Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość uleczka90

Planujemy ciążę

Polecane posty

Gość Agaape
Hej hej, coś nam wątek zniknął. Musiałam w historii przeglądarki go szukać. Co u Was? U mnie znowu infekcja... niecierpie tego, jak się jedna przyplącze to potem wraca co chwile. A wy sobie jak radzicie w takich sytuacjach? Jak macie infekcje to wasz partner też się leczy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ewelina
jak jest infekcja typu zapalenie pęcherza lub infekcja połączona z przyjmowaniem jakiś leków typu antybiotyk lub furaginum to ja już odpuszczam dany cykl w staraniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćReni
Agaape jak mialam infekcję pochwy to partner też się musiał smarować, chociaż wiadomo stosunków w takiej sytuacji nie było. Ja jestem właśnie po grypie żołądkowej, właśnie dzis lub jutro powinnam miec owulację i wszystko na to wskazuje, ale co z tego jak mój luby wrócił wczoraj z pracy bardzo chory z gorączką i znowu starania poszły na bok. Widocznie tak ma byc:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nam się chyba udało. Godzinę temu zrobiłam test i od razu pojawiła się na nim druga kreska, bledsza niż kontrolna ale wyraźna. Mimo że planowy okres powinnam dostać dopiero w poniedziałek. Nie mam za bardzo objawów tylko takie przeczucie od tygodnia i straszny apetyt i ogromną ochotę na słone, w tym na ogórki kiszone. Poza tym przed wczoraj miałam takie brązowe plamienie a wczoraj brudny śluz. Ja od 4 miesiecy tak plamiłam przed okresem więc wogóle się tym nie przejęłam ale kolor był ciemniejszy niż do tej pory, wczesniej to była żywa jasna krew a nie brązowa. Do tego od wczoraj bardzo kłuje mnie lewa pierś. W poniedziałek idę do lekarza żeby sprawdził czy jest ok, co z tymi plamieniami. Tak czy siak dzisiaj już nie plamię. Zmówcie zdrowaśkę w mojej intencji. Jak by co to był 12 cykl starań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nam się chyba udało. Godzinę temu zrobiłam test i od razu pojawiła się na nim druga kreska, bledsza niż kontrolna ale wyraźna. Mimo że planowy okres powinnam dostać dopiero w poniedziałek. Nie mam za bardzo objawów tylko takie przeczucie od tygodnia i straszny apetyt i ogromną ochotę na słone, w tym na ogórki kiszone. Poza tym przed wczoraj miałam takie brązowe plamienie a wczoraj brudny śluz. Ja od 4 miesiecy tak plamiłam przed okresem więc wogóle się tym nie przejęłam ale kolor był ciemniejszy niż do tej pory, wczesniej to była żywa jasna krew a nie brązowa. Do tego od wczoraj bardzo kłuje mnie lewa pierś. W poniedziałek idę do lekarza żeby sprawdził czy jest ok, co z tymi plamieniami. Tak czy siak dzisiaj już nie plamię. Zmówcie zdrowaśkę w mojej intencji. Jak by co to był 12 cykl starań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaania90
Dziewczyny a nam się chyba udało. Dwie kreski na teście mimo że z moczu po południu a do okresu jeszcze dwa dni. Powtórzę test rano, zobaczymy co będzie. Zmowcie za mnie zdrowaśkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama chłopczyka8
mam już synka, ma prawie 3 lata zaczynam sie starać o córeczkę lub chłopczyka, po prostu o drugiego bobasa jeden cykl nieudany bo właśnie zrobiłam test i niestety nie udało sie, no ale za pierwszym razem to chyba nie często kobiety zachodzą w ciążę trzeba poczekać znowu długie 11-12 dni na kolejne starania kochamy sie w dni płodne co 2 dzien tak na oko sobie liczę te dni płodne tak od 12 dnia cyklu wychodzą mi na razie na luzie podchodzimy do tego Pozdrawiam starające się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama chłopczyka8
Kania trzymam kciuki zdrowaśka odmówiona! Za wszystkie tu staraczki i za mnie też 12 cykl straran czyli rok? Szczęśliwa ta 12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ewelina
agaape jak u ciebie infekcja przeszła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaape
Hej, przeszła chociaż musiałam jeszcze raz się przeleczyć. Czekam na okres (od 5 do 15 dni jeszcze) i chyba zaczne stosowac testy owu. Najgorsza jest ta niepewność koedy dostane okres ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny. Proszę o rade. Przed pierwsza ciąża, 2lata temu-cylke mialam co 28 dni, po ciazy mam co 32-31dni. Wykluczając owulacje staralusmy sie o dzidzie, 3cylje bez efektu. Dzis mam 7 dc a ja czuje tak ja przed owulacja, sluz itp. Czy to mozliwe ze nie trafialismy w owu ? Ze mimo. długiego cyklu ona byla wczesniej ok 12-24 dc. Tak jak to mialam przed 1 ciaza. Czy ktora z z Was tak miala? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sorki za byki ale syn po mnie skacze :) Owu kiedys 12-14dc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorry za moje wiadomości ale nie chciało mi nic dodać, a teraz jest wszystko. 12 cykl ale 10 miesięcy bo ja mam cykl 25/26 dni i zdarzało się 2 owulację w miesiącu. Tylko troszkę plamię dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kania jak u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj rano i do południa plamilam, bałam się bo miałam wrażenie że ta krew jest coraz jaśniejsza a to nie wróży nic dobrego. Z tym że to nie była sama krew a śluz podbarwiony krwią i było tego malutko. Tak czy inaczej stres był ale potem ustało już jest czysto. Wczoraj miałam dzień planowanej miesiączki i może dlatego te plamienia. Poza tym mam nadżerkę i wtedy też się tak zdarza, tak czytałam. Objawów oprócz tkliwych piersi nie mam żadnych. I tylko apetyt większy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
BADANIE SZYJKI MACICY Badanie szyjki macicy poleca się tym kobietom, które tego chcą, w następujących sytuacjach szczególnych: * w okresie premenopauzy, * przy trudnościach z poczęciem, * gdy śluzu jest mało, * po porodzie. Kobieta przeprowadza autopalpację szyjki macicy: * raz dziennie, * o tej samej porze, * niekoniecznie wieczorem. Badając szyjkę zwracamy uwagę na: * położenie, * konsystencje, * rozwarcie, * obecność śluzu. Zapis obserwacji nanosimy na kartę cyklu. OBSERWACJA SZYJKI MACICY 1. Na początku cyklu szyjka jest: – nisko, – zamknięta, – twarda. 2. Gdy narastają objawy płodności: – wyżej, – otwarta, – miękka. 3. Gdy zbliża się owulacja: – wysoko, – otwarta, – miękka. 4. Po owulacji szyjka jest: – nisko, – zamknięta, – twarda. Szczyt objawu szyjki jest to dzień, w którym szyjka macicy jest uniesiona najwyżej, ma najbardziej otwarte ujście zewnętrzne i jest miękka. Instrukcja interpretacji kart z obserwacji typowego cyklu – reguły typowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kania90 kiedy wybierasz się do gin , robiłaś betę hcg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robiłam, wszystko zostawiam w rękach Boga. ToNie jest bardzo wczesna ciąża i jak zrobię to będę się stresować czy rośnie prawidłowo. Dobrze się odżywiam, jak najwięcej odpoczywam i łykam kwas foliowy. To wszystko co mogę zrobić żeby było dobrze. Ale od wtorku nie plamię, temp cały czas podwyższona więc chyba jest ok. U gina byłam już wczoraj bo wyskoczyła mi opryszczka, pierwszy raz w życiu! Tak się tym zestresowałam bo w 1 trymestrze jest niebezpieczne. Tym bardziej że to pierwszy raz. Dał mi Heviran w tabletkach ale robił USG bo stwierdził że to dopiero 5 tydzień to i tak nic nie będzie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość planującaxxx
agaape kiedy testujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaape
U mnie okres albo jutro/pojutrze albo za 10/11 dni, zależy czy ten cykl miałam 33 czy 43 dniowy. Ale w tym miesiącu było słabo ze staraniani dlatego na nic się nie nastawiam. Chociaż, jeżeli wierzyć aplikacji w telefonie to kochaliśmy się w owulację i dzień po :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ewelina
agaape ja powoli tracę nadzieje że się uda w tym roku przez te długie cykle moje a ty jak do tego podchodzisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćReni
A ja od dzisiaj zaczynam nowy cykl:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
reni może w kolejnym się uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, wczoraj się dowiedziałam, że prawdopodobnie mam Hashimoto ... także też chyba nie licze już na ten rok. Dzisiaj idę robić badania i po weekendzie się okaże czy to to czy nie. Jak czytałam ulotkę z objawami to mam 90% no i TSH kiepskie więc troche się martwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam problem z pracą, może Wy pomożecie. Obecnie pracuję w sklepie z art. dziecięcymi, praca od pon do piątku 10-19 i soboty 10-16. W domu jestem praktycznie tylko wieczory i niedziele, często zdaża się tak, że robię po 6 dni pod rząd. Ostatnio chciałam wziąć jeden dzień urlopu na żądanie, bo źle się czułam po wyrwaniu zęba to szefowa powiedziała, że jestem śmieszna i mam nie wymyślać. Teraz mam L4 i prawdopodobnie dostanę też jeszcze jedno i szefowa mi powiedziała że ,,mam pamiętać o załodze,,. Tam cały czas są problemy z grafikami, robi się sporo nadgodzin które ciężko potem odebrać, a za które szefowa nie chce płacić. Ogólnie to dosyć ciężka praca, dużo dostaw, dużo towaru, a nawet jak jest chwila spokoju to szefowa wybajduje jakieś durne zajęcia na siłe. No i zastanawiam się czy by nie zmienić tej pracy i nie pójść do galerii handlowej bo tam miałabym albo zmiane do 17 albo od 13 i pół dnia wolnego. Dodatkowo w sieciówkach nawet tych małych przestrzegają kodeksu pracy i układają te grafiki ok. Tylko boje się, że jednak trafię gorzej. To by była moja trzecia praca w tym roku. Już sama nie wiem co mam robić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ewelina
agaape a na czym polega ta choroba Hashimoto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest choroba autoimmunologiczna tarczycy. Nie wiem na czym to dokładnie polega ale wiem, że ma to szereg dolegliwości, senność, nerwowość, problemy z pamiecia, problemy z tyciem, problemy z płodnością i pare innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Agaape kiedy testujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaania90
Agape zmień pracę, bo masz rzeczywiście trudną sytuację i w sumie cały dzień masz zajęty. I jeszcze te pretensje o l4. Jak twoja szefowa ma za mało pracowników to niech kogoś zatrudni a nie żąda że ludzie nie będą chorować. A u mnie 6 tydzień i od kilku dni straszne mdłości. Ciężko tak funkcjonować ale daję radę. Jutro idę do ginekologa na pierwsze USG. Miało to być potwierdzenie ciąży ale już nie muszę potwierdzać, hormony zrobiły swoje hehe. A co u was? Może komuś się już też udało? Trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×