Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćLily

Mamusie listopad 2017

Polecane posty

Gość gośćfif
Mówił , ze wszystko ok... już sama nie wiem chyba zrobię posiew żeby to sprawdzić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
24t6d. Szyjka niby ok bo 3cm ma, ale niepokojący jest lejek który się wytworzył :-(:-(:-( i sam fakt, że się skraca, na ostatniej wizycie w ubiegłym tygodniu miała prawie 4cm :-( biegunka na razie opanowana, ale nie było wesoło. :-( i w sumie mogła się przyczynić, razem ze skurczami jelit, do tej sytuacji. Dowiedziałam się u lekarza że panuje wirus grypy żołądkowej :-( Przy licznych bakteriach w moczu posiew jest konieczny. MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy któraś z Was może polecić jakąs fajna ksiązk e/ poradnik dla mam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfif
MM a czym grożą bakterie jeśli są nieleczone ? :( MM , Trzymam za Ciebie kciuki , zapewne skróciła się poprzez te rewolucje żołądkowe :( Za tydzień na wizycie będzie ok !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bakterie mogą świadczyć o infekcji jednak jeśli lekarz Ci powiedział żebyś się nie martwiła to mu uwierz a nie pytaj znachorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fif, dziękuję za wsparcie. Trochę się martwię, bo nie chciałabym porodu przedwczesnego :-( jeszcze tak z 10 tygodni przynajmniej ma siedzieć ;-) co do bakterii są niebezpieczne np. Właśnie w sytuacji rozwierania szyjki i nie tylko, żeby nie doszło do zakażenia wewnątrzmacicznego. Lepiej się zbadać i przyjąć antybiotyk w razie potrzeby. :-) MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziwi mnie to że lekarz nic nie zalecił ale mój mi nawet badań nie zleca:o mocz miałam w lutym:o jeszcze w ciąży nie byłam a on mi to podczepił pod kartę:o chyba musze sobie w poniedziałek zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Badanie ogólne moczu raz w miesiącu to podstawa, chodzi nie tylko o bakterie ale również wczesne wykrywanie gestazy. MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze chociaż że mam ciśnieniomierz:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola0096
cześć dziewczyny u mnie niestety problemy zoladkowe; ( na szczęście bez żadnych rewolucji ale cału czas czuje taki dyskomfort w nadbrzuszu i nie dobrze mi; ( obawiam się ze ten objaw zostanie mi już do porodu bo mam go od jakiegoś czasu codziennie. ale nie to jest teraz najważniejsze. byłam dziś na usg i dzidzius jest bardzo malutki. na 24 tygodnie według usg ma 21. a trzy tygodnie temu jak byłam na usg to było w porządku. i interpretujac te dwa wymiary usg ze soba to jakos dziwnie to wszystko wychodzi. tak jakby dziecko urosło tylko z 20 na 21 tydzień. a powinien byc 24. przejelam się tym troje i nie wiem już co o tym myslec; ( np obwód brzuszka był trzy tygodnie temu 21t+1d a dziś usg brzuszka pokazuje 21+2d... inne wymiary się na szczęście trochę bardziej różnią ale jest to różnica około poltora tygodnia nie więcej. czyżby dzisdzus za wolno rosl? ; (((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfff basia
Karola a na tym samym sprzęcie miałaś robione USG co poprzednio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćBella
W ogólnym badaniu moczu miałam brak bakterii. Jak nie przejdzie w weekend zrobię posiew MM współczuję Karola a lekarz co powiedział po Usg na te pomiary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola0096
basiu, nie na innym. w innej przychodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola0096
lekarz rzeczywiście stwierdził że dzidzius jest malutki i powiedzial ze pewnie też malutki się urodzi. kazał przynieść na wizyte pomiary z ostatniego usg zeby porównać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karola, ile waży Twój bobas i który masz tydzień wynikający z OM? MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
Karola, masz mozliwosc powtorzenia badania? Ja tuz przed usg genetycznym mialam wizyte u gina ( rano tego samego dnia) i roznica w 12tc to było chyba ponad cm wartosci crl. Badania na roznych sprzetach, dwie rozne osoby badały. Roznica kolosalna na tym etapie czy dziecko ma 5 czy 6 cm... Wiec ja bym zrobiła jeszcze raz usg zeby sie nie zamartwiac... Trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola0096
dzidzius waży 458 gram a trzy tygodnie temu ważyl 375g wiec różnica jest ale te pomiary wskazują na bardzo wolny przyrost. najbardziej wymiar AC. zmienil się tylko z 21t+1d do 21t+2d przez te trzy tygodnie. tylko ze te usg u dwóch różnych ginekologów było. ale w 17t miałam usg u tego gina co teraz i było wszystko ok dzidzius tylko parę dni mniejszy a teraz roznica trzech tygodni; ( pokaże te wyniki na wizycie u gina za tydzien i niech porówna. a usg następne będę miała za okolo 6 tygodni bo on tak właśnie daje w takich odstepach. martwie się bo juz się naczytalam o hipotrofii plodu itd.; (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola0096
a tydzień według OM mam dziś 24t+0d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karola nie martw się tym absolutnie, mi lekarka mówiła że 3 tygodnie plus minus są dopuszczalne i nie można się denerwować:-) zobaczysz że zaraz dzidziuś podrośnie i będzie pięknym bobaskiem. Ja leżę z uniesiona miednicą, wstaje tylko do toalety, mam szczęście że mąż akurat w domu i ten tydzień jakoś przeczekamy. Nie chcę iść do szpitala, bo już tyle się w młodości nalezalam tam, że naprawdę mam traumę :-( MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfff basia
Karola trzymam kciuki, może poprostu będzie drobnym dzieciaczkiem. Jedne dzieci rodzą się z wagą 2,500 a inne 4,500 różnie to jest. Mam nadzieję że będzie dobrze, będziemy mocno trzymać kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karola ile ac u ciebie wynosi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy wasze maluszki w brzuchu mają już czasem czkawkę? Mój miewa i cały brzuszek tańczy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfff basia
Mojego męczy czkawka 2-3 razy dziennie po parę minut:-) cały brzuch się kołysze:-) jakoś od tygodnia może dwóch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Kasiur88
U mnie tez juz czkawka sie pojawila ;) w nocy zostalam tak skopana ze spac sie nie dalo ;) maly szalal od 23 do 2w nocy caly brzuch mi skakal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfff basia
Na szczęście dzieci znoszą dużo lepiej czkawkę od dorosłych:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamy listopadowe. Powiedzcie czy wy jeszcze pracujecie czy raczej juz na zwolnieniach? U mnie juz 27 tydzień i cały czas pracuje i to dość intensywnie, bo w pracy dużo sie dzieje. Szczerze to nieraz zapominam, ze powinnam zjeść i nawet jak ktoś mnie spyta który to tydzień, to sprawdzam na aplikacji w telefonie, bo naprawdę nie mam czasu o tym myśleć. Po pracy z kolei pędem po dziecko do przedszkola, trzeba ogarnąć dom, cos ugotować i na odpoczynek wcale nie ma czasu. Zastanawiam sie czy tylko ja tak mam, czy aby nie przesadzam? Zastanawiam sie czy powinnam zwolnić tempo z drugiej strony wcale nie myśle o ciąży, zero doszukiwania sie jakiś złych obiawow - po prostu brak czasu. Ide przez ciąże jak burza. Czy któraś z Was tez jeszcze pracuje? Termin mam na 2 listopad..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćBella
Ja nie pracuje, już od jakiegoś czasu,ale mam w domu 3-łatkę i też nie mam czasu czasami pomyśleć o ciąży ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola0096
no ze może być mniejsze to rozmumiem ale martwi mnie to że przez trzy tygodnie pomiar ac nie urósł prawie wgole. a wynosi ona 16,4cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Kasiur88
Karola ja mam dzisiaj wg usg 23+6 i 21lipca ac wynosilo 177.1mm ale moj malec jest duzy wg pomiarow np uda wychodzil ponad 24tc. Takze glowa do gory i napewno wszystko jest dobrze i nie czytaj "internetow" bo tylko stresu sie najesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×