Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Ustawjacze

... i piąte w pamięci

Polecane posty

Wróciłam właśnie z czuwania przed świętem Zesłania Ducha Świętego i powiem Wam... działo się :) Coś niesamowitego. Wcześniej był piknik na zielonej trawce, gry i zabawy dla dziec****aletki, jakieś konkursy na których nie byłam, żarełko, książki do kupienia... i kupiłam 3 płyty... kiełbaski grillowane, ciasta, napoje, na scenie pokazy wspólnot i niesamowite świadectwa z życia ludzi z tych wspólnot... Ale to na Mszy Świętej działo się coś co pierwszy raz przeżyłam... W trakcie Przemienienia w Ciało i Krew Pana Jeszusa były dwie manifestacje złego ducha... ale jakie straszne darcie na cały kościół... coś niemożliwego. Aż się troszkę wystraszyłam co będzie się dalej działo... Skóra cierpnie... brrr Na szczęście były te "akcje" w trakcie Przemienienia tylko a potem było piękne i radosne Uwielbienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia "A co byloby z tej brukselki ?" To tylko dodatek, dwie, trzy sztuki podsmażone i dodane do mięska, ale kiedy już coś wymyślę ... no wtedy nie idę już na skróty i wszystko ma być :-) W takich właśnie drobiazgach kryje się cały smak gotowej potrawy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To w takim razie moze jak nie bedzie brukselki to moze kalafior kupisz w zabce albo fasolke mrożona ;) Cos tam musi byc do króliczka bo sam taki króliczek bedzie mdly ;) i to jeszcze bez tymianku to juz calkiem ;) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olii " ... były dwie manifestacje złego ducha ..." Już zaczynam żałować, że mnie tam nie było :-) Chociaż ludzie "z zewnątrz" chyba nie są mile widziani :-P Przydałaby się drobina obiektywizmu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olinko zawsze cie podziwiam za wytrwałość w religii, ja jestem zbyt leniwa do spraw religii , trzeba chodzic , pamietac o wszystkich uroczystościach, skupic sie i brac w tym udział. Ciezko byloby mi sie wybrac na msze niedzielną a co dopiero na wszystkie uroczystości. Dwa lata temu bylam na Wigiliijnej mszy , tam mnie cos ruszylo by isc i poszlam z bratowa i bratem i dziewczynkami, podobalo mi sie jak ksiadz mowil ale pozniej juz znowu mi sie nie nie chcialo chodzic. Cale dzieciństwo dreptalam z bratem, rodzice nie bo tata nie mogl. Czasem do innego miasta jeździliśmy na msze. Gdy rodzice nie chodza to pozniej i dzieci przestają chodzic. K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehgość dziś Tymianek nadaje smakowitego i charakterystycznego aromatu... to tym razem awaryjnie suszony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Ludzie z zewnatrz" to takie ludzie jak my Hg ;) ale mysle ze ludzie z wewnatrz jak Olinka by nas przygarneli z mila checia :) ;) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia dziś Bez tymianku się nie da. A króliczek nie może być mdły, bo dostanie jeszcze sosik z : malin, miodu, musztardy, a to wszystko zagotowane na occie z białego wina ... mniam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mam pojecia o króliczku , chyba a nawet napewno zepsulabym potrawę ;) Chyba rzeczywiscie czas sie nauczyc ale narazie musze jesc tylko rybe w galarecie ;) i zelki misiowe K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hg To w takim razie wspanialy przepis i jeszcze maliny i biale wino . Wypilabym sobie lampke białego wina. K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musztarda jest świetną przyprawa :) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olii Dopóki nie zastosowałem świeżych ziół wydawało mi się, że te suszone też się nadają. Ale to cała przepaść, nawet nie daje się porównać. Dla takiego drobiazgu warto nawet do poniedziałku odczekać :-) Jutro sobie przygotuję ziemniaczki w mundurkach, do tego masełko, kefirek i jakoś chyba przeżyje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia I tu masz rację. Traktując królika jak każde inne mięso w zasadzie nie da się go nie zepsuć. Wymaga zupełnie innego podejścia, ale dostajesz w nagrodę chyba najdelikatniejsze mięsko jakie można sobie przyrządzić. A pracy przy tym nie za wiele. Już zamówiłem na wsi, z dobrego źródła, następne dwa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehgość dziś Już zaczynam żałować, że mnie tam nie było Chociaż ludzie "z zewnątrz" chyba nie są mile widziani Przydałaby się drobina obiektywizmu x W sumie... :) To ciekawa jestem Twojej reakcji na takie nadprzyrodzone akcje :) Dla mnie to było totalne zaskoczenie. Cały kościół na kolanach i skupiony w ciszy... a tu nagle przerywa ciszę mocne ryk i darcie jakby ktoś kogoś przypalał żywym ogniem i zdzierał skórę... coś strasznego. Czyli widać tak działa Ciało i Krew Pana Jeszusa na złego... Było naprawdę dużo ludzi i to właśnie tych wierzących w Jego Obecność w Sakramentach Świętych i stąd myślę te manifestacje. Zły duch ani Jego Obecności ani wiary tylu ludzi w jednym miejscu - nie wytrzymał. Ludzie "z zewnątrz" właśnie są jak najbardziej mile widziani :) Zapraszam, zapraszam :) Takie przeżycie nawet jest warte do wyrobienia sobie samemu zdania na takie tematy. Przyjaciółka nie była tak zszokowana jak ja... słyszała na innych Mszach Świiętych z moodlitwą o uzdrowienie tego typu "akcje". Ja teraz to pierwszy na żywo takie darcia słyszałam i jak dla mnie skóra cierpnie... brrr coś strasznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś Kasiu, na początku walczyłam z samą sobą... ( tzn. teraz wiem z kim ;) ) o to aby w ogóle ruszyć się do kościoła z domu. A walki miałam mocne. Nie tylko ogólne zniechęcenie ale i fizyczne męki wtedy kiedy właśnie miałam iść :) Musiałam to przezwyciężać na początku bardzo mocno. I mówiłam sobie, właśnie dlatego, że tak mi się nie chce i nie mam siły i wszystko mnie boli to pójdę. Bo domyślałam się czyja to jest robota. Da się to przewalczyć ale potrzebny jest z naszej strony na początek wysiłek a dalej już Najwyższy Pomaga :) Mnie Pomógł :) Zresztą z moodlitwą miałam to samo :) Niechęć i musiałam ją przewalczyć na początku :) Teraz wiem, że warto :) I to bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehgość dziś Dopóki nie zastosowałem świeżych ziół wydawało mi się, że te suszone też się nadają. Ale to cała przepaść, nawet nie daje się porównać. x Używam prowansalskich prawie do wszystkiego i są suszone i dają radę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To w takim razie gdy bedziesz przyrządzal danie to krok po kroku prosze opisac dla nas :) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehgość dziś Traktując królika jak każde inne mięso w zasadzie nie da się go nie zepsuć x No nie wiem... ;) Moja Mama potraktowała królika zwyczajnie, jak każde inne mięsiwo jak np. kaczkę i był oki :) Nie przypominam już sobie czy może nawet w prowansalskich... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś To w takim razie gdy bedziesz przyrządzal danie to krok po kroku prosze opisac dla nas x Otóż to :) Albo linka na maila prosimy bo tutaj nie wchodzi kompletny i dziwne rzeczy wyskakiwały... A na mailu będzie aktywny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olii "Ludzie "z zewnątrz" właśnie są jak najbardziej mile widziani " Trochę sobie poczytałem na stronie "stowarzyszenia" i odebrałem tak jak wcześniej napisałem. Zaintrygowały mnie pewne podobieństwa do ŚJ. Ale to już na inną rozmowę :-) x Kasia Ten przepis okraszony zdjęciami chyba wyślę Ci pocztą :-) Oczywiście jak już zabiorę się za to zwierzę :-) Krok po kroku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ziemniaczki z kefirem i maselkiem tez super jedzonko :) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehgość dziś Zaintrygowały mnie pewne podobieństwa do ŚJ. x No proszę Cię... do ŚJ...? z Mszzą Świiętą...? Sakrramentami Świiętymi...? z Komunią Świiętą? ze Spowiiedzią Świiętą? i do tego z pięcioma katoliickimi kapłłanami ;) 😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo chetnie obejrze kroliczkowe zdjecia. Net mi sie zacina i zawsze tak mam jak czlowieki maja wolne i wszyscy na necie daja czadu ;) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olinko Hg mial na mysli chyba cos innego , to ze swiadkowie milo przyjmują tych z zewnatrz , o to chodzilo , o serdecznosc z ich strony. K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie, że Kasia się pojawiłaś :) To znak, że częściowo modliitwy zostały wysłuchane ;) Teraz to jeszcze czekamy na czwarte kółko ;) x Dobranoc wszystkim 😍 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olii Na Ciebie już chyba pora :-) ;-) Organizm ma swoją pamięć i jutro o tej godzinie będzie się buntował przed pójściem spać, za to w poniedziałek rano bardzo się zdziwi i zaprotestuje :-D Z organizmem jak z dzieckiem :-) Przerabiam to na okrągło, więc mam już spore doświadczenie :-D x D*O*B*R*A*N*O*C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Asia nauczyła mnie zadbac o zdrowy sen. Przez ten tydzien bardzo zadbalam o sen dzieki niej. I nawet wstawalam o pol godziny wczesniej rano i mialam wiecej czasu dla siebie niz tak jak wczesniej na wariata wstawalam ;) Czesto wczesniej zasypialam z telefonem w reku na siedząco a teraz tak jak powinnam :) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mowila, ze musi mnie zmotywowac bym nie spała byle jak w fotelu tylko pieknie poscielic, ubrać pizamke , telefon odlozyc i ... zadnych koszmarow zadnych zlych meczacych snow. Wszystko sie zmienilo i bede tak robic zawsze K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×