Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

wczesna ciaza a szyjka macicy?

Polecane posty

Gość gość

Jaka mialyscie szyjke macicy w bardzo wczesnej ciazy? albo jaka powinna byc ? Nisko wysoko?twarda czy miekka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W okresie gdy powinnam dostać @ szyjka była nisko, lekko otwarta, miękką, zamknęła się około 5 tc ale była nisko, teraz jest 18tc szyjka jest wysoko ale niestety krótka ale to bez związku z tym jak było w pierwszych tygodniach. A jaka jest u Ciebie autorko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A skąd wy wiecie jaka jest szyjka? same sobie sprawdzacie czy to lekarz potwierdza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mialam zadac to samo pytanie co Zoma. Zachodze w glowe jak wy to kobietki same sprawdzacie... ja nie czuje zadnej roznicy. Zagladacie tam sobie lusterkiem czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ze dwa razy w życiu podczas badania usłyszałam od ginekologa jaka mam szyjkę ale teraz już nie pamiętam jaką miałam w ciąży. Sama jednak nigdy tego nie sprawdzałam, nie jestem lekarzem wiec się nie znam. W ciąży takim samobadaniem można sobie tylko krzywdę zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Samobadanie szyjki stosuje się podczas starania o ciążę, w pierwszych tygodniach nie zaszkodzi ale nie ma sensu bo szyjka zachowuje się jak przed @ ogólnie w ciąży powinna być twarda i zamknięta, u wieloródek można mylnie zinterpretować ją jako otwartą, przy tyłozgięciu macicy jest też troszkę innaczej tak więc po owulacji nie ma sensu jej badać, w ciąży łatwiej o infekcje, błona śluzową jest bardziej ukrwiona i lekkie zadrapanie może skończyć się krwawieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×