewczyny. Tęsknię za ciepłem i słoneczkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anne92
Planujacaxxx daj koniecznie znać co i jak po wizycie :-) Trzymam kciuki, na pewno wszystko będzie dobrze. Ja się nawet nie nastawiam na cokolwiek. W tym miesiącu praca, praca i praca mnie zdominowała. Jestem przemęczona i seks zszedł na drugi plan ;-) Muszę uporać się teraz ze wszystkimi ważnymi sprawami w pracy bo od czerwca chcemy zacząć starania. Wiem, że to jeszcze trochę czasu, ale taką mam pracę, że muszę już teraz pewne rzeczy ogarnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michalina92
Planujaca czekamy na wiesci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam wczoraj miałam dostac @ ale nie ma dzis rano zrobilam test i negatywny . w sumie za tardzo objawow zadnych nie mam tyle co ciagle jestem zmeczona. moja temp to nadal 37,4. czy mam jeszcze szanse ze to ciaza i ze jest za wczesnie na test.... ? staramy sie juz 13 miesiecy tak bym chciala zeby w koncu sie udalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 14.52 szansa jest a to pierwsza ciaza ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi 2 testy wyszly negatywne, a bylam w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćprzyszlamama
Hej od 2 dni próbuje napisać ale cały czas mi nie dodaje odpowiedzi :/ byłam u lekarza i potwierdził ciaze, 5 tydzień. :) przepisał mi duphaston ze względu na wcześniejsze poronienie. Na następna wizytę idę za około 2 tygodnie, już się nie mogę doczekać :) pozdrawiam :) a może zmienię nick na "przyszła mama" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćprzyszlamama
Dodam Jeszcze ze meczy mnie pieczenie w miejscu intymnym i strasznie boli jak oddaje mocz. Dziś tez idę do lekarza ale ogólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena_77
Witajcie kobietki. Ja też nieśmiało marzę o drugim dzieciątku, a mam 40 lat. Mój syn ma 11 lat i też bardzo chciałby mieć rodzeństwo. Nie wiem czy to już nie za późno. W tym miesiącu spróbowaliśmy i aktualnie czekam czy okres przyjdzie czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witamy lena77 a kiedy testujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena_77
Nie wytrzymałam i zrobiłam test w 13 dniu od przytulania. Wyszedł negatywny. Do okresu zostały 2 dni. Od jakiegoś tygodnia pobolewuje chociaż to za dużo powiedziane brzuch na dole, a wczoraj i dzisiaj pojawiło się niewielkie plamienie. Bardzo niewielkie. Nie wiem co o tym myśleć, ale gdyby to była ciąża, to byłby cud. Jak znam zycie @ się pojawi, a ja mając 40 nie mam juz dużo czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anne92
Lena77, jeśli bardzo chcesz trzymam kciuki żeby się udało :-) Jeśli mogę zapytać to czemu tak późno się zdecydowałaś na drugie dziecko? Bez żadnych złośliwości oczywiście, ale po Twoim wpisie wnioskuję, że bardzo chcesz :-) Przyszła mama - gratuluję i trzymam mocno kciuki, żeby wszystko było ok :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uleczka90
Dziewczynki mam pytanie. Czy infekcja w pochwie może hamować owulacje? Ja mam cykle 34 dniowe. Aplikacja w telefonie pokazywała mi możliwość owulacji więc zrobiłam test owulacyjny. 19 dc 20dc 21dc 22dc wszystkie negatywne. Dodam że dopiero poznaje moje cykle a że chcemy starać się od maja to robię testy żeby dowiedzieć się mniej więcej kiedy mogę mieć owulacje. Być może miałam wcześniej....ale ta infekcja...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) coś nam Planująca zmikła, mam nadzieje, że u niej po wizycie same pozytywne informacje. Lena moja mam urodziłam moją najmłodszą siostrę gdy miała 41 lat. Młoda jest trochę nienormalna ale to wina raczje genów niż późnego macierzyństwa :P Uleczka możliwe, że przez infekcje możesz nie mieć owulacji, najlepiej zapytać o to lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny proszę Was nie róbmy z tego tego tematu kolejnego, z którego wszyscy się śmieją. Używajmy polskiego a nie slangu staraczek z kafe. O ile jeszcze @ zamiast okresu/miesiączki jest spoko to określenia: *testujesz - testować można coś lub kogoś, jeżeli chodzi o test ciążowy to się go wykonuje. *przytulać - od przytulania nie zachodzi się w ciążę, tylko od seksu, na to też są normalne określenia np. stosunek. Nie idziecie do gina i nie mówicie, że się przytulałyście bez zabezpieczenia wtedy i wtedy. *serduszkować - jw. * tempka, owulka - tego na szczęście jeszcze u nas nie ma i mam nadzieje, że się nie pojawi. Naprawdę proszę, piszmy normalnie, bo takie udziwnienia tylko rażą w oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uleczka90 raczej to nie powinno mieć żadnego wpływu na owulację. w styczniu byłam u mojego gin na kontroli bo miałam różne plamienia i wyszło że mam jakiś stan zapalny, czyli infekcję. Pytałam go właśnie czy ma to jakiś wpływ na starania o dziecko, powiedział że tylko taki że infekcje zmieniają ph a więc warunki dla plemników są gorsze i ich żywotność w macicy jest krótsza. A na owulację mają wpływ tylko hormony i wszystko to co na nie wpływa czyli głównie stres, zmęczenie albo jakieś lekarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
planująca xxx odezwij się jak u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćprzyszlamama
Dziewczyny ja zmieniłam sobie nick z PLANUJĄCEJ na PRZYSZLAMAMA. Była u ginekologa na początku tygodnia i potwierdził ciaze, 5 tydzień. Teraz już prawie 6 :) także jeszcze nie mam karty ciąży, idę ponownie za 2 tygodnie i wtedy będę już więcej wiedziała :) mam zdj usg z moja malutka fasolka :) Nie wiem czemu ale codziennie próbuje dodać jakaś odpowiedz i mi nie chce dodawać!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michalina92
no to gratulacje oby teraz bylo wszystko dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćprzyszlamama
Dziekuje :) i biorę duphaston i cały czas folik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grymałka
ja jak planowałam ciążę to zaczęłam od przyswajania kwasu foliowego bo to podstawa jeśli chodzi o wykluczenie wad u malucha., dla mnie to była podstawa jeśli chodzi o zadbanie o zdrowie dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszlamama duzo zdrowia dla Was obojga :) a co dodawania komentarzy to musisz po 3-4 razy pod rzad dodawac bo kafeteria sie zacina, ja tez tak mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grymałka jeżeli nie jesteś kolejną reklamą, to przeczytaj najpierw temat a później się wypowiadaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michalina92
a ja jestem zamyslona..dzisiaj corka obchodzi 3 latka i w tym czasie bylam na porodowce od 8 ktg,badanie ginekologiczne skurcze lewatywa i godz 23.45 byla z nami:) ale z poczatku w szpitalu nie patrzyli na mnie powaznie bo przyjechala mloda pierwszy porod i nie liczylam co ile mam skurcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michalina92
od 20 mialo byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agape a mi te słowa akurat się podobają ;) niektóre po prostu skracają wypowiedź. Ważne żeby było wiadomo o co chodzi w wypowiedzi a przecież każdy pisze jak lubi :) byle bez wulgaryzmów, ironii i złośliwości. Tego nie lubię na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaania ale zauważ, że poza @ żadne z podane przezemnie słowo nie jest skrótem. Może ewentualnie to testowanie. Ale sformułowania ,,serduszkować,, czy ,,przytualć,, są poprostu zamiennikami i są strasznie niedojrzałe i infantylne. Ja nie mam nic przeciwko skracaniu faktycznie długich słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×