Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość może przyszła mamusia

mamusie na luty 2018

Polecane posty

Alaa, super, gratulacje! Dziewczyny, które już się rozpakowały - może uaktualnijcie naszą tabelkę. Oczywiście, jeśli siły i czas Wam pozwalają. Dopiszmy tam daty, imiona, może nawet wagę i długość naszych maluchów. Będziemy miały wszystko w jednym miejscu. Ja dziś pół dnia mam dość częste, ale nieregularne skurcze. Leżę, nie ruszam się i modlę się, by wytrwać do środy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamea81
Alaa gratuluję córeczki :) To mamy już troje dzieciaczków na forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivinsand
Dziewczyny, jesteśmy w domu, starsze dzieciaki zachwycone Kają....uczymy się siebie nawzajem, malutka wisi na piersi, rozkręca laktacje. Ala, Sabinka - gratulacje! Powodzenia dziewczyny, już niedługo i Wy będziecie miały swoje maleństwa przy sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivinsand
Mamusie rozpakowane: Alaa--24.01.- córeczka 3340 g/53 cm/cc olivinsand--25.01.-Kaja 3450 g/53 cm/sn sabinka1990--26.01.-Olaf 2800/54 cm/cc Mamusie oczekujące: fressia--31.01.--k--? Majka001--08.02.--M--Staś Mar Tuśka--08.02.--M--Dominik PaulinaNaDiecie---8.02.2018----K---Rozalka lub Aldonka Martuska92--12.02.--K-- Asia kamea--23. 02.--K--Majeczka Lady Love--23.02--K--Sofia Mimma--26.02.--M--? agiii27--26.02--M--? Sophia--27.02--K--Sophia KasiaB25--28.02.--M--Marcel Mycha--28.02.--K--? Zoma--26.02.--M--

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivinsand
Uzupełniłam tabelkę, Ala, Sabinka pozwoliłam sobie Wasze dane wpisać. Alu, jak nazwaliście córeczkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAlaa
Jagoda :) Też wisi na cycku prawie non stop, ale dzięki temu nie płacze :) Przesypia do 4h A potem przez kolejne 4h pije z cyca z przerwami na odbicie i zmianę pieluch. Zastanawiam się tylko czy ja nie za dużo karmię tą piersią? Ale ona tak chce.. Wiecie że w szpitalu praktycznie od razu po cc przystawili mi ją do piersi? Najpierw mąż ją "kangurował" :) Jeny, nie mogę się doczekać następnego dzieciaczka tu na forum! Może znowu będzie seria :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka001
Nie Aluu mleko ma rozna kalorycznosc i poki pije i jej sie nie ulewa znaczy jest ok. Dziecko jednak powinno sie najesc i spac, a nie wisiec na cycku. Moze jej niewygodnie. Nie wiem w zym ja trzymasz, ale jak otulasz w rozek, moze sproboj polozyc tak by miala swobode, tylko okryc po pas- ewentualnie w spiworek. Mi corka pierwsze pol roku wisiala na cycku non stop, tylko tak spala, a co probowalam oderwac to wrzask. Nie naucz Jagodki tak ja ja nauczylam, bo bedziesz miec przechlapane. W zasadzie corka do 2 roku zycia usypiala tylko przy cycku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAlaa
Majka, masz rację ale nie wiem co mam robić bo ona inaczej nie chce spac i zaczyna bardzo płakać! Macie jakieś sposoby? Chciałabym uniknąć smoczka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka001
Jezeli dziecko ma silna potrzebe ssania to wybor nalezy do ciebie, albo dasz smoczek, albo uczyni sobie smoczek z twojej piersi, a w pozniejszym okresie moze zaczac ssac kciuka. I o ile od smoczka mozna jakos oduczyc to palcow dziecku nie zabierzesz, a to moze miec wplyw na nauke mowienia i wade wymowy w przyszlosci. Moja corka smoczka nie chciala, potrzebe ssania miala silna, ale nie wpadla na to by ssac kcioka. Nie chciala ani smoczkow ani butelek, ani zadnych kubkow. Byl okres ze dopajalam ja strzykawka,bo wiecznie bakterie w moczu i odwodniona,juz chyba wolalabym toczyc wojny o smoka, niz mierzyc sie z tym jeszcze raz. Oczywiscie kazde dziecko jest inne. Musisz obserwowac, za tydzien, albo za trzy, gdy juz wykluja sie wszystkie dzieciaczki, bedziesz ekspertem w sprawie kp. :D Poki co na pewno smoczka nie dawaj, bo Maluch dopiero sie uczy ssac piers. Gdzies kolo chyba 1 miesiaca dzidzia odkryje paluszki i moze zaczac wkladac do buzi i ciumkac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super wyszło z tą tabelką :) Dziewczyny, ja właśnie dziś myślałam o tym, że przecież całkiem niedawno nieśmiało wchodziłyśmy na ten temat i dołączałyśmy, gdy testy pokazały nam dwie kreski... A tu proszę, zaczynają nam się rodzić maluszki. Kiedy to zleciało? Ledwo zaczęłyśmy być w ciąży, a tu już końcówka. Koniec pewnego etapu, zaczynamy kolejny z naszymi maluszkami. Trochę smutno i jednocześnie radośnie. Tak mnie naszło jakoś na rozmyślania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agiii27
Mar Tuśka też tak pomyślałam :) Dla mnie to super, że są tu w jednym miejscu kobietki które urodzą w podobnym czasie. Ja zostanę mamą po raz pierwszy więc z wielką ochotą będę czytać o Waszych poczynaniach i życiu codziennym z maluchami. Zawsze można się kogoś poradzić, poczytać o doświadczeniach innych mam... ja jestem zielona w tym temacie więc cieszy mnie to bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivinsand
Mar Tuśka - to prawda co piszesz...Dopiero co były pierwsze kreski na teście, usg prenatalne, połówkowe a teraz tulę i karmię moją kruszynkę...Powiem Wam, że strasznie dziwnie jest bez brzucha i bez kopniaczkòw, tak się do nich przyzwyczaiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivinsand
Alu, noworodki potrzebują bliskości, będąc przy cycku czują bicie serca mamy a znają z okresu pobytu w brzuszku, więc czują się bezpiecznie i błogo. Pamiętam, że starsze moje dzieciaki przez pierwsze tygodnie były większość czasu przy cycku, pòźniej córka wypluwała cyca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fressia
Sabinka, Alaa - gratulacje dla Was! Napiszcie czy kolejne porody poszły szybciej :) Maja, my też mamy problem z wyborem imienia, mówisz, że to przez wiek? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
Witam dziewczyny i przepraszam ze sie wtrace ja z listopadowych ;) Alaa czy to Ty z forum o Clo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mamy kupiony wózek Monte Adamexu i czekamy na naszą kruszynkę. Rodzę końcem lutego. Mam nadzieję, że wózek dobrze się będzie spisywał, ale słyszałam o nim same dobre opinię wiec jestem dobrej myśli. Wygląda przepięknie i jest solidny, już nie mogę doczekać się spacerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
alaa piękne imie jagoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka001
Urodzilam w nocy, maluch ma 4 kg -56 cm, dostal 10 punktow, tylko cholerka z tym imieniem nie zadzialalo. Fressia chyba jestesmy za stare :D albo moze jest jakas magia pierwszego dziecka .. przyjdzie tatus z corka, niech wybiora.. Ktos tam pytam o drugi porod. Niby poszlo szybciej, ale wsparli mnie oksytocyna, maluch 800 gram wiekszy, a i tak myslalam ze sie nie uda.. przy corce dwa parte i po sprawie, teraz ... ufff.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szimena
Cześć dziewczyny, odzywałam się tutaj kilka razy, ale bardziej czytam niż pisze. Termin mam na 8.02 ( dziewczynka) wiec to juz za chwile. Dzisiaj w nocy prawie nie spałam i to wcale nie przez skórcze, a raczej przez nerwy. Boje się, dopadł mnie strach, taki wręcz paraliżujący. Mam planowaną cesarkę, więc oby tylko spokojnie doczekać do terminu. Gratuluje wszystkim mamusiom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMycha
Majka gratulacje:) dobrze pamietam ze mialas w bielsku rodzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamea81
Majka gratulacje! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka001
Dzieki. Tak jestem w wojewodzkim, obawa o Malucha wziela gore, ale fajnie poszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka, gratulacje! Duży ten Twój synek :) Mój to będzie mikrusek przy Twoim :) Szimena, zostań z nami. Fajnie, że zaczęły się odzywać dziewczyny, które pisały tylko na początku. Jest nas sporo z terminem na 8.02, ciekawe, czy któraś rzeczywiście wpasuje się w ten termin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka, gratulacje! Duży ten Twój synek. Mój przy Twoim to będzie mikrusek :) Szimena, fajnie, że się odezwałaś. Miło, że piszą dziewczyny, które odzywały się tylko na początku lub nas jedynie podczytywały. Sporo z nas miało termin z OM na 8 lutego. Ciekawe, ile rzeczywiście w tym terminie powita swoje maluszki :) Ja już nie mam szans...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAlaa
Majka gratulacje! 4kg! Brawo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivinsand
Majka - gratulacje! Duży Twój synek...Niech rośnie zdrowo! A Ty wracaj szybko do formy...Nacięli Cię? Mi się udało bez nacięcia, tym sposobem po 4 dniach czuję się jakbym w ogóle nie rodziła. Szimena - witaj ponownie. Też miałam termin na 08.02 a już mam córeczkę ze sobą. No to ciekawe która następna? Mar Tuśka będzie rozpakowana w środę..Ale może któraś urodzi dziś lub jutro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szimena
No tak teraz to juz naprawde wszystko się może zdarzyć. Tak jak pisałam ja mam planowana cesarkę na 8mego i szczerze wolałabym dotrwać do tego terminu. Wiadomo, wszystko już ustalone No i lekarz, ktory prowadzi mi ciąże umówiony. Dzisiaj czuje się dziwnie i bolą mnie plecy, czuje ze wszystko już ,, wisi na włosku,,. A zostały jeszcze jakies dziewczyny na 8mego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wczoraj koleżanka poleciła mi maść firmy medela ,, purelan,, do smarowania sudków - podobno rewelacja - ma któraś z was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olivinsand, mam nadzieję, że dotrwam do środy, póki co jest ok :) W środę mnie przyjmują i oby od razu rozpakowali. Jak będzie nas więcej, to część przerzucą na czwartek. Ale faktem jest, że do 8 lutego nie będą mnie trzymać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KasiaB25
Majka super! Już się nie mogę doczekać kiedy przyjdzie kolej na mnie. Mam nadzieje, ze do 10 lutego będę miała już wszystko za sobą. Ciężko mi się śpi. Dziś było chyba najgorzej. Oblewaly mnie poty, budziłam się bardzo często. Ciekawe kto następny w kolejce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×